Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχω αγωνια!!!!


RafAlex

Recommended Posts

lollipop29 έγραψε:

ΜΕ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?? (της demie κι της αφεντιάς μου!!)

Μα πειιιτε μας!! :woohoo: :woohoo:

ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 2 ΔΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 138
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσάκια φεύγω για 3ήμερο. σας φιλώ, να έχετε καλή καθαρά δευτέρα, να ξεκουραστείτε, να διασκεδάσετε και πάλι εδώ είμαστε από βδομάδα (να ελέγχουμε τα συμπτώματά μας).αντε μακάρι να είμαστε εγκυούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστερησης και ως αποδεδειγμένη τρελλή που είμαι πλέον :silly: δεν άντεξα και έκανα ενα self clear (αυτο που βλεπει απο την 5η μέρα)! Βγήκε πολύ αχνό θετικό. Αχνό, αλλα υπήρχε, δεν πιστεύω να εφτασα στο σημειο να βλέπω και γραμμούλες, είπαμε!! Και ΈΤΡΕΞΑ για χοριακη!! Περιμένω αποτελέσματα στις 13:30! Δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα, μόνο κατι ελαφρα πονάκια και σπυράκια (ασχετο!) όπως είπα! Α, και λίγο πρησμένο στήθος! Θα μου πέιτε, τί σας πρήζω, σε μια ώρα θα ξέρω! Απλά ήθελα τη γνώμη σας καλές μου! Δεν θέλω να χαρώ, έστω για μια ώρα! Μπορεί να ήταν λάθος το τεστ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θετικο τεστ πολυ σπανια ειναι λαθος!συνηθως το αρνητικο μπορει να ειναι λαθος αλλα το θετικο....πολυυυυ σπανια!

κ στην κορη μου οταν εκανα το τεστ ηταν τοσο αχνη η γραμμη που ετρεξα ως το φαρμακειο με το τεστ να το δειξω να μου πουνε αν ειμαι η οχι τελικα γιατι δε μπορουσα να καταβω!τελικα ημουν οπως βλεπεις :P

περιμενω νεα για την επιβεβαιωση!!ευχομαι να εισαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το self clear θεωρειται εμπιστο.αντε μια ωριτσα εμεινε!βγηκε αχνη η γραμμη γιατι προφανως η συλληψη εγινε προσφατα..σε μια ωρα θα λυθει το μυστηριο!το δικο μου το μυστηριο εχει μερες ακομα..θα παρω ενα self clear τη δευτερα κ θα το κανω τριτη μολις ξυπνησω κ αν δε δειξει θα περιμενω ως τις 23 που ειναι να μου ερθει η περιοδος.τουλαχιστον μου ερχεται παντα στην μερα της.4-5 φορες ειχα καθυστερηση χωρις λογο τοσα χρονια κ αυτο 2-3 μερες.αχ θα σκασω κ γω!αντε να μας πεις τι εγινε εεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RafAlex έγραψε:

το self clear θεωρειται εμπιστο.αντε μια ωριτσα εμεινε!βγηκε αχνη η γραμμη γιατι προφανως η συλληψη εγινε προσφατα..σε μια ωρα θα λυθει το μυστηριο!το δικο μου το μυστηριο εχει μερες ακομα..θα παρω ενα self clear τη δευτερα κ θα το κανω τριτη μολις ξυπνησω κ αν δε δειξει θα περιμενω ως τις 23 που ειναι να μου ερθει η περιοδος.τουλαχιστον μου ερχεται παντα στην μερα της.4-5 φορες ειχα καθυστερηση χωρις λογο τοσα χρονια κ αυτο 2-3 μερες.αχ θα σκασω κ γω!αντε να μας πεις τι εγινε εεεε

μη μου αγχώνεσαι κι εσυ όμως γιατί θα την προκαλέσεις την καθυστέρηση απο μόνη σου! κλασσικό φαινόμενο! Να το κάνεις τρίτη και μόλις έχεις νέα να μου πείς! Να σου πω την αλήθεια, εγώ εκανα ένα self clear περίπου 8 μέρες μετα την επαφή και ήταν αρνητικότατο. Τί να πώ. Μακάρι να ήταν λάθος και να ηταν πολυ νωρις! Θα δειξει σε λίγη ωρίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ακουσει κ αλλες περιπτωσεις που κανανε self clear πολυ νωρις πριν την περιοδο κ ηταν αρνητικο αλλα τελικα ηταν εγκυες αλλα κ μερικες αλλες που το κανανε παλι νωρις κ βγηκε θετικο.παιζει ρολο το ποτε εγινε η συλληψη!δεν αγχωνομαι παρα πολυ ισως γιατι εχω ηδη 2 παιδια?μαλλον..αλλα οσο να ναι μια αγωνια την εχω :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΕΤΙΚΗ ΑΛΛΑ... 30,72. Δεν ξέρω αν είναι καλό. Θα ξαναπάω την Τρίτη αλλά μεχρι τοτα θα σκασω! Θεωρω οτι ειναι χαμηλο γιατι σημερα κανονικα ηταν να αδιαθετησω (28η σε κύκλο 28-30). Τι λετε κοριτσια? Να χαρώ? Δεν ξέρω. Εχω πολύ αναμεικτα συναισθηματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσακι!ειναι μικρη η χοριακη γιατι προφανως η συλληψη εχει γινει προσφατα.γιαυτο αλλωστε κ το τεστ βγηκε πολυ αχνη η γραμμη!!!

συγχαρητηρια! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια συγχαρητηρια!ειναι υπεροχο! αντε να εχουμε ολεσ ευχαριστα αυτο το μηνα!!!εγω 33 τριτη μερα και τιποτα ακομη.πρησμενη κοιλια σε σημειο δυσφοριας και τιποτε άλλο θα περιμενω μεχρι Τεταρτη και βλεπουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πεταχτηκα χτες στο φαρμακειο απεναντι κ μου ειπε οτι δεν εχει self clear :angry: μα δεν εχει η γερμανια self clear?? της clear blue δεν ειναι??? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω και εγώ τι εξέλιξη είχα. Όπως ξαναείπα, επαφές μόνο την 7η (την οποία απορρίπτω ως ημέρα σύλληψης, είναι πολύ νωρίς) και 14η μέρα. Την 16η, 17η και 18η μέρα είχα πόνους ήπιους σαν να περιμένω περίοδο. Την 18η και 19η μέρα έκανα τεστ ωορρηξίας, αλλά δεν είχα (ο κύκλος μου είναι 29-30 ημερών).

Από την 19η μέρα μέχρι και χτες, 22η μέρα, παρατήρησα πολύ μεγάλη συχνοουρία.

Σήμερα, την 23η μέρα έκανα ένα τεστ self clear, ξεκάθαρα αρνητικό! Σε μία εβδομάδα περιμένω περίοδο, άρα αν υπήρχε ένδειξη εγκυμοσύνης λογικά με το self clear δεν θα έπρεπε κάτι να φανεί? Έστω μια αχνη γραμμούλα??...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rafalex προσπαθώ να σου απαντήσω εδώ και ώρα κ πέφτει το δίκτυο. λοιπόν, ρώτα τους αν έχουν κάποιο τεστ που να δείχνει "λίγες μέρες μετά τη σύλληψη". το clear blue είναι διαφορετικό από to self clear από όσο ξέρω, υπό την έννοια ότι το πρώτο δείχνει 3-4 μέρες πριν από την περίοδο και το self clear 5 μέρες μετά τη σύλληψη.

πάντως εγώ που το έκανα σήμερα και περιμένω περίοδο 23/2 ήταν αρνητικότατο. εύχομαι να βρεις το κατάλληλο τεστ και να είσαι εγκυούλα!

aufwiedersehen!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

self clear ζητησα κ μου ειπε οτι δεν ειχε.απλα νομιζω οτι το βγαζει η clear blue κ αυτο...θα ζητησω καποιο παρομοιο αλλιως αν δε βρω θα παρω

clear blue κ θα το κανω κατα τις 20 του μηνα.κ εγω 23 περιμενω με ΠΑΝΤΑ σταθερο κυκλο!ευχομαι καλα νεα και σε σενα να εχεις ενα νινι στην κοιλιτσα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι rafalex !!! και σ'εσένα εύχομαι το ίδιο! ομοιοπαθούσες, λοιπόν, για τις 23/2. αντε και να δούμε! έχω "εφοδιαστεί" κι εγώ με clear blue και λέω να το κάνω την Κυριακή στις 21 (ελπίζω να αντέξω γιατί είμαι κ ανυπόμονη...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι δε ξερω πως θα αντεξω!δε μπορω να εχω τεστ κ να μη το κανω εκεινη την ωρα!αλλα θελω να το κανω στις 20 με τα πρωτα ουρα αρα πρεπει να το εχω απο πιο πριν!αχ θα φαω τα λυσσακα μου! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!

:woohoo: :woohoo:

Μα δεν έχουν εκει στη Γερμανλια κάτι αντίστοιχο έστω βρε συ? Αποκλείεται να μην έχουν. Τους ςξήγησες τι ακριβως θες? Μαλλον ε? ;)

demie_14 δεν θέλω να σου δίνω καλή μου ψεύτικες ελπίδες αλλά κι ε΄γω έκανα το self clear την 22η και ήταν αρνητικότατο! Πιο λευκό δεν γινότανε να πάει το κουτάκι!! :blink: Και τελικά, το ένακα πάλι την 28η και βγήκε μια αχνη γραμμούλα και έτρεξα για χοριακή!

Και μιας και το ανέφερα ... το Σαββατο θυμάστε, ηταν 30,72. Σήμερα Τρίτη είναι 225! Καλό δεν είναι? Το απόγευμα πάω στο γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια εδω μπαινω κι εγω στην παρεα σασ και εχω να πω πωσ πηγα στο φαρμακειο πηρα ενα τεστ (διπλο)εκανα το ενα αλλα δεν λειτουργισε σωστα.τωρα περιμενω για να κανω το αλλο.αυτο θα πει γκαντεμια!!! :( εχω καθηστερηση 8 μερεσ αλλα φοβαμαι γιατι εχω κατι πονακια στην κοιλια και ολη την ωρα ειμαι στην τουαλετα για να δω εαν ειρθε η καταραμενη...αχ!!sorry για το κατεβατω αλλα μ εχει φαει το αγχος.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...