Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΓΧΟΣ ΠΡΟΣΠΘΕΣ ΤΕΣΤ..ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ


sofoulina

Recommended Posts

καλημερααααααα

ανοιγω αυτο το θεμα για ολεσ εμασ που αγχωνομαστε και που θελουμε να δοκιμαζουμε οτι μπορει να μας βοηθησει να τα καταφερουμε.

αλλα δυστυχως με πολυ αγχοσ και απογοητευση..

οσο για μενα να ενα μικρο ιστορικο

.ειμαι στον τριτο μηνα προσπαθειων.τελευται απεριοδοσ 13 ιανουαριου.η κανονικη διαρκεια του κυκλου μου ηταν 31 μερες.τουσ τελευταιουσ 2 μηνεσ ομωσ πηγε στις 27.

αυτο το μηνα αποφασισα να παρω τεστ ωορυξιασ.το ξεκινησα την 11 μερα και μεχρι σημερα δεν χαμογελασε (που ειναι η 18)με βαση τον κυκλο τον 27 ημερων οι γονιμεσ περασαν τι συμβαινει εχετε παρομοια εμπειρία?

ευχομαι το νεο αυτο θεμα να ειναι τυχερο και να τα καταφερουμε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Έγώ έχω ας πούμε παρόμοια εμπειρία και πολύ άγχος όπως εσύ. Έτσι οπως περιγράφεις το ιστορικό σου ήδη καταλαβαίνει κάποιος(και χωρίς να το έλεγες) ότι γενικά είσαι πολύ αγχώδης τύπος και περιμένεις βάση υπολογισμών και ημερομηνιών να σου κατσει η εγκυμοσύνη. Έτσι κάπως ξεκίνησα κι εγώ γιατί πέραν του άγχους που έχω είμαι και φοβερά προγραμματισμένος άνθρωπος και θέλω να γίνονται τα πράγματα την ώρα που θέλω εγώ. Αλλά κατάλαβα ότι δεν είναι έτσι. Γι΄αυτό όταν σταμάτησα να σκέφτομαι ποιές είναι οι γόνιμες μέρες και πόσες μέρες κρατάει ο κύκλος μου τότε μόνο έμεινα έγκυος. Αν θέλεις χαλάρωσε και αυτό θα έρθει, δεν υπάρχουν γόνιμες μέρες, στο λέω από πείρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..

αγχωνομαι τωρα με το τεστ ωορυξιασ.γιατι αν δεν εχεις ωορυξια ειναι προβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είπε έναν γιατρός ότι ωορρυξία μπορεί να μην έχει μία γυναίκα 2 μήνες το χρόνο. Μην υποβάλλεις τον εαυτό σου σε τέτοιες δοκιμασίες. Απλά χαλάρωσε, όσο μπορείς, ξέρω ότι είναι δύσκολο, κάνε τις προσπάθειες σου και θα έρθει αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδί μου( 4ο μήνα), το οποίο ήρθε εντελώς ξαφνικά και σε μη γόνιμες μέρες όπως θα έλεγες εσύ. Όσο γαι το πρώτο παιδί μου, προσπαθούσαμε 8 μήνες, μετρώντας στην αρχή τις γόνιμες μέρες με το σύστημα (3, 2, 4) και δεν γινόταν τίποτε. Και επειδή έβλεπα τον άντρα μου να αγχώνεται πολύ περίσσοτερο από μένα με το πέρασμα των μηνών(ο πατέρας του έιχε καρκίνο και ήθελε άμεσα να του χαρήσει ένα εγγόνι) είπα εγώ δεν θα αγχωθώ για να μη τρελαθούμε και οι δύο και τότε ήρθε. Και το κάναμε όποτε θυμόμασταν να σου πω την αλήθεια, γι΄αυτό σου λέω, χαλάρωσε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!

ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!!!! ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ!!! ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ...ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ..ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΓΟΝΙΜΕΣ!

ΞΕΧΝΑ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ,ΚΑΝΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofulaΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠO 10 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ 30-40 ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΕΣΤ CLEAR BLUE

K ΕΠΙΑΣΑ ΑΜΕΣΟΣ

ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΕΣ ΚΑΛΟ ΤΕΣΤ? Κ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ 4 ΜΗΝΕΣ Κ ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΕΣΤ Κ ΕΠΙΑΣΑ ΑΜΕΣΟΣ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΤΕΣΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφούλα βλέπω πως είσαι καινούριο μέλος, οπότε καλώς ήρθες στην παρέα μας! :)

Πολύ πρόσφατα έγραφα σε μια άλλη κοπέλα τα εξής:

crazy έγραψε:

Όσον αφορά αυτό που γράφεις πρέπει να ξέρεις το εξής που μου έχει εξηγήσει ο γυναικολόγος μου: το άγχος επηρεάζει άμεσα τον κύκλο μας. Πως; Όπως ίσως ξέρεις, η υπόφυση ρυθμίζει το ορμονικό μας σύστημα. Το άγχος όμως επηρεάζει τη λειτουργία της υπόφυσης, με αποτέλεσμα να επηρεάζεται το ορμονικό μας σύστημα. Αλλά το ορμονικό σύστημα έχει άμεση σχέση με τον κύκλο μας. Οπότε, όπως καταλαβαίνεις, μια διαταραχή στο ορμονικό μας σύστημα, επηρεάζει και τον κύκλο μας!

Αυτό μπορεί να σημαίνει πολλά πράγματα:

- απουσία ωορρηξίας (!!)

- δημιουργία κύστεων

- αλλοίωση του κύκλου (συνήθως μεγαλώνει δημιουργώντας μας τις ελπίδες..)

Γι'αυτό θα σε συμβούλευα το επόμενο διάστημα να παρατήσεις τα ημερολόγια, τα θερμόμετρα και ό,τι άλλο χρησιμοποιείς για εντοπισμό των γόνιμων ημερών... ξέχνα ότι προσπαθείς, άστο λίγο καιρό έτσι.. κι απλά ρίξτε το στις αγκαλίτσες!

Μπορείς να εφαρμόσεις τη "συνταγή";;

Είναι δοκιμασμένη και πετυχημένη!

Μπορείς κι εσύ να εφαρμόσεις την "συνταγή";;;

Κάν'το και θα με θυμηθείς όταν σύντομα θα'χεις στα χέρια σου θετικό τεστάκι! ;):)

Και κάτι ακόμα! Είπες ότι ξεκίνησες τα τεστ ωορρηξίας από την 11η μέρα. Σκέφτηκες ποτέ ότι μπορεί να είχες ήδη κάνει ωορρηξία και γι'αυτό δεν σου "χαμογέλασε" μετά;;; ;) Το τεστ δείχνει πριν την ωορρηξία θετικό, όχι μετά! Όλα είναι πιθανά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofoulina μην αγχώνεσαι κοπέλα μου. ενδεχομένως να έγινε λίγο πιο πριν η ωορρηξία σου. αυτό που χρειάζεται λοιπόν είναι να αποβάλεις το άγχος και να χαρείτε με τον αντρούλη σου όμορφες στιγμές. όλα θα έρθουν και σου εύχομαι πολύ σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofoulina mou ola ta ethoun otaqn den to perimeneis.egw prospathousa 20 oloklirous mines me ton antrouli mou!eimaste apolyta ygeieis alla poly aghos to thelame para ploy!!!twra eimai 5 minwn giati eipa telos an thelei as erthei kai irthe kai einai beba!!!!einai poly nwris kali mou ALLA SOU EFXOMAI NA MIN ERGISEI!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΣΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΟΥ....Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολεσ τισ κοπελεσ που μου απαντησαν .ειλικρινα μου δινεται που δυναμη

θα συνεχισω τα τεστακια μεχρι την πεμπτη.την παρασκευη λεω να παω στο γιατρο να κανω τεστ παπ και εναν υπερηχο και θα δουμε....

ευχομαι σε ολεσ ν απανε ολα καλα

χθεσ περασα τη μερα μου εξω απο μια μοναδα εντατικης θεραπειασ και ειδα οτι η ζωη ειναι πολυ ωραια για να την θεωρουμε δεδομενη.οταν εχουμε την υγεια μας ολα θα γινουν οπως πρεπει στο χρονο τουσ

να εχουμε υγεια και τη βοηθεια του θεου και ολα θα γινουν οταν πρεπει..

θα ανοιξω μια λιστα με την ημερομηνια που δεν περιμενω....

περιμενω παρεουλα για να τα λεμε παρεα να μοιραζομαστε εμπειριεσ και φοβουσ και να γινουμε μια διαδικτυακη παρεουλα....λοιπον

1,sofoulina 9/02/2010 δεν περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofoulina έγραψε:

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολεσ τισ κοπελεσ που μου απαντησαν .ειλικρινα μου δινεται που δυναμη

θα συνεχισω τα τεστακια μεχρι την πεμπτη.την παρασκευη λεω να παω στο γιατρο να κανω τεστ παπ και εναν υπερηχο και θα δουμε....

ευχομαι σε ολεσ ν απανε ολα καλα

χθεσ περασα τη μερα μου εξω απο μια μοναδα εντατικης θεραπειασ και ειδα οτι η ζωη ειναι πολυ ωραια για να την θεωρουμε δεδομενη.οταν εχουμε την υγεια μας ολα θα γινουν οπως πρεπει στο χρονο τουσ

να εχουμε υγεια και τη βοηθεια του θεου και ολα θα γινουν οταν πρεπει..

θα ανοιξω μια λιστα με την ημερομηνια που δεν περιμενω....

περιμενω παρεουλα για να τα λεμε παρεα να μοιραζομαστε εμπειριεσ και φοβουσ και να γινουμε μια διαδικτυακη παρεουλα....λοιπον

1,sofoulina 9/02/2010 δεν περιμενω

Πολυ σωστα οσα λες κ ετσι πρεπει να σκεφτομαστε ολοι κ ολες!Η λιστα που λες υπαρχει ηδη στο mammyland.Βρες την κ βαλε το ονομα σου εκει.Καλη τυχη στις προσπαθειες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου

οπωσ ξερετε αρχισα το τεστ ωορυξιασ αλλα δυστυχωσ χθεσ εκανα το τελευταιο γιατι αρρωστησα,γαστρεντεριτιδα με πυρετο οποτε σκεφτηκα οτι και αν δειξει θετικο δεν θα μπορεσω να κανω κατι γιατι περνω φαρμακα.οποτε τον αλλο μηνα δυστυχωσ,...

δεν εμαθα και αν κανω τελικα ωορυξια οποτε θα παω στο γιατρο μολισ μου τελιωσει η περιοδος.

στεναχωρηθηκα.....

λετε να το συνεχισω να το κανω τωρα το τεστ η οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ.ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΛΙΣΗ ΚΑΙ Η ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.Η ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΓΡΟ!ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΘΕΡΑΠΕΙΑ...ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofoulina έγραψε:

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολεσ τισ κοπελεσ που μου απαντησαν .ειλικρινα μου δινεται που δυναμη

θα συνεχισω τα τεστακια μεχρι την πεμπτη.την παρασκευη λεω να παω στο γιατρο να κανω τεστ παπ και εναν υπερηχο και θα δουμε....

ευχομαι σε ολεσ ν απανε ολα καλα

χθεσ περασα τη μερα μου εξω απο μια μοναδα εντατικης θεραπειασ και ειδα οτι η ζωη ειναι πολυ ωραια για να την θεωρουμε δεδομενη.οταν εχουμε την υγεια μας ολα θα γινουν οπως πρεπει στο χρονο τουσ

να εχουμε υγεια και τη βοηθεια του θεου και ολα θα γινουν οταν πρεπει..

θα ανοιξω μια λιστα με την ημερομηνια που δεν περιμενω....

περιμενω παρεουλα για να τα λεμε παρεα να μοιραζομαστε εμπειριεσ και φοβουσ και να γινουμε μια διαδικτυακη παρεουλα....λοιπον

1,sofoulina 9/02/2010 δεν περιμενω

σοφουλινα σε γραφω στην τυχερη μας λιστα..καλώς να μας έρθεις..χωρίς αγχος και όλα θα γίνουν..ελα στο δεν περιμενουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφουλίνα μου καλώς ήρθες στην παρεούλα μας

άσε τα τεστ και μην το σκέφτεσαι τόσο. κάντε απλά τρελίτσες με τον αντρούλη σου και θα δεις που θα έρθει από μόνο του...

όσο το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι τόσο χειρότερα

απλά βγάλτο από το μυαλό σου και θα δεις που θα πετύχει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofoulina min agxonesai gia tin ooriksia.pernao kai go tin idia fasi.emeis prospathoyme ennia mines tora.otan eixa paei gia test pap o ginaikologos moy xe brei ena oario etoimo na spasei alla den kaname kati giati o antras moy epine isxira antibiotika kai o ginaikologos moy eipe oti isos epireaze to embrio se mia endexomeni egkimosini(tosi gkantemia)argotera pira to periboito test ooriksias to opoio den edeikse tipota.se til epikoinonia me ton ginaikologo moy moy eipe oti dio mines to xrono toylaxiston mporei na min exoyme alla kai ayta ta test den einai 100% egkyra.an to skeftoume logika pragma poy ki ego de to kanokatastrefoume tin psixologia mas kai oli mas tin diathesi.ipomoni mexri na aisthanthoyme ena bebaki mesa mas kai na to kratisoyme agkalia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κορίτσια είμαι κι εγώ νέα στο forum. Είμαι στον τρίτο μήνα των προσπαθειών (τελευταία περίοδος 26/1).Νομίζω πως ούτε αυτό το μήνα έγινε κάτι γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Έχω κύκλο 26-28 ημερών και προσπαθούμε να ερχόμαστε σε επαφή από την 10ως την 17μέρα του κύκλου. Η αλήθεια είναι πως αγχώνομαι κάθε φορά που βλέπω να μου έρχεται περίοδος. Πως γίνεται να μην αγχώνομαι;;; Αγχώνομαι περισσότερο όταν κάποιες μου λένε πως έμειναν με την πρώτη έγκυες. Μετά από πόσο διάστημα αναμονής πρέπει να επισκεφτούμε γιατρό;;

Εύχομαι να είστε γουρλούδες και να μας επισκεφτεί σύντομα ο πελαργός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...