Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διευκρινήσεις όσων αφορά τους fake λογαριασμούς!


lena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 357
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τιμωρία στη γωνία με το ένα πόδι!!!!!!!!!!!!

(Αχ πόσο θέλω να το κάνω αυτό στους μαθητές μου!!!!!!!!!!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ηταν το μοναδικό ψεματάκι ότι γράφει από Γαλλία, θα είχε μπει να πει στην εκδοχη της. Απο τη στιγμη που μπαινει ως επισκεπτης (γιατι αποκλειεται να μην εχει διαβασει αυτο το ποστ, τοσος ντορος γινοταν με τις καρηγοριες, θα έμπαινε να δει αν της ζηταμε συγγνωμη) και οχι ως Hope_89, φανερώνει ότι είπε και άλλα πολλά παραμυθάκια.

Το κρίμα είναι που έβαλε το δραμα της αποβολής στην ιστορια της και λίγο πολύ μας μαυρισε την καρδια που της συνεβει κάτι τέτοιο σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη. Αν και ηταν λιγο περιεργο που είχε κατέβει Ελλάδα και αν δεν κάνω λάθος στη Πάρο (δεν θυμαμαι καλα) για τα βαφτισια της μικρης, την οποία θήλαζε κιόλας, και ήταν σε εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου. Έχω την εντύπωση πως σε περιπτώσεις που είναι η εγκυμοσύνη δύσκολη, ο θηλασμός και τα ταξίδια αντενδεικνύονται.

Κρίμα, κρίμα, κρίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στάνταρ μπαίνει, αλλά υπό κάλυψη!!!!!!!!!

Κι εμένα μου είχε κάνει εντύπωση αυτό με τη βάφτιση που κουβαλήθηκαν Πάρο από τη Λιμόζ, και μάλιστα, είχα προσέξει ότι είχε πει "εμείς φύγαμε απ' το γλέντι της βάφτισης και πήραμε το μακρύ ταξίδι της επιστροφής" (δεν το αντιγράφω από κάποιο ποστ, το παραθέτω από μνήμης) λες και υπήρχε περίπτωση, με ένα μωρό λίγων μηνών και αυτή έγκυος με χίλια προβλήματα, θα ξεκινούσαν από την Πάρο και δε θα σταματούσαν μέχρι να φτάσουν στη Λιμόζ!!! Αλλά τότε αυτό, όπως και πολλά άλλα, τα είχα αποδώσει στις επιπολαιότητες της ηλικίας της.

Θα μπορούσαμε να το σχολιάζουμε για πάντα! Νομίζω καλύτερα να μείνουμε στα τραγουδάκια των κοριτσιών για να αλλάξουμε διάθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Αν ηταν το μοναδικό ψεματάκι ότι γράφει από Γαλλία, θα είχε μπει να πει στην εκδοχη της. Απο τη στιγμη που μπαινει ως επισκεπτης (γιατι αποκλειεται να μην εχει διαβασει αυτο το ποστ, τοσος ντορος γινοταν με τις καρηγοριες, θα έμπαινε να δει αν της ζηταμε συγγνωμη) και οχι ως Hope_89, φανερώνει ότι είπε και άλλα πολλά παραμυθάκια.

Το κρίμα είναι που έβαλε το δραμα της αποβολής στην ιστορια της και λίγο πολύ μας μαυρισε την καρδια που της συνεβει κάτι τέτοιο σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη. Αν και ηταν λιγο περιεργο που είχε κατέβει Ελλάδα και αν δεν κάνω λάθος στη Πάρο (δεν θυμαμαι καλα) για τα βαφτισια της μικρης, την οποία θήλαζε κιόλας, και ήταν σε εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου. Έχω την εντύπωση πως σε περιπτώσεις που είναι η εγκυμοσύνη δύσκολη, ο θηλασμός και τα ταξίδια αντενδεικνύονται.

Κρίμα, κρίμα, κρίμα.

ΑthinaΚ, συμφωνώ μαζί σου σε όλα... Μέσα σε λίγες γραμμές τα είπες όλα.

Επίτρεψέ μου, όμως, να ισοπεδώσω και πάλι το θέμα, να πατήσω πάνω στην τελευταία σου ατάκα και να βάλω αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=A1OyqqD6prs

(Εντάξει, φεύγω τώρα για φαγητό, θα ησυχάσετε από μένα για λίγο :laugh: :laugh: :laugh: :P:P:P:P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απορω επίσης που δεν εχετε αναφερει το επιπεδο λογου, συνταξης λεξιλογιου..

το ειπα και στη Ιφιγενεια ότι μου ειχε κανει εντυπωση ότι εγραφε χωρις καθολου σχεδον λάθη..ειχε πολυ προσεγμενο λογο, χρησιμοποιουσε τα σημεια στιξης πολυ σωστα και ο λογος της δεν ειχε καμια ασυνταξια..

κοριτσια αυτος ο λογος δεν ειναι λογος κοριτσιου 20 χρονων..δε λεω ότι τα κοριτσια σε αυτη την ηλικια μιλανε χαλια ή 'οτι κανουν συνεχως λαθη αλλα δε μιλανε κι ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με τη chrysoyla

στανταρ προκειται για ατομο μεγαλυτερης ηλικιας

γενικα κ η ολη της φιλοσοφια ,ητανε πολυ ωριμη για την ηλικια της

απλα μαλλον ηθελε να το παιξει μικρη κ κατατρεγμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι οτι εχω επειοδεια λιγο ελειψα και εχει γινει χαμος .

Το λεγαμε και σε καποια συναντηση οτι η ιστορια της Νελλυεμπαζε απο παντου και η μαρτυρια της Ρουλας που μας ειπε οτι την ψαχνανε σε ολα α μαιευτηρια και δεν την εβρισκαν αυτο εδειξε οτι κατι ψευτικο υπαρχει .Ενας ανθρωπος που εχει ανανγκη απο βοηθεια τη ζηταει και αν ακοαμ δνε την ζητησει και του ερχετε απο μονη της τη δεετε.Η νελλυ το κουνελι η οπως αλλιως θελει να λεγτε ειναι μια ΨΕΥΤΡΑ αυτη ειναι η δικη μου αποψη καιμην λετε οτι δνε πειραξε καμια εδ μεσα παινουν καθε μερα πολλες κοπελες που εχουν αναγκη απο ελπιδα δνε μπορει ΛΟΙΠΟΝ Η ΚΑΘΕ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΗ να παραμυθιαζαι να χρησιμοποιει τα αισθηματα καποιων αλλων γυναικων .Ναι και εγω ειχα παρει απο καποιομελος ενα μυνημα να βοηθησουμε καποια η οποια ειναι εγκυος αλαλ θελει να κανει αμβλωση επειη δνε ειχε το οικονομικο δεν απαντησα καν και ξερετε γιατι θεωρω οτ η καθε μια που θελει να βγαλει κατιριχνει μελι για να το πιασουμε .

Επσης εχουμε δημμοκρατια αλλα αυτο δνε σημαινει οτι πρπει να τρωμε και το κουτοχωρτο .Αυτο ομως που δνε καταλαβα και θα ηθελα καποια να μο το εξηγησει τι ρολο παιζουν οι προσωπικες μας φωτο με τη Νελλυ το κουνελι !

Ρουλακι εσυ εισια ανθρωπος ηλθια πρπεοει αν νιωθει αυτη και οι κολλητες τη ςπο ειναι ακομα εδω μεσα και την υποστηριζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nickis έγραψε:

Όταν έγινε μέλος η Hope89 ήταν λίγο το διάστημα που είχα γίνει κι εγώ μέλος. Η αλήθεια είναι ότι συγκλονίστηκα με την ιστορία της.

Στην συνέχεια έβλεπα ,ενεργά μέλη με πολλές δημοσιεύσεις, να την ψάχνουν όταν 'γεννούσε' και μάλιστα να ανοίγουν θέμα για το ποιες κοπέλες θέλαμε να βοηθήσουμε οικονονικά το ζευγάρι μιας και πεθερικά / γονείς τους 'ειχαν διώξει'. Απαντήσαμε πολλές κοπέλες θετικά. Στην συνέχεια ζήτησαν από την Λένα να διαγράψει αυτό το post γιατί αν το διάβαζε η 'Νέλλυ' θα τρόμαζε και θα έφευγε από το forum.

Κανείς τότε δεν άφησε μία υπόνοια ότι μπορεί να είναι ψέματα. Όλες το πιστέψαμε. Και γιατί όχι;

Εγώ τότε που 'γεννούσε' η Νέλλυ έλαβα μήνυμα από ένα παλιό μέλος (το οποίο μπήκε στην διαδικασία να ψάξει όλα τα μαιευτήρια και μπράβο της για την καλοσύνη της) το οποίο ζητούσε να μην κάνουμε αναφορά στην 'Νέλλυ' για το ότι συζητούσαμε να την βοηθήσουμε οικονομικά και ότι θα αναλάμβαναν 2 με 3 άτομα να την προσεγγίσουν προσωπικά και να της το έφερναν με τρόπο και ότι θα με ενημέρωναν για τις περαιτέρω κινήσεις μας..

Από'κει κι έπειτα, δεν ξαναέλαβα κανένα μήνυμα και ούτε που διάβασα πουθενά ότι η 'Νέλλυ' δεν δέχτηκε ποτέ αυτά τα κορίτσια στο σπίτι της και ότι είπε ότι δεν θέλει προσωπικές σχέσεις. Τώρα μόνο τα διαβάζω..

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ίσως κάποια κορίτσια να παρασύρθηκαν με το θέμα της Hope89 και να την υποστήριξαν λίγο παραπάνω γιατί ίσως να μην γνώριζαν όλα τα γεγονότα.

Αυτό που πρέπει να μας κάνει υπερήφανες (τουλάχιστον τα πραγματικά μέλη) είναι ότι υπάρχουν κοπέλες, δεν παίζει σημασία ο αριθμός, οι οποίες είναι ψυχούλες! και πρώτες και καλύτερες είναι αυτές που έψαχναν τότε την 'Νέλλυ'. Γιατί η 'Νέλλυ' μπορεί να είναι ψεύτικη αυτές όμως είναι αληθινές, πράγμα σπάνιο στις μέρες μας και πόσο μάλλον μέσα σε ένα forum. Δυστυχώς δεν τις θυμάμαι όλες αλλά σίγουρα θυμάμαι τις mikroulachristos, crazy και Dimitroula (νομίζω..).

Νίκη μου , εχεις απόλυτο δικιο σε όλα.

Και εγώ με κοπέλες που με έχουν βοηθήσει και έχω έρθει πιο κοντά έψαξα και σας βρήκα στο facebook για να σας βλέπω κιόλας.

Δεν παύω να σας ευχαριστώ (και εσένα πιο πολύ το ξέρεις ;) )

Νομίζω πως εμείς πάντως διαλέγομε με ποιες δενόμαστε και μιλάμε περισσότερο, μη ριχνούμε εύθυνες μόνο στους άλλους.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα!

Λένα μου αν δεν γίνομαι κουραστική θα ήθελα να μου πεις πως αναγκάστικες να ψάξεις την Νέλλυ, για το αν είναι Αθήνα ή Γαλλία όπως έχει αναφέρει???

Έχω μέρες να μπω στο φόρουμ και έχω χάσει επεισόδια...πως γίναμαι έτσι?

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί λέγονται τόσα ψέμματα, τι προσπαθούν αν αποδείξουν κάποια άτομα και γιατί???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

Καλησπέρα και από μένα!

Λένα μου αν δεν γίνομαι κουραστική θα ήθελα να μου πεις πως αναγκάστικες να ψάξεις την Νέλλυ, για το αν είναι Αθήνα ή Γαλλία όπως έχει αναφέρει???

Έχω μέρες να μπω στο φόρουμ και έχω χάσει επεισόδια...πως γίναμαι έτσι?

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί λέγονται τόσα ψέμματα, τι προσπαθούν αν αποδείξουν κάποια άτομα και γιατί???

Δες εδώ ίσως σε βοηθήσει

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... 290#313457

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

.Ναι και εγω ειχα παρει απο καποιομελος ενα μυνημα να βοηθησουμε καποια η οποια ειναι εγκυος αλαλ θελει να κανει αμβλωση επειη δνε ειχε το οικονομικο

ουπς!!! :blush: εγω ημουν αυτη με το πμ!! :unsure:

Σορρυ που παρεμβαινω εδω αλλα για την ιστορια και μονο τελικα δεν ειχε μεινει εγκυος η κοπελα( μπουμπουκι) και δεν ειχε γινει τιποτα μας το ειχε ανακοινωσει στο ποστ

Συγγνωμη παντωςδεν το ειχα σκεφτει απο αυτη την αποψη :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... 120#139084

Το βρηκα!!! Ωραίες μου κυρίες όταν γράφτηκε αυτό το μήνυμα ήταν η Νελυ κοντά δύο μήνες στο Μαμμυ! Δεν αποκλείεται να αναφερόταν σε αυτή. Μακάρι δηλαδή γιατί τότε μπλέξαμε. Υπάρχει και άλλη! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη θυμάμαι πολυ καλα την ιστορία! Μαλιστα τοτε ηταν που πρωτο ειχε γραφτεί η φαση με τα σκατοπαιδα!

Παντως τοτε, η Νελλυ που δεν θελει προσωπικες επαφες, έσπευσε να βοηθήσει την Ηλιανα και μάλιστα έλεγε οτι μιλούσαν και στο msn! :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...