Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σοκολατες και μπισκοτα για βαφτιση


xntou

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα.

Σε λιγο καιρο βαφτιζουμε τον μικρουλη μας.Επειδη θα τα κανω μαζι με γενεθλια και στο μαγαζι μετα θα κοπει τουρτα, θα ηθελα στην εκκλησια να μοιρασω γλυκακι, κατι μικρο αναμνηστικο.Γιατι οι περισστεροι θα ερθουν στο τραπεζι και θα υπαρχει η τουρτα.Σκεφτομουν σε μπισκοτα με ζαχαροπαστα αλλα καπου που εστειλα μαιλ μου ειπαν 2,2ο το τεμαχιο :unsure: και σε σοκολατα που σκεφτομουν μια μικρη γυρω στα 5,5 εκατοστα μου εβγαινε με ολα μαζι 1,15!!

Βασικα ηθελα κατι μεχρι 1€ γιατι θα εχω και τουρτα, αλλα καποιοι που δεν θα ερθουν μετα θα ηθελα να υπαρχει ενα κερασμα.

Κοινως,γνωριζετε καποιο ζαχαροπλαστειο εντος Αττικης(ιδανικα θα ηταν κοντα στο ηρακλειο) που φτιαχνει σοκολατες η μπισκοτα η μικρα κερασματα να μου προτεινετε??

Ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ δεν είμαι από Αθήνα αλλά επειδή παιδεύτηκα πολύ μ΄αυτό το θέμα στη βάφτιση του γιου μου πήρα ματσιπαν(δεν ξέρω πως γράφεται στα Αγγλικα), κοστίζαν περίπου 1 ευρώ το ένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω.

Σωσω, για μενα δεν θα ηταν σιγουρα γυφτια, γιατι πρακτιμα εξαιρουμε απο το τραπεζι20-25 ατομα αλλα δεν ξερω ποσο θα το παρεξηγησουν.Μπορει να το κανω, σε ενα πουγκακι 3-4 μερα με χρωματιστο περιτυλιγμα..καλη ιδεα.

Αρτεμη οντως τα μαρζιπαν ηταν η 3η επιλογη μου.Τοσο εχουν κ εδω, το εχω σκεφτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί δεν πας στον Στεργίου στη Μεταμόρφωση που είναι και κοντά σου κι έχει τζάμπα τα γλυκά?

Έχει κάτι ωραία τυλιχτά που μοιάζουν με μεγάλα ferrero..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω τι είχα κάνει. Είχα βάλει μέσα σε ένα πουγκάκι δύο μαρζιπαν(α έσυι λέγονται, το είχα γράψει λάθος, κάλά.......)και μία ευχετήρια κάρτα που έλεγε : σας ευχαριστούμε που παρευρεθήκατε στη βάφτιση του γιού μας" έτσι για να είναι πιο πλούσιο, βέβαι οι κάρτες ήταν λίγο ακριβές αλλά τις φτιάχνεις και μόνη σου αν θέλεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...