Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια αν υπαρχει το θεμα και δεν το εχω δει sorry !!!ας μαζευτουμε κι εμεις λοιπον!!!!Εγω έχω

Π.Η.Τ 14/01/2010 και ειναι μπεμπα!!!!Με το καλο τα μωρακια ολων μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΕΧΩ ΠΗΤ 12/6/2010 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!!!!!!!!! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ! ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα μπει στο Καλοκαιρινές μανούλες 2010 αλλά τώρα ΄βλέπω ότι υπάρχει και πιο εξειδικευμένο για Ιούνιο 2010. Εγώ έχω Π.Η.Τ. 27/06/2010 και έχω αγοράκι!!!!Εύχομαι με το καλό να πάρουμε στην αγκαλιά μας τα μπεμπάκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα, εγω εχω ΠΗΤ 19/06/10 και περιμενω το δευτερο αγορακι μου! καλη συνεχεια σε ολες τις μελλουσες μανουλες και με το καλο να φερουμε στο κοσμο τα αγγελουδια μας με υγεια!

Πως αισθανεστε γενικα; σιγουρα ειμαστε ολες γυρο στον 6 μηνα, αισθανεστε αλλαγες στην καθημερινοτητα, στην υγεια, στην διατροφη..;

εγω ειχα μονο λιγο προβλημα με τον αιματοκριτη μου, επεσε κατακορυφα απο 38 σε 32 και πρεπει να περνω αρκετο σιδηρο μεχρι να γεννησω! απο κιλακια εχω παρει μεχρι στιγμης 7, ελπιζω να τα καταφερω να μην παρω πααααρα πολλα ως το τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xanthippi έγραψε:

Εγώ έχω ΠΗΤ 26 Ιουνίου και είναι αγοράκι... μάλλον όμως θα πάει λίγο νωρίτερα.. έτσι δε λένε για τα αγόρια;

kalws tin me to kalo to agoraki sou!!!tha fanei gia oles ti tha ginei kathe mera kai mia tha exoume kontines einai oles oi imerominies!!arga i grigora mono gera na einai ta mwrakia mas!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws tes oles ithela ena groupaki me ta mwrakia iouniou kai epsaxna kai den eixe eimai kai egw stis kalokairines manoules alla einai polla koritsia kai den mporw na ta thymamai ola ithela mia pio proswpiki sxesi!!!Zoglag esy to 2o eeee!kamia alli me deftero?emena einai to 1o?oi palaioteres tha mas simvoulevoun!geia soy kasi, mika,zoglag,zane,xanthipi!!ante na ginoume polles!

egw mexri ton 4 imoun xalia me emeto ponokefalo kai zalades oi opoies paramenoun giati exw xamilo aimatokriti me 32 xekinisa pernw 2 sidira tin imera!pros to parwn !ton eixa anevassei ligo sto 35 alla prepei na epese pali giati me epiase pali i ipnilia!koritsia eseis pernete magnisio?emena nou to ekopse afton ton mina giati den thas me pianei meta leei!eixa kati krampes eseis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOGLAG έγραψε:

Γεια σας και απο εμενα, εγω εχω ΠΗΤ 19/06/10 και περιμενω το δευτερο αγορακι μου! καλη συνεχεια σε ολες τις μελλουσες μανουλες και με το καλο να φερουμε στο κοσμο τα αγγελουδια μας με υγεια!

Πως αισθανεστε γενικα; σιγουρα ειμαστε ολες γυρο στον 6 μηνα, αισθανεστε αλλαγες στην καθημερινοτητα, στην υγεια, στην διατροφη..;

εγω ειχα μονο λιγο προβλημα με τον αιματοκριτη μου, επεσε κατακορυφα απο 38 σε 32 και πρεπει να περνω αρκετο σιδηρο μεχρι να γεννησω! απο κιλακια εχω παρει μεχρι στιγμης 7, ελπιζω να τα καταφερω να μην παρω πααααρα πολλα ως το τελος!

einai glyka to agoraki sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξεκινάω αύριο την 25η εβδομάδα και ο αιματοκρίτης μου έχει πέσει στο 30 και παίρνω 3 χαπάκια σιδήρου την ημέρα. Το μαγνήσιο fatsoulinaδεν μου το έκοψε γιατί είχα πολλές συσπάσεις στο ρπώτο τρίμηνο, απλά από 3 αμπούλες μου τις μείωσε σε δύο την ημέρα. Σίγουρα ο κάθε γιατρός ακολουθεί τη δική του πολιτική.

Από κιλά έχω πάρει 6,5 και προσπαθώ όσο μπορώ να προσέχω. Άλλωστε μου έχει συστήσει πολύ κοκκινο κρέας και όσπρια. Ευελπιστώ να μην πάρω πολλά κιλά γιατί δεν ξέρω πώς θα μαζευτώ μετά!!!

Φιλακια πολλλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi έγραψε:

Εγώ ξεκινάω αύριο την 25η εβδομάδα και ο αιματοκρίτης μου έχει πέσει στο 30 και παίρνω 3 χαπάκια σιδήρου την ημέρα. Το μαγνήσιο fatsoulinaδεν μου το έκοψε γιατί είχα πολλές συσπάσεις στο ρπώτο τρίμηνο, απλά από 3 αμπούλες μου τις μείωσε σε δύο την ημέρα. Σίγουρα ο κάθε γιατρός ακολουθεί τη δική του πολιτική.

Από κιλά έχω πάρει 6,5 και προσπαθώ όσο μπορώ να προσέχω. Άλλωστε μου έχει συστήσει πολύ κοκκινο κρέας και όσπρια. Ευελπιστώ να μην πάρω πολλά κιλά γιατί δεν ξέρω πώς θα μαζευτώ μετά!!!

Φιλακια πολλλά!!!

εσυ εισαι χειροτερα στον αιματοκριτη να προσεχεις αγαπη μου!!!εγω λογω ενος θανατου στο φιλικο περιβαλλον ειχα πονακια στην αρχη σαν κραμπες και επαιρνα 3 τωρα στον 6ο μου ειπε να τα κοψω αλλα αμα με πιανει καμια κραμπα το παιρνω!απο κιλακια εβαλα 5 αλλα εγω ειμαι λιγο αφρατούλα οποτε πρεπει να προσεχω και δεν εχω και ιδιαιτερη ορεξη για φαγητο!!!μονο τοστ και φρούτα ονειρεύομ αι συνεχεια!!!αχ το μεσημερι που τρώγαμε στην πεθερα μου μπαίνοντασ μου μύρισε η μπριζόλα της γειτώνισσας μια φορα και εγω μύρισα κάτι και μύρισα και τις πατατες μαλιστα!την πήρε πεθερά μου τηλεφωνοο και μου εφερε !!!να ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!Να έχετε μια καλή και ήρεμη εβδομάδα!!!!

Fatsoulinaεγώ ξεκίνησα με κανονικά κιλά απλά ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός με την αύξηση του βάρους!!!!Να φανταστείς θέλω να φάω παστίτσιο αλλά το αναβάλω γιατί η ζυγαριά μου είναι ανελέητη!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA KAI APO EMENA KAI ME TO KALO NA YPODEXTOYME TA MWRAKIA MAS!!!!

EPSAXNA KAI EGW STO FORUM SYNEXEIA TOPIC ME MWRAKIA IOUNIOU KAI DEN EVRISKA TIPOTA!!MONO MWRAKIA MAIOU, IOULIOU, AYGOUSTOU!!KAI ELEGA KALA KAMIA DEN GENNAEI TON IOUNIO?

ANYWAY EGW EXW P.H.T. 25/6 KAI PERIMENW KORITSAKI TO PRWTO MOU!!!!!!

EIMAI MES THN TRELH XARA KAI EGW KAI O ANDRAS MOU!!!!!!

ANYPOMONW NA PERASEI O KAIROS KAI NA GENNHSW GIA NA KRATHSW TO GLYKOULAKI MOU STHN AGALIA MOU PWS KAI PWS!!!!!!

ALHTHEIA EXETE ARXISEI NA PSAXNETE GIA KOUNIES KAI OTI ALLO AKOLOUTHEI H OXI AKOMA?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κοριτσάκια μου και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Εγώ περιμένω αύριο να πάω στη γυναικολόγο μου για τον καθιερωμένο έλεγχο.. και μετά να σας πω τα "νέα" μου για τα κιλά και φυσικά για το μπεμπάκι μου!

Είναι μια περίεργη περίοδος για μένα... περιμένω τα αποτελέσματα από την άμνιο που έκανα πριν μια εβδομάδα... οπότε καταλαβαίνετε... γενικότερα η εγκυμοσύνη μου μπορώ να πω ότι ήταν ιδιαίτερα καλή... φτου φτου!! Δεν είχα εμετούς.. μόνο λίγες αναγούλες... αλλά όλα ήταν σε πολύ λογικά πλαίσια... θεωρώ τον εαυτό μου από τις τυχερές! :)

Τώρα από φάρμακα... σίδηρο μόνο παίρνω και φολικό οξύ... εκτός και αν από αύριο κάτι αλλάξει...!

Όσο για ψώνια.. ακόμη δεν έχω πάρει τίποτε... περιμένω να βγουν αυτά τα έρμα τα αποτελέσματα και μετά να ξεκινήσω σιγά σιγά...

Αυτά από εμένα.. Φιλάκια πολλά και καλή συνέχεια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα και σε σένα xanthippi!!!

Εγώ επειδή δε μένω Αθήνα και όσο θα βαραίνω τα πράγματα θα δυσκολεύουν, αγοράσαμε ήδη κάποια πράγματα - είχαν και εκπτώσεις - και έβαψε χθες ο άντρας μου το δωμάτιο του μπέμπη. Δε θέλω να σας αγχώσω, απλώς εγώ δεν μπορώ να τα αφήσω για αργότερα και θέλω να τα επιλέξω εγώ τα πραγματάκια του μικρού μου, αν και έχω ήδη γι' αυτό το λόγο παρεξηγηθεί με την πεθερά - άσχετο!!αλλά δε με νοιάζει!!! :P:P

Τώρα περιμένω να βγουν τα καλοκαιρινά ρουχαλάκια, σεντονάκια κλπ και να ξαναπάω μαζί με τον άντρα μου να ψωνίσουμε τα υπόλοιπα. Και επειδή οι φίλες μου μου ζήτησαν να τους πω τι θέλω θα δω μετά τι άλλο από πρακτικά μου λείπουν!!

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ πολύ kassi μου...

Κι εγώ υπό άλλες συνθήκες θα είχα ξεκινήσει ήδη τη διαδικασία.. αλλά τώρα έχουμε θέμα με τις μεταθέσεις διότι ο άντρας μου είναι εκπαιδευτικός και περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει.. προέκυψε και η ανησυχία... και πήγαμε λίγο πίσω...

Με το καλό να το χαρείτε το δωματιάκι σας και όλα τα καλούδια για το μωράκι σας.... όσο για την πεθερά... δεν πειράζει και καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!

Να λοιπόν που "εξειδικευτίκαμε" οι καλοκαιρινές μανούλες!!

Είμαι η Ελίνα και έχω ΠΗΤ 30/6/10.Περιμένω το πρώτο μου μωράκι και είναι...αγόρι!

xanthippi Καλά αποτελέσματα. Δεν σου έχει δώσει αστιο ο γιατρός?

Και εγώ σίδηρο(μόνο 1 παρόλο που έχω 33 αιματοκρίτη),ασβέστιο, filicine και την ενεσούλα για την θρομβοφιλία κάνω.

Από αγορές δεν έχω τολμήσει ακόμα (είχα πάρει μετά την β΄επιπέδου μόνο ένα μικρό σκοφάκι για νεογέννητα - για το καλό),αλλά ήρθε χθές η πεθερά και έφερε μια..βαλίτσα κορμάκια,φορμάκια,σεντονάκια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!

Να λοιπόν που "εξειδικευτίκαμε" οι καλοκαιρινές μανούλες!!

Είμαι η Ελίνα και έχω ΠΗΤ 30/6/10.Περιμένω το πρώτο μου μωράκι και είναι...αγόρι!

xanthippi Καλά αποτελέσματα. Δεν σου έχει δώσει αστιο ο γιατρός?

Και εγώ σίδηρο(μόνο 1 παρόλο που έχω 33 αιματοκρίτη),ασβέστιο, filicine και την ενεσούλα για την θρομβοφιλία κάνω.

Από αγορές δεν έχω τολμήσει ακόμα (είχα πάρει μετά την β΄επιπέδου μόνο ένα μικρό σκοφάκι για νεογέννητα - για το καλό),αλλά ήρθε χθές η πεθερά και έφερε μια..βαλίτσα κορμάκια,φορμάκια,σεντονάκια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε γινομαστε πολλες!!!!xanthipi mou kala apotelesmata!!!ola tha pane teleia!!!!exeis oli tin thetiki energeia apo oles tis manoules!egw den pira akoma lew na vapsw to dwmatio molis kai an anoixei o kairos kai meta na parw pragmata !ax koritgsia i mama mou efere to foustanaki pou vaftistika kai ta ladopana gia tin beba mou!!!kai kati kouvertoules mou!siginithika den mou ta eixe deixei pote!!!

a kai kentaw 2 kalokairines kouvertoules tin mia tin teleiwsa!den doulevw vlepete kai variemai!aftaaa

aaaa kai gia tis petheres pou legame emena i dikia mou tha mou dwsei xrimata eipe na parw oti nomizw!eftixws einai asteri!!!diakritiki!sorry an sas kourasa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina, μπορεί να μην δουλεύεις -όπως λες- αλλά βλέπω οτι είσαι πολύ προκομένη.Κεντάς κουβερτούλα!! :woohoo: Μπράβο!!

Εγώ τσάκωσα την μαμά μου να πλέκει κατι αλλά δεν μου το έδειχνε μην θυμώσω(!).Τελικά ήταν μια γαλάζια κουβερτούλα!Συγκινήθηκα αλλά δεν της το έδειξα...πως θα μπορώ να της "αγριεύω" μετα??!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

fatsoulina, μπορεί να μην δουλεύεις -όπως λες- αλλά βλέπω οτι είσαι πολύ προκομένη.Κεντάς κουβερτούλα!! :woohoo: Μπράβο!!

Εγώ τσάκωσα την μαμά μου να πλέκει κατι αλλά δεν μου το έδειχνε μην θυμώσω(!).Τελικά ήταν μια γαλάζια κουβερτούλα!Συγκινήθηκα αλλά δεν της το έδειξα...πως θα μπορώ να της "αγριεύω" μετα??!! :laugh: :laugh:

exei allaxei oli i psixologia mou me afto to mwro !!!ax aftes oi manoules mas tis agrievoume oles mas!!!emena den plekoun alla viazonbtai na mas paroun dwrakia!o mpampas mas mas pire pipila tin evala sta kleidia mou!!!tha tin vgalw foto na tin anevasw tin kouvertoula na tin deite an fainetai kala!kali kai i douleia alla afou den iparxei pros to parwn vriskw tropous na gemisw me thetiki energeia to mpempaki mou !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...