Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

MADRID ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΞΥΓΓΑΣ ΑΥΤΟ....ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ....Η ΣΥΣΠΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΤΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ..

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΣΟΥ????ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΜΕ ΤΕΜΠΟ.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι φαντάζομαι οτι το αντράκι μου ήταν!Τώρα τελευταία κάνει διάφορα κόλπα, από ψηλά στον αφαλό μέχρι χαμηλά και γύρω-γύρω.Το καλύτερο μου είναι όταν νιώθω πίεση και βλέπω "βουναλάκι" στην κοιλιά μου!Μα καλά από που προσπαθεί να φύγει ...δεν ξέρει τι γίνεται στον έξω κόσμο?? :laugh:

Απλώς ήθελα να καταλάβω και πώς αισθανόμαστε τις συσπάσεις...για κάθε ενδεχόμενο.Φαντάζομαι θα το καταλάβω,ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια όμορφα!ετσι να κλωτσάνε τα μωράκια μας!!!και εμένα η δικιά μου κανει βουναλάκια!αυτο με το λογξιγκα δεν το εχω καταλάβει.αλλα τις κλωτσιές,κουτπυλιές κρφα΄λιές τις νιώθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!

Καταρχάς να σας πω ότι σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη γιατί βγήκαν τα τελειωτικά αποτελέσματα της αμνιο και είναι μια χαρά ο μπεμπάκος μου :) !!! Η αλήθεια είναι ότι πήρα μια πολύ πολύ μεγάλη ανάσα... αν και μέσα μου ήμουν εξαρχής θετική για όλες τις εξετάσεις! Τώρα το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε να γεννηθεί με το καλό για να δούμε αν υπάρχει το πρόβλημα με τον καταρράκτη ή όχι (ας το ελπίσουμε!!!!) Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου και θέλω και πάλι να σας ευχαριστήσω για όλη τη θετική ενέργεια που μου δίνατε τόσο καιρό!

Όσο για τον μπέμπη μου κι εμένα μου δίνει και καταλαβαίνω!! :woohoo: Πάντως δεν μπορώ να πω ότι έχω καταλάβει πέτρωμα... λέτε να μην το έχω προσέξει;;; :blink: Τι να πω;;

Πολύ καλή μας μέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο κουκλίτσα μου ολα καλά θα πάνε ειμαι σίγουρη!και εμενα το πέτρωμα μικρο ειναι οταν συμβαίνει για λίγο!θα το νιώσεις κάποια στιγμή.

Το σώμα μας θα προετοιμάζει απο εδω και περα τους μυς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο κουκλίτσα μου ολα καλά θα πάνε ειμαι σίγουρη!και εμενα το πέτρωμα μικρο ειναι οταν συμβαίνει για λίγο!θα το νιώσεις κάποια στιγμή.

Το σώμα μας θα προετοιμάζει απο εδω και περα τους μυς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο κουκλίτσα μου ολα καλά θα πάνε ειμαι σίγουρη!και εμενα το πέτρωμα μικρο ειναι οταν συμβαίνει για λίγο!θα το νιώσεις κάποια στιγμή.

Το σώμα μας θα προετοιμάζει απο εδω και περα τους μυς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο κουκλίτσα μου ολα καλά θα πάνε ειμαι σίγουρη!και εμενα το πέτρωμα μικρο ειναι οταν συμβαίνει για λίγο!θα το νιώσεις κάποια στιγμή.

Το σώμα μας θα προετοιμάζει απο εδω και περα τους μυς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς κορίτσια που έχω και σας και με καθησυχάζετε σχετικά με τις συσπάσεις γιατί πραγματικά φοβάμαι μήπως δεν μπορώ να τις αναγνωρίσω και κάνω κακό στον μπεμπάκο μου. Τώρα την Παρασκευή έχω προγραμματισμένο υπέρηχο με το γιατρό μου οπότε θα τον ξαναπρήξω στις ερωτήσεις!!!! :P

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες μανουλίτσες! Τι κάνετε σήμερα; Πως είσαστε; Εγώ είμαι μια χαρά... ήρεμη... έχουμε και πολύ ωραία μέρα και μου φτιάχνει τη διάθεση.... :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!

Την Δευτέρα είχα γιατρό και είδα για άλλη μια φορά τον μπεμπάκο μου!!Θέλησε να μας δείξει πάλι τα προσόντα του με το που ανοίξαμε τον υπέρηχο!Πολύ πλάκα!Ολα πάνε καλά μόνο που αύξησα τον σίδηρο (δε λίγο η επίσκεψη στην τουαλέτα θα είναι μακρινό όνειρο!!)

Ρώτησα και για την αμοιβή του(ώρα ήταν!).Τελικά και εκείνος πάει ανάλογα με το δωμάτιο που θα διαλέξω όπως και οι περισσότεροι εδώ στην Αθήνα.Δεν μου πέφτει πολύ άσχημα μιας και θα επιλέξω 4άκλινο μάλλον οπότε ...κάπου εκεί τον υπολόγιζα έτσι κι αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!

Την Δευτέρα είχα γιατρό και είδα για άλλη μια φορά τον μπεμπάκο μου!!Θέλησε να μας δείξει πάλι τα προσόντα του με το που ανοίξαμε τον υπέρηχο!Πολύ πλάκα!Ολα πάνε καλά μόνο που αύξησα τον σίδηρο (δε λίγο η επίσκεψη στην τουαλέτα θα είναι μακρινό όνειρο!!)

Ρώτησα και για την αμοιβή του(ώρα ήταν!).Τελικά και εκείνος πάει ανάλογα με το δωμάτιο που θα διαλέξω όπως και οι περισσότεροι εδώ στην Αθήνα.Δεν μου πέφτει πολύ άσχημα μιας και θα επιλέξω 4άκλινο μάλλον οπότε ...κάπου εκεί τον υπολόγιζα έτσι κι αλλιώς!

Καλημέρα κορίτσια! είδες καλή μου, είναι να έχει το παιδί αυτοπεποίθηση από την κοιλιά ακόμα! :laugh:

Μα καλά βρε κορίτσια, τι κακό κι αυτό να χρεώνουν οι γιατροί όσο και το δωμάτιο;;; Γιατί ρε μεγάλε, θα έρθεις να μου καθαρίζεις και την τουαλέτα; κι άμα εγώ θέλω μονόκλινο τι πρέπει να γίνει δλδ; Εγώ δεν τον έχω ρωτήσει ακόμη, αλλά με αγχώνει κάπως αυτό το θέμα γιατί δεν θέλω να δώσω και μια περιουσία! Ούτως ή άλλως θα είναι μια εποχή για εμάς με τεράστιες αλλαγές κι έξοδα με την υπερατλαντική μετακόμιση που μας περιμένει, ας γλιτώσουμε και κάτι! θα γεννήσω στο σπίτι μου φαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πραγματικά παράλογο!Λες και θα μας κοιτάξει παραπάνω αν είμαστε σε μονόκλινο!!Οπως είναι παράλογο που χρεώνουν την επισκληρίδιο διαφορετικά ανάλογα με το δωμάτιο-λες και θα βάλουν άλλο φάρμακο (το καλό :P ).

Αστα γιατί και εμείς μαζί με όλα αυτά τα έξοδα γέννας-μωρού έχουμε και μετακόμιση σε σπίτι που κάνουμε επισκευή..... :S .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια βρε κοριτσια που θα γεννησετε και τι τιμες εχετε ακουσει μεχρι στιγμης;

Καλα πρωτη φορα το ακουω αυτο, τι παει να πει οτι πληρωνεται ο γιατρος αναλογα με το δωματιο!!!!!! Μεγας εισαι Κυριε!!!!!!!

εχε χαρη που κρατανε στα χερια τους τη ζωη του παιδιου μας αλλιως θα σου λεγα τι θα παιρνανε.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Αυτό είναι το θέμα... ότι πατάνε στο ότι είναι από τις πιο ευχάριστες στιγμές της ζωής μας και μας "κάνουν" ότι θέλουν.... Πάντως αυτό με τα δωμάτια κι εγώ πρώτη φορά το ακούω... ίσως είναι της Αθήνας... βέβαια ούτε εγώ έχω ρωτήσει τη γιατρό μου πόσο θα κοστίσει... είναι από τις ερωτήσεις της επόμενης φοράς! Ήρθε πλέον η ώρα... ελπίζω όχι του εγκεφαλικού!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια !!!εγω είμαι σε εξωτερική ιατρό μεν και με παρακολουθεί ολους αυτους τους μήνες αλλα θα γεννήσω πρώτα ο Θεός στο νοσοκομείο.ειναι ενας πολυ καλος γιατρός που πηγαίνω και με παρακολουθεί και αυτός και δεν θα πληρώσω τπτ,οπότε δεν ξέρω ναα σας απαντήσω.είμαι απο Καβάλα .2 κλινικές εχουμε και δεν έχουν σωστές προδιαγραφές για τα βρέφη και για την μητέρα σε περίπτωση που γίνει κατι στο νοσοκομείο σε στέλνουν αμέσως ...να μην συμβεί αλλα λέμε!δεν έχω και Ι.Κ.Α γιατι δεν δουλεύω οπότε νοσοκομείο.είναι καμία άλλη που θα γεννήσει σε νοσοκομείο?

Γενικότερα ειμαι πολύ καλα περιμένω να έρθει η Τρίτη να δούμε την μπέμπα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια fastsoulina είσαι από Καβάλα;; Εγώ είμαι από Βέροια αλλά 10 χρόνια τώρα μένω Ξάνθη... και μάλλον θα γεννήσω στην Ελευθώ εκεί! Βλέπεις η γιατρός μου εκεί ξεγεννά... όσο για το ότι δεν έχουν τις κατάλληλες προδιαγραφές... αυτό ισχύει σε όλες τις κλινικές! Να μην σου τύχει!!! Μακριά από εμάς!!!! Εγώ για το νοσοκομείο δεν το σκέφτομαι... για εδώ τουλάχιστον.. δεν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια δυστυχώς! Οπότε ελπίζω και εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!Και εγώ δυστυχώς θα γεννήσω σε κλινική γιατί το νοσοκομείο της περιοχής μου δεν είναι και από τα καλύτερα και εύχομαι και εγώ όλα να πάνε καλά!Και εμείς στην επόμενη επίσκεψη θα ρωτήσουμε τιμή κλπ!Για να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στην Αθήνα στις ιδιωτικές κλινικές αν κάτι σου τύχει πάλι σε νοσοκομείο θα σε πάνε.Το καλό είναι οτι ίσως στην Αθήνα να έχουν καλύτερες συνθήκες εξυπηρέτησης("ξενοδοχειακές") και το κακό είναι,για τους Αθηναίους- οτι οι τιμές δεν παλεύονται!!! :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια θα γεννησω σε κλινικη στην Κορινθο οπου ειχα γεννησει και το πρωτο μου παιδακι και εμεινα ικανοποιημενη, τωρα σιγουρα ειναι να μην τυχει τιποτα γιατι ολες οι κλινικες (μικρες- μεγαλες) ειναι υποχρεωμενοι να σε πανε σε δημοσιο νοσοκομειο. ο Θεος να μας φυλαει και εμας και περισσοτερο τα παιδακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xanthippi έγραψε:

Αλήθεια fastsoulina είσαι από Καβάλα;; Εγώ είμαι από Βέροια αλλά 10 χρόνια τώρα μένω Ξάνθη... και μάλλον θα γεννήσω στην Ελευθώ εκεί! Βλέπεις η γιατρός μου εκεί ξεγεννά... όσο για το ότι δεν έχουν τις κατάλληλες προδιαγραφές... αυτό ισχύει σε όλες τις κλινικές! Να μην σου τύχει!!! Μακριά από εμάς!!!! Εγώ για το νοσοκομείο δεν το σκέφτομαι... για εδώ τουλάχιστον.. δεν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια δυστυχώς! Οπότε ελπίζω και εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!

ναι απο καβάλα είμαι ποια γιατρό έχεις?γιατί και η δικια μου με την ελευθώ συνεργάζεται.παπαδοπούλου την λένε Θένη.θα κλείσω ραντεβού με τον γιατρό του νοσοκομείου να είναι παρών στην γέννα μου και απλώς θα υποστό κάποια ταλαιπωρία στις υπηρεσίες αλλα μετα θα πάω σπιτάκι μου και θα τα ξεχασω όλα.

Αρκεί να βγει με το καλο το μωράκι μου αυτο με νοιάζει. η ταλαιπωρία δεν με ενοχλεί.Γέννησαν κανα 2 φίλες μου στο νοσοκομείο και ήταν ευχαριστημένες. Αυτα. τεσπα ευχομαι να πάνε για όλες όλα καλα όπως και θα πάνε είμαι αισιόδοξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!τελευταια εγραψα λοιπον ξαναγράφω!

τι κανετε σήμερα?εχει ωραία μέρα πάντως!κορίτσια βάφεται τα μαλλιά σας?εγω με φυτική την ρίζα αλλα δεν πιάνει καλα βρε κορίτσια και τσατίζομαι!αχ θυσίες για τα εμβρυάκια μας!καλημερααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια και απο εμένα!!!!Fatsoulinaο δικός μου ο γιατρός είναι πολύ αυστηρός και δε με αφήνει ούτε για πλάκα να τα βάψω!!!Και ξέρεις πριν μείνω έγκυος τα είχα κάνει πολύ ξανθά και τώρα έχω μισά καστανά και μισά ξανθά!!!!Φαντάζομαι μέχρι να γεννήσω θα έχω πλέον το φυσικό μου χρώμα!!! :laugh: :laugh:

Μετά τη γέννα είμαι για ολική ανακαίνιση!!!

Καλή μέρα να έχετε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω μην φανταστείς εχω να τα βάψω απο τα χριστούγεννα που έγινα νονα!δεν τ αφήνω να έρθουν στο φυσικο και εγώ!και εμένα ξανθά ήταν και είχαν ανταύγειες μέσα οχι πολύ ξανθα αλλα 1 χρώμα τωρααααααααααα....tricolore το μαύρο τους το χάλι!!!!οντως ειμαστε για service ολικο μετα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω εγώ έκανα το λάθος και άκουγα την πρώην κομμωτρια μου που μου έλεγε "μην ανησυχείς αν μείνεις έγκυος θα μπορείς να τα κάνεις ανταύγειες μετά το πρώτο τρίμηνο" και ήμουν κατάξανθη. Αλλά ο γιατρός μου έκοψε το βήχα!!!Όπως και με το θέμα των κιλών, κάθε φορά που πάω όλο πρόσεχε και πρόσεχε είναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...