Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΦΤΙΣΗ...ΠΟΤΕ??


sophiak

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Αληθεια ποσο μηνων βαφτισατε τα μωρακια σας?Ειμαι σε διλημμα...να το κανω το Σεπτεμβρη που θα ειναι περιπου 7 μηνων ή να περιμενω να το κανω το Μαιο?Ειναι καλυτερα να ειναι μικρο το μωρουλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emis ton mikro mas ton vaftisame otan itan 5 minon..

eimai tis apopsis oso pio mikro toso pio kala!!!!kai apo thriskeytikis apopsis na mpporis na to pigeneis stin ekklisia na to koinonas alla kai apo thema oti oso pio megalo toso perissotero tha kleei tha fobate...!!!

vevea esi apofasizeis!!!!! :)

ola kala su eyxomai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχοντας βαφτίσει 6 (ναι, ναι 6 :P:P ) παιδάκια, θα σου πω ότι κυρίως από άποψη πρακτικών λόγων, ισχύει το όσο μικρότερα τόσο καλύτερα! Όσο πιο μεγάλο είναι το παιδάκι, τόσο πιο "σοκαριστική" μπορεί να είναι η βάφτιση για αυτό... Λίγο ο πολύς κόσμος γύρω, λίγο το να το βουτάς ξαφνικά σε μια κολυμπήθρα... Για αυτό πολλά κλαίνε σπαρακτικά...

Εμάς η μικρή μας γεννήθηκε 24 Φεβρουαρίου και θα τη βαφτίσουμε 5 Σεπτεμβρίου, όταν θα είναι 6 μηνών. Νομίζω πως είναι ιδανική ηλικία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...και εγω προς τα εκει κλεινω!Θελω να κανω τη βαφτιση στη μαμα μου, μενει λιγο πριν το Σουνιο και πρεπει να εχει καλο καιρο για να χαρουμε το μερος.Σκεφτομαι μετα τη βαφτιση να κανω κατι σε στυλ παρτυ και οχι το κλασικο τραπεζι...εχετε καμια ιδεα να προτεινετε πως να το στησω?Εχουμεμεγαλο σπιτι αλλα δεν ξερω τελικα τι ειναι καλυτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις σοφια μου το πρωτο μας παιδακι το βαφτισαμε 5,5 μηνων!!

το δευτερο 3,5 μηνων....κ το τριτο 5 μηνων!!!δηλαδη ολα μικρουλια!!!ειναι καλυτερα πιστευω να ειναι μικρα!!κ το καλυτερο ειναι οτι θ'αρχισουν να κοινωνανε απο μικρη ηλικια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον πρωτο μου γιο τον βαφτησα οταν ηταν 1 ετους στα γενεθλια του...δεν εκλαψε καθολου...ισα ισα γελαγε ελεγε τα δικα του και εκανε ολο ναζια στον φακο :laugh:

τον δευτερο θα τον βαφτησω οταν θα ειναι 9 μιση μηνων...το μομο θετικο οταν τα βαφτηζεις μικρα ειναι το θεμα της εκκλησιας....

με το καλο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ προτιμώ να βαφτίζονται μικρά τα παιδια. τον γιο μου τον βαφτισαμε όταν ήταν 13 μηνών και η μικρή θα ειναι σχεδον 11 τον Σεπτεμβριο που κανονισαμε για βαφτιση. αλλά και τα βαφτιστήρια μας ήταν η μια 12 μηνων και ο άλλος 6. δεν μου αρεσει να ειναι 2-3-4 το παιδί και να βαφτιζεται. αλλα και τον μαιο να το κάνεις παλι μικρο θα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το συζητησα με τον αντρουλη μου και μαλλον θα το κανουμε τελη Αυγουστου.Καλυτερα νωρις τελικα να κανουμε και beach party, το σπιτι των δικων μου ειναι διπλα στη θαλασσα.Ταιριαζει λετε θεμα με νεραιδες η να διαλεξω κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια και εγώ σκεφτομουν το θέμα νεραιδες όπως λεω στο θέμα ( ανοιξα θέμα για τη βάφτιση των παιδιών μας ποσο χαζομαμά ειμαι??) μου αρεσει και το θεμα πεταλουδες και λουλουδια! ειναι τοσο κοριτσιστικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

σοφια και εγώ σκεφτομουν το θέμα νεραιδες όπως λεω στο θέμα ( ανοιξα θέμα για τη βάφτιση των παιδιών μας ποσο χαζομαμά ειμαι??) μου αρεσει και το θεμα πεταλουδες και λουλουδια! ειναι τοσο κοριτσιστικα!!

κοιτα εγω ημουν η πιο ευκολη νυφη που μπορει να φανταστει ανθρωπος..να καταλαβεις αυτος μου μου εφτιαξε το νυφικο με ρωταγε συνεχεια...σιγουρα ειναι ολα οκ γιατι δεν μιλας δεν μιλας...τελευταια μερα δε θα σου αρεσει τιποτα....κι ομως...ολα τα εκανα σε χρονο dt....οποτε δικαιωματικα στη βαφτιση της κορης μου θα κανω τρελες....μια φορα βαφτιζουμε τους θυσαυρους μας...θα κανιβαλιστω χωρις τυψεις κανε κ εσυ το ιδιο!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Κι αν ειχα παραπανω χρηματα να δεις τι θα εκανα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια και εγω θα πω όσο πιο μικρα τοσο καλυτερα..μακαρι και εγω να τον βαφτιζα τωρα που ειναι 6 μηνων..θα τον βαφτισουμε 30/5..

ψαξε στο ιντερνετ να παρεις ιδεες για θεματα βαφτισης..

με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ξεκινησω απο την Τριτη του Πασχα να ψαχνω στο ιντερνετ για ιδεες, επειδη εχω μια αδυναμια στις νεραιδες και τα ξωτικα το πιο πιθανο ειναι να καταληξω σε κατι τετοιο! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ είμαι της άποψης όσο μικρότερο τόσο το καλύτερο. Γεννηθηκε Αύγουστο και αν αν η νονά μας δεν ήταν έγκυος θα βαφτιζόμασταν Μάιο. Επειδή όμως θα γεννάει τοτε είπαμε για Ιούλιο!

Θα είναι 11 μηνών.... ελπίζω να της αρέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sophiak έγραψε:

Το συζητησα με τον αντρουλη μου και μαλλον θα το κανουμε τελη Αυγουστου.Καλυτερα νωρις τελικα να κανουμε και beach party, το σπιτι των δικων μου ειναι διπλα στη θαλασσα.Ταιριαζει λετε θεμα με νεραιδες η να διαλεξω κατι αλλο?

Καλημέρα Sophia και εγώ όταν βάφτισα την κόρη το τραπέζι ήταν κοντά στη θάλασσα και το θέμα μας ήταν νεραίδες και συγκεκριμένες της Disney ακόμη και η πρόσκληση είχαμε βάλει το πρόσωπο της κόρης μου μέσα σε νεραίδα ,ήταν πολύ ωραίο ( ήταν 2 χρόνων).

Με το καλό !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kouklitsa έγραψε:

sophiak έγραψε:

Καλημέρα Sophia και εγώ όταν βάφτισα την κόρη το τραπέζι ήταν κοντά στη θάλασσα και το θέμα μας ήταν νεραίδες και συγκεκριμένες της Disney ακόμη και η πρόσκληση είχαμε βάλει το πρόσωπο της κόρης μου μέσα σε νεραίδα ,ήταν πολύ ωραίο ( ήταν 2 χρόνων).

Με το καλό !! :)[/quote:tdyhz06v]

Να σαι καλα σε ευχαριστω και εσυ να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε και πολύ νιάνιαρο ούτε και να περπατάει και να εχει γίνει ολόκληρο παιδί.

Μεταξύ 6 και 12 μηνών πιστεύω ότι είναι καλά.

Και τα χαλογελάκια του θα τα σκάει και θα δείχνουν και τα ρουχαλάκια του ωραία στις φωτογραφίες.

Εμείς πάντως τον πρίγκηπα τον βαφτίζουμε όταν θα είναι περίπου 10 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις το βαπτιστηρη μου το βαπτισαμε 7 μηνων και ηταν μια χαρα και καθε φορα που κοινοναει δεν κλαιει ενω σε μια φαπτιση που ειχα παει και το παιδακι ηταν ενος δεν καθοταν με τιποτα,ουρλιαζε χαμος γινοταν.μπορεις να κανεις και θεμα με γοργονες!!με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katsaridoula έγραψε:

εμεις το βαπτιστηρη μου το βαπτισαμε 7 μηνων και ηταν μια χαρα και καθε φορα που κοινοναει δεν κλαιει ενω σε μια φαπτιση που ειχα παει και το παιδακι ηταν ενος δεν καθοταν με τιποτα,ουρλιαζε χαμος γινοταν.μπορεις να κανεις και θεμα με γοργονες!!με το καλο!!

Τελος Ιουλιου θα το κανω θα ειναι 6 μηνων τοτε.Διαλεξα νεραιδες τελικα!!Ευχαριστω!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...