Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρο με αλλεργια...Τι τρωει η μαμα?


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας!!!καιρο εχουμε να τα πουμε.σε 2 ημερες τελειωνουμε την ομοιπαθητικη αγωγη κ ελπιζω να δω φως στο τουνελ!!μεχρι τωρα τρωω τα ιδια κ τα ιδια γιατι φοβαμαι να δοκιμασω κατι καινουργιο μηπωσ κ την πειραξει κ απογοητευτω.χαζο ε?αιμα σπανια,η καταραμενη βλεννη εκειιιι! το εκζεμα εφυγε..συγκαμα λιγακι..θα ξεκινησω ομως να δοκιμαζω γιατι βρισκω τη αποψη του ομοιπαθητικου λογικη< που ειπε πως πρεπει να ερχεται σε επαφη με διαφορες τροφες για να συνηθιζει ο οργανισμος...σε λιγακι θα ξεκινησουμε κ εμεις τισ στερεες.λεω για αρχη καποια βιολογικη κρεμουλα.για να δουμε....tselinkas kales διακοπες κ ειμαι σιγουρη πως κατι θα βρεις να φας!! :cheer: φιλακια γλυκα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 725
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας πεινασμενες :laugh: :P

μαρακι προσωπικα του βαζω τροφη καθε 3 μερες :blush: βαριεμαι να περιμενω τοσες μερες :P εξαλλου θεωρω οτι οταν τρωνε εκεινα να κατι τα πειραξει θα φανει αμεσως ;)

οπως το μηλο..μου εκανε αμεσως αναγωγες...

και μενα μου ειπε η παιδιατρος οτι δεν κοβουμαι τροφη αν δεν βγαλει αιμα...αλλα εγω δεν μπορω να τον αφηνω να ξερνοβολαει...δεν μου παει η καρδια...βλεννη εμενα κανει σπανια...οσο για αιμα ευτυχως εχω να δω εδω και 3 ολοκληρους μηνες :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ελενιτσα να δοκιμασεις πραγματα πριν ξεκινησει και τρωει ο μικρος σου...γιατι μετα ειναι πολυ δυσκολο...

καλη επιτυχια στην θεραπεια...

και εγω πιστευω οτι πρεπει να ερχονται σε επαφη με αλλεργιογονες τροφες...γινονται πιο ανθεκτικα σιγα σιγα ;)

αυτα...φιλακια..

ΥΓ:στις 11 του μηνα φευγω :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου τι κάνετε;απο ότι βλέπω θα φύγετε όλες για διακοπούλες σιγά σιγά,άντε και καλά μπανάκια!μόνο εμάς μας βλέπω εδώ να μας φάει ο καύσωνας!μπουάααα!δεν πειράζει δεν μας παίρνει απο κάτω.Εμείς μέχρι στιγμής πάμε πολύ καλά αίμα καθόλου και ο μικρός τρώει πατάτα,καρότο και κολοκύθι.Γιωτάκι όπως είπες και εσύ ανα τρεις μέρες η τροφή άλλωστε και εμένα αν τον πειράξει κάτι θα φανεί αμέσως δεν είναι όπως το γαλατάκι μας που θηλάζουν.Το μόνο προβλημά μας είναι ότι είχες και εσύ Γιωτάκι κλάμα και το στόμα ερμητικά κλειστό για να μην φάει :blush::side: μόνο αν πιάσει το κουτάλι μόνος του που όλο αυτό θέλει να κάνει και πασαλειφτεί ολόκληρος :P θα φάει λίγο διαφορετικά αν πάω να τον ταίσω εγώ ούτε καν ανοίγει το στόμα του και αυτό συμβαίνει εδώ και 5 μέρες.Υπομονή τι να τον κάνω τον πασαλειφούλη μου :) σήμερα έκανε και μπάνιο στην θάλασσα επιτέλους και του άρεσε στην αρχή με τον που την είδε κλαψούριζε αλλά μετά του πέρασε :) αυτά!φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

και η δικια μου μπεμπουλα εχει αλλεργια. Την εμφανισε μονο δερματικα. Η γιατρος μου εκοψε ολα τα γαλακτοκομικα. Φανταζομαι πως εννοουσε την πρωτεινη αγελαδινου γαλακτος. Το τυρι απο γιδισιο γαλα το τρωμε? Και γενικα προιοντα που περιεχουν λακτοζη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας :)

εμεις σημερα ειχαμε επεισοδιο με το βερυκοκο...με το ζορι εφαγε 4 κουταλιες το μαναρακι μου προφυλασει τον εαυτο του μονο του :) και εβγαλε σπυρακια στο προσωπο και τα χερια...και ειχε και κλανιτσες...παλι καλα που δεν την εφαγε ολη

μαρακι μου μπραβο σας :cheer: οσο για την χορτοσουπα εμενα εκανε 10 μερες να την φαει ολη :ohmy::blink: αλλα τωρα γλειφεται :silly: οποτε υπομονη ;)

μαρια η μικρη σου εχει αλλεργια στην πρωτεινη του αγελαδινου γαλακτος...να προσεχεις στα κρυμμενα γαλακτοκομικα...να κοιτας το τι εχει καθε τροφη πριν την φας...επισης καλο θα ηταν να κανεις μια αποχη για ενα μηνα και μετα να ξεκινησεις να δοκιμασεις τα προβια γαλακτοκομικα...και βλεπεις...υπαρχει πιθανοτητα να το ενοχλουν και αυτα...

φιλακια σε ολες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι τι αλλα φρουτακια του εχεις δωσει εκτος απο αχλαδι,μηλο,μπανανα;λυπαμαι για το βερικοκο αλλα μην πτοειστε!τα μωρακια ειναι εξυπνα οπως ειπες προφυλασσουν τον εαυτο τους! ;) εμεις σημερα θα ξεκινησουμε δειλα δειλα και το αχλαδι για 3 μερες και βλεπουμε.Χθες που τον αφησα παλι και εφαγε μονος του,το εφαγε σχεδον ολο! :woohoo: αλλα βρε κοριτσια πιανει την τροφη απο το κουταλι με το χερι και την βαζει στο στομα και πασαλειφετε ολοκληρος! :laugh: αλλιως δεν τρωει θελει μονο ετσι.Τι να κανω;αν ειναι να τρωει κατι ας το τρωει και ετσι!οσο για μενα σιγα σιγα τρωω επιτελους!μεγαλο πραγμα η πεινα τελικα κοριτσια!Μαρια οπως σου ειπε και το Γιωτακι να διαβαζεις τα συστατικα σε ολα τα προιοντα πχ πατατακια,ζαμπον,αλλαντικα γενικα,καραμελες κτλ.Οσο για το γιδισιο γαλα το αποφευγουμε γιατι ειναι πολυ κοντα με το αγελαδινο ;) περαστικα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου Καλησπερα!! Ειμαι η Μαρια απο Θεσσαλονικη και εχω μια μπεμπα 3 μηνων. Πριν μερικες εβδομαδες εμφανισε αιμα στα κακακια της και βλεννη. Μετρησα συνολικα απο τοτε 4 πανες με αιματακι. Εδω να τονισω οτι εγω δεν εβαλα γουλια αγελαδινο γαλα στο στομα μου , αλλα ουτε και μπουκια απο τυρι, κασερι, απο την ημερα που γεννησα. Επινα ομως κατσικισιο που μαλλον και αυτο πειραζει τελικα. Το Θεμα ειναι οτι το μωρο περα απο το αιμα και την βλεννη δεν μου εχει παρουσιασει καποιο αλλο συμπτωμα. Για την ωρα εκοψα καθε γαλακτοκομικο και προσεχω τα συστατικα σε καθε προιον που βαζω στο στομα μου, εκοψα το μοσχαρισιο κρεας, την ντοματα, τα αυγα, τον μπακαλιαρο και τις γαριδες γιατι αν θυμαμαι καλα , τις μερες που εφαγα αυτα , ειχε και αιμα το μωρακι μου.

Τι αλλο να κοψω? και πως θα ξερω τι την πειραζει , αφου δεν εχουμε δερματολογικες ενοχλησεις?

Επισης αν φαω κατι που την πειραζει, υπαρχει περιπτωση να εχουμε αλλεργικο σοκ?

Σας επριξα λιγακι , αλλα ειμαι πρωτομανα και δεν ξερω τι να κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

μαρακι του εχω δωσει πεπονι,νεκταρινι και γερμα και τα δεχτηκε μια χαρα!

ιζακι καλως μας ηρθες!

λοιπον πρεπει επισης να κοψεις τους ξηρους καρπους...ομως πολυ πιθανο οπως λες και εσυ μαλλον το ενοχλησαν τα ψαρικα...για το αλλεργικο σοκ μην φοβασαι τοσο πολυ...συνηθως αν ειναι να γινει αυτο συμβαινει οταν τρωει το μωρο απευθειας μια τροφη στο οποιο ειναι αλλεργικο...

ενα μωρο δεν χρειαζεται να εχει δερματολογικες ενοχλησεις...το αιμα και βλεννη ειναι αρκετη για να πεις οτι εχει αλλεργια...επισης καλο θα ηταν να κανεις μια αποχη απο ολα αυτα για ενα μηνα και μετα να ξεκινησεις να βαζεις μια μια τροφη ανα τρεις μερες για να δεις αν θα την πειραξει..

δεν μας επριξες...

οτι αλλο θες πολυ ευχαριστως να σου πουμε :)

κοριτσια εγω αυριο φευγω...ερχομαι παλι τελη αυγουστου...

καλο καλοκαιρι να εχουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique καλως σας βρηκα αν και καλα θα ηταν να σας εβρισκα σε αλλο ποστ και οχι σε αυτο. Μακαρι κανενα παιδακι να μην υπεφερε τοσο απο αλλεργιες.

Ευχαριστω για την απαντηση σου!!!

Να περασεις καλα στις διακοπες σου!!

Κοριτσια χτες με επιασε μεγαλη στεναχωρια!! ενας κομπος στο στομαχι και στο λαιμο!! Ηξερα απο πριν οτι το υποαλλεργικο γαλα ειναι πανακριβο, αλλα και οτι με το ξενο γαλα η αλλεργιες αργουν να περασουν. Αποφασησα λοιπον να συνεχισω με τον θηλασμο οσο περισσοτερο μπορω, αλλα ετσι παιρνω εγω ολη την ευθυνη για την υγεια του παιδου μου και στην σκεψη αυτη με επιασε ενα ψυχοπλακωμα.

Απο χτες το βραδυ σας διαβαζω, απο την πρωτη σελιδα μεχρι και αυτη που βρισκομαι τωρα. Εμαθα πολλα πραγματα χαρη σε σας. Καταρχας πηρα μια ιδεα του τι θα τραβηξω και το ποσο δυσκολα θα ειναι τα πραγματα απο δω και περα.

Βεβαια μεσα στην θλιψη μου , γελασα πολυ ...μεχρι δακρυων καθως σας διαβαζα!!! Να ειστε καλα βρε κοριτσια , που με ολα οσα τραβατε δεν εχετε χασει το χιουμορ σας!!!

Τσελινκας, οποτε μπορεσεις στειλε μου με πμ στοιχεια καλων γιατρων που εχεις επισκεφτει.

Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι καλές διακοπές,καλά μπανάκια και καλή ξεκούραση! :P:P μόνη μου θα μείνω εδώ με βλέπω να δω με ποια θα λέω τον πόνο μου!Γιωτάκι μπράβω και για τα υπόλοιπα φρουτάκια θα του τα δοκιμάσω και εγώ αν δεχτεί το μήλο και την μπανάνα.Μέχρι στιγμής με το αχλάδι πάμε καλά.Πατσουλίνι καλά μπανάκια και σε εσάς καθώς αύριο φεύγεις! :) Ιζακι δεν σημαίνει ότι και εσύ θα περάσεις δύσκολα όπως εμείς η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Προσοχή σε αυτά που τρώς και αν ξεκινήσεις να εισάγεις μια μια τροφή ανά τρεις μέρες μην σου πω και ανά πέντε καλύτερα θα δεις τι τον πειράζει.Και μην σε παίρνει απο κάτω με τον θηλασμό αργά ή γρήγορα θα το ξεπεράσει.Όπως μου είπε και εμένα ο ομοιοπαθητικός που πήγα πρόσφατα και αίμα θα βγάλει και σπυθουράκια και βλέννη κτλ.μην γινόμαστε υπερβολικοί και με το αίμα μην φοβάσαι δεν θα πάθει κάποια αιμμοραγία όπως μου είπε και εμένα.Θέλει υπομονή και επιμονή στο λέω εγώ που πολλές φορές απογοητεύτηκα σε σημείο να τα παρατήσω όλα,όμως να είμαι εδώ και με την επιμονή μου συνεχίζω τον θηλασμό και θα το κάνω όσο μπορώ περισσότερο γιατί όπως είπε και ο ομοιοπαθητικός όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια???Φυγατε? Δε σας προλαβα?!!

Καλα να περασετε!!Αντε κ στα δικα μας απο βδομαδα!

ΜπεμπινοΜαρακι τι κανεις κοπελα μου?

Στανταρ μας κανεις πλακα!6 μηνων παιδι μπορει να τρωει μονο του κ εσυ σκεφτεσαι αν λερωνει απο εδω κ απο εκει?????Αστον να γουσταρει το αχλαδακι του!Δωστου κ ενα φιλι στην αχλαδιαρικη μουριτσα!!!! :laugh:

Ιζακι μπηκες στην παρεα?Λυπαμαι αλλα μην ανησυχεις!

Η απογνωση κ η πεινοκαταθλιψη φευγουν οταν βλεπεις το παιδακι σου να μεγαλωνει κ να ειναι "καθαρο"!η αλλεργια θα ξεπεραστει κ θα νιωθεις τελεια που τα καταφερατε!

Εγω πριν μερικες μερες αρχισα τις δοκιμες....

Ενα μικρο τσιζκεικ..την επομενη μια μπαλα παγωτο...μετα απο 2 μερες ενα τσιζκεικ ακομα(μου εμειναν απο τη βαφτιση!)....Το μονο που ειδα σημερα ειναι ελαφρως κοκκινα μαγουλα...Ελαφρως ξηρα..!Δεν την ξεπερασαμε μαλλον αλλα φαινεται να ειμαστε σε καλο δρομο!

Φιλια σε ολες!Καλες βουτιες σε οσες φυγανε!

Καλα φαγοποτια στην Πατσυ!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!!

Ξεκινησα με πατατες και καρπουζακι ..φοβαμαι να φαω κατι αλλο ρε γμτ!!

Η πλακα ειναι οτι περιμενα να γεννησω για να μπορεσω να φαω....σε ολη την εγκυμοσυνη υπεφερα απο καουρες και εμετους και δεν μπορουσα να βαλω τιποτα στο στομα μου.

Μου αρεσει που οταν εμεινα εγκυος, ολοι περιμενανε να γινω βοδαρα....με φαγανεεεεε!

Πηρα 8 κιλα και μεχρι τωρα εχασα 15...καλα παμε...χαχαχα

Το αλλο που με καιει ειναι, τι θα κανω με τα εμβολια του παιδιου??

Την αλλη Δευτερα εχω ραντεβου με την παιδιατρο για το δευτερο εμβολιο. Το εχω ηδη στο ψυγειο μου, αλλα το σκεφτηκα καλα και δεν θελω να της το κανω...για την ακριβεια δεν θελω να της κανω κανενα!

Το παιδι με κληρονομισε...εγω ειμαι η αλλεργικη της οικογενειας και απο παιδι μεχρι σημερα δεν εχω κανει κανενα εμβολιο , εκτος απο της ηπατιτιδας πριν 3 χρονια και αυτο γιατι η δουλεια μου ειναι στον χωρο της υγειας.

Ο αντρας μου δεν συμφωνει με τον μη εμβολιασμο του παιδιου και μας βλεπω να σκοτωνομαστε!!

Εσεις τι κανατε με τα εμβολια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου σαν γνησιος εγκληματιας..επιστρεφω στον τοπο του εγκληματος!!!!

Θελλω μια χαρη απ εσας..εχω μια φιλη που θελει να κανει δηδακτορικο με τιτλο η ομαδα αιματος και η συνδεση της με τροφικες αλλεργιες σε βρεφη κατο τετοιο τελως παντων.

Για να της δεχτουν την διατριβη σαν θεμα πρεπει να παρουσιασει αξιοπιστες πηγες..

θα μπορουσατε αν θελετε με πμ να μου πειτε τι ομαδα αιματως ειναι τα παιδια σας, με ποια μορφη τους εμφανηστηκε η αλλεργια..σε τι εχουν αλλεργια..και αν καταναλωνατε μεγαλες ποσοτητες γαλακτος και γαλακτοκομικων προιοντω κατα την περισοδο της εγκυμοσυνης σας.

Οσες θελετε φυσικα..

Ολα θα ειναι - φυσικα- ανωνυμα απλα θελει να δειξει πως υπαρχει πχ ενας Α αριθμος παιδιων που εχουν αλλεργια στο ταδε αλλεργιογονο το οποιο παρουσιαστηκε στην ταδε μορφη...

κατεπεκτση και μολις τελειωσεςι το διδακτορικο ισος να παρει αδεια να κανει ερευνες πανω στο θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣΔ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΝΩ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ.ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡ...Ο ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΦΑΓΗΤΑ Κ ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki εμάς με τα εμβόλια μόνο ένα δεν μας έκανε η παιδίατρος μας του πνευμονιόκοκκου παρόλο που μας είχε πει ότι θα μας παραλείψει κάποια τσπ.Όσο για το τι θα τρώς είπαμε κάνε δοκιμή και ανά 3-5 μέρες τρώγοντας το ίδιο παρακολουθείς αντιδράσεις και κόβεις ή δεν κόβεις την τροφή.Καταλαβαίνω ότι φοβάσαι να φάς όλες το ίδιο έχουμε πάθει!εμείς πάμε πολύ καλά!απο όλα τα λεφτά σε γιατρούς που δώσαμε μόνο αυτά του ομοιοπαθητικού δεν έκλαψα!εικόνισμα θα τον κάνω τον άνθρωπο!τρώω και εγώ τρώει και ο μικρός.Συγκεκριμένα ο μικρός τρώει αχλάδι,μήλο,μπανάνα,πεπονάκι και χορτόσουπα και απο αύριο αρχίζουμε το μοσχάρι αν και φοβάμαι να του το δώσω γιατί με τα κρέατα είχαμε ένα θέμα.Αναστασάκι καλές βουτιές και σε εσάς και καλά να περάσετε.Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα κοριτσια,

η μπεμπα μου 20 ημερων εβγαλε αλλεργεια στην πρωτεινη αγελαδινου γαλακτος. Τωρα που ειμαστε 3 μηνων η παιδιατρος μου ειπε να δοκιμασω τυρι κ γιαουρτι.

Εχω 3 μερες που τρωω τυρι αλλα δεν ειδα τπτ στην μικρη.

Σε ποσο καιρο μπορει να βγαλει κατι?

Ειναι φυσιολογικο τοσο γρηγορα να το ξεπερασει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

κοριτσια τι εγινε;ακομα διακοπες ειστε ολες;καλα κανετε!λοιπον εμεις παμε παααρα πολυ καλα.Τρωω τα παντα εκτος απο γαλακτοκομικα και κακαο και μεχρι στιγμης δεν τον εχει πειραξει κατι.Ο μπεμπακος μου τρωει πολλα φρουτα πλεον αλλα εχουμε ενα θεμα με το μεσημεριανο του.Κανει συνεχεια εμετο και δεν του αρεσει ουτε το κοτοπουλο πλεον ουτε το μοσχαρι.Του εδωσα επισης πρασο και ντοματα το ιδιο εμετο.Θα βρω κατι επιτελους να του αρεσει.Εσεις τι αλλο δωσατε;σκεπτομαι να του δωσω ρυζι,μακαρονακι και κανενα λαχανικο αλλο επισης.Ενω στην φρουτοκρεμα ανοιγει την στοματαρα του το μεσημεριανο δεν το θελει καθολου :( και κατι αλλο ποσα γευματα δινετε φαγητου;εγω πρωι απογευμα φρουτοκρεμα και το μεσημερι το μεσημεριανο του εσεις;φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..ΟΥΟΥΟΥ..ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΓΑΣΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ,ΑΥΓΟ,ΜΟΣΧΑΡΙ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.Α ΟΥΤΕ ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΟΚΙΜΑΣΑ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΩΙ ΤΡΩΕΙ ΜΗΛΟ Κ ΑΧΛΑΔΙ.ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΠΑΤΑΤΑ,ΚΑΡΤΟΤΟ,ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ Κ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Κ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΧΩΡΙΣ ΓΑΛΑ ΦΤΙΑΓΜΝΕΝΟ ΜΕ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΜΕΜΕ.ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ 2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ Κ ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΧΤΕΣ 10..ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ Η ΟΠΡΩΤΗ Κ Η ΤςΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΦΑΓΕ 1-0ΝΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ.ΣΥΝΗΘΩΣ 2 ΜΕΧΡΙ 4.ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ Ε...ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΦΤΥΝΕΙ.ΔΕΜΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ...ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάτσυ μου τι κάνετε;γυρίσατε;μια χαρα τα πάτε μπράβω!εγω τρωω τα πάντα και πορτοκάλι και ξηρους καρπους κάνω πάρτυ λέμε!!!!! :laugh: :laugh: πήρα 6 κιλά!!!ουουουου!τα μόνα που δεν τρώω είναι γαλακτοκομικά και κακάο αλλά δεν με χαλούλου καθόλου!3 γεύματα και εσείς ε;εγώ πρωί απόγευμα φρουτόκρεμα του δίνω!χθές του έδωσα και μακαρονάκι και το δέχτηκε μια χαρά.Περιτό να σου πω ότι άλλαξα παιδίατρο και τον άλλο μήνα θα πάω σε αυτόν τον άγιο άνθρωπο που με έσωσε!φιλιά σε όλες!Γιωτάκι που χάθηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι μου, τρωτε και εσεις και τα μωρακια σας!!! Ποσο χαιρομαι!!! Παιρνω δυναμη και κουραγιο να συνεχισω!!! Την μικρη μου την πειραζουν σχεδον τα παντα. Το σκ δοκιμασα και βουβαλισιο κρεας το οποιο ειναι εξαιρετικο....μοιαζει με μοσχαρι αλλα ειναι πολυ ανωτερο....την πειραξε και αυτο!!!! Η διατροφη μου αποτελειται απο ζυμαρικα, αρακα, φασολακια κολοκυθακια και ρυζι. Αααα τρωω και ψωμι απο τα χερακια της μαμας, αλλα μεχρι να φτασω στο ψωμι , περασαν και δυο μηνες. Κατα τα αλλα καλαααα! Εχασα 20 κιλα....χαχαχαχα!!! Φιλια πρωην πεινασμενες!!!

Περαστικα στα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki παντως αν το πειραζουν και αυτα τα λιγα που τρως welcome to the πρωην club των πεινασμενων.Οταν λες την πειραζουν τι εννοεις;εχει και αιμα στα κακα;εγω παντως κοριτσια μην λεω μεγαλα λογια αλλα αν συνεχισουμε ετσι εγκαταλειπω την παρεουλα σας.Ο μικρουλης μου πλεον τρωει και πορτοκαλι!!!που δεν το περιμενα :):) Γιωτακι να εισαι καλα τελεια ιδεα ο ομοιοπαθητικος!φιλια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bembini αυτα που εγραψα οτι τρωω , ειναι τα μονα που δεν την πειραζουν ,αλλα βαρεθηκα να τρωω τα ιδια και τα ιδια. Με εχει πιασει στερητικο συνδρομο και ειμαι ετοιμη να φαω ανθρωπο!!

Κοριτσια μου εσεις που εχετε μεγαλυτερα παιδιακια για πειτε μου....ποιο ρυζαλευρο δωσατε? Γιατι η γιατρος μου ειπε οτι θα πρεπει να δωσω υποαλλεργικο. Αλλα λεω τωρα εγω....αφου δεν την πειραζει το ρυζι και εφοσον μπορω να το κανω με γαλα μαμας οπως η πατσυ, γιατι να δωσω υποαλλεργικο? Για φωτιστε με!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση  εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 
    • Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω  ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 
    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...