Μετάβαση σε περιεχόμενο

ο μπαμπακας.....!!!


Recommended Posts

Κοριτσια οι αντρες σας κακομαθαινουν τα παιδια σας?Εμεις εχουμε ηδη θεμα κ ας ειναι μολις 2 μηνων η μπουμπου....τον εχει παρει χαμπαρι!!!Αφηστε το χειροτερο πως καθε μερα της ψωνιζει κ διαφωνουμε καθετα σε αυτο.Βρε καλε μου θα χασει το παιδι τη χαρα του δωρου σταματα το....τιποτα αυτος!!!Μεχρι και δωροσακουλες απο τα περιπτερα φερνει,ξερετε τις Κυριακες,εχουμε γυρω στις 50!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα Σοφια μου...καλα εισαι...και που να μεγαλωσει λιγο να δεις φρικη.Εμεις λογοφερουμε σε καθημερινη βαση.Εδω ομως δεν μιλαμε για παιχνιδακια,καραμελες και τυχερες σακουλες,λεμε οτι στα 6 εχει το καλυτερο ποδηλατο,δικο του PC,σκαφος με το ονομα του και τωρα θελει και λαπτοπ!Χωρια τα playmobil!Παρολαταυτα,του εχω εξηγησει πως εχει η ζωη με τις οποιες δυσκολιες της και τα παιδακια ανα τον κοσμο που πεινανε.Ειναι ενα παιδι πολυ σκεπτομενο και συνεσταλμενο,που ζυγιζει τα παντα στο μυαλουδακι του!Τον αντρα μου φοβαμαι μην μου κουβαλησει του χρονου καμια porsce.Τι να τους πεις!Ειναι ξετρελαμενοι και χαζομπαμπαδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, βρηκε λεει ενα σμαρτακι ροζ καμπριο στο ιντερνετ και θα το παραγγελει!!Ειναι τοσο λαθος αυτο!!!Αν αργοτερα δεν εχουμε?Θα μαθει ετσι και αργοτερα μπορει να απογοητευθει!Ασε ποσα παιδακια δεν εχουν καν τα βασικα!Τι να πω?Παντως απο οτι καταλαβαινω θα τσακωνομαστε πολυ καιρο για αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερα είναι να το συζητήσετε όσο ακόμα είναι νωρίς...

Θεωρώ πως είναι από τα βασικότερα κομμάτια

η διαπεδαγωγηση του παιδιού σας (στο μέλλον)

που όμως πρέπει να ξεκινήσει σε σωστές βάσεις κ με σωστούς,

από μέρους σας, χειρισμούς!

Το να γίνει «κακομαθημενο» κ με πολλά παιχνίδια

είναι ίσως το λιγότερο

μπροστά στο να νιώσει δυστυχισμένο

αν δεν αποκτήσει στο μέλλον ροζ smartaki...!

Καλύτερα να το σκεφτόσαστε 2 φορές

πριν αγοράσετε 2 δωροσακούλες!

Να σας ζήσει το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπερβολικοι σε ολο τους το μεγαλειο!!!!!!

εγω περισοτερο μπορω να πω οτι την κακομαθαινω αλλα εχω και ενα μετρο

καμπριο αυτοκινητακι ροζ???????????δωροσακουλες???????τι να τις κανουν ασε που μπορει να εχουν επικινδυνα παιχνιδια για την ηλικια τους

αν θελουν να ειναι τοσο ανοικτοχερηδες ας ανοιξουν εναν λογαριασμο στο ονομα του παιδιου και καθε φορα που θελουν να ξοδεψουν να βαζουν τα χρηματα αυτα μεσα για να διαλεξουν τα π<ιδια μονα τους τα δωρα που θελουν και για αργοτερασ για τις σπουδες τους η και για τις εξωτερικες ασχολιες τους

π.χ χορο

μουσικη παιδια και εκμαθηση καποιου οργανου οπως κιθαρα

ταε κβο ντο μαθηματα η καρατε

η ζωγραφικη αναλογα με την κλιση τους

ρουχα δεν πειραζει που περνουν χρησιμα ειναι ολα :P (εκει ειναι η αδυναμια μου )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυτα τα εκανε η μανα μου στην μικρη μου αδερφη. καθε μερα πηγαινε και της αγοραζε 3-4 παιχνιδια...της αγοραζε κασσετες για το game boy τις επαιρνε λαπτοπ και κομπιουτερ για παιδακια, κουκλες και τι δεν της επαιρνε...και στο τελος μεγαλωσε και εγινε το πλεον κακομαθημενο παιδι :angry: αποκτησαμε 3 μεγαλα μπαουλα με παιχνιδια με τα οποια ειχε παιξει απο καμια ωρα με το καθενα..και τα πεταγαμε. οπως ειπα και πριν εγινε το πλεον κακομαθημενο...οτι ζηταγε επρεπε να τις το πηγαινουμε με το που ζητουσε...ουτε νερο δεν πηγαινε να παρει μονη της να πιει...τωρα μιλαμε για ηλικια 10-11 χρονων η αδερφη μου ετσι?? και την πληρωνα εγω συνεχεια...και οταν ελεγα στη μανα μου πως την εκνε ετσι..και οχι μονο εγω...ολο θυμωνε και ελεγε ε τι να κανω ειναι η μικρη. :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η γιαγια μου εκανε την αδερφη μου πολυ κακομαθημενη και αχορταγη..τωρα ειναι στα 10 και ειναι αστα να πανε..και φυσικα οταν παω να τη μαλωσω και να τη συνετισω πεφτει να με φαει και μου λεει οτι τη ζηλευω και οτι δεν την αγαπαω.. :(

ειναι θλιβερο το ποσο κακο μπορεις να κανεις σε ενα παιδι ετσι..αλλα ειναι και λιγο στο παιδι..πχ ο μικρουλης ο αδερφος μου ειναι 3μιση σχεδον και τον εχουν ολοι στα ωπα ωπα αλλα δεν ειναι ετσι..ειμαστε 4 αδερφια η αδερφη μου μονο εχει τετοια συμπεριφορα παρ ολο που μεγαλωσαμε ολοι με τους ιδιους ανθρωπους..τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Είναι υπερβολικός η αλήθεια...

Η χαζομπαμπακίαση δεν αλλάζει εύκολα καλή μου..

Ρώτα κι εμένα! :unsure::P

Fantazomai....!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά με κοροϊδεύετε? Η κόρη του άντρα μου (γιατί είναι μόνο δική του και όχι και δική μου :P:P ) έχει ήδη 5 καλοκαιρινά φουστανάκια, φανελάκια με δανδελίτσα στον πωπό για να μην φαίνετε η πάνα όταν φοράει τα μίνι η κόρη του, παπούτσια puma, 3 barbie μαζί με το κουκλόσπιτό της και διχτυωτό καλτσόν για τον ερχόμενο χειμώνα. Έλεος!!

Και για όσες δεν παρατηρήσατε το τικεράκι μου να σας πω ότι η κόρη του είναι στην κοιλιά μου και θα γεννηθεί τον Ιούλιο! Έχω ήδη αρχίσει να ζηλεύω :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SEVASTH έγραψε:

Καλά με κοροϊδεύετε? Η κόρη του άντρα μου (γιατί είναι μόνο δική του και όχι και δική μου :P:P ) έχει ήδη 5 καλοκαιρινά φουστανάκια, φανελάκια με δανδελίτσα στον πωπό για να μην φαίνετε η πάνα όταν φοράει τα μίνι η κόρη του, παπούτσια puma, 3 barbie μαζί με το κουκλόσπιτό της και διχτυωτό καλτσόν για τον ερχόμενο χειμώνα. Έλεος!!

Και για όσες δεν παρατηρήσατε το τικεράκι μου να σας πω ότι η κόρη του είναι στην κοιλιά μου και θα γεννηθεί τον Ιούλιο! Έχω ήδη αρχίσει να ζηλεύω :dry::dry::dry:

xa xa xa etsi etsi allo i kori toy allo esy!!!min zileyeis omws 8a se latrepsei dipla gia to dwro pou 8a toy xariseis!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ 18ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ.ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑΚΑ.ΚΑΙ ΟΛΟ ΧΑΔΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΦΙΛΙΑΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΕς ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΕ ΧΑΙΔΕΨΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΖΗΛΙΕς.Η ΑΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΕ ΦΙΛΗΣΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΩΝΕς Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ. ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχχαχαχα....Καλά κοριτσάκια μου το πόσο με παρηγορείτε δεν λέγεται!!!!Κ εγώ άρχισα να νιώθω παρείσακτη γιατι ο μπαμπάκας όποτε δεν έχει κέφια αγοράζει κάτι για την Ολίνα ν αλλάξει η διάθεσή του,όποτε μπαίνει στο σπίτι ψάχνει την Ολίνα,όποτε του στέλνει τρυφερά μνματα η μανούλα(εγώ δηλαδή),τα κλείνει γρήγορα για να καμαρώσει στο φόντο του την Ολίνα,όπου πάει επαγγελματικά ταξίδια,γυρίζει φορτωμένος με δωράκια...για ποιόν άλλο??Για την Ολίνα!!!Κ είναι μόλις 8μιση μηνών...Τι μας περιμένει...!!!!!!!

Εντάξει άντε για να μην είμαι άδικη κ εμένα απο τη μέρα που γέννησα μου βγάζει ακόμη μεγαλύτερη αγάπη κ τρυφερότητα...Αλλα....Πάνω απ όλους κ όλα η Ολίνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΟΡΕς ΞΕΛΟΓΙΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΤΟΥς Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΔΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...