Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΑΝΙΨΙΑΣ ΜΟΥ-ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ???


ΜΑΝΝΟΥΛΑ

Recommended Posts

ΜΑΝΟΥΛΑ μιας και μου απάντησες προσωπικά να σου απαντήσω κι εγώ ότι την σχέση σου με την αδελφή σου εσυ την ξέρεις και σίγουρα αδερφια με αδερφια εχουν διαφορά. Αν πρόσεξες είπα ότι εγω προσωπικά δεν θα σκεφτομουν ποτε ετσι για τα αδερφια μου εσυ μπορεις να σκεφτεις για την δική σου οτι θελεις. Κι εμενα τα αδερφια μου δεν μου κανουν συχνα δωρα για παραδειγμα ενω εγω τους κάνω τι θα επρεπε να τους χαρακτηρισω κάααπως ή να πειραχτώ? ;) (ουτε λόγος φυσικά)

Αποτι καταλαβα ομως δεν σε πειράζει το θεμα εγκυμοσύνης (μιας και αυτο ειναι το σοβαρο της υπόθεσης) αλλά το οτι δεν σου καλύπτει τα εξοδα η αδερφή σου.

Εγω ποτε δεν θα ειχα την απάιτηση απο την αδερφη μου η τον αδερφό μου να μου πληρωσει δωματιο η εισητήρια και πιστεψε με δεν τρεχουν απο τα μπατζακια μας τα χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 101
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σορι, ηθελα να δεις ολη την απαντηση που εδωσα σε μια αλλη κοπελα.

Σοκολατιτσα ποσο μηνων εισαι? Εγω περαν των εξοδων, το θεμα μου ειναι οτι ειναι νησι, ειναι μακρια και αν ω μη γενοιτο τυχει κατι δεν μπορω να παρω το αυτοκινητο και να ερθω οτι ωρα θελω. Ε, ειμαι και λιγο...χεστρα (σορι κιολας).

Βασικα ειναι λιγο απ΄ολα που σκεφτομαι για το αν θα παω. Εγκυμοσυνη+εξοδα. Ουτε τα μπερδευω, αλλα και οι 2 ειναι εξισου αποτρεπτικοι λογοι γι΄αυτο το ταξιδι.

Τωρα θα μου πειτε, αν η αδερφη σου σου καλυπτε μερος των εξοδων, δεν θα σκεφτοσουν οτι φοβασαι να ταξιδεψεις στην εγκυμοσυνη σου? Να σας πω, μεχρι τοτε, ΑΝ ολα πηγαιναν καλα, ΑΝ δεν ειχα κανενα προβλημα και ΑΝ ο γιατρος μου μου εδινε την εγκριση οτι μπορω να παω, θα το σκεφτομουν λιγο αλλιως το θεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενώ αντιλαμβάνομαι όσα λες,δε μπορώ να σε καταλάβω.

Εμένα και στον Άρη να βάφτιζε η αδερφή μου και να μη μου κάλυπτε τπτ, θα έκοβα το κεφάλι μου και θα πήγαινα.

Γενικά με ενοχλεί λίγο αυτή η σκέψη, τί πάει να πει θα την τιμήσεις με την παρουσία σου. Και αυτή σε τιμά με την πρόσκληση της.

Αν και εγώ πάλι δεν το βλέπω έτσι.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθω. Προφανώς υπάρχουν κοπέλες, που σκέφτονται όπως εσύ, απλά εγώ διαφωνώ.

Όσο για τα δώρα που κάνουν οι μακρινοί συγγενείς στους γάμους άστο καλύτερα. Μάλλον μέσα σε βάζουν... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ έγραψε:

Ενώ αντιλαμβάνομαι όσα λες,δε μπορώ να σε καταλάβω.

Εμένα και στον Άρη να βάφτιζε η αδερφή μου και να μη μου κάλυπτε τπτ, θα έκοβα το κεφάλι μου και θα πήγαινα.

Γενικά με ενοχλεί λίγο αυτή η σκέψη, τί πάει να πει θα την τιμήσεις με την παρουσία σου. Και αυτή σε τιμά με την πρόσκληση της.

Αν και εγώ πάλι δεν το βλέπω έτσι.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθω. Προφανώς υπάρχουν κοπέλες, που σκέφτονται όπως εσύ, απλά εγώ διαφωνώ.

Όσο για τα δώρα που κάνουν οι μακρινοί συγγενείς στους γάμους άστο καλύτερα. Μάλλον μέσα σε βάζουν... ;)

Ισως να εχουμε διαφορετικο τροπο σκεψης, λογικο ειναι δεν μπορουν ολοι να σκεφτονται το ιδιο και ειναι καλο που ακουω διαφορετικες γνωμες γιατι ετδι ακουγονται ολες οι αποψεις. Καποιες κοπελες συμφωνησαν μαζι μου,καποιες οχι, δεκτες ολες οι απαντησεις.

Οσον αφορα τα δωρα,απο μακρινους συγγενεις, στη περιπτωση της αδερφης μου , μονο μεσα δεν μπηκε, αφου της κοστισαν απο μια μπουμπουνιερα ο καθενας, ουτε καν τραπεζι, αφου οι ανθρωποι δεν εμειναν γιατι δεν ειχαν να πληρωσουν διαμονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πω τι έκανα εγώ. Όταν βάφτισα και παντρεύτηκα στην Τήνο τον Σεπτέμβριο, έκλεισα λεωφορίο από Κιλκίς, δωμάτια για 2 διανυκτερεύσεις και καράβι. Κοινώς τα πάντα. Είχα 100 άτομα και μας βγήκε ο κούκος αηδόνι γιατί φυσικά όταν είδαν το τζάμπα ξαφνικά με αγάπησαν όλοι. Μου βγήκε 10000 μόνο τα μεταφορικά και η διαμονή και μιλάμε δεν μου περίσσευε καθόλου. Ήταν ιδέα της πεθεράς μου γιατί δεν ήθελε να κατεβάσει κόσμο χωρίς να τους πληρώσει τα έξοδα. Μέχρι και πίτες και σάντουιτς τους έκανε για το δρόμο. Μόνο το χαρτί υγείας για την τουαλέτα στις στάσεις δεν τους πληρώσαμε!!! :P:P

Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν θα πλήρωνα κανέναν παρά μόνο τα αδέλφια, γονείς και ΚΥΡΙΩΣ τους κουμπάρους γιατί αυτοί πρέπει να έρθουν αλλά όλοι οι άλλοι άμα θέλουν πάνε. Εμείς τους κουμπαρους τους κλείσαμε και με το δελφίνι από ραφήνα για να έρθουν γρήγορα γιατί οι άνθρωποι μας κάνανε τιμή να έρθουν μέχρι εκεί κάτω να μας παντρέψουν και να μας βαφτίσουν το παιδί. Η αδελφή σου καλά θα ήταν να σας έκανε τα έξοδα εφόσον θέλει να το κάνει εκεί. Αλλιώς είναι δικαίωμα σου να μην πας και να μη σου κρατήσει και κακία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλα στην αδερφη σου και πες τις σκεψεις σου.Αδερφες ειστε θα βρειτε μια ακρη. Εγω εκανα το γαμο μου σε νησι και πληρωσα μια διανυκτερευση στους καλεσμενους μου,αλλα ειχα κανει καλη συμφωνια με τους ξενοδοχους και οι τιμες ηταν χαμηλες,επισης βαφτισαμε με τον αντρα μου την ..βαφτηστηρα μας στην Τηνο,εκει οι κουμπαροι παλι ειχαν πληρωσει τη διαμονη ολων.Αλλα παλι εμενα ηρθαν πολλοι απο επαρχια και εξωτερικο,δεν γινοταν αν τους αφησω ετσι.Η Τηνος παντως δεν ειναι μακρια απο Αθηνα με τα γρηγορα και μπορεις να πας αυθημερον,οποτε ισως το σκεφτηκε ετσι η αδερφη σου..δεν ειναι κανονας να πληρωνουμε τους καλεσμενους μας,εξαρταται απο το πως το βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ..ΕΓΩ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΑ ΚΥΘΗΡΑ..ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!!!ΘΑ ΚΑΛΕΣΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 100 ΑΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΜΙΑ ΔΙΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ..ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΜΙΑ ΔΙΑΜΟΝΗ ΘΑ ΖΟΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΤΕ ΓΑΜΟΣ ΕΙΤΕ ΒΑΠΤΙΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΕΜΝΑ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΒΑΠΤΙΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΜΙΑ ΔΙΑΜΟΝΗ...

ΜΑΝΝΟΥΛΑ: ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ..ΚΑΙ ΑΝ ΗΘΕΛΕ Η ΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ,ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΣΤΑ ΚΡΥΦΑ ΣΤΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..ΑΝΕΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙ!!!! ;););) ΣΩΣΤΑ???

ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΚΕΝΕΝΑΝ ΣΑΣ..ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετοιες σκεψεις για την αδερφή ή τον αδερφό μας? Πάει πολύ νομίζω... Οχι δεν ειναι καθόλου υποχρεωμένη η κοπέλα να πληρώσει τόσα πολλά έξοδα για διαμονές ή εισητήρια. Αυτο ειναι στην ευχέρεια του καθενός. Εμένα και να μου κάλυπτε ο αδερφός μου τα έξοδα δεν θα το δεχομουν. Τι στο καλό όλα πρεπει να τα υπολογίζουμε δηλ? Στην τελική βρε ΜΑΝΟΥΛΑ το ανηψάκι σου βαφτίζεται ...πως κάνεις έτσι? Αν δεν εχεις μην πάς.. αλλά όχι και να κατηγορείς ετσι την αδερφή σου και μαλιστα με τον άντρα σου. Δεν θαθελα με τιποτα να ειμαι στην θεση της αδερφής σου που ενω ετοιμαζεται για κατι τοσο σημαντικό(βαφτιση του παιδιου της ειναι) απο πίσω να ακουγεται τετοια μουρμουρα. Το θεωρω και λίγο γρουσουζια βρε παιδί μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ έγραψε:

Ενώ αντιλαμβάνομαι όσα λες,δε μπορώ να σε καταλάβω.

Εμένα και στον Άρη να βάφτιζε η αδερφή μου και να μη μου κάλυπτε τπτ, θα έκοβα το κεφάλι μου και θα πήγαινα.

Γενικά με ενοχλεί λίγο αυτή η σκέψη, τί πάει να πει θα την τιμήσεις με την παρουσία σου. Και αυτή σε τιμά με την πρόσκληση της.

Αν και εγώ πάλι δεν το βλέπω έτσι.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθω. Προφανώς υπάρχουν κοπέλες, που σκέφτονται όπως εσύ, απλά εγώ διαφωνώ.

Όσο για τα δώρα που κάνουν οι μακρινοί συγγενείς στους γάμους άστο καλύτερα. Μάλλον μέσα σε βάζουν... ;)

θα συμφωνήσω μαζι σου...

στον γάμο μας μπομπονιέρα,προσκλητηριο,τραπεζωμα,γλυκο κλπ κοστισαν πολύ πολύ πολύ περισσότερο απο πολλά άχρηστα δωρα που έλαβα...αξιας ουτε 5 ευρώ κάποια και δυστηχως πολλά απο αυτά διαπίστωσα οτι τα ειχαν σπιτι τους απο την δεκαετία του 70 και τα εφεραν σε μενα. Άξιζαν τοσα εξοδα γιαυτους τους ανθρώπους? Νοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν βάφτιζε η καλύτερή μου φίλη, στη θέση σου δεν θα πήγαινα. Αλλά αν βάφτιζε η αδερφή μου...θα πήγαινα οπωσδήποτε και δεν θα λογάριαζα τα έξοδα. Δεν είναι μακριά η Τήνος και θα μπορούσες να γυρίσεις αυθημερόν. Εκτός αν είχα πρόβλημα με την εγκυμοσύνη...τότε δεν θα το ρίσκαρα σίγουρα και για κανέναν! Αλλά δεν θα απαιτούσα η αδερφή μου να μου έκανε τα έξοδα. Ό αδερφός μου παντρεύτηκε στην Κρήτη και δεν έκανε τα έξοδα για κανέναν! Όποιος ήθελε πήγαινε! Δεν είναι εποχές για τέτοιες απαιτήσεις. Στο κάτω κάτω, το έταξε, δεν της ήρθε ξαφνικα να κάνει μακριά τη βάφτιση για να μην κάνει έξοδα. Και γι' αυτούς δεν θα είναι πολλα τα έξοδα;

Αυτή είναι η γνώμη μου φυσικά. Ο καθένας κάνει όπως νομίζει. Καλή λεφτεριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να είμαι ειλικρινής, δε διάβασα τις απαντήσεις σας...

Όμως, έχω να σχολιάσω το εξής...

Θεωρώ παράλογο να έχουμε την απαίτηση να μας καλύπτουν τα έξοδα, όταν μας καλούν σε κάποια ανάλογη τελετή.

Αν δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα, απλώς δεν πηγαίνουμε.

Εγώ είμαι από Ελλάδα και παντρεύτηκα στην Κύπρο.

Δηληδή τι έπρπε να κάνω;

Να κλείσω σε όλους εισιτήρια και ξενοδοχεία;

Εννοείται οτι δεν παρεξήγησα και κανέναν που δεν μπόρεσε να έρθει.

Βέβαια, στη δική σου την περίπτωση είναι λίγο διαφορετικά πράγματα...

Πρόκειται για την αδερφή σου...

Αν ήξερα οτι ο αδερφός μου δεν μπορούσε να ερθει λόγω οικονομικών, σίγουρα θα τον βοηθούσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένας παιδικός μου φίλος παντρεύτηκε στην Αίγινα και ήθελα πολύ να πάω. Φυσικά και δεν ήταν τίποτα πληρωμένο, απλά είχε φροντίσει να γίνει καλύτερη τιμή στο ξενοδοχείο. Κάναμε ταξίδι εξπρες από Βερολίνο - Αίγινα. Πολλά τα έξοδα για 3 μέρες, αλλά χάρηκα πολύ που δεν το έχασα.

Η αδερφή μου βάφτισε στη Σίφνο και πλήρωσε μόνο το ξενοδοχείο του νονού και το τραπέζι.

Στα βαφτίσια από το δεύτερο παιδί της ήμουν έγκυος και δεν είχαμε χρήματα να κατέβουμε Ελλάδα και δεν πήγα. Φυσικά καμία παρεξήγηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε διαβασα τις απαντησεις αλλα αν δεν εχεις προβλημα με την εγκυμοσυνη σου και τα οικονομικα σας ειναι οκ, δε βρισκω λογο να μην πατε. Ειναι πολλα τα χρηματα για τα παιδια και λιγα να ειναι τα ατομα.

Τιποτα δεν ειναι αυτονοητο.

Κ εμεις στο γαμο μας εγινε στη Θεσσαλονικη και ηρθαν ατομα απο Πατρα, Αλεξανδρουπολη, ΑΘηνα και Γερμανια! Ειχαμε μιλησει με ενα ξενοδοχειο για να τους κανουν καλυτερη τιμη επειδη ηταν και πολλα ατομα αλλα ουτε συζητηση για να τους τα πληρωσουμε εμεις!!

Αυτα τα θεωρω τελειως πεταμενα λεφτα. Ασχετα αν εχει η οχι την οικονομικη ανεση η κοπελα, εσεις που εισαστε και οικογενεια της αν σκεφτεστε ετσι τι θα πει καποιος αλλος? Αντι να σκεφτεις οκ ας κρατησει τα λεφτα να παει ενα ταξιδι με τον αντρα της πχ και να μην τα δωσει για εμας, να τα ευχαριστηθει. Στο κατω κατω σε τετοιες περιπτωσεις κανεις δεν ειναι ευχαριστημενος, ολοι εχουν κατι αρνητικο να πουν. Δεν το βρισκω θεμα τσιγκουνιας προσωπικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια διαβαζω τοση ωρα τις απαντησεις σας και καπου νομιζω οτι δεν με παρακολουθειτε ή δεν τα γραφω εγω κατανοητα...

Πρωτον, θεμα αυθημερον δεν τιθεται για 2 λογους.

1. Τον Ιουνιο θα ειμαι 6 μηνων εγκυος (θα μπαινω στον 7ο) και θα ειναι μεγαλη κουραση για μενα. Φοβαμαι που φοβαμαι το ταξιδι στην κατασταση μου, να εχω και την κουραση? Και αν παθω κατι εγω ή ακομα χειροτερα το μωρο (λογω ταλαιπωριας) να λεω δεν πειραζει μωρε, εχω και αλλο παιδι, αρκει που δεν εχασα την βαφτιση???

2. Εκτος απο την εγκυμοσυνη μου εχω και ενα μικρο παιδακι 2,5 ετων το οποιο δεν θα αντεξει καραβι-βαφτιση-τραπεζι-καραβι. Γιατι να ταλαιπωρησω ετσι το παιδι μου, καθε μεσημερι κοιμαται οπωσδηποτε...

Δευτερον, μιλαμε για 20 καλεσμενους (το πολυ) δηλαδη για 10 δωματια (παλι το πολυ) ολο και ολο??? ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ, ΕΙΠΑ ΕΣΤΩ Ε Ν Α

Τι να πω ρε κοριτσια, εχετε τη γνωμη σας και καλα κανετε και την υποστηριζετε, εγω ομως στη θεση της ενα δωματιο για τοσα λιγα ατομα θα το πληρωνα στην τελικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5. Η αδερφη μου, ναι μεν εχουμε καλες σχεσεις αλλα για να ειμαι και τελειως αντικειμενικη, ειναι λιγο ¨φραγκοφονιας¨ οσον αφορα τους αλλους. Πχ στο δικο της γαμο καλεσε μακρινουυυυυυυυς συγγενεις απο επαρχια που τους εχει δει 1-2 φορες στη ζωη της (πριν 15 χρονια) φυσικα δεν τους πληρωσε διαμονη και απο το γαμο της δεν τους εχει ξαναδει ποτε. Μηπως για τα δωρα?

6. Κουμαντο δεν κανω στην τσεπη κανενος, οπως δεν μου αρεσει να κανουν και στη δικη μου, αλλα απο τη στιγμη που κανονιζεις κατι τετοιο, φροντισε εστω λιγο να ικανοποιησεις τα ελαχιστα ατομα που εχεις επιλεξει να σε τιμησουν με την παρουσια τους σε μια τοσο σημαντικη στιγμη...

7. Εγω αν αποφασιζα να παντρευτω στο Παρισι πχ επειδη ετσι μου τη βαρεσε, θα ειχα την απαιτηση απο την αδερφη μου και γενικα την οικογενεια μου να καλυψουν τα εξοδα για τετοιο ταξιδι?Αλλιως αν δεν ερχοταν, να επεφταν ολοι να τη φανε επειδη δεν ηρθε στο γαμο μου? Ενταξει δεν ειναι το ιδιο Παρισι με Τηνο, αλλα ενα παραδειγμα φερνω...

esy eisai esu k i aderfi sou einai i aderfi sou,2 diaforetikoi antropoi den mporeite na exete tin idia apopsi se ola,o kathous pratei opos krinei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

signwmi bre koritsia........epeidi i kopela eixe taksei to mwro sthn PANAGIA............kai epeidi briskonte se kali oikonomiki katastasi...................einai ipoxrewmeni na plirwsei ta eksoda....estw kai ayta ta 20 atoma pou tha pane!!!!!!!!!

kai telika den exw katalabei giati den thes na pas...giati strabwse o antras sou...giati eisai 6 minwn eggios ...i giati den sas bazei ta lefta!!!!!!!!!!!!1

egw an i aderfi mou baptize me ton tropo pou baptizei i dikia sou...........den tha mou pernouse kan apo to mualo oti den tha paw giati den mou pliewnei ta eksoda!!!

twra an o logos pou then thes na pas einai i egkimosuni kai giati fobasai...dekton....alla kai auto mporei na sinennoitheis me ton giatro sou

parola auta...me lewforeia ...karabia kai ksenodoxeia....to poli mexri 200 eyrw tha einai.......nomizw oti ta aksizei i anipsia

eyxomai na pareis tin swsti apofasi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prosopika tha ntrepomouna poli na mou lege o aderfos mou na mou plirosei to domatio .opoisdipote na me kalouse kai na mou elege oti tha mou balei ta eksoda gia na minw tha m prosbale poli .

diladi egw san oikogeneia den mporw kai den exw kna plirosw gia na parebrethw se mia oikogeniakh teleth ?!!!

afou omos les oti to megalo empodio einai h egimosinh sou giati aneferese sto oikonomiko ?den to katalabenw .

den kserw pos skeuteste poloi .egw lew thn dikh mou apopsh kai den thelw na thiksw kamia sas .

egw den thelw na mathei kanenas ta oikonomika mou ,an diskoleytw h oxi , gia na parabrethw kapou .

a kai ston euritro oikogeniako kai filiko mou kuklo edw kai 30 xronia den exei kanei kanenas kati tetio .mono enas pou htan ergolabos kai ta eixe perisema ta leyta .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egrafa egrafa k kollise

to resume...mannoula sorry kiolas alla sta legomena sou diakrino mia mikri zilia,i einai idea mou?

sta matia tou antra sou k stin oikogeneia toy panta na anevazeis ti dikia sou oikogeneia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

osos kai na mas tsatizoun kapou ta aderfia mas kalo einai na mhn bazoume se ayto kai tous antres mas ,emeis tha ksexasoume aytoi oxi kai mporei na mas to kopanisoun kapote .

opos kai to antitheto an mas kanoun kati oi antres mas den trexoume na to poume stous sigenis mas .emeis tha shnxorisoume ton antra mas autoi oxi .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguine εγραψες καπου οτι ζηλευω την αδερφη μου, και ξερεις κατι??? ναι δικιο εχεις γιατι εκεινη εχει την υγεια της, ενω εγω οχι (εχω καποια πολυ σοβαρη παθηση, ευτυχως ομως σε πολυ ελαφρυ, μεχρι τωρα, σταδιο) και ευχομαι να συνεχισει και να παραμεινει ετσι. Οπως ομως ζηλευω καλοπροαιρετα, μην παρεξηγηθω ετσι, και ολους τους αλλους που εχουν την υγεια τους. Μεχρι εκει ομως...Εχω το σπιτι μου, τον αντρα μου, το παιδι μου, το μωρακι που ερχεται, την οικογενεια μου και τη δουλεια μου, εκτος απο την υγεια μου, δεν μου λειπει κατι αλλο. Και η υγεια ειναι κατι που ολοι θα θελανε να ειχανε, ετσι δεν ειναι ή κανω λαθος?

Λοιπον, το αν χρειαζομαι ξεκουραση και αναπαυση, το οτι δεν μπορω να κανω αυθημερον το ταξιδι και τι εξοδα εχω λογω της υγειας μου, το ξερω καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου πρεπει να αποφασισεις αν το προβλημα ειναι οικονομικο ή υγειας λογω της εγκυμοσυνης. σου λεμε την αποψη μας απλα. μονο εσεις ξερετε τι γινεται στο σπιτι σας και η αδερφη σου στο δικο της. και εγω απο τα λεγομενα σου εχω καταλαβει πως αν σου εβαζε τα εξοδα θα πηγαινες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xmaria να διευκρινισω κατι: το προβλημα της υγειας μου δεν οφειλεται στην εγκυμοσυνη, μου παρουσιαστηκε 6 μηνες αφου γεννησα τον πρωτο μου γιο. Οταν εμεινα (συνειδητα) εγκυος στο 2ο μωρακι μου το προβλημα ειχε εμφανιστει ηδη 2 χρονια. Ειναι εντελως ασχετο με την εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ανεφερα την εγκυμοσυνη σαν προβλημα υγειας με την εννοια οτι θα εισαι σε προχωρημενη εγκυμοσυνη. οτιδηποτε αλλο εχεις ευχομαι μονο να ειναι περαστικο. και προς Θεου σε μας δεν εχεις να απολογηθεις για τιποτα. σε κανεναν να μην απολογηθεις και αν δεν πας στην βαπτιση η αδερφη σου θα το καταλαβει. αλλα μην χτυπας βρε κοπελα μου συνεχεια το οικονομικο. οτι μπορει κανει ο καθενας. ας ειμαστε ευχαριστημενοι και με τα λιγα γιατι μπορει σε λιγο να μην εχουμε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις ευχες σου οσον αφορα την υγεια μου, δυστυχως ομως δεν ειναι κατι ιασιμο και περαστικο...Ευχηθειτε μου ομως να παραμεινει το προβλημα εκει και να μην προχωρησει αλλο, αυτο γινεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας σου ευχομαι να σου ζησει το παιδακι σου και με το καλο να υποδεχτεις και το δευτερο και με το προβλημα σου τουλαχιστον να μηνει σταθερο.η αδερφη σου δεν ειναι υποχρεωμενη να πληρωσει τιποτα γιατι οσοι θελουν πραγματικα να πανε και μπορουν θα πανε ομως αδερφια ησαστε.συζητηστε το οι δυο σας μονες σας και θα βρειτε μια λυση,δεν ειναι αναγκη να το συζητησετε μπροστα σε αλλους!μην κρατας κακια στην αδερφη σου και μην στεναχωριεσαι με τετοια εγω πιστευω οτι αν το συζητησετε ολα θα ξεκαθαρισουν.μπορει και εκεινη να εχει το λογο της που ειπε οτι δεν καλυπτει τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...