Μετάβαση σε περιεχόμενο

perierga sumptwmata sthn 23vdomada...kai to telos


Recommended Posts

Ειλικρινά λυπάμαι.

Το μόνο που μπορώ να σου ευχηθώ είναι σύντομα να μας ανακοινώσεις ότι είσαι και πάλι έγκυος.

Δεν θα πρέπει να το βάλεις κάτω. Σου εύχομαι να είναι η τελευταία περιπέτεια και σύντομα να κρατάς το μωρό σου αγκαλιά.

Εγώ θα έλεγα μήπως να άλλαζες και γιατρο...Ή τουλάχιστον να έπαιρνες και μια δεύτερη άποψη στην επόμενη εγκυμοσύνη σου.

Προσωπικά σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mama-xina den peirazei ka8olou na 8eteis apories alla einai kako otan oi apories sou ginontai kathgories.

Den vriskw kanena logo nampw se diadikasia na grafw "drakous"opws les apla einai mia adieksodo gia na milisw kapou.

O prwtos giatros mou htan o k.Antzoulatos-iasw.1hegumosunh:sxedon 3mhnwn,nekro mwro ston uperhxo,diagnwsh 8romvofilias.2h egumosunh:22 evdomades,se 1 wra ponoi genas meta apo 10 wres toketou nekromwro koritsi diagnwsh aneparkeia traxhlou nosokomeio iasw.Efuga meta apo 5 wres.

Allagh giatrou.Didaktwr panepistimiou A8hnwn,k.Papadhmhtriou,o prwtos pou ekanediaxwrismo didimwn.3h egumosunh:22evdomades,agori,1wra epsasan ramata perideshs,14 wres fusiologikoutoketou,nekro mwro efuga meta apo mia mera.

Elpizw o wmos mou tropos na sekane na katalaveis an kai to zhtoumeno mou den htan auto.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai na sumplhrwsw pws ka8olh thn egumosunh mou ektos apo innohep gia thn 8romvofilia,utrogestan eperna kai prepar ka8e 8 wres gia na apofugoume tyxon prowro toketo kai eixame kanei kai peridesh.

An kapia pragmata sou akougontai ekswpragmatika kane to stauro sou pou ta ma8aineis mono giati ta akous h ta diavazeis kapou kai oxi giati ta viwses.

Elpizw na me sunxwrhsete gia ton tono mou kai an kapios 8ewrei pws mporei na kserei kati parapanw apo tous episthmones pou apotan8ika parakalw na moupei epitelous ti exw giati 8atan ena oneiro na kserw pws thn 4 fora den 8a fugw pali me adeia xeria.. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου επειδη εισαι καινουργια στο φορουμ 8ελω να σε ενημερωσω πως

εχουν αποκαλυφθει κοπελες πολυ ενεργες μεσα εδω οτι ηταν ψευτικες.

προσπα8ησε οσο μπορεις να καταλαβεις οτι ολες μας ειμαστε λιγο δυσπιστες.

οσο γι'αυτο που σου συνεβει δεν βρισκω λογια παρηγοριας.

εχω χασει κ εγω το αγορακι μου στην 24η εβδομαδα απο ανεπαρκεια τραχηλου.

δλδ ανεπαρκεια τραχηλου ειχες κ δεν κρατησαν ουτε τα ραμματα?

οσο για την κοπελα που απευθυνεσαι θελω να σου πω πως δεν εχει περασει λιγα κ αυτη κ σιγουρα πιστευω πως δεν ηθελε να σε φερει σε δυσκολη θεση.

ψαξτο οσο μπορεις.ειμαι εδω οτι θελησεις.

ο χρονος θα κανει την δουλεια του παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marilou diavasa tis apanthseis sou kai seuxaristw gia th stash sou.

Kserw pws merika pragmata isws na akougontai trella kai merikes fores ekswpragmatika.Pistepseme 8a edina oti einai dunaton natan genhma mias fantasias wste ta vradia na mporw na koimamai.

Kata thn diarkeia tis teleutaias egumosunhs mou mphka edw kai diavaza gia na pernw kouragio.

Ystera apo ena prohgoumeno varu peristatiko den sou kruvw pws apotan8ika se psuxologoston k.Xristyodoulakh meta apo varia epiloxia kata8lipsh kai suntiriomoun me farmaka.Auth th fora dialeksa na ginetai eseis oi psuxologikoi mou giati san gunaikes nomiza 8a katalavainate.Kai einai polu parhgoro naakous omoiopa8ouses na soulene pws ta kataferan kai pws kapia mera 8atakatafereis kaisu.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

krishna θες να σου πω κατι με ολη μου την καρδια?

ο καθενας την φαση αυτη την περναει διαφορετικα,καθε ανθρωπος εχει αλλη δυναμη μεσα του...το θεμα ειναι να μην το βαζεις κατω!

τωρα οσο για το οτι ειπα οτι κατι δεν μου παει καλα να ξερεις οτι εχει να κανει πιο πολυ με τους γιατρους σου.λοιπον κοιταξε στο νοσοκομειο που πηγα να γεννησω ειχα γνωστο και γιαυτο μου δειξανε φοβερη προσοχη,και θεωρω αδικο να συμπεριφεροντε σε ενα τετοιο περιστατικο λες και πηγες να κανεις λευκανση!αυτο!τωρα αν δε θες τη γνωμη μου μην την ακους δε σου κραταω κακια,οπως ξερω οτι δεν θα κρατησεις και εσυ

αλλα αν θες ακου και αυτο...οταν αγαπας κατι επιμενεις!αγαπας τον αντρα σου και θελεις να του χαρισεις οικογενεια...μην το βαζεις κατω και μην αφησεις τιποτα να σε κερδισει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω γραψει πολλα μνμ κ με πεταει συνεχως.

δεν ελεγα να διαβασεις αυτα που ελεγα με την μαμα χινα.

σου εγραφα πως εχει η κατασταση ....επειδη εισαι καινουργια στο φορουμ

να σε ενημερωσω πως τον τελευταιο καιρο ολα τα κοριτσια εδω μεσα ειμαστε λιγο καχυποπτες γιατι αποκαλυφθηκαν ψευτικοι λογαριασμοι απο πολυ ενεργα μελη.

τεσπα.στο θεμα μας.ψαξτο πολυ το θεμα.πηγαινε σε πολλους γιατρους να ακουσεις γνωμες.δλδ η διαγνωση ηταν ανεπαρκεια τραχηλου?κ δεν κρατησαν τα ραμματα?

δωσε κουραγιο στον εαυτο σου κ βαλτο πεισμα πως μια μερα θα γινεις μανουλα.δωσε στον χρονο χωρο να κανει την δουλεια του.

ειμαι εδω οτι θελησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

krishna μου ειλικρινά λυπάμαι πολύ!!!! Ξέρω ότι αυτές τις στιγμές τα λόγια είναι περιττά... και το τι πιστεύει ο καθένας... Αυτό που θα ήθελα εγώ να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου είναι να μην το βάλεις κάτω! Ξέρω πως απ' έξω όλοι τα λέμε μια χαρά... αλλά αυτό είναι η ουσία... Να μην το βάλεις κάτω... να το ψάξεις με όσο κουράγιο έχεις και να πιστέψεις ότι την επόμενη φορά όλα θα πάνε μια χαρά!!! Προς το παρόν άφησε τον χρόνο να σου γιατρέψει και αυτή την πληγή... Ο θεός είναι μεγάλος και η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ! Μην το βάλεις κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

krishna se katalaveno apolita giati perasa kai egw ta idia otan imouna sthn 19 evdomada. :(

arxika eixa didima, meta eprepe na kano miosi sto ena kai telika exasa kai to allo. htane polu odiniro giati to genisa kanonika kai sa na mhn eftane auto eixa pathei sovari molinsi kai paraligo na patho to xeirotero pragma.katalavaineis....ola eginan polu grigora, oute pou katalava.to vradi mpika stin kliniki kai thn epomeni piga spiti mou, an kai h katastash mou htan sovari.

hmouna polu xalia kai apo thema psoxologias- alla h elpida einai to mono pou mou dinei kouragio.elpizw loipon thn epomenh fora na pane ola kala gia oles mas. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eilikrina den eixa ro8esh na krathsw kakia kai den krataw kakia se kanena.Katalavainw pws oles mas edw exoume perasei polla kai giauto dikaiologw ka8e antidrash.Oso gia ta pseutika accounts eilikrina lupamai giati kserw pws oles poname gia kati ousiastiko kai den anexomaste kaneis na paizei h na xleuazei me ton tropo tou thn istoria mas kai metepeita thn istoria twn aggelwn mas pou vriskontai ston ourano.Giati kiauta palepsane mazi mas o ka8enas sto diko tou meros.

Mama-xina ola kala ,kai euxomai mesa apo thn kardia m0ou gia oles mas epitelous na ftasoume sthn dikia mas I8akh mia mera.

Edw einai mia fwlia pou mporoume namaste o eautos mas,na klapsoume kai na suginh8oume xwris kaneis na mas pei na stamathsoume pia kai na ksexasoume.

Euxaristw olous gia to xrono pou die8ese gia na mou epi estw duo logia ,oti kai na htan auta.

Pisth kai kouragio se olous.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα εχω παθει ΣΟΚ με αυτα που περασες, ποσο δυνατη πρεπει να εισαι για να αντεξεις τοσο μεγαλο πονο αληθεια, τι ναπω...δεν μπορω να σκεφτω κατι που να μειωσει εστω και λιγο τον πονο σου...ευχομαι πιστη και υγεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γινοντε γιατι καποιοι ανθρωποι σκεφτοντε πρωτα πως θα ικανοποιησουν τη τσεπη τους και μετα πως θα σωσουν εναν ανθρωπο!

τωρα το μονο που μενει ειναι να βρουμε την γαληνη μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

krishna,λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου.Δεν ξέρω τι άλλο να πώ.Εχώ χάσει και εγώ ένα μωράκι (τελικά είναι δυστυχώς πολύ συνηθισμένο το φανόμενο)αλλά πολύ νωρίτερα στην εγκυμοσύνη μου και σίγουρα η εμπειρία μου δεν είναι ίδια.Αντιμετωπίζω και εγώ θέμα θρομβοφιλίας και έτσι στην εγκυμωσύνη μου τώρα παίρνω και εγώ τα απαραίτητα "μέτρα" που ξέρεις και έγραχες αναλυτικά για τους...δύσπιστους.Ελπίζω να βρείς το κουράγιο να ξεπεράσεις και αυτήν την φορά τον πόνο σου και να προσπαθήσεις ξανά.Εύχομαι τελικά να κρατησεις στην αγκαλιά σου το μωράκι που τόσο θες.

Συνήθως δεν διαβάζω τέτοια θέματα(όταν είναι αποβολές σε προχωρημένη εγκυμοσύνη με επηρεάζουν λίγο λόγω της κατάστασης μου) και δεν απαντώ σε αυτά.Αυτό που με παρακίνησε να το κάνω ήταν οτι έβλεπα το θέμα της krishna πάνω-πάνω συνέχεια απαντημένο από το ίδιο άτομο κάθε φορά με κάποια λέπτα διαφόρα....αυτό μου κίνησε την περιέργεια και μπήκα να δώ.

Καταλαβαίνω (ίσως)οτι μερικά άτομα έχουν επηρεαστεί από την "εισβολή" στο mammy fake χρηστών, αλλά η κατάσταση που πάει να δημιουργηθεί με το κυνήγι φαντασμάτων έχει καταντήσει λίγο αηδία, χαλάει το χαρακτήρα του forum και είναι λίγο άκομψη προς μέλη- παλαιότερα ή και πιο νέα.

Είναι δεδομένο οτι σε ένα ανοικτό φόρουμ στο ιντερνετ θα μπουν μέσα κάθε καρυδιάς καρύδια, από fake users μέχρι καταθλιπτικούς,ψυχοπαθείς,ανώμαλους ή απλά ανώριμους.Απ όλα έχει ο μπαξες!!

Αν υποψιάζόμαστε οτι κάποιος για τον Α ή Β λόγο δεν μας¨"κάνει" δεν απαντάμε σε θέμα του.Είναι τόσο απλό.Με το να μπαίνουμε και να πετάμε υπονοούμενα, μήπως ανακαλύψουμε κάτι, για να μας πούνε κάποιοι μπράβο και να γίνει μια κουβέντα για 2-3 μέρες (όπως έχει συμβεί στο πρόσφατο παρελθόν) είναι πολύ προσβλητικό για ένα άτομο που ... υπάρχει και η πιθανότητα απλά να θέλει να πεί κάπου την στεναχώρια και να μοιραστεί την εμπειρία του.Και νομίζω οτι είναι ιδιαίτερα προσβλητικό αυτό να γίνει από κάποιο μέλος που έχει περάσει παρόμοια εμπειρία και έχει νιώσει τον πόνο αυτό.Είναι ντροπή.

Ισως πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί και να σεβόμαστε τον χαρακτήρα και τον σκοπό του mammyland καθώς και την επιθυμία του οπουδήποτε μέλους να ανοίξει το δικό του θέμα (αν δεν μας εκφράζει απλά δεν συμμετέχουμε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw polu gia thn katanohsh sou gia ta logia sou.

Mh stenaxwriesai mporw na katalavw kai na katanohsw tous an8rwpous gurw mou ,apla merikes fores ginomai epi8etikh oso anafora auto to 8ema giati einai san na xaraktirizoun to palikari mou ena "psema" kai auto me trelainei.

Anafereis pws eisai eguos kai sxetika omoiopa8eis.

Sou euxomai mesa apo thn kardia mou ta kalutera kai prospa8hse gera na mas deikseis pws kopeles me thn idiaiterothta thn dikh mas telika mporoun na ta kataferoun.

Oles tis euxes mou kai tis proseuxes mou gia sena kai to aggeloudi sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι απο καρδιας να εισαι καλυτερα.

θα δεις πως περνωντας ο καιρος ο πονος θα καταλαγιασει.

επειδη δεν μου απαντησες θελω να σε ξαναρωτησω.

παρολο που εκανες περιδεση δεν κρατησαν τα ραμματα.

αν σε κανω να τα ξαναθυμασε μην μου απαντησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sugnwmh den eixa dei thn erwthsh sou.

Ekana peridesh sthn 15 evdomada kai ola phgan kala.Ston uperhxo meta thn epemvash edeikse pws ta eixe dex8ei o organismos mou ta ramata kai phgena kala.

Sthn 22 evdomada eixa entones enoxlhseis kai se mia wra eixan spasei ta misa ramata ths perideshs kai eixa aimoragia.Kai na fantasteis hmoun se akinisia sto krevati.afou me valan mesa kai eidan pws genousa mou ekopsan kai ta upoloipa ramata xwris kapio anais8htiko alla eixe meinei to kentriko psila pou to kopsan meta apo kapies wres opou espasan kai ta nera etsi alla dustuxws sta8hka dipla atyxh afou den genhsa amesws alla meta apo 13 peripou wres.

Twra 8a prepei na kanw eidikes eksetaseis mhpws uparxei kati pou eksigei ola auta opws aneparkeia mhtras kai de kserw kaigw ti allo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...