Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχω αγωνια!!!!


RafAlex

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ :cheer:

εχω μια κορη 4 ετων κ ενα γιο 2.

την ημερα της ωορηξιας πριν 4 μερες δηλαδη ειχαμε μια ελευθερη επαφη...

αλλα εχω μια απορια!

οταν εχω ωορηξια ποναω εκεινη την ημερα μονο.μετα την επαφη πονουσα για 3 μερες.δε θυμαμαι αν ειχε συμβει κατι τετοιο στα παιδια μου.εχει συμβει σε καμια αυτο κ τελικα να ηταν εγκυος?καπου ειχα διαβασει πως μπορει να ειναι σημαδι σηλληψης αυτο.ισχυει???ιδεα δεν εχω :unsure:

σας ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 138
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα και καλοσορισες.κι εγω οταν εχω ωοριξια ποναω την ιδια ημερα αλλα μερικεσ φορεσ και την επομενη.σου ευχομαι να εχεισ ενα ακομη σπορακι στην κοιλιτσα σου.παντωσ οτι εχεισ καποια πονακια κατα τη συλληψη το εχω ακουσει κι εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την απαντηση :)

23 περιμενω περιοδο κ δε περνανε οι ατιμες :P

να πω την αληθεια δεν ειχα σκεφτει για τριτο αλλα ηθελε ο αντρας μου κ μετα κολλησα κ εγω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα μου εχει τυχει αλλά δεν ημουν εγκυος αλλα καθε οργανισμος λειτουργει διαφορετικα.εσυ δε το εχεις παρατηρησει τους προηγουμενους μηνες,αν οχι τοτε ειναι καλο σημαδι.

πες μας ομως μιας που εχεις την εμπειρια,στις προηγουμενες εγκυμοσυνες σου,τι συμπτωματα ειχες;;;

αγωνιουμε κι εμεις!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω μεινει εγκυος 4 φορες αλλα τις 2 πρωτες απεβαλα στην 8η εβδ

κ τις 4 φορες ειχα 4-5 μερες πριν την ημερα περιοδου πρησμενο στηθος υγρα καφε(αυτο οφειλεται στην ελλειψη προγεστερονης που εχω κ παιρνω ουτρογκεσταν στις εγκυμοσυνες) κ εντονους πονους περιοδου.

με λιγα λογια τα πρωτα συπτωματα ειναι ιδια με της περιοδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RafAlex moy den ksero na soy apantiso.eyxomai omos na kratiseis se ennia mines kai trito moraki stin agkalitsa soy.elpizo ta simptomata egkimosinis na min einai ta idia se oles mas, giati perimeno kai den aisthanomai akomi ta sinithismena simptomata periodou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οσο ξερω η καθε μια εχει διαφορετικα απλα ειναι 2-3 που ειναι στανταρ οπως πχ το πρισμενο στηθος κ τα πονακια.αλλα δεν ερχονται σε ολες την ιδια μερα.πχ εγω τα ειχα 4-5 μερες πριν την ημερα περιοδου αλλη μπορει να τα εχει αφου εχει κιολας καθυστερηση.

εσυ ποτε περιμενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας! μια κ ανοίξατε αυτό το θέμα, θα ήθελα να αναφέρω κάτι παρεμφερές. μετά από επαφή την 14ημέρα του κύκλου, πονούσα τις επόμενες μέρες, συγκεκριμένα την 16η,17η και,χτες, τη 18η μέρα, σαν να περίμενα περίοδο, ίσως και λίγο πιο ήπια. Σήμερα όμως που είναι η 19η δεν έχω αισθανθεί κάτι. όπως είπα κ πιο πρωί κατα τις 23 θα ξεκαθαρίσει το τοπίο... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

23 περιμενεις κ εσυ??κ εγω :P

λεω να κανω κατα τις 20 το clear blue digital που λεει οτι διχνει κ 4 μερες πριν την περιοδο.λεω να το κανω με τα πρωτα πρωινα ουρα.να το εχω παρει απο την προηγουμενη μερα δηλαδη κ μολις ξυπνησω να το κανω.

στις προηγουμενες 4 εγκυμοσυνες επαιρνα το clear blue το απλο κ το εκανα απο την πρωτη μερα που περιμενα περιοδο κ εβγαινε θετικοτατο.

αυτο που ειναι πιο εξελιγμενο δε θα διξει λετε πιο νωρις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rafalex κατ'αρχάς να σου ζήσουν υα ζουζουνάκια σου και σύντομα με ένα τρίτο! ναι, 23 κι εγώ... οι απόψεις διίστανται: εγώ θα χρησιμοποιούσα το self clear που δείχνει όχι μόνο 3-4 μέρες πριν από την περίοδο, αλλά 5 μέρες μετά από μια πιθανή σύλληψη.λέγεται, δε, ότι είναι πιο ευαίσθητο. τώρα για το clear blue ο φαρμακοποιός μου ανέφερε ότι δεν έχει καμία διαφορά το digital από το κανονικό.απλώς στο digital δείχνει σε οθόνη και πόσων εβδομάδων είσαι. όσον αφορά στην αξιοπιστία, εν γένει, των τεστ, θα εξακριβώσουμε πριν από τις 23, στις 23 ή κ λίγο μετά.... αυτά από εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 4 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ

Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ 7 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ :laugh: :laugh:

Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΝΟΥΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΗΜΑΝΕΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΩΝ ΣΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΝ Κ ΕΓΩ ΠΟΝΟΥΣΑ 1-2 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ . ΝΑ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗΘΩ Η ΔΕΝ ΤΗ ΘΕΣ? ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΑΝ Κ ΤΟΥΣ 2 ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΠΑΘΑ ΕΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ Κ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα κορίτσια!

Λοιπον, επειδή έχω αρχίσει και αποτρελαίνομαι που λένε και στα μέρη μου και επειδη το Ψυχιατρείο Χανίων έχει κλείσει εδω και χρόνια και δεν ξέρω που θα με πάνε νε με κλείσουνε, λύστε μου απορία!! Χαζή μεν, αλλά απορία! 27η μέρα σήμερα με κύκλο 28-30, μεγαλυτερη καθυστερηση 34 μετα απο ταξίδι. Η ερώτηση είναι η εξής: ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΓΕΜΙΣΕΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ?? Γενικά δεν βγάζω σχεδον ποτέ και μου κάνει εντύπωση. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάποιου είδους σημάδι??

Με εκτίμηση,

Η τρελλή σας συμπάσχουσα! :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena με το καλό!!! δεν υπάρχει κάτι πιο όμορφο από τα ζουζουνάκια! Κάνω έτσι και ακόμη δεν έχω ούτε το πρώτο... Έχω πάρει όμως μια γερή γεύση από τα παιδάκια της αδερφής μου. Περιμένουμε λοιπόν μήπως και αυτός ο μήνας είναι ο τυχερός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop δεν το πιστεύω! ακου να δεις τι έχω πάθει...σπυράκια βγάζω 1-2 πριν από την περίοδο (λίγες μέρες πριν) και από χτες εχω αρκετά, για πρώτη φορά σε αυτές τις μέρες του κύκλου. πιστεύω για τη δική μου περίπτωση τουλάχιστον - ότι είναι τυχαίο, αλλά μόλις είδα το μήνυμά σου, βρήκα ομοιοπαθούσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως βρε συ demie βρεθούμε αντι να πηγαίνουμε σε γυνοκολογο για τα ευχάριστα, να πηγαινουμε σε δερματολογο για θεραπεία ακμής???!!! Άλλο και τούτο πάλι!

Μήπως ξέρει καμμια να μας πει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ Κ ΣΤΙΣ ΤΡΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΕΒΓΑΖΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΙΓΟΥΝΙ Κ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ demie 14 ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena έγραψε:

ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 4 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ

Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ 7 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ :laugh: :laugh:

Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΝΟΥΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΗΜΑΝΕΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΩΝ ΣΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΝ Κ ΕΓΩ ΠΟΝΟΥΣΑ 1-2 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ . ΝΑ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗΘΩ Η ΔΕΝ ΤΗ ΘΕΣ? ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΑΝ Κ ΤΟΥΣ 2 ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΠΑΘΑ ΕΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ Κ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ;););)

δε το ειχα στο προγραμμα.αλλα ο αντρας μου με επισε :P ηθελε τριτο μωρο κ με το μπιρι μπιρι κολλησα κ εγω! :laugh: αν ειμαι φυσικα κ το θελω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

rafalex κατ'αρχάς να σου ζήσουν υα ζουζουνάκια σου και σύντομα με ένα τρίτο! ναι, 23 κι εγώ... οι απόψεις διίστανται: εγώ θα χρησιμοποιούσα το self clear που δείχνει όχι μόνο 3-4 μέρες πριν από την περίοδο, αλλά 5 μέρες μετά από μια πιθανή σύλληψη.λέγεται, δε, ότι είναι πιο ευαίσθητο. τώρα για το clear blue ο φαρμακοποιός μου ανέφερε ότι δεν έχει καμία διαφορά το digital από το κανονικό.απλώς στο digital δείχνει σε οθόνη και πόσων εβδομάδων είσαι. όσον αφορά στην αξιοπιστία, εν γένει, των τεστ, θα εξακριβώσουμε πριν από τις 23, στις 23 ή κ λίγο μετά.... αυτά από εμένα!

self clear η κατι παρομοιο τελος παντων εχει στη γερμανια?γιατι γερμανια μενω!να ρωτησω σε φαρμακειο η θα με κοιτανε ετσι :blink: ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RafAlex μου μπορείς να πας σε ένα φαρμακείο και να ρωτήσεις ποιά τεστ έχουνε. Αν σου πει και το self clear μάλλον πάρε αυτό που το ξέρουμε. Αν και βέβαια στο εξωτερικό μπορεί να κυκλοφορούν και καλύτερα! Ρώτα πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε θα παω τη δευτερα που θα εχουν περασει 8 μερες απο την επαφη.αραγε ποσο εμπιστα ειναι?θα παρω κ ενα ακομη για να το κανω την ημερα της περιοδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το self clear συγκεκριμενα είναι που δείχει αποτελεσμα (θεωρητικα πάντα) απο την 5 μέρα μετά τη σύλληψη. Αρα θεωρω οτι αφου διαβάζει τόσο μικρό δείγμα, στις 8 μέρες καθυστέρηση λογικα θα δείξει κάτι αξιόπιστο (λογικά!). Πάρε και ένα clear blue για δευτερό που είναι απο την πρώτη μέρα καθυστέρησης και θεωρείται νομίζω γενικά πιο αξιοπιστο!

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ τοτε θα παρω self clear!

σπυρακια εγω δεν ειχα αλλα ειχε η κολλητη μου οταν ηταν εγκυος!εχει να κανει με τις ορμονες.μερικες γυναικες εχουν κ μερικες οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...