Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΥΣΤΥΧΩΣ!


teri

Recommended Posts

Κορίτσια μου δεν ξέρω καν τι να γράψω!Πέρασα πολύ χάλια.Δυστυχώς μου έφυγε το σποράκι μου!Δεν ξέρω πόσο άτυχη ήμουν και κόλλησα αυτή την ίωση αλλά τι να πω...κορίτσια ψύθηκα στο πυρέτο και το έμβρυάκι μου δεν άντεξε!Σας είχα πει ότι οι θερμοκρασίες μου ήταν 38-39,5.Την τρίτη με είδε ο γιατρός μου και είπε να αρχίσω αντιβίωση και αντιπυρετικά.Ολα ήταν καλά απο μέσα.Την τετάρτη αρχίζουν κάτι ροζ υγρά και μου είπε ότι το ροζ είναι καλό σημάδι.Αλλά κορίτσια έφω ψυνόμουν!Την Πέμπτη τα ξυμερώματα ξύπνάω(τι ξυπνάω μέρες είχα να κοιμοιθώ απο το πυρετο)πάω στη τουαλέτα και βλέπω και λίγα καθέ κοματάκια.Μου λέει να πάω να κάνω τη χορίακή μου σήμερα.Τελικά ήταν αρνητική και μόλις έκοψα τα χάπια μου ήρθε και η ακατανόμαστη.Κατάλαβα ρε κορίτσια ότι κάτι δεν πάει καλά.

Γιατι σε μένα αυτό δεν ξέρω!

Ακόμα και σήμερα είχα πυρετό.Πόσο να αντέξει και το σποράκι μου!

θελω να σας πω ότι ευχαριστώ για όλα.Θα αποχωρήσω για λίγο καιρό για να μην το ξέφτομαι.

Ινα χάρηκα πολύ για τα καλά νέα σου.Ημασταν μαζί αλλά θα προχωρήσεις μόνη σου και σε 9 μήνες θα κράτάς το μωράκι σου θα δεις.Σε όλε όσες περίμένετε καλά αποτελέσματα και όλα να πάνε καλά!

:):cheer: :laugh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:( κριμα κοριτσακι μου ,κριμα!λιγο πολυ εχουμε περασει απο αυτο το σταδιο του φριχτου πονου.εσυ να εισαι καλα,και μη το βαλεις κατω.θα ερθει αλλο σπορακι οταν το θελει ο ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟΣ.κουραγιο κουκλα μου!φιλακια.. :kiss::kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου ηρέμησε να μη πάθεις και συ κανένα χειρότερο κακό.

Το να σου πω να μην στενοχωριέσαι μου φαίνεται ανούσιο σε αυτή τη φάση, όμως θα δεις, ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Κοίτα να ηρεμήσεις και να γίνεις καλά, να μαζέψεις τα κομμάτια σου και ξανά στη προσπάθεια, η ελπίδα ΔΕΝ πεθαίνει ποτέ.

Καλή δύναμη :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου δυστυχως και εγω δεν ξερω τι να σου γραψω! Οτι λυπηθηκα πολυ που συνεβη αυτο, οτι ηταν αδικο, οτι ειναι κριμα να χανονται ετσι τα μωρακια, οτι και να σου πω και παλι λιγο θα ειναι...

Ευχομαι ομως ολα να πανε καλα και συντομα να μας πεις ευχαριστα νεα!

Αν θελεις να αποχωρησεις καντο (προσωρινα ομως ετσι?. Ισως σε βοηθησει να ξεχασεις και να το ξεπερασεις και να ασχοληθεις με αλλα πραγματα για να το βγαλεις απο το μυαλο σου... Οταν ομως θα θελησεις να ξαναμπεις εμεις θα ειμαστε εδω να σου προσφερουμε μια ζεστη-ζεστη αγκαλιτσα που τοσο εχεις αναγκη και να χαρουμε με τη χαρα σου (γιατι θα ερθει και να εισαι σιγουρη γι΄αυτο!!!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τερι μου ειλικρινα λυπαμαι. σου ευχομαι συντομα να νιωσεις καλα και σε λιγο καιρο παλι με ενα θαυματακι στην κοιλιτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri ΜΟΥ ΣΕ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ :( .Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ :) ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri μου λυπάμαι πολύ κοπέλα μου, τώρα που βιώνω το άγχος της αναμονής καταλαβαίνω τι περνάμε, την αγωνία, την επιθυμία και δυστυχώς κάποιες φορές την αποτυχία...σκέψου το επόμενο βήμα και ξέχνα όσο μπορείς αυτή την ατυχία....σε φιλώ και σου εύχομαι να μην ξαναπληγωθείς έτσι.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου λυπαμαι πολυ κοπελα μου, ειναι ασχημο να συμβαινει αυτο σε κοπελες σαν εμας που κανουμε τα παντα για να αποκτησουμε ενα μωρακι, ξερω τον πονο που περνας γιατι τον εχω περασει κι εγω... Ενα μπορω να σου υποσχεθω οτι ο χρονος θα γιατρεψει τις πληγες σου και θα σου δωσει δυναμη και ελπιδα για να ξαναπροσπαθησεις και να το πετυχεις κουκλα μου, να γινεις μανουλα..

Ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα κια να τα ξαναπουμε συντομα. Ξερεις οτι τα κοριτσια του μαμμυ ειναι παντα εδω για να στηριζουνε η μια την αλλη..

Σε φιλω γλυκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τeri μου λυπάμαι πολύ, τι ατυχία...Σκέψου όμως θετικά όσο μπορείς, η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή...Θα έρθει και το γερό σποράκι. Όλο άσχημα νέα σήμερα...Είμαστε όλες δίπλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ "ΑΤΥΧΕΣ" ΜΑΝΟΥΛΕΣ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ!!!

What Makes a Mother

I thought of you and closed my eyes.

And prayed to God today.

I asked what makes a mother and

I know I heard him say,

A mother has a baby.

This we know is true.

But God, can you be a mother

when your baby's not with you?

Yes, you can, He replied

with confidence in His voice.

I give many women babies.

When they leave is not their choice.

Some I send for a lifetime

and others for a day.

And some I send to feel your womb

but there's no need to stay.

I just don't understand this. God,

I want my baby here.

He took a breath and cleared His throat

and then I saw a tear.

I wish I could show you

what your child is doing today.

If you could see your child smile

with other children and say,

"We go to earth to learn our lessons

of life and love and fear.

My Mommy loved me, Oh so much,

I got to come straight here.

I feel so lucky to have a Mom

who had so much love for me,

I learned my lesson very quickly.

My Mommy set me free.

I miss my Mommy, Oh so much,

but I visit her each day.

When she goes to sleep,

on her pillow's where I lay.

I stroke her hair and kiss her cheek

and whisper in her ear,

'Mommy don't be sad today,

I'm your baby and I'm here.'"

So you see, my dear sweet one,

your children are okay.

Your babies are here in MY home

and this is where they'll stay.

They'll wait for you with ME

until your lesson is through.

And on the day that you come home,

they'll be at the gates for you.

So now you see what makes a Mother—

It's the feeling in your heart.

It's the love you had so much of,

right from the very start.

Though some on earth may not realize you are a Mother,

until their time is done.

They'll be up here with ME one day,

and know you're the best one.

~Βy Jennifer Wasik~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ για ότι σου συνέβει! Καταλαβαίνω απόλυτα πως αισθάνεσαι, κουράγιο περαστικά και μια αγκαλίτσα από μένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...