Μετάβαση σε περιεχόμενο

δε τρώει τα λαχανικα..


Recommended Posts

Είμαι σίγουρη ότι θα μου δώσετε μια λύση:

Το μωράκι μας,δε τρώει το καινούριο γεύμα του,δηλ πατάτα-καρότο-κολοκυθάκι(βρασμένα).

Η γιατρός μας είπε πως χρειάζεται λίγες μέρες για να συνηθίσει,αλλά πλέον έχουμε περάσει στη δεύτερη εβδομάδα.Μια φίλη προτεινε να βάζω και λίγο λάδι+2 σταγόνες λεμόνι,αλλα δε του αρέσει.

Δοκίμασα να του δώσω μόνο πατάτα+καρότο, αλλα και πάλι δε το θέλει.

Να σημειώσω ότι με το φαγητό του δεν έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα εώς τώρα.Ειδικά τα φρούτα, τα τρώει με μεγαλύτερη ευχαρίστηση από τη κρέμα βανίλια.

Ευχαρίστώ εκ των προτέρων κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΓΕΥΣΗ.

ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΤΙΜΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ.

** ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ ΕΒΑΖΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ & ΣΕΛΙΝΟ.

ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΗ ΓΕΥΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΓΕΥΣΗ.

ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΤΙΜΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ.

** ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ ΕΒΑΖΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ & ΣΕΛΙΝΟ.

ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΗ ΓΕΥΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΓΕΥΣΗ.

ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΤΙΜΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ.

** ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ ΕΒΑΖΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ & ΣΕΛΙΝΟ.

ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΗ ΓΕΥΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

valia μου μην ανυσηχεις θελει το χρονο του μεχρι να συνηθησει, αστον να φαει οσο θελει κ δωστου γαλατακι μετα, οταν θα μπει και το κρεας ισως του αρεσει καλυτερα, επισης παιζει ρολο και η θερμοκρασια, αν ειναι κρυο ειναι πιο εντονη η γευση κ δεν το τρωνε ευκολα ενω ζεστο τρωγεται καλυτερα.

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

valia μου μην ανυσηχεις θελει το χρονο του μεχρι να συνηθησει, αστον να φαει οσο θελει κ δωστου γαλατακι μετα, οταν θα μπει και το κρεας ισως του αρεσει καλυτερα, επισης παιζει ρολο και η θερμοκρασια, αν ειναι κρυο ειναι πιο εντονη η γευση κ δεν το τρωνε ευκολα ενω ζεστο τρωγεται καλυτερα.

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

valia μου μην ανυσηχεις θελει το χρονο του μεχρι να συνηθησει, αστον να φαει οσο θελει κ δωστου γαλατακι μετα, οταν θα μπει και το κρεας ισως του αρεσει καλυτερα, επισης παιζει ρολο και η θερμοκρασια, αν ειναι κρυο ειναι πιο εντονη η γευση κ δεν το τρωνε ευκολα ενω ζεστο τρωγεται καλυτερα.

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...