Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια

Σκέφτηκα να μαζευτούμε εμεις που θα βαφτισουμε τα βλαστάρια μας για να ριξουμε μερικές ιδεες για τη βάφτιση, Εγώ βαφτιζω 5/9/2010 και εχουμε ήδη κανονίσει για την εκκλησία και το κέντρο. προβληματιζομαι για τον φωτογραφο αλλά πρεπει και αυτο να τακτοποιηθει αμεσα. για μουσική λεμε για dj θα δουμε όμως. οσο για τη διακοσμηση δεν έχω καταλήξει στο θέμα ακόμα. ίσως πεταλουδες ή λουλουδια ή νεραιδες...ουφ δεν ξέρω. πειτε και εσεις καμμια΄ γνώμη... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimeraaaa!!!ax ti oraia na psaxneis kai na vriskis ta pio omorfa pragmata gia to paidaki su!!!

emeis koritsi vaftisame ton mikro mas stis 7.2.10!!epsaxna apo edo epsaxna apo ekei...kseris na brume omorfa(sta matia mas) ma kai diaforetika !!!!ayto tha mas faei :P

telika katalaliksame se: prosklitirio cd pu tin maketa tin ekane o adraulis mu san grafistas pu einai kai to cd exei paidika tragudakia etsi oste kaneis na min to petaksei!!

o stolismos tu trapeziu( tis ekklisias) eixe os exeis..na po oti apeythinthikame kai se grafeio ekdiloseon..oi mpumpunieres gia tus megalus itan petsetules me to onoma leyteris!!!gia ta paidia i mpumpunieres itan paramithaki i xionati kai oi epta nanoi..glliko gia tus megalus tsiz keik se sxima manitariu..kai gia tus mikrus filus..xonaki me diafora glikismata mesa...oso gia tin deksiosi eixame se ola ta trapezia manitaria...me xarumena xromata-raner..me smartis kai sto kathe piato mia mikri sokolatitsa me kordelitses kai aytes pu eleges sas eyxaristume pu irthate stin vaftisi mu!!!!

sta matia mas itan ola panemorfa!!!

oso gia tin fotografo mas salonikia..tin eixame kai sto gamo mas..exeretiki dulia..kai oxi to klassiko stisimo opos oi perissoteroi...kai pano ap ola oikonomiki :);)

eyxomai me to kalo kai sta dika sas...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ωραια ιδέα το cd! μπραβο πρωτότυπο! για τις μπομπονιερες σκέφτηκα και εγώ το παραμυθάκι για τα παιδιά για τους μεγάλους θα φτιαξω γλυκό του κουταλιου περγαμόντο και σταφύλι, ίσως και κυδώνι αν βρω και θα το βάλω σε όμορφα στολισμένα βαζάκια. πιστευω να δειχνει όμορφο! όσο για γλυκά θα κάνω μπουφε στο κέντρο, με πολλά ειδη γλυκών και παγωτο. θα ειναι μεσημέρι η βάπτιση. για το στολισμό το μόνο σιγουρο ειναι τα χρωμματα σε ροζ λιλά. το στολισμό γενικά θα τον αναλάβω εγώ :P ελπιζω να τα καταφερω και να βγει κάτι καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστος Ανεστη...και εγω τον Αυγουστο τελικα, λιγο πριν το Σουνιο που ειναι το σπιτι της μαμας μου...το εκκλησακι ειναι εξω απο το σπιτι του πατερ χτισμενο πανω σε ενα πλακοστρωτο διπλα στην αμμουδια...οι καλεσμενοι μας θα καθονται στην αμμο(θα βαλω και οδηγια στα προσκλητηρια) και μετα με τα ποδια στο σπιτι των δικων μου που θα εχω catering με μπουφε και.....party time!!!Δεν θελω να κανω τραπεζι οποτε συμφωνισαμε με τον αντροουλη μου να παρουμε dj και να κανουμε ενα party που θα το θυμομαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία ακουγεται τέλειο!! εμεις δε θέλαμε Αυγουστο γιατί πάντα υπαρχει πολύς κόσμος εδώ και γινεται παντου χαμός και στην αρχή ειχαμε κλεισει σε εξωτερικό χωρο αλλά μετά το αλλάξαμε γιατί φοβηθηκαμε τον καιρο, και έτσι θα γινει σε εσωτερικό χωρο. θα έχουμε και κάποιον να ψυχαγωγει τα παιδιά για να μπορεσουν οι μεγάλοι να απολαυσουν το γλεντι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστος ανεστη

αχ καλε και εγω 5/9/2010 θα βαφτισω το μπεμπακο μου εγω δεν εχω σκεφτει πολλα πραγματα ακομη θελω απλα και ηρεμα τωρα απο βδομαδα θα αρχισω να ψαχνω μπραβο πολυ καλο θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

Σοφία ακουγεται τέλειο!! εμεις δε θέλαμε Αυγουστο γιατί πάντα υπαρχει πολύς κόσμος εδώ και γινεται παντου χαμός και στην αρχή ειχαμε κλεισει σε εξωτερικό χωρο αλλά μετά το αλλάξαμε γιατί φοβηθηκαμε τον καιρο, και έτσι θα γινει σε εσωτερικό χωρο. θα έχουμε και κάποιον να ψυχαγωγει τα παιδιά για να μπορεσουν οι μεγάλοι να απολαυσουν το γλεντι.[/quote

Ωραια ιδεα για την ψυχαγωγια των παιδιων!Εγω δε νομιζω να κανω κατι τετοιο γιατι τα παιδια στην οικογενεια μας ειναι ή ανω των 12 ή βρεφη....οποτε δεν "βολευει" σιγουρα ομως θα ειναι πολυ ευχαριστο για τα παιδακια αλλα ...κυριως για τους γονεις!!Που μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ki εγω θα βαφτησω το αντρακι μου. Λεμε για Οκτωβριο. Την τριτη θα παω στην εκκλησια να κανονισω ημερομηνια. Θα ειναι γαμο-βαφτιση. Λεφτα δεν παιζουν κι ετσι καθε μηνα θα περνω κι απο κατι. Πχ τον αλλον μηνα θα παρω τα προσκλητηρια! Εχω φτιαξει και ποιηματακι!

" Τον Οκτωβριο του 96 οι γονεις μου γνωριστηκαν

κι απο τοτε ποτε μα ποτε δεν χωριστηκαν!

Απο την τεραστια αγαπη τους φτιαξανε εμενα

και στην επετειο γνωριμιας τους

θα γινουνε πιτσουνακια παντρεμενα!

Μετα θα κανω πλατσα-πλουτσα στην κολυμπηθρα του παπα

Αντωνη-Παναγιωτη να με λενε

να τσιριζω απο χαρα!

Σας καλω ολους λοιπον στην Αγια παρασκευη

να μας κανετε παρεα

στην μικρη μας την γιορτη!"

Καλο? :blush: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Ki εγω θα βαφτησω το αντρακι μου. Λεμε για Οκτωβριο. Την τριτη θα παω στην εκκλησια να κανονισω ημερομηνια. Θα ειναι γαμο-βαφτιση. Λεφτα δεν παιζουν κι ετσι καθε μηνα θα περνω κι απο κατι. Πχ τον αλλον μηνα θα παρω τα προσκλητηρια! Εχω φτιαξει και ποιηματακι!

" Τον Οκτωβριο του 96 οι γονεις μου γνωριστηκαν

κι απο τοτε ποτε μα ποτε δεν χωριστηκαν!

Απο την τεραστια αγαπη τους φτιαξανε εμενα

και στην επετειο γνωριμιας τους

θα γινουνε πιτσουνακια παντρεμενα!

Μετα θα κανω πλατσα-πλουτσα στην κολυμπηθρα του παπα

Αντωνη-Παναγιωτη να με λενε

να τσιριζω απο χαρα!

Σας καλω ολους λοιπον στην Αγια παρασκευη

να μας κανετε παρεα

στην μικρη μας την γιορτη!"

Καλο? :blush: :silly:[/quote

χαχαχαχα πλακα εχει το ποιηματακι σου!!!Με το καλο!!!Αχ αυτα τα money!!!Μακαρι να ειχαμε να χαλαμε....

Εγω σκεφτομαι να βαλω Υ.Γ. του τυπου εγω θα βαλω τα πρωτα μου παπουτσακια αλλα τα δικα σας πρεπει να βγαινουν ευκολα...για να αγησω καποιο υπονοουμενο για την αμμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τί ωραίο θέμα!!! Βαφτίζω τη μπεμπούλα μου στις 24 Ιουλίου και εκτός από εκκλησία δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα! Απλά, το κείμενο του προσκλητηρίου έχω βγάλει..

Προβληματίζομαι πολύ με το κεντρο.. Η βάφτιση (λόγω της ζέστης που θα χει Ιούλιο μήνα) θα την κάνουμε 6 το απόγευμα και είναι και Σάββατο! Επειδή δε θα είμαστε και πολλα άτομα δε νομίζω να μου κρατήσουν όλο το χώρο για μένα στο κέντρο και θα μαι με καμια άλλη βάφτιση ή γάμο! Κάτι που δε θέλω με τίποτα!

Μήπως έχετε υπόψιν κανένα χώρο που να μπορούν να είναι μόνο οι καλεσμένοι μας; Εχω ακούσει για Πέτρινο Γλυφάδα και Αμαλθεια πάλι Γλυφάδα αλλά δεν έχω πάει να δω από κοντά τί παίζει!!

Ενδιαφέρομαι για Νότια προάστια, αν γνωρίζει καμία!!

Φιλιά πολλά..... θα τα λέμε!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφία μένω Χανια και κά΄θε καλοκαιρι έχουμε πολύ κοσμο ειδικά τον ΑΥγουστο. πολύ καλο το υστερογραφο :laugh:

Τρισευτυχισμενη, πολύ εξυπνο το ποιηματάκι σου. όσο για τα προσκλητηρια θα κάνω το εξης... θα παρω πουγκακια απο το τζάμπο (τα 10-1,5€) και ποτ πουρι και θα εκτυπώσω σε χοντρουτσικο χαρτι εδώ στον υπολογιστή μου΄την προσκληση, θα την κάνω ρολό θα τη δεσω με δερματινο κορδονακι (πάλι απο το τζαμπο) και θα τα βάλω στο πουγκι με το ποτ πουρι. δεν ειναι πρωτοτυπο αλλά ειναι δική μου δημιουργια και κοστιζει μονο περιπου 0,30€ η κάθε μια. το κειμενάκι θα ειναι έτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου δεν έχω ιδεα δεν ειμαι απο Αθήνα. Αν την κάνετε Παρασκευή ή Κυριακή? ΅Εμεις θα την κανουμε μεσημέρι επειδη θα έχουμε πολλά μικρα παιδιά, μας βολευει καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ! εγώ το βρήκα στο ιντερνετ και μου αρεσε γιατι αρχικά ήθελα θέμα τις πριγκήπισες αλλά τώρα δεν ξέρω,,, μου αρεσουν και οι πεταλουδες... θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl κ εμείς Χανιά μένουμε κ λέμε οτι θα βαφτίσουμε το μωρό μας τον Σεπτέμβρη αλλά ακόμα δεν έχουμε κανονίσει τίποτα!!Μόνο τη νονά έχουμε βρεί!!!χαχα..Επειδή δεν έχουμε κάνει γάμο θρησκευτικό λέτε να έχουμε πρόβλημα?

Υ.Γ. Τρισευτυχισμένη κ mariagl πολύ ωραία τα κειμενάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Χρονια πολλα!!!! Χριστος Ανεστη!

Πολυ καλη ιδεα αυτο το θεματακι. Να παρουμε και εμεις ιδεες. :dry:

Εμεις παντρευομαστε και βαφτιζουμε τη μικρη γυρω στο φθινοπωρο. Περιμενουμε να γεννησει η κουμπαρο-νονουλα μας :woohoo: .

Δεν εχω κανει καμια κινηση, ουτε καν εκκλησια δεν εχουμε κλεισει. Ωστοσο διαβασα απο καποια κοπελα οτι θα φτιαξει μπουμπουνιερες μονη της (δεν συγκρατησα το ονομα της :blush: )και σκεφτηκα οτι ειναι πολυ γλυκια ιδεα αλλα και οικονομικη ;) .Ετσι μαλλον θα τις φτιαξω κι εγω μονη μου καθως βρηκα φοβερους συνδιασμους και δεν ξερω ποια να πρωτοδιαλεξω...

Αντε με το καλο να δωσουμε ονοματακια στα λουλουδακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

Ευα μου δεν έχω ιδεα δεν ειμαι απο Αθήνα. Αν την κάνετε Παρασκευή ή Κυριακή? ΅Εμεις θα την κανουμε μεσημέρι επειδη θα έχουμε πολλά μικρα παιδιά, μας βολευει καλύτερα.

Ο μόνος λόγος που θέλω να αποφυγω το μεσημερι ειναι η ζέστη!!! Τον Ιούλιο, τέλη κιόλας μπορει να χει και καυσωνα ακομα...!!!

Τωρα για Παρασκευη ή κυριακή θα το σκεφτω... Κυριακή κυρίως! Δεν ξερω εχω προβληματιστει... Πρεπει να αρχισω να βλέπω από κοντα κεντρα γιατι εχω καθυστερησει πολύ!! Εμείς δε θα χουμε παιδια!! Μωρα θα χουμε!! Ολα ειναι κατω των τριών!!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα που μένεις?? Εμεις Πασακάκι κοντά στο Carrefur. Πάντως η αλήθεια ειναι πως το καθυστερησατε λιγάκι όσο αφορά στο κέντρο μήπως και δε βρεις αυτο που θες. Εγώ αρχικά ήθελα στις Διαδρομες αλλά μετα φοβηθηκα τον καιρο και έτσι κλεισαμε στο Κρητικο Κονάκι το παλιο Da Luz. Έχετε κάνει πολιτικό γάμο ή καθόλου? Δεν τα κάνετε και τα δυο μαζί, ευκαιρια ειναι με ένα εξοδο! Πάντως αν δεν έχετε κάνει γάμο, πρεπει να το ρωτησεις, δεν ξέρω γιατι οι παπάδες ειναι περιεργοι!

Little star με το καλο και εσεις!Και εγώ θα κάνω τις μπομπονιερες μονη μου, με γλυκο κουταλιου, μου αρεσε πολύ σαν ιδεα! Και πραγματικά βγαινει αρκετά οικονομικο! Προτιμώ να ξοδεψω τα χρήματα σε κάτι άλλο. Α θα κάνω και το ευχολόγιο μόνη μου και ψάχνω ιδεες! Έχω αγορασει το βιβλιο (απλο για να το διακοσμησω) και έχω μονο δυομιση μηνες στη διάθεση μου γιατι όταν γυρισω στη δουλεια δεν θα προλαβαινω τιποτα!!

Οσες μαμάδες έχετε βαφτισει περιμένουμε ιδεες!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eva_25 έγραψε:

mariagl έγραψε:

Ο μόνος λόγος που θέλω να αποφυγω το μεσημερι ειναι η ζέστη!!! Τον Ιούλιο, τέλη κιόλας μπορει να χει και καυσωνα ακομα...!!!

Τωρα για Παρασκευη ή κυριακή θα το σκεφτω... Κυριακή κυρίως! Δεν ξερω εχω προβληματιστει... Πρεπει να αρχισω να βλέπω από κοντα κεντρα γιατι εχω καθυστερησει πολύ!! Εμείς δε θα χουμε παιδια!! Μωρα θα χουμε!! Ολα ειναι κατω των τριών!!!! :silly:[/quote:2tx7x3wa]

Ευα τα μερομηνια λένε ότι θα έχουμε πολύ άστατο καλοκαιρι φέτος και εγώ τα πιστευω γιατι βγαινουν! θα κοιταξω τι λεει για Ιουλιο και θα σου πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάνω συλλογή απο προσκλητήρια απο γάμους(ασε..μερικοί έχουν χωρίσει απο αυτούς.. :blink: ) κ βαφτίσια κ βρήκα μερικά πολύ ωραία στιχάκια..θα μπώ το βράδυ να σας γράψω!!!

Μιά φίλη μου θα βάλει σε ενα καβαλέτο μια μεγάλη φωτογραφία απο την κόρη της κ δίπλα θα βάλει το βιβλίο των ευχών.Επίσης αγόρασε μικρά μπώλ απλά κ θα βάλει κεράκια ρεσω κ φύλλα απο κλαδιά ελιάς..κ θα πάρει μπαλόνια να τα φουσκώσει μόνη της για τον στολισμό του κέντρου...νομίζω θα πάρει φιάλη με ήλιον να τα φουσκώσει.Πάντως για το στολισμό του κέντρου βρίσκει κανείς ωραιές κ οικονομικές λύσεις στο jumbo όπως φαναράκια,πεταλούδες,κεριά,ανεμόμυλοι..κλπ..κ το καλό είναι οτι μπορεί ο κόσμος να τα πάρει φεύγοντας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΝΙΑ...?????ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!Κοριτσια βρηκα στο νετ ενα προσκλητηριο....ερωτα...θα παρω αυριο να δω ποσο εχει...ΤΕΛΕΙΟ!!!θα ειναι ακριβο αλλα προσκλητηρια δεν παιρνουμε παρα πολλα...οποτε θα δω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...