Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χιλιοαπαντημένη ερώτηση αλλα....!!


lollipop29

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινουργια στο φορουμ αλλα σας διαβάζω και σας απολαμβάνω αρκετό καιρό! Είστε όλες υπέροχες. Χιιοαπαντημένη ερώτηση αλλά τί να κάνω, πρέπει να μάθω! Λοιπόν, επαφή την 13η ημέρα, σήμερα είναι η 22η. Λίγο πρησμένο στηθος, ελαφρά πονάκια χαμηλα (δεξιά, αριστερά και κέντρο!) και απο την 20η μέρα κρεμώδη υγρα σε ποσότητα! Λέτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι καλο οταν εχεις αυτα τα συμπτωματα εως και 22η μερα κυκλου με αυξημενα υγρα και ελαφρα πονακια χαμηλα να ερχεσαι σε επαφη διοτι μπορει ναναι ωοριξια και οχι ενδειξη εγκυμοσυνης.ειναι λιγο νωρις για να εχεις συμπτωματα εγκυμοσυνης εκτος και αν το πιασατε το νινι πολυ νωρις.

Τι κυκλο εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αργυρώ!

Σχετικά σταθερό κύκλο 28-30, καμμια φόρα μου την έχει κάνει η άτιμη μέχρι και 32 αλλα μέχρι εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε σεξξξξξ!!!μπορει ναναι απλα γονιμη μερα!εχεις μεγαλο κυκλο και αρα αργει και η ωοριξια σου.μπορει και αυτη τη φορα ναναι 32 μερες και να εχεις γονιμη μερα εως και 22η.

Εγω με κυκλο 28 εμεινα εγκυος πολυ αργα 19η μαλλον...

ευχομαι ναναι εγκυμοσυνη αλλα και αν δεν ειναι εσυ σημερα κανε καλου κακου αγκαλιτσες με τον αντρουλη σου!φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Αργυρούλα! Ίσως να είναι αυτό!

Σου ευχομαι να έχεις μια τέλεια τέλεια τέλεια εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανέρχομαι γιατί κάτι σκέφτηκα!! (λές και κάνω κάτι άλλο από το να σκεφτομαι!!). Την 14η μέρα ένιωσα την ωορρηξια, πιστεύω οτι την καταλαβαίνω. Αυτα τα ποναλάκια είναι διαφορετικά... Τί να πώ.. Και τα γόνιμα υγρά δεν είναι διαυγή; Αυτά είναι κρεμώδη και μου κάνουν το μαυρο εσώρουχο άσπρο!! (χίλια συγνώμη για τη λεπτομέρεια!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα τετοια υγρα εχουμε και στην εγκυμοσυνη αλλα και στην ωοριξια ενιοτε..οποτε ειναι λιγο δυσκολο να καταλαβει κανεις.εγω δεν καταλαβαινω την ωροιξια μου και για 2 μηνες εχανα την γονιμη μερα γιατι πιστευα πως εμεινα εγκυος και ημουν 20-21η μερα κυκλου με τετοια συμπτωματα...οπως καταλαβαινεις τον 3μηνα προσπαθειων δεν με επεισαν τα συμπτωματα και ετσι εμεινα εγκυουλαααα!!!!!!!!ευχομαι συντομα μανουλα,αν δεν εισαι ηδη(ειναι πολυ καλο αν καταλαβαινεις την ωοριξια σου)!!!!!φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ απογοητευεσαι απο αυτα που σου λεω,γιατι ποτε δεν ξερεις και τιποτα δεν ειναι απολυτο!!!μακαρι νασαι ηδη εγκυουλα!!!

ευχομαι τα καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=55373

Θεωρω τουλαχιστον ακομψο αυτο που κανεις, για να μην πω αγενες. Μπορουσες τουλαχιστον να αλλαξεις λιγο τη διατυπωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη αν σε ενόχλησε η διατύπωσή μου. Αλλα... δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλήθηκες. Φυσιολογικά δεν είναι όλα αυτά? Και πως θα μου απαντούσε κάποιος με ακρίβεια αν δεν καταλάβαινε πρώτα τί λέω. Εξάλλου ζήτησα από την αρχή συγνώμη για την περιγραφή. Ελικρινά δεν καταλαβαίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προφανως δεν προσεξες οτι πανω απο τη δημοσιευση μου υπαρχει συνδεσμος. Εκει αναφερομουν. φυσικα και δεν απαγορευεται να γραφεις σε διαφορετικα φορουμ, αλλα, λεω παλι, θεωρω ακομψο και αγενες να χρησιμοποιεις ακριβως την ιδια διατυπωση σε αυτα τα φορα, ποσο μαλλον για μια ερωτηση στην οποια καλλιστα θα μπορουσες να βρεις απαντηση σε παλιοτερα θεματα οπως κι εσυ λες στον τιτλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ. το κατάλαβα. Έκανα απλά copy paste για να μην γράφω το ίδιο πράγμα 2 φορές. Και πάλι συγνώμη αν σε ενόχλησε. Απλα επίσης θεωρώ εκ μέρους σου άκομψο να "επιτίθεσε" σε μια κοπέλα που προφανώς για να είσαι εδώ καταλαβαίνεις το άγχος, την αγωνία και τη στεναχώρια που έχει. Και θεωρώ οτι οι περισσότερες καταλαβαίνουν και περνούν τα ίδια με μένα. Ένα απλό copy paste ήταν... Το τελευταίο που περίμενα κάνοντας join σε ένα τέτοιο φορουμ είναι να στεναχωρεθώ. Ειλικρινα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop μακάρι να είσαι εγκυούλα, αυτό άλλωστε είναι το θέμα μας και η αγωνία απόλυτα κατανοητή! Σύντομα λοιπόν εύχομαι καλά νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αργυρο.σημερα ειναι ΠΡΩΤΗ μερα καθηστερισησ με αρκετα σταθερο κυκλο..και εχω μια απορια,ειναι η μονη φορα που δεν μου εχει πριστει ακομη το στηθος..το μονο που εχω ειναι κατι πονακια πολυ ελαφρα κατω χαμηλα.ΛΕΣ???ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΕΙ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ..ΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣ!!!!!ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε συ λολιποπ....ΕΛΕΟΣ...δηλ δεν μπορουσες να αλλαξεις λιγο

διατυπωση??? Καλα μπαινεις και σε αλλα σαιτ??? Τι ανθρωπος εισαι εσυ???

Με εσκασες και θα αποχωρησω απο το ματαιο τουτο κοσμο του ιντερνετ!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ελατε να παιξουμε λιγο ΞΥΛΟ...βλεπω γκρινια ...ελα ελα come on come on :P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ναι ρε συ λολιποπ....ΕΛΕΟΣ...δηλ δεν μπορουσες να αλλαξεις λιγο

διατυπωση??? Καλα μπαινεις και σε αλλα σαιτ??? Τι ανθρωπος εισαι εσυ???

Με εσκασες και θα αποχωρησω απο το ματαιο τουτο κοσμο του ιντερνετ!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ελατε να παιξουμε λιγο ΞΥΛΟ...βλεπω γκρινια ...ελα ελα come on come on :P:P:P:P:P:P

zaxarenia μου είσαι Θεά! Ειλικρινά γέλασα παρα πολύ με το μηνυμά σου και είμαι και στη δουλειά και οχι τιποτ' άλλο αλλά με κοιτάνε και περίεργα!!

Να ΄σαι καλά καλή μου!!

χχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσαντίζομαι παρα πολύ με τον ευατό μου! Μιλάμε, έτσι και με είχα απέναντί μου θα μου έριχνα μπουνιά :silly: ! Έχω κάνει το τεστάκι self clear την 20 μέρα, όπως ξαναέγραψα και ήτανε οχι απλα αρνητικο, παραήταν αρνητικο! Δηλαδη, το κοίταζα, το ξανακοίταζα, το έβαζα κάτω απο το φως μήπως δεν βλέπω καλα, μόνο προβολέα δεν έριξα πάνω του κι αυτο εκει, κάτασπρο να με κοιταέι (το τετραγωνακι, ξερετε εσείς!) :angry: . Και θυμωνω που λέτε τρελλά γιατί είμαι κατα φαντασίαν εγκυος για άλλο ένα μήνα! Πονάει η κοιλιά μου ελαφρά, πονάει το στήθος μου επίσης ελαφρα, αλλά το ξέρω, το νιώθω οτι δεν είμαι! Αλλά εκεί, το μυαλό δεν ξεκολλάει, ρε ξεκόλλαααααα του λέω, εκεί αυτό!! Στην κοσμάαααααρα του!!

ΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΩ !!!?? :wooho :woohoo: o:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σε κανεις....? κανε υπομονη ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!! :laugh:

αααα και ξεκοολλαααααα ;);)

δεν νομιζω να το χεις γραψει και σε αλλο σαιτ αυτο???

Θα σε λιωσω μαυρη μου.... :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε άλλο σάιτ??? Καλά, είσαι σοβαρή?? Για ποιά με πέρασες?? Καμμιά αργοσχολη που "τριγυρνάει" στα σάιτ και λέει τον πόνο της?? ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
    • Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ;    εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω  και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 
    • Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...