Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τραπέζι Βάπτισης & Οικονομική κρίση


csig

Recommended Posts

Κορίτσια έχω προβληματιστεί πάρα πολύ.

Μαζί με την βάπτιση της μικρής μου θα κάνουμε και τα γεννέθλια της που είναι την ίδια ημέρα.

Για αυτό τον λόγο έχουμε κλέισει ένα μαγαζί πολύ κοντά από την εκκλήσία με 20 € το άτομο.

όμως μετά τις συνεχόμενες ανακοινώσεις ... για τις περικοπές και την κρίση ... φοβάμαι να διαθέσω τόσα πολλά χρήματα (τουλάχιστον 3000€ ) για λίγες ώρες.

Δεν είμαι τσιγκούνα ... αλλά φοβάμαι τι θα μας ξημερώσει... και εγώ και ο άντρας μου δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τα μηνιαία μας έσοδα.

Από την άλλη ... μία φορά βαπτίζεται η μικρή...

Δεν ξέρω ... πείτε μου κάτι ... είμαι πελαγωμένη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ με το καλο...

γιατί δεν σκέφτεσε να βρεις ενα πιο οικονομικο μαγαζί η να κόψεις κ μερικα ατομα οποτε να σου ερθει οικονομικοτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μαγαζι ειναι και εχει 20 ευρω;;;εγω λεω να πατε σε 1 ταβερνακι,με κοψιδια,παντσετακι,κρασι χυμα και πατατε και τζατζικι,αντε και κανενα γουρουνοουλο και σιγουρο πιο οικονομικο και πιο ζεστο θα ειναι..

σκοπος ειναι να περασετε καλα και οχι να κανεισ εφφε...αν εισαι τετοιου στυλ εννοω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είναι μεζεδοπωλίο με διακόσμιση ρεμπετάδικου ... μιλάμε για ψιλοχίμα κατάσταση.

σκεφτήκαμε να μειώσουμε τα άτομα αλλά και πάλι ... σε πολύ κλειστό κύκλο και με πολλές περικοπές βγαίνουμε 100 άτομα (πολλά αδέλφια οι γονείς μας)

δεν ξέρω ... έχω αρχίσει να σκέφτομαι να μην κάνω τίποτα και τους μαζέψω όλους σπίτι. λέτε να μου έρθει φθηνότερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε την βαφτιση Κυριακη αργα το απογευμα..

και στειλε τους ολους με ομορφο τροπο σπιτι τους... ;););););)

Δεν εχουν δουλειες την αλλη μερα?

Τι τα θελουν τα γλεντοκοπια? :laugh:

Οπως και να' χει με το καλο η βαφτιση της κορουλας σας

και να σας ζησει. Να ειναι γερη.

Καλο βραδυ. :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο πιο λιτα τοσο πιο καλα, γενικα δεν ειμαι πολυ του θεαθηναι σε τοσο σημαντικες στιγμες, ταβερνακι με πιατελες με ποικιλιες κρεατικων και σαλατες και κανα ορεκτικο και τελος.....μην αγχωνεσαι καθολου!!!!Αυτο που προεχει ειναι η ευλογια της μικρης σας, να σας ζησει καλοτυχη και γερη να ειναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ

ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΓΑΖΙ(ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ)ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΑΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ ΑΡΡΑΒΩΝΕΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ 300 ΑΤΟΜΑ ΜΟΝΟ...ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΝΑ ΜΙΑ ΧΛΙΔΑΤΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΩ ΠΑΣΟ...ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ..ΕΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΤΕΜΕ Η ΠΟΛΥ ΧΛΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΕΤΑΜΕΝΑ...ΔΙΟΤΙ ΕΣΥ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΨΙΧΟΥΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΝΩ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑΧΟΥΝ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΟ ΦΑΙ..ΘΑ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΠΡΟ ΤΗ ΝΥΦΗ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ......ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ..ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΩΣ ΤΡΙΤΟΣ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΥΓΑΡΙ Η ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΤΑ ΚΡΥΦΑ...ΚΑΙ ΛΕΩ ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΓΑΚΙ...?ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ...ΚΑΙ ΤΑΚΟΥΣ ΚΙΟΛΑΣ?ΟΠΟΤΕ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ ΤΕΛΕΤΗ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ ΔΕΞΙΩΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΩ ΤΣΙΓΓΟΥΝΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΧΑΛΑΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΔΩ ΚΙΚΕΙ.....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΤΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΨΟΓΑ ΕΣΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ....ΓΙΑ ΣΑΣ...ΠΧ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΤΑΞΙΔΑΚΙ Η ΟΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΚΟΠΟ ΕΣΕΙΣ.....ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΝΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ.....ΣΙΓΟΥΡΑ,,,,ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ...ΚΙ ΣΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΝΑ ΠΑΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ.....ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΑ ΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΥΧΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ..ΜΗ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

20 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΠΑΑΑΡΑΑ ΠΟΛΛΑ....ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΨΑΞΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΒΡΕΙΣ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΝΟΥ ΠΧ...ΜΕ 10-12 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ..ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΣΚΑΝΕ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ.... ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΟΡΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΠΟΤΑ ΜΕΣΑ...ΟΠΟΤΕ ΣΤΟ ΔΙΝΩ ΣΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΕΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΤΙΜΕΣ..ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΓΔΕΡΝΟΥΜ,Ε ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΟΝΟΜ,Α ΤΟΥ ΘΕΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula μου δεν μπορείς να φανταστείς ....

έχω φάει όλη την περιοχή και πραγματικά κάτω από 20 ευρώ δεν μου δίνουν πουθενά ... και πίστεψέμε δεν κοιτάω ακριβά μαγαζια .... αντιθέτως ...

τεσπά ... μάλλον δεν θα κάνουμε τραπέζι ... αλλά παράλληλα με το προσκλητήριο θα μοιράσω προσκλήσεις για πάρτυ γεννεθλίων το οποίο θα το κάνω σπίτι ... θα φτιάξω έναν πολύ ωραίο μπουφέ (θα παραγγείλω σε ένα φούρνο σφολιατοειδή + μπόμπες) θα πάρουμε αναψυκτικά και το κρασί που έχει βάλει έτσι και αλλιώς για την βάπτιση της μικρής ο πατέρας μου, πλαστικα πιάτα ποτήρια και τέλος.

δεν νομίζω να μου πάει πάνω από 500€ και θα έχουμε μόνο τους πολύ δικούς μας ... καμιά 40αριά άτομα.

εσείς τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχωσ αυτεσ ειναι οι τιμεσ.και εμεισ με τοσο κλεισαμε.αλλα δεν γινετε να καλεσεισ ολουσ στην εκκλησια και τουσ πολυ κοντινουσ να καλεσεισ σε ταβερνα,κεντρο οπου θα κανετε δεξιωση?μπορεισ να κανεισ προσκλητηρια και ξεχωριστα να εχεισ καρτεσ με διευθυνση κεντρου και να τα μοιρασεισ μονο σε αυτουσ που θεσ.η δεν λεει ετσι? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ....ΒΑΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΦΕ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΡΑΠΕΖΙ...ΤΟΝ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΙΑ ΔΕΞΙΩΣΗ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΟΠΟΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΙ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ..ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΑΣ ΕΜΕΝΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ...

ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ ΝΩΡΙΣ ΣΤΙΣ 11....ΜΕΤΑ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑΝ ΚΑΙ ΝΟΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΒΓΗΚΑΜΕ ΣΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΑΒΕΡΝΑΚΙ ΚΑΙ ΦΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ..ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΟΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΠΑΠΠΥΔΟΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΦΑΓΑΝΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΑ ΤΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ..ΑΥΤΑ...ΟΥΤΕ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤ ΟΥΤΕ ΕΙΠΑΜΕ ΤΠΤ ΑΛΛΟ....ΑΠΛΑ ΕΙΟΧΑΜΕ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΟΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟΙ...ΣΕ ΟΛΟΥΣ Ι[ΠΑΜΕ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΡΑΠΕΖΙ ΔΙΟΤΙ Ο ΦΙΛΟΣ Η ΦΙΛΗ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΘΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΑΝ 200 ΑΤΟΜΑ.....ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΟΣΟΙ ΗΡΘΑΝ ΠΗΡΑΝ ΤΗ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΥΚΑΚΙ ΤΟΥΣ ΚΙΑ ΟΛΑ ΟΚ......ΟΠΟΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΗ ΚΑΝΕΤΕ ΤΠΤ...ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΛΕΣΕ ΣΤΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΕΙΣ ΣΕ ΣΤΕΝΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΠΟΥΦΕΔΑΚΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΟΥΦΕ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΡΑΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...