Μετάβαση σε περιεχόμενο

πιθανότητες σύλληψης


Edie1901

Recommended Posts

κορίτσια γεια σας.είμαι καινούρια στο φορουμ, η αλήθεια όμως είναι ότι έχω θέσει ήδη το ερώτημά μου χωρίς καμία απάντηση.. αναρωτήθηκα λοιπόν αν χρειάζεται να ανοίξω το θέμα (ελπίζω να μην κάνω λάθος). η ερώτησή μου είναι εάν με κύκλο 29-30 ημέρών υπάρχει πιθανότητα σύλληψης επειτα απο επαφή την 7η και την 14η μέρα του κύκλου. Ευχαριστώ πολύ, εύχομαι τα καλύτερα για όλες τις κοπέλες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Μαίρη κ σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. όχι δεν προσπαθούμε καιρό.απλώς προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με τις γόνιμες μέρες. ακόμη λέω να μην χρησιμοποιήσω τεστ ωορρηξίας, ίσως από τον επόμενο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω προσωπικα δε το θεωρω ακατορθωτο ειδικα για τη 14η μερα γιατι αν υποθεσουμε πως το σπερμα ζει απο 1-5 μερες στο σωμα της γυναικας αν η ωορηξια σου δεν εγινε την 14η αλλα 15-16η ειναι πολυ πιθανο να συλλαβεις και με επαφη την 14η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demi κι εγω εχω κυκλο 30-31 ημερων και καταλαβαινω την ωορρηξια μου κατα την 14-15 μερα του κυκλου. Βεβαια καθε γυναικα διαφορετικη, αυτο εννοειται. Για την 7η μερα μου φαινεται καπως νωρις, αλλα για την 14η θα μπορουσε να ειναι πιθανο. Υπομονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι φυσικα παντα ειναι δυνατο.πολλες γυναικες εχουν διπλη ωοριξια,αλλες παλι αλλαζει ο κυκλος τους και γινεται μικροτερος οποτε και η ωοριξια γινεται νωριτερα.εσυ με αυτον το κυκλο που εχεις οι γονιμες μερες ειναι κυριως 10-20η μερα του κυκλου.συνηθως ειναι το μεσαιο δεκαημερο.μακαρι νασαι εγκυουλα,αν φυσικα το επιθυμεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ 8 ΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ 18Η ΠΕΡΙΠΟΥ...ΕΓΩ ΠΧ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 28-30 ΜΕΡΕΣ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ 9Η ΜΕ 11Η ΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕςΡΙΟΔΟ 29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 15 ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝΑ ΗΔΗ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ(ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΚΕΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ,ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΓΚΥΕΣ ΕΝΩ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΗ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΗΛΑΔΗ 28-30 ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΚΑΝΑ 12-17 ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΝ Κ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ Κ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ Κ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΕΠΙΑΣΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 14 ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 28-34 Η Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ

ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ CLEARBLUE ΤΟ ΤΕΣΤ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΩ ΑΦΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 10 ΜΗΝΕΣ Κ 4 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΓΗΣΕΙ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΣΟΥ :laugh: :laugh:

ΑΥΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΠΙΜΟΝΗ K ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω μια γνωστη που ειναι τωρα εγκυος και ο γιατρος της,της ειπε οτι συνελλαβε την 8η μερα του κυκλου της, και μια αλλη την 10η,οποτε ολα ειναι πιθανα..!

Αν δεν ειναι σιγουρη για τις γονιμες μερες παρε ενα τεστ ωορρηξιας ή ρωτα τον γιατρο σου.Θα εχεις και λιγοτερο αγχος και περισσοτερες πιθανοτητες συλληψης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να χεις το αποτελεσμα που επιθυμεις!!!παντως κ γω γι αυτο το μηνα πηρα τεστ ωορρηξιας για πρωτη φορα!!αντε κ να δουμε!! :silly: :kiss: απο σημερα ξεκιναω!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Να σας πω την αλήθεια, έλεγα να μην μπω στη διαδικασία του τεστ ωορρηξίας, όμως χτες δεν κρατήθηκα και είπα να το πάρω. Σίγουρα αυτό που κατάλαβα είναι ότι η ωορρηξία είχε ήδη γίνει, εφόσον χτες, 18η μέρα, δεν έδειξε το clearblue ότι έχω. Συνεπώς, τον επόμενο μήνα θα δω εάν γίνεται νωρίς (πχ 11-12) ή πιο αργά (14-15η μέρα). Εκτός αν - λέμε αν - έγινε το θαυματάκι! Όταν πλησιάζουμε προς τις 20-23 του μήνα, θα σας πω. Μακάρι σε όλες μας με ένα σπορουλάκι! Νανά, εσύ πώς πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...