Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

bambina έγραψε:

Σας χαιρετώ όλες!

Κι εμείς θα βαφτίσουμε φέτος το χειμώνα, λέμε για Νοέμβριο.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή έχω μείνει πολύ πίσω, τί συνηθίζεται για τα παιδιά, μπομπονιέρα και γλυκό κάτι χωνάκια με ζαχαρωτά που έχω δει, μόνο τα ζαχαρωτά, γλυκό σαν των μεγάλων ή κάτι άλλο?

Ευχαριστώ!!!

Na xairesai to zouzouni sou k me to kalo i vaftisi tou!

Gia ta paidakia sinithws yparxei paidiki mpomponiera kai glyko!

Oi megaloi pairnoun ti diki tous mpomponiera kai to diko tous glyko.

Kati pou kanoun oi perissoteroi einai ftiaxnoun ena kouvadaki sinithws apo jumbo ikea kai vazoun mesa kai ti mpomponiera kai ta glyka zaxarwta ktl.

An xreiasteis kati eimai sti diathesi sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Στεφανία για την απάντηση σου! Με διαφώτισες, γιατί είχα μπερδευτεί λιγάκι μιας κι έχω καιρό να πάω σε βάφτιση κι έρχεται η ώρα για τη δικιά μας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bambina έγραψε:

Σας χαιρετώ όλες!

Κι εμείς θα βαφτίσουμε φέτος το χειμώνα, λέμε για Νοέμβριο.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή έχω μείνει πολύ πίσω, τί συνηθίζεται για τα παιδιά, μπομπονιέρα και γλυκό κάτι χωνάκια με ζαχαρωτά που έχω δει, μόνο τα ζαχαρωτά, γλυκό σαν των μεγάλων ή κάτι άλλο?

Ευχαριστώ!!!

κατ'αρχην,με το καλό η βάφτιση! :) Εμείς στη βάφτιση της μικρής είχαμε ενα γλυκό,πουτίγκα,δεν ξέρω αν το ξέρετε αυτό το γλυκό γιατί στα ζαχαροπλαστεια της Αθήνας δεν το ξέρουν.Όσες είστε από Λάρισα,Καρδίτσα,Τρίκαλα κ γύρω ίσως να το ξέρετε.Τέλοσπάντων.Είχα σκεφτεί να φτιάξω και χωνάκια και να βάλω μέσα smarties,διάφορες καραμελίτσες κ γλυφιτζούρι και να το δίνω επιπλέον στα παιδάκια,αλλά λόγω χρόνου δεν κατάφερα να το κάνω.Βασικά,κάνεις ότι σου αρέσει και ότι βολεύει την τσέπη σου!Εγώ τα έκανα όλα μονη μου,προσκλητήρια,μπομπονιέρες...

Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...