Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

βασούλα βρήκα το μενου, ειναι το ακόλουθο. κορίτσια θέλω γνώμες...

ορεκτικά:

κρητική σαλάτα

πατάτες με στακα

κολοκυθοκεφτέδες ( αγαπημένο του συζυγου)

μανιταροπιτα (δικο μου αγαπημενο)

κεφτεδάκια πολιτικα με σάλτσα

μπεκρή μεζε

α πιατο

πιλάφι - βραστο (2/3 ζυγουρι 1/3 κοτοπουλο)

β πιατο

γουρουνοπουλο οφτο

επιδορπια

φρουτα + μπουφες απο γλυκα-παγωτο

καλο δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλώς την!! καλά εκανες με το φόρεμα αφου το ειδες και σου αρεσει! αργοτερα μπορει να μην το εβρισκες. και εγώ λιγα άτομα θα έχω γυρω στα 130. όσο λιγοτεροι τοσο το καλύτερο. εγω έχω κολλήσει με τον φωτογραφο ειμαι αναμεσα σε 2..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις λιγους εχουμε 95, εγω ηθελα το πολυ 30...αλλα!!!Δεν θελω καθολου συγγενεις...αλλα!!Ειπαμε με τον αντρα μου να βαλουμε κ οι δυο λινα αφου θα ειμαστε στην αμμουδια!!!Μιλησα και με το catering σημερα μου ειπε μια χαρα τιμη...οποτε μου μενει ο φωτογραφος και το δωρο των κουμπαρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ναι ειναι και το δωρο των κουμπάρων!! εμεις λέμε μια καλή τηλεοραση μια και τα παιδια χτιζουν και θα πανε στο νεο τους σπιτι συντομα... εσεις τι λετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο θα το συζητησω με την κουμπαρα μου.Τα παιδια μας εχουν παντρεψει και τους ειχαμε παρει χρυσα.Τωρα θελω να παρω κατι διαφορετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας συμβαπτιζομενες χαχα και εμεις βαπτιζομαστε 29 μαιου, προσκλησεις εκλεισα μπουμπουνιερες εκλεισα, δωρο νονας εκλεισα,φωτογραφο εκλεισα, μου μενει το φορεμα ή μαλλον τα φορεματα γιατι παντρευετε και ο αλλος νονος του γιουμου μια εβδομαδα μετα οποτε κοινοι καλεσμενοι αλλο φορεμα μετα, για τραπεζι ειμαι ακομα στο φλου εξω δεν κανω αν θα κανω θα παμε μονο με τους νονους 2 ωριτσες πιο μετα μιας και μενουμε κοντα ή θα κανω κατι σπιτι για λιγους αλλα πολυ το σκεφτομαι, ξερει καμια για φορεματα σε καλες τιμες μενω νοτια προαστια, καθε βοηθεια πολυτιμη, α και για γλυκακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl πολύ καλό το μενού!!!Θα πάμε και εμείς να ρωτήσουμε εκεί!!

Α!Στο Δημαρχείο από πίσω κοντά στην πυροσβεστική είναι ενα μαγαζί που πουλάει υλικά για να φτιάξει κανείς τις μπομπονιέρες μόνος του,δεν έχω παει αλλά θα λέω να πάω την Παρασκευή αν μπορέσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasoula2 έγραψε:

mariagl πολύ καλό το μενού!!!Θα πάμε και εμείς να ρωτήσουμε εκεί!!

Α!Στο Δημαρχείο από πίσω κοντά στην πυροσβεστική είναι ενα μαγαζί που πουλάει υλικά για να φτιάξει κανείς τις μπομπονιέρες μόνος του,δεν έχω παει αλλά θα λέω να πάω την Παρασκευή αν μπορέσω!!

έχει και άλλα ορεκτικά αν δεν σου αρεσουν αυτα. και για δευτερο πιατο έχει άλλες επιλογες εμεις διαλεξαμε γουρονοπουλο γιατι μας αρεσει! όσο για την τιμή αυτο το μενου χωρις τα γλυκά έχει 22€ αλλά επειδη εμεις εχουμε και θα παμε κρασι και αναψυκτικά μας το αφηνει 20,5€. το κρασι το εμφιαλώσαμε στην΄ένωση για 1,2 το μπουκάλι. τα αναψυκτικά και τις μπυρες θα τα χρεώνει 2,00. ε ποσο να πιουν 100 μπουκάλια? δεν ειναι μεγαλη διαφορα. α και τα αναψυκτικα 500ml όχι το γυαλινο μπουκαλακι των 230. οσο για το μαγαζι που μου λες εννοεις τον Ξεκουκουλωτακη? εκει έχω παει έχει πολύ πράγμα!! απο εκει θα παρω τα βαζάκια για το γλυκο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη νονα θα κανω δωρο το πορτρετο της, ζωγραφισμενο σαν πινακας, mariagl μου οποτε περιμενω απλα να ετοιμαστει να το εχω στα χερια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ... καλέ αγχώθηκα!!!! Δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα! Πρέπει να αρχίσω από κέντρο αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να ξερω και αριθμό καλεσμένων και προς το παρόν, δεν έχουμε καταλήξει ακριβώς ! Πάντως, κι εμείς για λίγα άτομα λέμε!!

Μαριαντάκι εσύ που μένεις και κοντά μήπως ξέρεις κανένα κέντρο για το τραπεζι; Με ενδιαφέρει να μπορω να το κλείσω μόνο για τους δικούς μου καλεσμένους! Να μην είναι και καμια άλλη βάφτιση μαζί ή γάμος..

Πάω να δω τα σάιτ με προσκλητήρια και μπομπο... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl ωραίο θεμα άνοιξες για να παίρνουμε καμιά ιδέα... !!!

Μέλια, πρωτότυπη η ιδέα του προσκλητηρίου!!! Ενθουσιάστηκα!!!!!!!!

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να διαβάσω τις υπόλοιπες ιδέες αλλα σίγουρα θα το κάνω μόλις μπορέσω!!

Εμείς βαφτίζουμε την μπεμπούλα μας στις 04/09.. δεν έχω κανονίσει ακόμα τίποτα,ούτε έχω βγει στα μαγαζιά να δω τι παίζει... Το μόνο που έχω υπόψη μου είναι ότι μετά την βάφτιση λέμε να κάνουμε πάρτυ με catering (απλό μπουφ στο όρθιο) στον κήπο μας... μακάρι να έχει καλό καιρό γιατί στο σπίτι δεν μας βλέπω να μπορούμε να μεταφερθούμε... θα δείξει...

Φιλιά προς το παρόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια !!!

Ειμαι κι εγω στο κλαμπ ... μονο

που εμεις θα κανουμε γαμο-βαπτιση!!!

Και δεν εχω ετοιμασει τιποτα ! :unsure:

Ακομα το ψαχνω για το χωρο ... Λεμε να

το κανουμε σε ξωκκλησι στο βουνο και να

το κανουμε σαν εκδρομη με τους φιλους μας!

Υπολογιζω Ιουνιο και εχω αγχωθει ...

Κι εμεις λιγα ατομα θα εχουμε (γυρω στα 70)

Πειτε καμια ιδεα για γαμο-βαπτιση ...

Τι προσκλητηρια να κανω ?

Αχ θα προλαβω ??? :huh: Και αρχιζω και δουλεια

αρχες Μαιου :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μπω και εγώ στην όμορφη παρεούλα σας??

καλημέρα κορίτσια... :):) εμείς βαφτίζουμε την μικρούλα μας στις 20 Ιούνη και το μόνο που χω κανει είναι να κλείσω εκκλησία και φωτογράφο... :( θα θελα να βρω μπομπονιέρες σχετικά οικονομικές γιατί θέλουμε να φτιάξουμε το σπιτάκι μας ..και δεν θέλω να μπούμε σε πολλά έξοδα... έχει κανείς να προτείνει κάτι? κάποια κοπελίτσα (δεν θυμαμαι όνομα... :blush: ) πρότεινε από το jumbo φαναράκια ..πολύ ωραία ιδέα και εννοείται και εγώ θα τα χω όλα ροζζζζζ!!!!!!!!αντε και με λίγο άσπρο... :P:P για κέντρο δ.ξερω ακόμη έλεγα για λίγα άτομα να πηγαίναμε στο tennis club Χαλανδρίου εκεί που παντρεύτηκα και το φαί ήταν τέλειο....

Βουλίτσα,Ελενίτσα γεια σας και από δωωωωωωωωωωωωωωωωω.. :P:P κοριτσάκια μου άντε με το καλό να βαφτίσετε τις κουκλίτσες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρολίνα,χρυσουλίνι και agoraki με το καλό οι βαφτισεις και των δικών σας ζουζουνιών!!

χρυσουλίνι ο μπουφες στον κήπο ειναι πολύ ωραια ιδεα αν έχεις λιγους καλεσμενους και μεγάλο κήπο! θα κουρεστεις όμως με το καθάρισμα μετα, αλλά αξίζει τον κόπο!!

αγορακι επισης ωραια η ιδεα σου! που μένεις? για να σκεφτουμε καμμια καλή ιδεα. και εγω ξεκινησα νωρις γιατι όταν παω στη δουλεια ο χρονος θα ειναι περιορισμενος!

καρολίνα αν εννοεις το φαναρακι στη φωτο ειναι για το στολισμο. έχεις σκεφτει καποιο θεμα για να σε βοηθησουμε με τις μπομπονιερες?

Σημερα πηγα σε γραφειο διοργάνωσης εκδηλώσεων και ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!! Ποσες ιδεες! Ειδα κατι προσκλητηρια σαν τετράδιο συνταγων και μέρα ειχε και καλα τη συνταγη της βαφτισης. έλεγε: υλικα- ενα μωρο (κατα προτιμηση στρουμπουλο) μια κολυμπύθρα, δυο γονεις κτλ. και μετα εκτελεση... ηταν καταπληκτική!

κλαιει η μικρη.. συνεχιζω μετα :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera ki apo mena!

emeis baftizoume ton mikro mas prigkhpa sthn giorth mas 21 maiou(kwnstantinou k elenhs) sto karpenhsi,ston prousso.mas earesei polu ekei

kai 8elame na mhn exoume polu suggenokatastash!etsi ekei 8a r8oun ligoi kai kaloi!exw paraggeilei prosklhthria (batsaxaki me korwna),bonbonieres pougkia galazia me ashmenies-mlpe korwnes kai exw kleisei to faghto k thn ekklhsia.8elw fotografo kai rouxa!to stolismo 8a ton kanw monh mou!phra koubadakia mple kai prasina apo ta jumbo kai 8a balw ston pato tous afrole3 kai 8a mph3w glhfutzouria,anemolhlakia, molubia (ta terastia) kai alla....exw paragkleilei kai supla gia to trapezi asorti me thn prosklhsh!an exei kamia allh idea gia ta koubadakia(ti na balw mesa...e3w...)as mou thn pei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

αγορακι επισης ωραια η ιδεα σου! που μένεις? για να σκεφτουμε καμμια καλή ιδεα. και εγω ξεκινησα νωρις γιατι όταν παω στη δουλεια ο χρονος θα ειναι περιορισμενος!

[

Θεσσαλονικη αλλα θα κανω τη γαμο-βαφτιση

σε ξωκκλησι στο βουνο ... Εχω 2 επιλογες

προς το παρον : Π.Παντελεημονα Πιεριας και

Ταξιαρχες Χαλκιδικης ... Ολες οι προτασει

καλοδεχουμενες ;)

Αυτο με το γραφειο οργανωσης εκδηλωσεων ξερεις

περιπου ποσα ζητουν ? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lne9 έγραψε:

kalhspera ki apo mena!

emeis baftizoume ton mikro mas prigkhpa sthn giorth mas 21 maiou(kwnstantinou k elenhs) sto karpenhsi,ston prousso.mas earesei polu ekei

kai 8elame na mhn exoume polu suggenokatastash!etsi ekei 8a r8oun ligoi kai kaloi!exw paraggeilei prosklhthria (batsaxaki me korwna),bonbonieres pougkia galazia me ashmenies-mlpe korwnes kai exw kleisei to faghto k thn ekklhsia.8elw fotografo kai rouxa!to stolismo 8a ton kanw monh mou!phra koubadakia mple kai prasina apo ta jumbo kai 8a balw ston pato tous afrole3 kai 8a mph3w glhfutzouria,anemolhlakia, molubia (ta terastia) kai alla....exw paragkleilei kai supla gia to trapezi asorti me thn prosklhsh!an exei kamia allh idea gia ta koubadakia(ti na balw mesa...e3w...)as mou thn pei!!!

καλησπέρα! μπορεις να βάλεις και λουλουδια ! αν δεν ειχες πάρει τα κουβαδάκια θα μπορουσες να παρεις παλι απο το τζαμπο γυαλες και να βάλεις μέσα ενα χρυσοψαρο λιγες πετρουλες πολυχρωμες και στο χειλος της γυαλας ενα δυο βατραχακια! θα ταιριαζε και με τις προσκλήσεις! ανάμεσα στα άλλα που θα εχεις στα κουβαδακια μπορεις να φουσκώσεις και δυο μπαλονια με ήλιο με το όνομα του κουκλου σου ή με ένα ¨σας ευχαριστώ"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou έγραψε:

mariagl έγραψε:

Θεσσαλονικη αλλα θα κανω τη γαμο-βαφτιση

σε ξωκκλησι στο βουνο ... Εχω 2 επιλογες

προς το παρον : Π.Παντελεημονα Πιεριας και

Ταξιαρχες Χαλκιδικης ... Ολες οι προτασει

καλοδεχουμενες ;)

Αυτο με το γραφειο οργανωσης εκδηλωσεων ξερεις

περιπου ποσα ζητουν ? :huh:[/quote:56bmvvbt]

Δεν τις ξέρω τις εκκλησιες αλλά αφου θα ειναι στο βουνο μπορεις να έχεις θέμα τα ζωάκια, μπορεις να βάλεις γυαλες με ζαχαρωτα πολύχρωμμα φρουτα πανω στο τραπεζι. το τραπεζι που θα γινει?? περιμένω να μου στειλουν mail με τιμες και θα σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι μου για γλυφαδα ξερω τα λιθαριτσια αλλα ειναι μεγαλο, αν και χωριζεται μεσα στο μαγαζι και εξω στον κηπο, εξαρταται ποσα ατομα θα εισαστε αν εισαστε λιγοι πρεπει να βρεις ενα μικρο μαγαζακι, εχει κανα δυο πιο μικρα κοντα στην ελενα θα την ρωτησω και θα σου πω γιατι απεξω εχω δει το ενα αλλα δεν ξερω τι παιζει, το κεντρο ειναι το πιο δυσκολο να βρεις οντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...