Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO DORO TON KOUBARON


anastasiaxeim

Recommended Posts

Geia sas.tha ithela ti gnomi sas.prin 2.5 xronia vaftisa tin kori mou kai kaname doro ston nono(ap ti meria tou sizigou o nonos) mia tileorasi 1300 euro + kalathia me rouxa,esorouxa,aromata se afton kai tous goneis toua!kai sti mitera tou ena daxtilidi 350 euro(ethimo pou exoume sti rosia afto)tora pou vaftizo tin defteri kori mou oi nonoi einai sigeneis mou kai rotisa ti doro tha ithelan,zitisan tileorasi alla o sizigos tora einai anergos kai den mporei na kanei ta idia dora stous koubarous mas.exoume mia diafonia pano se afto kai ego eimai etoimi na skaso giati oute tote imastan kala me ta oikonomika.eixame parei me doseis ti tileorasi kai ti plironame 1 xrono.einai dikaio afto?ti lete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα μου ντε!

Κι εγώ τα θεωρώ πολλά.. Ιδίως για κάποιον που δεν είναι άνετος οικονομικά! Να πάρεις δώρο, ναι, αλλά όχι και να το πληρώνεις ένα χρόνο... Τηλεόραση θέλουν? ΟΚ! Στη θέση σου θα έδινα μία κάρτα ευχαριστήρια πολύ όμορφα λόγια γραμμένα (κάτι που έκανα κι εγώ) και μέσα θα έβαζα το ποσό που θέλω ή μπορώ να διαθέσω... Ας συμπληρώσουν κι ας πάρουν και home cinema! ;)

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Με το καλό και η βάφτιση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε πολυκαταλαβα....!!Γιατι τοσα δωρα??Ενας δεν ηταν ο νονος?Οι αλλοι τι σχεση εχουν να παρουν δωρα?Εθιμο?

Δε ξερω μωρε τι να σου πω,εσεις ξερετε τα οικονομικα σας και οι καιροι ειναι δυσκολοι για πολλα εξοδα και νομιζω οτι καλο ειναι και οι αλλοι να δειχνουν μια μικρη κατανοηση!Εγω κ παντρψα κ βαφτισα κ οταν με ρωταγαν τι δωρο ηθελα ντρεπομουν να πω κ τ αφην πανω τους!Και οι δικοι μας κουμπαροι το ιδιο,δεν ηθελαν να μας πουν τι να τους παρουμε,το αφησαν και αυτοι πανω μας!

Τωρα αν εσυ θες να κανεις αναλογα δωρα με την 1η φορα,συζητησετο ηρεμα κ ομορφα με τον καλο σου,πες του κ για τις δοσεις που μπορειτε να βαλετε κ βρειτε μια μεση λυση! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα το ποστ σου και φρικαρα...Δεν περιμενα ενα τοσο ιερο μυστηριο οπως η βαφτιση ενος παιδιου θα καταντουσε οικονομικη συναλλαγη...

Γνωμη μου, αλλα σε βρισκω λιγο (εως πολυ) υπερβολικη στο θεμα των δωρων. Τετοια εξοδα για ενα δωρο για μια βαφτιση??? Και ειδικα τωρα που εχετε και 2ο παιδακι και τα εξοδα τρεχουν, η οικονομικη κριση κυριαρχει παντου και η οικονομικη στενοτητα και ανασφαλεια καλα κρατουν και ο αντρας σου ειναι ΑΝΕΡΓΟΣ??? Καλα και το σκεφεσαι ΑΚΟΜΑ??? Αν ηταν σωστοι οι κουμπαροι σου και αφου γνωριζουν την οικονομικη σας κατασταση, θα επρεπε να πουνε οτι θελετε εσεις (και να το εννοουνε ομως...)Λιγο συμφεροντολογους τους βρισκω, γι΄αυτο αραγε σας βαφτιζουν το παιδι??? Τοσο κοστολογουν το ονομα που θα του δωσουν, μια τηλεοραση??? Φαινεται ομως οτι εμαθαν οτι στους αλλους κανατε την τηλεοραση και το εκμεταλευονται δεοντως...Μηπως θα σας ζητησουν και δαχτυλιδι ή παλι καλα??

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ...

ΕΛΕΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα μου φαίνεται πολύυυυ μα πάρα πολύ υπερβολικό να δίνετε τόσο ακριβά δώρα στους νονούς..κ καλάθι με άλλα δώρα κ δαχτυλίδι στη μαμά του..τι να πώ..Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να μην τους ρωτούσατε τι θέλουν ή να τους λέγατε πόσα λεφτά έχετε σκοπό να διαθέσετε κ εκείνοι να σας πούν τι θέλουν να τους πάρετε με αυτά τα λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα οντως ειναι υπερβολικο το να κανεις τοσα δωρα αλλα ετσι ενιωθες ετσι εκανες.Αφου λες οτι ειναι ανεργος ο αντρας σου καλυτερα να παρετε κατι μικρο κ συμβολικο αυτη τη φορα κι ας ειναι συγγενεις αυτοι ειναι που θα πρεπει να εκτιμησουν οτιδηποτε. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι τα θεωρώ υπερβολικά όλα αυτά για δώρα προς τους κουμπάρους και εμένα ο άνδρας μου είχαν έθιμο ναδίνουν δώρα και στους γονεςί είναια πό την λακωνία αλλά συγνώμη δεν πήραν κάναμε μόνο ένα πολύ καλό δώρο στην κουμπάρα μας και το ίδιο έκανα και στις άλλες δύο κουμπάρες γιατί έχω τρία παιδάκια και μάλιστα και τις εις τις ρώτησα τι θέλουν και απλά επειδή με έπαιρνε τους πήρα αυτό που ήθελανασ αλλά και πάλι το έψαξα πάρα πολύ για να τα βρώ να είναι αυτά που θέλουν αλλά και μέχρι εκεί που με επαιρνε άλλωστε πιστευω ότι όταν κάποιος σε παντρευει ή βαφτιζει τα παιδιά σου δεν το κάνει για το δώρο αλλά γιατί σε εκτιμάει και το θέλει αυτά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasiaxeim έγραψε:

Geia sas.tha ithela ti gnomi sas.prin 2.5 xronia vaftisa tin kori mou kai kaname doro ston nono(ap ti meria tou sizigou o nonos) mia tileorasi 1300 euro + kalathia me rouxa,esorouxa,aromata se afton kai tous goneis toua!kai sti mitera tou ena daxtilidi 350 euro(ethimo pou exoume sti rosia afto)tora pou vaftizo tin defteri kori mou oi nonoi einai sigeneis mou kai rotisa ti doro tha ithelan,zitisan tileorasi alla o sizigos tora einai anergos kai den mporei na kanei ta idia dora stous koubarous mas.exoume mia diafonia pano se afto kai ego eimai etoimi na skaso giati oute tote imastan kala me ta oikonomika.eixame parei me doseis ti tileorasi kai ti plironame 1 xrono.einai dikaio afto?ti lete?

ουαααααααουυυυυυυυυυ ειναι πολλα και ακριβα τα δωρα,μην ρωτας τι θελουν αλλα παρε οτι αντεχει η τσεπη σου!!!!εμενα που εγινα νονα πηρα μια ασημενια παναγιτσα!!!ποτε δεν θα ζητουσα τηλεοραση κτλ ντρεπομαι!!!

οτι θες εσυ γλυκια μου παρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι υπερβολικ τοσα δωρα.εγω οταν εγινα νονα μαζι με τον αντρα μου στο ανιψακι μας μας ρωτησαν τι θελουμε και στην αρχη κολλησα,τουσ ειπα οτι θελετε και μεχρι οπου μπορειτε και μας ειπαν εμεις σκοπευουμε και μπορουμε να χαλασουμε αρκετα,μας ειπαν να μας στηλουν ταξιδι στη βενετια με ολα τα εξοδα πληρωμενα αλλα δε θελαμε να χαλασοθν τοσα πολλα,μετα μας ειπαν να μας παρουν μια μεγαλη τηλεοραση πλασμα γυρς στα 1200 ευρω και επιδη ηταν πολλα λεφτα και δεν τη χρειαζομασταν τους ειπα οτι θα προτημουσα στεγνωτηριο αλλα αν τους βγαινει στα χρηματα και τους ηρθε πιο οικονομικο απο την τηλεοραση αλλα και αν δεν μπορουσαν δε θα με πειραζε να μας επερναν κατι τελειως συμβολικο.δεν εχει σημασια ποσο κοστιζει το δωρο αλλα με ποση αγαπη το δινεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε πάρε εκει ένα δωρακι συμβολικό! Ακου απαιτήσεις...κούκλα μου έτσι όπως πας θα σφάζονται να γεννας για να βαφτιζουν οι γύρω σου!

Εγω όσες φορες βάφτισα (4 σύνολο) κατ'αρχην ποτέ δεν τους είπα τι ήθελα και ποτέ φυσικά δεν πήρα τέτοια δώρα! Να σου πω την αλήθεια, και χωρις να θελω να το παιξω "υπερανω", ειλικρινα ποτε δεν συνδύασα την κουμπαρια με το δώρο που θα πάρω, η τιμή που μου κάνουν να βαφτίζω το παιδάκι τους μου φτάνει! Πέφτω απο τα σύννεφα με αυτα που διαβάζω, Ελεος δλδ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΕΩΡΩ ΝΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΑΣ

ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΑΣ

ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ!!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΞΕΝΟΙ....

ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΚΑΛΗ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 1300 ΕΥΡΟ,ΣΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΜΕDIA MARKT

UA BREIS ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ 600ΕΥΡΟ ΙΣΩΣ,ΘΕΛΕΙ ΨΑΞΙΜΟ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΔΗ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΤΞΝ ΑΓΟΡΑ!

ΕΜΕΝΑ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ(ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΚΟΜΑ)

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΡΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΑΚΡΙΒΟ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ...ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΤΟΝ ΨΗΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΞΟΔΑ,ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΑΥΤΟ,ΤΕΛΙΚΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΔΕΝ ΧΑΛΑΣΑΜΕ.ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΣΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΟΧΕΣ ΓΙΑ ΣΠΑΤΑΛΕΣ....

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω εδωωωωωω εγω θα σας το βαφτίσωωωωω!!!! :silly:

sony lcd 4000000000 pixels θέλω και home cinema παρακαλώ.

και για να σωβρακολογήσουμε κιόλας είναι πολλά αυτά που δωρίζετε γλυκιά μου και δεν ζητας ποτε τόοοοσο ακριβό δώρο. Απτην άλλη ψιλοαδικία που ο συζηγος για το σοι του ηθελε τα καλυτερα και για το δικο σου το παιζει toyotomi( :blink: όπα αυτος ειναι γιαπωνεζος οχι κινέζος)

παντως μην ζορίζεσαι για τετοια πραγματα. Θελουν τηλεοραση αλλά δεν πιστευω να σου ειπαν και τι τηλεοραση προτιμούν.. πάρτε μια μικρη για κρεβατοκαμαρα να μην ζοριζεστε κιόλας να κάνετε και το δωρακι που ζητησαν. φιλιάααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stous allous eixame kanei tetia dora giati itan oi nonoi tou antra mou kai emeis exoume ilithia ethima(signomi kiolas)oti an o koubaros einai anipantros kanoume dora kai stous nonous.oi torini koubaroi einai sigeneis mou kai de thelo na tous paro kati ligotero apo afto pou pira ston allon.den tha exei daxtilidia kai tetia.alla tin tileorasi leo na tin paro.oi proigoumeni koubaroi itan ligo matso kai den ithela na tous fanoun ftoxa ola osa tous ekana.giafto.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego otan vaftiza me ton sizigo mou ton anipsio tou i koubara me rotage ti thelo kai ego ntrepomoun na po.mou elege ksekola imaste ksadelfia kai tetia.ti rotisa mexri posa lefta thelei namas parei kati mou ipe me 600 evro kai gia tous dio.epeidi eixa ta panta sto spiti tis eipa pos theloume gialia iliou kai oi dio.mou ipe na pao na paro kai tha mou edine ta lefta.pira me 310 euro gia mena kai me 240 ston sizigo mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tin tileorasi tou protou koumparou tin eixame parei kainourgio montelo.itan 29 kai ekane 1300.tora exoun pesei oi times kai tha paro pio palio montelo 42.to psaxno vevea.ipologizo mexri 700 euro.exo dei palio modelo plasma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια δεν ξερω που μενεις αλλα αν μενεις σε περιοχη που υπαρχει makro να πας απο εκει να παρεις την τηλεοραση,ειναι πολυ πιο οικονομικα μιση τιμη και εχει και 2 χρονια εγγυηση.αν μπορεις πηγαινε να ριξεις μια ματια,μας ηρθε σημερα το φυλλαδιο και το θυμηθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ειχαμε κανει δωροεπιταγες δωρο διοτι δεν θελαμε ουτε να αδικισουμε κανεναν ουτε να τους φερουμε σε δυσκολη θεση.πηγε ο καθενας πηρε ατο που ηθελε και ετσι δεν κουραστηκαμε.στις νονες τις πηραμε απο τα χοντος σεντερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...