Μετάβαση σε περιεχόμενο

perierga sumptwmata sthn 23vdomada...kai to telos


Recommended Posts

Kalhspera se olous....

Vriskomai sthn 3 kata seira egumosunh mou(to 1o to exasa 3 mhnwn kai to 2o stis 22 evdomades).Eimai sto krevati me peridesh kai me xorhghsh pollwn xapiwn opws prepar ,utrogestan ,innohep kai alla...

An kai ola phgainan sxetika kala ,twra sthn 22 evdomada niw8w entonous ponous periodou sto upsos ths ouri8ras kai eidika to prwi pio entona kai niw8w kai entona xtuphmata apo katw kai pio katw apo thn ouri8ra.

An kai piga sto giatro moupe pws den kanei suspaseis h mhtra mou afou me eksetasan kai mevalan na kanw eksaitaseis oupwn pou 8a tis parw se 1 mera afou 8a kanw kai tou B epipedou ton uperhxo.

Eimai arketa fovismenh giati ka8e fora pou ais8anomai auto ta xtyphmata nomizw pws 8a zhsw pali oti ezhsa sthn 2h egumosunh mou otan genhsa me fusiologiko toketo sthn 22 evdomada me aotelesma na xasw thn koroula mou.

An exete kapia gnwsh panw se autoto 8ema h paromoia empeiria parakalw apanthste....

Auth th fora exw gio kai 8a epi8umousa na ton parw sthn agalia mou auth th fora!

Euxaristw polu gia to xrono kai sugnwmh gia tous latinikous xarakthres :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακι μου.

Δυστυχως δεν μπορω να σου πω ή να σε συμβουλεψω κατι, καθως δεν εχω παρομοια εμπειρια, σου γραφω ομως για να σου συμπαρασταθω και να σου ευχηθω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρακι. Θελω να σου πω οτι σε καταλαβαινω, καθοτι ειμαι και μανουλα και εγκυουλα. Μην χανεις την αισιοδοξια σου και το κουραγιο σου, εχεις περασει αρκετα αλλα το μωρακι σου σε εχει αναγκη αυτη τη στιγμη. Ακολουθα τις συμβουλες του γιατρου σου, κανε τη θεραπεια με τα χαπια σου και σε λιγους μηνες ειμαι σιγουρη οτι θα κρατας αγκαλιτσα τον 2ο αντρα της ζωης σου!!! :laugh:

Φιλακια πολλα και ηρεμησε λιγο, ναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ME TO KΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ! ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΑΦΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΤ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΞΑΠΛΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΙΕΖΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ, ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΕΝΙΩΘΑ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΚΟ ΜΟΥ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΖΕ, ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Seuxaristw polu gia tis euxes sou kai sou euxomai ta kalutera gia thn egumosunh sou...O 8eos na prosexei esena kai ta paidakia sou..

Prospa8w na paramenw hremh pio polu gia to mwro...elpizw ola na pane kala...

Polla filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα μου ούτε εγω έχω παρόμοια εμπειρία, σε καταλαβαίνω όμως όσων αφορά τις ανησυχίες σου (έχω κι εγω κάποια προβληματακια, π.χ inohep παίρνω κι εγω και διάφορα άλλα), πόνους σαν περιόδου κι εμένα ξεκίνησαν κάπου στην 25η απ'ότι θυμάμαι αλλα ο γιατρός μου μου είπε πως δεν είναι καθόλο ανησυχητικό έχει να κάνει με την ανάπτυξη και την προετοιμασία της μήτρας κλπ.

Έχω χάσει κι εγω 2 μωράκια, όχι σε τόσο προχωρημένο στάδιο όπως εσυ βέβαια, αλλα ο πόνος είναι πολύ έντονος....μην σκέφτεσαι τα παλιά, να είσαι αισιόδοξη για το μέλλον και όλα θα πάνε πολύ πολύ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΜΟΥ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!

ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ...ΕΦΟΣΟΝ ΜΙΛΗΣΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΙΔΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ...ΟΑΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!ΕΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

ΟΝΤΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΑ...

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΑΤΥΧΕΣ ΓΕΓΟΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ...ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!!

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ!!!!!

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά και θα φέρεις εις πέρας αυτή την εγκυμοσύνη. Νομίζω πως είσαι προκατειλημμένη γιατι χρονικά συμπίπτει με τη προηγούμενη φορά αλλά μην το βάζεις στο μυαλό σου. Να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε καλά.

Κάπου στην 25η βδομάδα είχα κανονικά συσπάσεις και αντί να πάρω τον γιατρό έκατσα και καλά να ηρεμήσω. Την άλλη μέρα που με είδε φρίκαρε, ευτυχώς που όλα πήγαν καλά και δεν είχαμε αρνητικό αποτέλεσμα.

Γι αυτό κοίτα να είσαι ήρεμη και χαμογελαστή, με το καλό να σφίξεις τον παίδαρό σου στην αγκαλίτσα σου!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα...

Ούτε κι εγώ έχω παρόμοια εμπειρία... θα ήθελα απλά να σου μεταφέρω τη θετική μου ενέργεια και να σου πω ότι όλα θα πάνε καλά... έχε πίστη...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera se olous....

Vriskomai sthn 3 kata seira egumosunh mou(to 1o to exasa 3 mhnwn kai to 2o stis 22 evdomades).Eimai sto krevati me peridesh kai me xorhghsh pollwn xapiwn opws prepar ,utrogestan ,innohep kai alla...

An kai ola phgainan sxetika kala ,twra sthn 22 evdomada niw8w entonous ponous periodou sto upsos ths ouri8ras kai eidika to prwi pio entona kai niw8w kai entona xtuphmata apo katw kai pio katw apo thn ouri8ra.

An kai piga sto giatro moupe pws den kanei suspaseis h mhtra mou afou me eksetasan kai mevalan na kanw eksaitaseis oupwn pou 8a tis parw se 1 mera afou 8a kanw kai tou B epipedou ton uperhxo.

Eimai arketa fovismenh giati ka8e fora pou ais8anomai auto ta xtyphmata nomizw pws 8a zhsw pali oti ezhsa sthn 2h egumosunh mou otan genhsa me fusiologiko toketo sthn 22 evdomada me aotelesma na xasw thn koroula mou.

An exete kapia gnwsh panw se autoto 8ema h paromoia empeiria parakalw apanthste....

Auth th fora exw gio kai 8a epi8umousa na ton parw sthn agalia mou auth th fora!

Euxaristw polu gia to xrono kai sugnwmh gia tous latinikous xarakthres

γεια σου.δεν εχασα μωρο.αλλα οταν ημουν στην 2η εγκυμοσηνη,εγω εκανα σισπασης απο 4 περηπου μηνων και επερνα τα πρεπαρ,μισο γιατι μου διμηουργουσε πολλες ταχηπαλιες,.βεβαια ενιωθα και εγω καπως απο κατω.με πονος και σφαχτες.αλλα ευτηχως δεν κρατησανε μεχρη το τελος αλλα μεχρι 8 μηνων αν δεν κανω λαθως.με το καλω να κρατησης το μωρακι σου αγκαλιτσα.φιλια πολλα στην κοιλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia....

X8es vghka apo to maieuthrio.Telika genhsa.Ena aggeloudi 500gr kai xwris anapnoh.

Telika tipota den katafere na kanei oute h peridesh,oute ta prepar oute o 8eos.Meta apo 14 wres toketou,xwris episklhridio,xwris kati na stamataei tous frixtous ponous mou kai meta apo apisteuth talaipwria,na mou spasoun ta nera,na mou kopsoun ta ramata ths perideshs pou eixan apomeinei na mou valoun texthtous ponous afou to mwro stamathse na katevainei kai sto telos na me voh8hsei mia maia na vgalo ena mwro pou erxotan me ta opis8ia,genhsa to aggeloudi mou nekro.

Den kserw ti na pw,apla nomizw pws kapou edw 8a teliwsoun ola kai 8a dw pws einai efialths pou perase kai pws 8a ksipnisw kai 8a niwsw to agoraki mou na xtypa sthn koilia mou.

Oute kai o giatros mou mporei na katalavei giati pali h mhtra mou thn idia vdomada egumosunhs arxise h mhtra mouna diwxnei to aggeludi mou apomesa kai giati pali xanw ena mwro meta apo oles autes tis energeies pou kanw na to krathsw.

Sas euxomai kalh egumosunh se olous kai oles na aksiw8hte na parete agalia ta aggeloudia sas giati einai to mono pou aksizei se auth th zwh kai gia to mono pou telika pisteuw aksizei na legesai gunaika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ βρε πουλάκι μου...

Τι να σου πώ...

Είναι άδικο, άδικο, άδικο...

Νομίζω σου έτυχε το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε μία εγκυμοσύνη..δεν είσαι η μόνη...και δεν είσαι μόνη!

Δεν έχω λόγια....

Σου κάνω μία αγκαλιά...ζεστή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοπέλα μου, πραγματικά δεν βρίσκω τι να σου πω για να σου δώσω λίγο κουράγιο αν είναι εφικτό. Εύχομαι μόνο ο Θεός να σε βοηθήσει να αντέξεις αυτό που συνέβει... μόνο με τη βοήθεια Του θα μπορέσεις να προχωρήσεις παρακάτω κ εύχομαι στο μέλλον όλα να πάνε καλά κ να γίνεις μανούλα...

Το μόνο που θα΄μπορούσα να πω ( δεν ξέρω κιόλας, δεν θέλω να είμαι σαν αυτούς που λένε το μακρύ κ το κοντό, γιατί έχω περάσει κ εγώ από παρόμια θέση) είναι μήπως να το έψαχνες κ σε ένα άλλο γιατρό. Χωρίς παρεξήγηση δεν ξέρω το γιατρό σου κ πόσο εμπιστοσύνη του έχεις. Κ πάλι συγνώμη..

Λυπάμαι πολύ κ εύχομαι να είναι η τελευταία πίκρα που πήρες κ από εδώ κ πέρα να έχεις μόνο χαρές στη ζωή σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το έζησα στην 25η εβδομάδα για άλλους ΄λόγους φυσικά και ξερω πως νιώθεις :( ...ειναι πολύ σκληρό και ειδικά αυτα που πέρασες δεν ξεχνιουνται...τι να σου πώ? Πραγματικά δεν εχω λόγια... Να σου δίνει δυναμη ο Θεός μονο :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν 3μερες ειχες τους πονους,πριν δυο μερες γεννησες και εχθες βγηκες απο το νοσοκομειο?πωπω πολυ αποτομα και γρηγορα γινανε ολα βρε καλη μου!

κουραγιο,ολα καλα θα πανε.

αλλα ο γιατρος δε καταλαβε τιποτα?ξερεις τελικα τι εφταιγε?που γεννησες?

να προσεχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lupamai pragmatika kopela mou!! :(:(:(

nomizw pws einai oti xeirotero mporei na zhsei mia egkuos gunaika pou perimenei pws k pws na parei sthn agkalitsa ths to mwro pou kouvalaei.

o Theos na sou dwsei th dunamh na proxwrhseis kopela mou!otidhpote kai na xreiasteis emeis 8a eimaste edw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

πριν 3μερες ειχες τους πονους,πριν δυο μερες γεννησες και εχθες βγηκες απο το νοσοκομειο?πωπω πολυ αποτομα και γρηγορα γινανε ολα βρε καλη μου!

κουραγιο,ολα καλα θα πανε.

αλλα ο γιατρος δε καταλαβε τιποτα?ξερεις τελικα τι εφταιγε?που γεννησες?

να προσεχεις

:side::side::side::side::side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρα δεν ειμαι εγω η παραλογη λοιπον...

θεε μου εχω γινει καχυποπτο πλασμα!

απλα σορρυ επειδη εχω περασει κατι παρομοιο δε δεχομαι καποια πραγματα...καποιους δρακους δηλαδη!

συγγνωμη κιολας αν προσβαλλω καποιον αλλα...ισως εγω ειμαι παραλογη.και παλι συγγνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσε βρε κτκ με τρομαξες!αγριο πλασμα!χαχαχα

καλε τι μυριζει ετσι?χαχαχα

σοβαρα πως μπορεσε να τα ζησει ολα τοσο γρηγορα?γιατι αν γινανε ετσι οπως ειπε η κοπελα τοτε μιλαμε για πολυ χαλια νοσοκομειο!οποτε πρεπει να μας πει που πηγε να μην περναμε ουτε απεξω!μιλαω σοβαρα!εαν εγιναν τοσο γρηγορα μιλαμε για χασαπηδες!

και απο την αλλη εμενα γιατι κατι μου θυμιζει ολο αυτο?τελος παντων παω να κλεισω τα ντουλαπια μην βγουνε δρακοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia euxaristw gia ta logia sas kai gia thn upostiriksh...

Einai h deuterh fora pou xanw etsi mwro,prwta thn korh mou kai twra to agori mou....exw kai mia allh apotuxhmenh egumosunh stous 3 mhnes...palidronmos kuhsh.

Oi duo prwtes htan ston idio giatro kai sto maieuthrio Iasw....

Meta exasa thn empistosunh mou kai phga ston didaktwr tou panepistiniou a8hnwn kai enan apo tous pio egritous gunaikologous me peira panw apo 30 xronia o opios vrisketai se dhmosio maieuthrio kai einai gnwstos gia para polla epiteuugmata sthn gunaikologia,ma panw apola einai an8rwpos.

Dustuxws to trello einai pws me valane me autous tous ponous na doun an kanei h mhtra mou suspaseis mia nuxta prin kai den ekane tpt ...ola edeixnan kala .

Mesa se liga lepta eginan ola les kai kati to prokalese ksafnika.

Na sumplhrwsw pws thn 2h egumosunh pou xa8hke stis 22 vdomades kai auth den eixe ginei peridesh giauto kai o twrinos mou giatros ekrine pws prepei na kanw proliptika an kai ta noumera stous uperixous mou evgainan kala....

kai telika apodeix8hke pws oute auto htan swthrio...

Twra apla perimenw na hremhssw kai na vrw dunamh na kanw ena entetameno kai eidiko elgxo pou zhta autos o giatrosd na ginei,gia aneparkeia mhtras oxi mono traxhlou kai alla polla..

Ti na pw kaigw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...