Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!!


Μιχαελα-Ν

Recommended Posts

Κοριτσακια μου τι κανετε?μου λειψατε :kiss: ειχα καιρο να μπω... Λοιπον.. ας αρχισω,τον νοεμβριο ειχα κανει αποξεση λογω ενδομητριου πολυποδα και εκτοτε η περιοδος μου,μου ηρθε στις 25 μερες τον δεκεμβριο και στις 30 τον ιανουαριο ενω ειχα σταθερο κυκλο 28 ημερων.

το θεμα μου ειναι το εξης.ΤΕΡ 23/01.πριν να μου ερθει ειχα πονακια δεξια χαμηλα και σκεφτηκα μηπως εχω ωορηξια παλι αλλα το θεωρησα απιθανο.ετσι,οπως καθε φορα,ειχαμε ελευθερες επαφες πριν την περιοδο (για τεις μερες). στο μεταξυ μου ηρθε αργοπορημενη λιγο οπως προανεφερα και μου τελειωσε φυσιολογικοτατα στις 5 μερες.ΧΘΕΣ ειχαμε παει για φαγητο με τον αντρουλη μου και μου εδωσε μια μπουκια στο στομα απο το δικο του να δοκιμασω και μου ρθε να τα βγαλω!ΣΗΜΕΡΑ εχω κατι ψιλοκαουρες και ξυπνησα το απογευμα με μια ψιλοζαλαδα η οποια μου περασε εντελως αλλα η καουρα με ακολουθει.ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ?απιθανο μου φαινεται ουτε τρεφω ελπιδες αλλα στο πισω μερος του μυαλου μου υπαρχει η σκεψη της πιθανοτητας εγκυμοσυνης.αλλα ακομα κι ετσι νωρις δεν ειναι για συμπτωματα?

ΣΥΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα-Ν έγραψε:

Κοριτσακια μου τι κανετε?μου λειψατε :kiss: ειχα καιρο να μπω... Λοιπον.. ας αρχισω,τον νοεμβριο ειχα κανει αποξεση λογω ενδομητριου πολυποδα και εκτοτε η περιοδος μου,μου ηρθε στις 25 μερες τον δεκεμβριο και στις 30 τον ιανουαριο ενω ειχα σταθερο κυκλο 28 ημερων.

το θεμα μου ειναι το εξης.ΤΕΡ 23/01.πριν να μου ερθει ειχα πονακια δεξια χαμηλα και σκεφτηκα μηπως εχω ωορηξια παλι αλλα το θεωρησα απιθανο.ετσι,οπως καθε φορα,ειχαμε ελευθερες επαφες πριν την περιοδο (για τεις μερες). στο μεταξυ μου ηρθε αργοπορημενη λιγο οπως προανεφερα και μου τελειωσε φυσιολογικοτατα στις 5 μερες.ΧΘΕΣ ειχαμε παει για φαγητο με τον αντρουλη μου και μου εδωσε μια μπουκια στο στομα απο το δικο του να δοκιμασω και μου ρθε να τα βγαλω!ΣΗΜΕΡΑ εχω κατι ψιλοκαουρες και ξυπνησα το απογευμα με μια ψιλοζαλαδα η οποια μου περασε εντελως αλλα η καουρα με ακολουθει.ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ?απιθανο μου φαινεται ουτε τρεφω ελπιδες αλλα στο πισω μερος του μυαλου μου υπαρχει η σκεψη της πιθανοτητας εγκυμοσυνης.αλλα ακομα κι ετσι νωρις δεν ειναι για συμπτωματα?

ΣΥΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!! :kiss::kiss:

Δηλ.εννοεις οτι ενω ειχες περιοδο στις 23 Ιανουαριου,μηπως εχεις μεινει εγκυος απο λιγο πριν κ τωρα να εχεις συμπτωματα;;;

Καταλαβα σωστα;;Μηπως παραειναι νωρις βρε κουκλα;;;Μεσα σε μια εβδομαδα;;

Νομιζω..παραεισαι αγχωμενη κ το σκεφτεσαι παρα πολυ,οπως ολες μας βεβαια...αλλα ειναι πααααρα πολυ νωρις για να πιστευεις πως κατι εχει γινει...δεν ξερω...δεν θελω κ να σε απογοητευσω,αλλα το μυαλο πολλες φορες,παιζει παιχνιδια.Κανε υπομονη να δεις πως θα παει ο μηνας,αν θα εχεις καθυστερηση.Εξαλλου η περιοδος σου ειχε ερθει κανονικα ετσι;;

Νομιζω βιαζεσε πολυ...υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ καλα καταλαβεςεγω πρεπει να πατησω γη!εχεις δικιο ζουμπι μου το ιδιο σκεφτομαι κι εγω,αλλα μαλλον πως θα πρεπει να παω σε κανενα ψυχιατρο να με δει χι χι!σε ευχαριστω φιλιααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θελεις ψυχιατρο φιλεναδιτσα μου!!!!!Προς Θεου!!!Ουτε εσυ,ουτε εγω,ουτε καμια αλλη κοπελα απο εδω μεσα....το μονο που θελουμε ολες ειναι ενα μωρο η αν εχουμε ηδη ενα(οπως εγω),αλλο ενα για να ολοκληρωσουμε την οικογενεια μας κ επιτελους αυτος ειναι ο προορισμος μας!!!

Για αυτο αγαπησαμε,για αυτο παντρευτηκαμε...τι αλλο μας μενει τωρα...;;;Θα μου πεις η ζωη δεν αρχιζει κ σταματαει μονο στον ερχομο ενος παιδιου..τοσα ζευγαρια γυρω μας που για τον ενε η τον αλλο λογο δεν εχουν παιδια,τι σημαινει;...οτι δεν εχουν ζωη;;οχι βεβαια!

Ολοι ομως ξεκιναμε με το σκεπτικο πως θα κανουμε οικογενεια,τωρα αν η ζωη η η μοιρα εχει χαραξει για τον καθενα μας διαφορετικο δρομο για να φτασουμε στην αποκτηση ενος παιδιου...αυτο ειναι αλλο θεμα.

Θελω να πω πως σε αλλα ζευγαρια ερχετε αμεσως κ χωρις δυσκολια κ σε αλλα θα πρεπει να προσπαθησουν παααρα πολυ για αυτο...τι να κανουμε;;;Κρατιομαστε σφικτα απο το χερι του αντρουλη μας κ....προχωραμε!

Εχω νοιωσει αμετρητες φορες οπως εσυ...το μυαλο μου ,μου εχει παιξει διαφορα παιχνιδια κατα καιρους...εχω γελασει με τις "βλακειες"μου,καποιους μηνες,αλλα κ εχω κλαψει...αμετρητες φορες οταν τελικα αδιαθετησα,ενω ολα εδειχναν το αντιθετο.

Εδω κ 24 μηνες που προσπαθω να κανω αλλο ενα παιδι...εχω περασει απο διαφορα σταδια κ ακομα περναω...

Και να σου πω κ κατι για να μην νομιζεις πως μονο εσυ ψαχνεις κατι να βρεις...ενα σημαδακι που θα σου πει"ε..ψιτ...μαμα σου ερχομαι..".

Εγω τελικα μετα απο πολλα...κατεληξα πως μονο η εξωσωματικη θα με βοηθησει(εχουμε κ οι δυο μας προβληματακια).

Και ομως ακομη κ τωρα που περιμενω αυριο-μεθαυριο να αδιαθετησω,παρ΄ολο που ξερω πως αυτο το μηνα ισως δεν εκανα ωορηξια(κατα 90%),παρόλο που ξερω πως το σπερμα του αντρουλη δεν εχει τη δυναμη να τρεξει,ουτε ειναι τοσο οσο χρειαζετε για να καταφερει να γονιμοποιησει....εγω ακομα ελπιζω...κ καπου στο βαθος του μυαλου μου,λεω...μπορει κ να μην αδιαθετησω...μπορει κ να γινει ενα θαυμα,το παραμικρο που συμβαινει στο σωμα μου μου γενναει ελπιδες (πονακια,υπνηλια,κουραση,επισκεψη στην τουαλετα καθε μιση ωρα κ.τ.λ),και ας τα εχω αυτα καθε μηνα και ας εχω απογοητευτει τοσες φορες,παντα ελπιζω κ παντα περιμενω.....

Για αυτο σου λεω...δεν θες ψυχιατρο,ενα μωρακι θες...

Θα ερθει!Υπομονη...ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!!!

:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΧΑΕΛΑ-Ν ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ!ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗ ΖΟΥΜΠΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΚΑΛΥΠΣΕΙ Η ΦΙΛΕΝΑΔΑ!!!ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ...ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ..ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΔΕ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΟ 23/01-27 ΗΣΟΥΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗ?ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ..ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΟΜΩΣ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΥΛΙΑ!ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...