Μετάβαση σε περιεχόμενο

..................................................


Recommended Posts

Δεν ηξερα τι τιτλο να βαλω....δεν ξερω τιποτα πια....τους εδιωξα ολους απο το σπιτι για να μεινω μονη να ξεσπασω...δεν θελω να με βλεπουν ετσι,ουτε ο αντρας μου,ουτε η κορη μου...

Ξερω οτι αυτο που μου ετυχε συμβαινει συχνα,ξερω πως συμβαινουν πολυ πιο τραγικα πραγματα.Μολις ανοιξα το mammy ειδα καποια θεματα πολυ πιο επωδυνα απο το δικο μου...ομως δεν μπορω να μην ειμαι θλιμμενη,δεν μπορω να μην κλαιω,δεν μπορω να μην ποναω...ματωσε η ψυχη μου...

Μεσα σε ενα μηνα πεταξα τοσο ψηλα στον ουρανο κ μολις πριν 3 μερες επεσα κατω στη γη απο τουλαχιστον 1000μ.

Ετσι ενοιωσα κοριτσια οταν προχθες το πρωι,ξυπνησα κ ηταν ολα διαφορετικα...ενω κοιμηθηκα εγκυος,ξυπνησα το πρωι κ καταλαβα οτι πια...δεν ειμαι..

Το στηθος μου ειχε ξεπρηστει κ δεν πονουσε,η κοιλια μου το ιδιο ειχε ξεφουσκωσει εντελως κ γενικα,οπως ενοιωσα πολυ νωρις οτι ειμαι εγκυος...ετσι το ιδιο ακριβως ενοιωσα πως το σπορακι...παει...εφυγε...

Προχθες το πρωι,αφου εστειλα την κορη μου σχολειο,ξυπνησα τον αντρα μου κ του λεω,παμε να κανω αλλη μια χοριακη...νομιζω πως δεν ειναι καλα τα πραγματα.Μεσα μου,βαθια ειχα την ελπιδα,τον ποθο να ειναι ολα καλα,παρακαλουσα τον Θεο,την Παναγια σε ολο το δρομο να ειναι απλα το αγχος μου...ομως για αλλη μια φορα η ζωη μου εδειξε το σκληρο της προσωπο,για αλλη μια φορα ολα...χαθηκαν...

Εδωσα αιμα...ετρεμα...οι κοπελες στο μικροβιολογικο,με καταλαβαν,μου εδωσαν κουραγιο η τουλαχιστον προσπαθησαν να με κανουν να νοιωσω καλα..

Φυγαμε με τον Δημητρη κ πηγαμε για ενα καφεδακι,προσπαθησε κ εκεινος να μου δωσει κουραγιο,να μου πει πως ολα θα ειναι ενταξει κ ανυσηχω υπερβολικα,στο τελος,σαν να με επεισε κ αρχισα να νοιωθω οτι ποναει παλι το στηθος μου...καταβαθος ηξερα οτι ηταν μια ψευδαισθηση..

Μετα απο μια ωρα πηγαμε κ πηραμε τα αποτελεσματα,δεν αντεχα να δω το χαρτι...λεω στον Δημητρη..πες μου..με κοιταει με τετοιο πονο μεσα στα ματια,δεν θα ξεχασω ποτε το βλεμα του...κ μου λεει...επεσε....

Κοιταω...τι να δω...η χοριακη μου ειχε πεσει σχεδον οσο ηταν στην αρχη...

Εγινα κομματια,λυγισα...δεν εχω ξανανοιωσει ετσι στη ζωη μου,ενοιωσα πως εφυγε ολο μου το αιμα...

Και υστερα...σιγη...τι να του πω;τι να μου πει..;

Φτασαμε σπιτι κ τοτε ξεσπασα,εσκισα ολες τις χοριακες,τους υπερηχους,εσβησα απο τον υπολογιστη ολα αυτα που ηταν σχετικα με εγκυμοσυνες,μωρα κ οτι αλλο ειχε σχεση με αυτο που περιμεναμε 2,5 χρονια τωρα...εκλαψα,εκλαψα...τοσο που πονεσανε τα ματια μου.

Εκεινος δεν μου μιλουσε με αφησε να ξεσπασω..

Πηρα το γιατρο μου,φανερα συγκινημενος κ αυτος μου ειπε,κοριτσι μου...ειναι πολυ κατω η χοριακη..κοψε την προγεστερονη κ ασε τον οργανισμο σου κ τη φυση να λειτουργησει,να αδιαθετησεις.

Το εκανα κ εχτες τα ξημερωματα ξυπναω απο φοβερους πονους...φοβερους.. κοριτσια..τι να σας λεω,καποια στιγμη λιποθυμησα,ο αντρας μου ειδε κ επαθε να με συνεφερει,ειχα παγωσει ολοκληρη κ ειχα μελανιασει..τρομαξε τοσο πολυ...

Τωρα καθομαι εδω...στο καναπεδακι μου,μονη,ηθελα να σας τα πω ολα αυτα αλλα να μην ειναι κανεις εδω..

Εσεις θα με καταλαβετε...ξερω οτι εδω τα εχετε περασει πολλες αυτα...ξερω πως θα με νοιωσετε.

Μεσα σε ενα μηνα εγιναν ολα τοσο γρηγορα...

Δεν εχω κεφι για τιποτα,θελω μονο να ειμαι κουκουλωμενη με την κουβερτα μου κ οταν δεν ειναι οι αλλοι μπροστα,να κλαιω...

Ισως φαινομαι υπερβολικη το ξερω...ομως δεν αντεχω ρε κοριτσια αλλη γκαντεμια,αλλη στενοχωρια..θελω να χαρω,θελω να ζησω...

ΤΙ ΖΗΤΑΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ;;;;;;Ενα μωρο να ολοκληρωσω την οικογενεια μου,να χαρισω ευτηχια στον αντρα μου που τοσο το αξιζει,ενα αδερφακι στην Ειρηνη μου...

Βαρεθηκα κοριτσια...κουραστηκα...ετσι μου'ρχετε να παρω αντισυλληπτικα,να τα παρατησω ολα...δεν μπορω αλλο...η ψυχολογια μου επιασε πατο...δεν το περιμενα αυτο...δεν το περιμενα..

Συγνωμη αν ασας μαυρισα τη ψυχη βραδυατικα αλλα μονο εσας ειχα να τα πω κ να βγουν απο μεσα μου...

Πως να βρω τον εαυτο μου παλι;με τι κουραγια να ξεκινησω παλι..;

Εεεεε;πως;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΤΩΡΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!

ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΗΓΗΣΗ ΣΟΥ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΖΗΣΕΣ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΙ ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑ,ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ, Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ!!

ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΦΗΞΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΝΕΑ ΑΡΧΗ,ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ(ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρχουν λογια αγαπη μου!οτι κ να σου πουμε σιγουρα δεν θα απαλυνει τον πονο σου!!!!!!κλαψε ξεσπασε σπαστα ολα να ηρεμησεις!!!κ προπαντων προσπαθησε να φανεις δυνατη για την οικογενεια σου!!!!!!!!!!ειναι πολυ δυσκολο αυτο που ζεις κ σε καταλαβαινω απολυτα!!!το χω περασει 2 φορες αυτο το συναισθημα του αποκλεισμου!ετσι το επερνα εγω σαν εναν αποκλεισμο απο την ζωηη αλλα μου εδωσε δυναμη η κορη μου κ ανοιξα ξανα τα φτερα μου!!!!!!οτι χρειαστεις ειμαι εγω καρδια μου!!!κουραγιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

δεν υπαρχουν λογια αγαπη μου!οτι κ να σου πουμε σιγουρα δεν θα απαλυνει τον πονο σου!!!!!!κλαψε ξεσπασε σπαστα ολα να ηρεμησεις!!!κ προπαντων προσπαθησε να φανεις δυνατη για την οικογενεια σου!!!!!!!!!!ειναι πολυ δυσκολο αυτο που ζεις κ σε καταλαβαινω απολυτα!!!το χω περασει 2 φορες αυτο το συναισθημα του αποκλεισμου!ετσι το επερνα εγω σαν εναν αποκλεισμο απο την ζωηη αλλα μου εδωσε δυναμη η κορη μου κ ανοιξα ξανα τα φτερα μου!!!!!!οτι χρειαστεις ειμαι εγω καρδια μου!!!κουραγιο!!!!

Ευχαριστω Kalli...ξερεις πως ειμαι τωρα...ολα μου φαινονται βουνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρε βαθειά αναπνοή κοριτσάκι μου σε νιώθω...εγω 2 χρόνια προσπαθούσα για το 1ο μου αυτο που είμαι τώρα και ξέρω πως είναι .έχεις ενασ κοριτσάκι καντο για αυτό σε παρακαλώ.ασε τον εαυτό σου να ξεκουραστει να ηρεμήσει και ολα θα γίνουν οταν πρέπει.λυπάμαι πραγματικα αλλα ακουσε με ολα θα έρθουν μόν όταν δεν τα περιμένεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω δεν εχω λόγια, δεν ξερω τι μπορω να σου πω για να νιωσεις καλυτερα, μόνο οτι ο θεουλης βλεπει απο ψηλα και θα σου δωσει συντομα οτι ποθεις, υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι ζουμπι μου ομως προσπαθησε να εισαι δυνατη gια το αλλο παιδακι σου.ασε αυτο το πασχα να ξεχαστεις και να χαρεις την οικοgενεια σου και πανω απολα μην το βαζεις κατω μην λες οχι πια.

και με την ευκαιρια αυτες τις αgιες μερες ζητα βοηθεια απο την παναgιτσα μας........

δεν διαβαζω στεναχωρα θεματα αλλα ηθελα να σε διαβασω και να σου στειλω λιgη θετικη ενερgεια και κουραgιο.

ξεσπασε και μετα σηκω σηκω σηκω σηκω θα τα καταφερεις

φιλια gλυκια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου... δεν ξέρω τι να πώ!

Μη χάνεις το κουράγιο σου και την πίστη σου!

ο Θεός είναι μεγάλος! Σύντομα θα έρθει άλλο

αδελφάκι για την κορούλα σου!

Σου έυχομαι τα καλύτερα!

καλή δύναμη!

take care!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις ηδη ενα θαυμα στο σπιτι σου κι εσυ σαν φυλακας αγγελος του ΠΡΕΠΕΙ να σταθεις διπλα του και να συνεχισεις να του λες τα ωραια λογακια σου και να το κανεις τις αγκαλιτσες που μονο οι δυο σας ξερετε. Κλαψε ξεσπασε και μετα αγκαλιασε το κοριτσακι σου με την ποιο ζεστη και τρυφερη αγκαλια που της εχεις δωσει ποτε. Αυτη η αγκαλια θα σου δωσει δυναμη να συνεχισεις με την ιδια λαχταρα και την ιδια θεληση την ζωη σου! Σ αγαπανε ολοι πολυ και αυτη η αγαπη θα κατασπαραξει την θλιψη σου γρηγορα. Κανε κουραγιο κι ολα θα πανε καλα!! Κι εμεις σ αγαπαμε πολυ! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα δεν ξερω τι να πω....ποτε δεν ξερω τι να πω σε τετοιες περιπτωσεις...

μακαρι ολα να πανε καλα απο δω και περα στη ζωη σου....ζησε την απωλεια σου,,βγαλτο απο μεσα σου για να γαληνεψει η ψυχη σου....

ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ....

δεν το περιμενα αυτο...δεν το περιμενα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:( αχ βρε ζουμπι πολυ στεναχωρηθηκα!ετσι οπως τα περιγραφεις ενιωσα για πολυ λιγο τον πονο σου και ειλικρινα μακαρι να μπορουσα να εκανα κατι για να σε βοηθησω.πιστευω οτι ο Θεος θα σου ξαναδωσει ενα μωρακι ετσι οπως σου εδωσε και αυτο αλλα αυτη την φορα θα μεινει.ξερω οτι αυτο σου φαινεται μακρινο και δεν σε ικανοποιει τωρα γιατι ο πονος σου ειναι μεγαλος.ευχομαι ο χρονος να σε γιατρεψει!ειμαστε εδω για σενα :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX MΩΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ...

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ Κ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ Κ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ... ΕΓΩ ΚΑΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΥΧΗ ... ΟΜΩΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΙΣΤΗ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ !

8Α ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΠΟΤΕ , ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ Κ ΔΕΝ 8Α ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ.

- ΕΚΛΑΙΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ , ΩΣΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΧΩΣ ΠΟΔΙΑ !

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντεξες 2,5 χρονια...και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις!για την οικογενεια σου που ειναι οτι πιο σημαντικο...ειμαι σιγουρη οτι τιποτα δεν θα σε πτοησει! θα κλαψεις,θα ξεσπασεις αλλα μετα θα προσπαθησεις ξανα,θα το βαλεις πεισμα ρε γαμοτο!το εχεις βαλει πεισμα! θα παλεψεις δε σε φοβαμαι!ξερεις οτι ειμαστε εδω!μπορει να μην μας ξερεις αλλα ξερεις οτι θα τρεξουμε για σενα! χαρισε στο μωρακι που εφυγε ενα γλυκο χαμογελο και κρατησε το στη καρδια σου με τις πιο ομορφες αναμνησεις και συνεχισε δυνατα γιατι μπορεις!ολα μπορεις να τα κανεις! μην φοβασαι τιποτα αξιζεις τα καλυτερα και με λιγη υπομονη θα τα εχεις! για σημερα εγω προτεινω να παρεις αγκαλια την κοριτσαρα σου και να νιωσεις αυτο το παρε δωσε αγαπης και θετικης ενεργειας που μονο ενα παιδι μπορει να δωσει τοσο εντονα! ειμαστε εδω οι γνωστες αγνωστες σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε γαμωτο, λυπαμαι πολυ βρε ζουμπι μου, πωπω τα εχω παρει τωρα που συμβαινουν τετοια πραγματα, ασε που ετσι που τα αφηγηθηκες πηγα να δακρυσω, εγω λεω βγαλτω απο το μυαλο σου , κλαψε χτυπησου και μετα αστο ελευθερα για ενα διαστημα να ηρεμησεις και εσυ να μην ανχωνεσαι και που ξερεις μπορει και να ερθει, παιρνε κουραγιο απο το κοριτσακι σου καρδια μου, σε φιλω γλυκα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den eho logia..emeina afoni..lipamai apisteuta..na sou dosei o theoulis dinami kai grigora ena neo moraki..den katalavaino gati sinevei auto..me siglonise i perigrafi sou..kouragio zoumpi..ginontai thaumata to apedeixes..

den mporei gia kapoio logo sinevei..

eixame xarei oles toso..kouragio mikri zoumpitsa..dinami..ti na po..ta xasa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα λογια μοιαζουν τοσο φτωχα και ασημαντα για να περιγραψουν αυτο που θελω να σου πω, ουτε μπορουν να φερουν πισω αυτο το τοσο πολυτιμο που εχασες...Κανεις δεν μπορει ουτε εχει το δικαιωμα να σου πει να μην πονας, να μην υποφερεις, να μην ξεσπας, ολα θα τα κανεις, μονο ετσι θα το βγαλεις(;) απο μεσα σου. Θα παρει χρονο, το ξερω. Και καποια στιγμη, οταν νιωσεις εσυ ετοιμη και δυνατη, θα τολμησεις εσυ να κανεις το βημα που θα σε φερει πιο κοντα στην ευτυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...