Μετάβαση σε περιεχόμενο

meta apo poses ores gennisate me texnitous ponous?


Recommended Posts

Μου εβαλαν υποθετο στην κλινικη στις 2 τα ξημερωματα

και με εστειλαν για υπνο σε ενα δωματιο.

Στις 6.15 το πρωι μου εβαλαν δευτερο υποθετο και ορο.

Στις 8 μου εσπασε ο γιατρος τα νερα και στις 9.15 γεννησα..τοσο απλα!!

Με το καλο και μην αγχωνεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου! και εγω με τεχνιτους πονους γεννησα εκανα οχτω ωρες αλλα ο γιατρος επεμενε να κατσουμε κιαλλο αλλα εγω του ειπα να παμε κατευθειαν για καισαρικη γιατι ειχα κουραστη τοσες ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΕΧΝΙΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 9 ΩΡΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ.ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΠΕΙΝΟΥΣΑ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ.

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει να ειναι και θεμα οργανισμου οπως λες

αλλα βασικο για μενα ειναι η μαια που ειχα ολη την ωρα

μαζι μου και δε με αφηνε λεπτο ησυχη!!Ολο ασκησεις με εβαζε να

κανω για να βοηθησω στη διαστολη.Μονο ακροβατικα που δεν εκανα...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου γραψω και για τη δικη μου εμπειρια μηπως σε βοηθησει,λοιπον εσπασαν τα νερα δεν ειχα ομως πονους καθολου οποτε μου εβαλαν ορο και ξεκινησαν οι πονοι η γυναικολογος με αφησε να πονεσω 2 ωρες,οι πονοι αυτοι ηταν σαν πονοι περιοδου δυνατοι με τις αναπνοες μπορουσα να τους αντεξω.Σε εκεινη τη φαση η διαστολη ηταν 4 οποτε μου κανει επισκληριδιο και σε μιση ωρα διαστολη 10 απο εκει και περα σε μιση ωρα γεννησα.Ελπιζω να εχεις και εσυ ευκολο τοκετο.Με το καλο και χωρις καθολυ πονο σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aααχ..Τι μου θύμησες!Λοιπόν..

Εμένα 8 το πρωί μου βάλανε τον ορό κ το υπόθετο,οι δυνατοί πόνοι ξεκίνησαν μετά απο καμιά ωρίτσα,σ αυτό το σημείο βέβαια έπρεπε να μπει κ η επισκληρίδιος μια που είχα 4+ διαστολή αλλα δυστυχώς ο doctor με άφησε,τα είδα όλα μπλε γιατι οι πόνοι ήταν απίστευτα δυνατοί κ συνεχόμενοι,κ 1 κ 20 γέννησα-με 3 εξωθήσεις...Σχετικά γρήγορα αλλα πολύ επώδυνα...Βέβαια αυτό απο γυναίκα σε γυναίκα έχει διαφορά κ όπως κ να χει ΑΞΙΖΕΙ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Με το καλό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κ με το καλό...μου βάλανε υποθέτο το πρωτο 21.30 το δευτερο 3.30...6.30 το πρωι με κατεβασανε κατω κ 10.30 ειχα στην αγκαλειά μου το ζουζούνακι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα απο την ώρα που μου εβαλαν τον ορό γεννησα σε 6 ώρες βεβαια δεν ηθελε να βγει η κυρια κ ηταν πολύ ψηλά κ γι αυτο αργησαμε κ τελικα την τραβηξανε με βεντούζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και γω με τεχνικος πόνους μπήκα..αλλά έπεφταν οι παλμοι του μωρου και τελικα γεννησα με καισαρικη..

Πάντως εχω ακουσει οτι παιρνει καποια ωρα γενικώς

μην φοβασαι ολα καλα θα πάνε

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8.00 μου βαλανε ορο και μεχρι τις 13.30 ουτε ενας πονος!μονο που ειχα πιαστει στην ιδια θεση τοση ωρα!!! μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι ψηλα και δεν εχει μπει καν στη λεκανη εντωμεταξυ ειχα μπει 2 μερες στο 10ο μηνα!!!και του ειπα για καισαρικη γιατι φοβηθηκα μηπως ειναι τυλιγμενη η μπεμπα και γιαυτο δεν κατεβαινει και στις 14:20 ειχα τη μπεμπουκα με καισαρικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σου μερα!Εγω θα γεννουσα με τεχνητους πονους αλλα στην διαδρομη προς το μαιευτηριο αρχισαν οι πονοι και λιγο αργοτερα εσπασαν και τα νερα!!Οποτε ποτε δεν ξερεις...!!!Παντως η κοπελα που ηταν διπλα μου μπηκε 5:30 μαζι με εμενα της εβαλαν τους πονους και γεννησε μια ωρα μετα απο μενα 9:45 και παρα πολυ ευκολα!!Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να εχεις μια υπεροχη γεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα φυσιολογικα με τεχνητους πονους ενα κουκλο στις 19/12.Ξεκινησαμε τεχνητους πονους 8 το πρωι και 13.30 κρατουσα τον μπομπιρα μου αγκαλια!!!!!!!!!!!!Με το καλο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα αρχισαν οι πονοι κατα τις 00.00. Πηγαμε στο νοσοκομειο στις 3.00. 4.00 με βαλανε στην αιθουσα αναμονης. Κατα τις 6.00 ηρθε ο γιατρος (πονουσα ελαχιστα). Μετα ηρθε κατα τις 8.30 (εξακολουθουσα να ποναω ελαχιστα και ειχα μικρη διαστολη), μου εσπασε τα νερα, μου εβαλε και πονους και στις 9.00 γεννησα. Ουτε μιση ωρα δεν εκανα. Κ μονο μια φορα εσπρωξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas eyxaristo koritsia eilikrina para poly!!anakoufistika kapos k apo oti exo katalavei k aytos o mikroulis thelei na vgei opote ola kala:D

na sas zisoun ta morakia sas!!eyxaristo!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena manoula με το καλο!!!

Ποτε γεννας?

Εγω γεννησα με τεχνιτους πονους αλλα

με πηρε αρκετες ωρες γιατι το μωρο ηταν ψηλα.

Μπηκα Τεταρτη βραδυ στις 11

και η μπουμπου ηρθε στον κοσμο με φυσ. τοκετο

Παρασκευη 3 τα ξημερωματα.. :)

Ευτυχως ολα πηγαν καλα.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9.30 ορο και κλισμα 12 παρα σπασανε τα νερα μονα τους χωρις πολυ πονο,απο την ωρα που αρχησαν οι πονοι σε 2 ωρες γεννησα,θελω να σου πω ομως οτι δεν ταλεποριθηκα με εντονους πονους,αλλα οταν ειπα δεν αντεχω αλλο με πηρανε μεσα και ο μικρος βγηκε σε 15 λεπτα.περιπου το ιδιο ητανε και 2η γεννα αλλα με ποιο εντονους πονους,αλλα και παλι μολις μπηκα μεσα σε ουτε 10 λεπτα βγηκε και αυτος.μην ανχωνεσαι τοσο.γυναικα με γυναικα διαφερη.κανε κουραγιο.με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena manoula έγραψε:

gennao avrio dil deutera tha mpo mesa 7 to proi k vlepoume:D na sou zisei to moraki sou!!

Με το καλο κοπελα μου,με ενα πονο που λενε η και με κανενα :laugh: :laugh: :laugh: ευχομαι να γεννησεις ευκολα και γρηγορα! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i ginaika mou genise meta apo dio ores me texnikous ponous. afto egine stin germania kai.... ego ekopsa ton emfalio loro. ( stin germania epitrepete na einai kai o antras mesa sto mieftirio tin ora tis genas)monadiki empiria :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...