Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...


MAMAMIA2010

Recommended Posts

Αγαπητές μανούλες, αγαπητές ομοιπαθούσες...

Τη Δευτέρα 25/1 κάναμε τη 2η προσπάθεια εξωσωματικής... τοποθετήθηκαν 4 έμβρυα, τα 3 τέλεια, το 1 πολύ καλό είπε ο γιατρός και ο βιολόγος... η αγωνία μας έχει χτυπήσει κόκκινο... όλα τα συμπτώματα που είχα την προηγούμενη φορά που "δεν ήξερα" και τα ερμήνευα ως πιθανή εγκυμοσύνη, δε με παραμυθιάζουν τώρα που ξέρω... το μόνο διαφορετικό είναι ότι, ενετελώς τυχαία, ανακάλυψα ότι έχω δέκατα τις τελευταίες 2 μέρες (πυ βέβαια μπορεί να είναι άσχετο) και από χθες το απόγευμα έχω ανακατωσούρα στο στομάχι και ζαλίζομαι ελαφρώς... δεν ξέρω τι να σκεφτώ... ή μάλλον ξέρω... το καλύτερο είναι να περιμένω να έρθει η 8/2 για να κάνω τη χοριακή... αλλά επειδή μάλλον θα μου στρίψει μέχρι τότε, μήπως κάποια που έχει ήδη γίνει μανούλα ή που έχει ακούσει κάτι ανάλογο μπορεί να μου πει δυο λογάκια παρηγοριάς? ευχαριστώ... και εύχομαι σε όλους τα καλύτερα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα η καθεμια εχει διαφορετικα συμπτωματα... Οταν ειχα μεινει εγκυος δεν ειχα κανενα μα κανενα συμπτωμα!!! Μονο κουραζομουν πολυ ευκολα, αλλα τοτε ημασταν κ διακοπες κ τρεχαμε απο εδω κ αποεκει... Κ τωρα τις δυο τελευταιες φορεσ που ειχα μεγαλη καθυστερηση ειχα ψιλοσυμπτωματακια και τζαμπα χαιρομουν..

Αυτο που σου ευχομαι εγω μεσα απο την καρδια μου ειναι τις 8/2 να εχεις μια χωριακη που θα χτυπησει κοκκινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ λοιπόν δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε στις αποτυχημένες αλλά ούτε και στη τελευταία- επιτυχημένη όπως βλέπεις- προσπάθεια. Αλλά δεν είχα και μετά κανένα σύμπτωμα, όταν επιβεβαιώθηκε και προχώρησε αυτή εδώ η εγκυμοσύνη. Οπότε, σκέψου ότι 8.2. είναι πολύ κοντά, φρόντισε να περιστοιχίζεσαι από ευχάριστους και θετικούς ανθρώπους μέχρι τότε και προσπάθησε - όσο γίνεται - να μην σκέφτεσαι μόνο αυτό. Σου εύχομαι τα καλύτερα και θα σε σκέφτομαι στις 8.2 (αν δεν γεννάω!). ΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera kai apo emena!

Opws sou eipan ta koritsia ta symptwmata diaferoun apo atomo

se atomo.Kai egw epiasa thn koroula mou me thn prwth mou ekswswmatikh

alla mexri na mathw an eimai egkyos den eixa kanena symptwma para

mono 3 meres kathysterish. Den mpika pote ston peirasmo na kanw

test monh mou giati hthela na viwsw ekeinh thn magikh stigmh pou

tha mou elege o giatros oti eimai egkyos! To eixa kai sigouro! :laugh:

To mono pou ekana einai na kanw thetikes skepseis synexeia kai

na milaw sthn koilitsa mou. :)

Eyxomai to eneiro sou na ginei pragmatikotita kai na exeis

mia xoriakh meeeeexri ton ourano!!! :)

Na mas peis ta nea sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i ka8e gyneka exei diaforetika symptomata ....

ego eixa syxnoouria kai pono sto sti8os ...a kai ligoura gia almira ...piga ekana xoriaki kai den edeikse itan poli nooris me piran tin argotera to idio apogeyma k mou ipan oti imoun alla itan poli noris giayto den edeikse amesos ...to leo ayto giati merikes kopeles exoun symptomata apo poli noris kai alles den exoun ka8oulou :)

sou eyxome mesa apo tin kardia mou stis 8/2 mia xoriaki nnnnaaaaaaaa!!!

min to skeftese synexeia (dyskolo) xalarose kai min kourazese :)

filia

3Ha1.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι μέσα από την καρδια μου να είσαι εγκυούλα.Μην αγχώνεσαι ,τα συμπτώματα διαφερουν και μην κουράζεσαι.Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου κοριτσακι!!!!!!!!!!!!!!Σου ευχομαι μια +++++++++++++++++++++++++++++ χοριακη στις 8/2!!!!!!!!

Εχουν δικιο παντως τα κοριτσια..μην δινεις σημασια στα συμπτωματα...τα περισσοτερα τα γενναει το μυαλο μας και τα φαρμακα...

Εγω στην πρωτη αποτυχημενη μου προσπαθεια ειχα ολα μα ολα τα συμπτωματα με αρνητικο αποτεέσμα!!!!!΄

Καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο εμενα.Εγω ακομη δεν εχω ξεκινησει εξωσωματικη,την 1η μου προσπαθεια θα την κανω τον Μαιο.Ομως εχω ηδη μια κορη(6 ετων,τωρα),την οποια ειχα συλλαβει φυσιολογικα.

Η εγκυμοσυνη ειτε φυσιολογικη ειναι,ειτε απο εξωσωματικη εχει τα ιδια συμπτωματα.Εγω παντως τοτε τα μονα που ειχα ηταν τρομερη συχνοουρια,σχεδον απο την αρχη κ πολυυυυυυυ κουραση,ολο να κοιμομουν ηθελα.

Τα τελευταια 2 χρονια που προσπαθουσα φυσιολογικα για μωρο(πριν μαθω οτι δεν μπορω να συλλαβω ετσι),καθε μηνα ειχα οοοοοοοοολα τα συμπτωματα κ καθε μηνα ετρωγα ενα (-)...ωραιοτατο!!!

Οπως σου λενε κ τα κοριτσια τα συμπτωματα ειναι πολυ σχετικα,τελικα...το μονο σιγουρο ειναι η καθυστερηση!!! Η ημ/νια της χοριακης σου δεν ειναι μακρια...τι ειναι 5-6 μερες μπροστα σε αυτο το καλο που σε περιμενει..ε;;;

Υπομονη λιιιιγο ακομα κ πιστευω πως σε μια βδομαδουλα θα μας πεις τα ευχαριστα!!!!

Καλη επιτυχια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι να πανε ολα καλα και συντομα να παρεις αυτη την μεγαλη χαρα!

Για να ειμαι ειλικρινης τις ζαλαδιτσες της ειχα και εγω

με το καλο φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...