Μετάβαση σε περιεχόμενο

να 'μαι και 'γω στο club "ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ"


Recommended Posts

Ναι!!!! Κι εμένα έχει μια τάση μείωσης! Και σε διάρκεια της περιόδου (έχει μειωθεί αρκετά σε σχέση με το παρελθόν) και σε μέγεθος του κύκλου. Έπαιζε από 27 (σπάνια) μέχρι 32 - πάντως πιο συχνά πάνω από 30. Και τώρα, τους τελευταίους μήνες παίζει εκεί γύρω στις 26-27 ημέρες και πιο σπάνια πάει πάνω από 28 κι ακόμα πιο σπάνια πάνω από 30...

Η συζήτηση έχει γίνει κι έχει ξαναγίνει... έχει κι αυτός τα δίκια του κι εγώ τα δικά μου.... άντε να δούμε... Θα τα γράψω κάποια στιγμή σε θέμα, όλη την ιστορία, για να μου πείτε τη γνώμη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΟΝΤΩΣ...ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ ΤΡΕΛΑ...

Κ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ,ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ...ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΡΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΥΤΗ Η ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκο, κατ'αρχήν μην αγχώνεσαι για τις ενέσεις! Εγω έκανα 8 χρόνια ινσουλίνες, τώρα φοράω ένα άλλο σύστημα που λέγεται αντλία και δεν χρειάζομαι ενέσεις, και απο τότε που έμεινα έγκυος κάνω και ηπαρίνες! όπως καταλαβαίνετε εχω τεραααστια εμπειρια, τόση που αν δυσκολεύεσται ευχαρίστως να σας μάθω εγω πως θα τις κάνετε! Πάντως οι φαρμακοποιοί κάνουν άνετα αυτη τη δουλεια. Εγω τις ηπαρίνες απο την 1η μέρα τις κάνω στο μπούτι γιατι αφενός στην κοιλιά λίγο με ενοχλεί η ιδέα και η αίσθηση και επειδη θα κάνετε σίγουρα μελανίτσες, ε, δεν ήθελα στην κοιλίτσα! Θέλω να είναι πεντακάθαρη και να την θαυμάζω! ενω στο μπούτι δε με νοιάζει αν μελανιάσω!

Να σκεφτεσται μόνο οτι τώρα ξέρετε που ειναι το πρόβλημα και αμέσως θα δράσετε! άλλο παιδάκι ΔΕΝ θα χαθεί! ΤΕΛΟΣ! (εγω εχασα 2 πριν μάθω για την θρομβ/λία). Και επιπλέον, αφου τα κατάφερα εγω με τόσα προβλήματα...είναι θεμα χρόνου για όλες σας!

Καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Ρουλάκι μου όταν το ανοίξεις το θέμα θα σου πω και εγώ τη γνώμη μου.

Alexdim όντως είσαι ζωντανό παράδειγμα αισιοδοξίας εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου και σύντομα να χαρείς ένα υγιές μωράκι.

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια το έχω πει σε εσάς, το είπα στην οικογένειά μου, αλλά δε θέλω με τίποτα να το συζητήσω με την πεθερά μου. Δεν ξέρω ενώ είναι καλός άνθρωπος δε λέω κάτι με ενοχλεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε χρειάζεται να το συζητήσεις... ;)

Εσύ θα κάνεις ό,τι χρειαστεί, από κει και πέρα, όσο λιγότεροι κι όσο λιγότερα ξέρουν, τόσο καλύτερα για σένα.. για να μη σε ζαλίζουν με τις γνώμες, τις υστερίες και τα "ξέρω" τους! ;)

Γιατί ως γνωστόν, όλοι είμαστε γιατροί, όλων των ειδικοτήτων σ'αυτήν τη χώρα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλάκι μου, η πεθερά μου ένας λόγος παραπάνω ότι τα ξέρει όλα και δεν της αλλάζεις τη γνώμη με τίποτα. Κάθε φορά για να την κάνω να καταλάβει ότι έχει άδικο μου βγαίνει η ψυχή ώρες ολόκληρες. Άσε που πολλές φορές την έχω πιάσει να λέει και ψέματα (για χαζά βέβαια). Αλλιώς τα λέει τη μία μέρα αλλιώς την άλλη και άλλα λέει σε μένα άλλα λέει στους άλλους και δεν το καταλαβαίνω γιατί το κάνει γιατί όπως προείπα για βλακίες γίνεται όλο αυτό... τι να πω? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγά μη δώσεις και αναφορα καλε!

Υποχρεωμένη δεν είσαι να το πεις σε κανέναν...εσυ, ο άντρας σου και ο γιατρός σου!

Εγώ ούτε στη μάνα μου δε το είπα περι θρ/λιας, οχι για άλλο λόγο απλα γιατι δεν αισθάνομαι οτι πρέπει να δίνω τέτοιες αναφορες! Δλδ θα τους λέω "10:00 παίρβω σίδηρο, 1:00 φυλικό οξύ και 5:00 ηπαρίνη"? Γιατι? Τι θα κερδίσω? Και αν το πω ή το μάθουν ή το καταλάβουν στην πορεία πάλι δε με ενοχλει...δικό μου ζήτημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΑ

ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ :blush:

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΣΤΟ CLUB :)

ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΩ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΙΣ

ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η

alexdim, ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΘΕΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ

ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ... ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ

ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ...ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ

(ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ :angry: )ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ

ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝ ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ!!! ;)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ... Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ

ΤΑ ΜΕΣΑ ... ;)

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ

ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ (Κ ΤΟ ΕΝΝΟΩ) !!!

Ε, ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ

ΑΡΧΗ ΜΟΝΗ ΜΟΥ !!! :laugh: ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΝΟ

ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΨΑΝ -ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΑ Κ ΔΕΝ

ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟΦΑΣΗ- ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ

ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ ΚΑΙ

ΜΕΤΑ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ (ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΙ)!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ... ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΙΔΙΑ ΩΡΑ

ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ 24ΩΡΕΣ Ή ΚΑΘΕ 12 ΩΡΕΣ

(ΕΧΕΙ ΚΑΙ 12ΩΡΕΣ ΔΟΣΕΙΣ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ 2 ΕΝΕΣΕΙΣ :blink:

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ

ΜΠΟΡΕΣΑ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ

Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ :laugh: :laugh: :laugh:

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΑΣ

ΝΑ ΚΑΡΠΟΦΟΡΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΡΟΥΛΙΤΣΑ ΜΑΣ !!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα μου κατάφερέ το εσύ και θα παίρνω το αεροπλάνο κάθε μέρα να σου κάνω εγώ την ένεση! ;):lol: :silly: :woohoo:

fatsoula τουλάχιστον τώρα ξέρεις...

Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ δεν μπορούσα να μείνω έγκυος επί 2 χρόνια σχεδόν και τελικά έκανα εξωσωματική και έμεινα - επειδή πρόβλημα δεν βρισκόταν είχα κάνει του κόσμου τις εξετάσεις και στο τέλος έκανα και για θρομβοφιλία προληπτικά - χωρίς να έχω ποτέ αποβάλει. Από έναν κατάλογο 10 μετρήσεων, οι 3 βγήκαν μη φυσιολογικές και ο γιατρός μου είπε να κάνω ηπαρίνες για καλό και για κακό, χωρίς να είναι βέβαιο ότι αν δεν τις έκανα θα απέβαλλα... Αλλά εννοείται ότι - ειδικά επειδή άργησα να μείνω έγκυος και είμαι και 35 χρονών - δεν υπήρχε περίπτωση να το ρισκάρω. τις κάνω λοιπόν καθημερινά από την εμβρυομεταφορά - τώρα είμαι 31η εβδομάδα και μάλλον θα τις κάνω μέρχρι να γεννήσω. Μου τις κάνει ο άντρας μου... Εντάξει, καλύτερα θα ήταν να μην χρειαζόντουσαν , αλλά δεν είναι τίποτα και κάθε φορά που πάω να δυσνασχεστήσω σκέφτομαι ότι μπορεί σε αυτές να οφείλω το ότι το μωράκι κρατήθηκε στην κοιλιά μου και τότε λέω ... σε ευχαριστώ ενεσούλα μου!

Αυτό που σου είπαν όλες οι προλαλήσασες είναι απόλυτα σωστό: να χαίρεσαι που βρήκες το πρόβλημα και που είναι ένα πρόβλημα παλιό, γνωστό και κοινό και αντιμετωπίζεται με επιτυχία, χωρίς καθυστερήσεις και παρενέργειες. Υπάρχουν τόσα "μυστηριώδη" ή δύσκολα προβλήματα στο θέμα σύλληψη και κύηση που όποιος βρίσκει το πρόβλημα πραγματικά πρέπει να χαίρεται, να κάνει ό,τι του λένε και να κοιτάει μπροστά!

Αν μπορέσεις να τις κάνεις και μόνη σου θα είσαι και πολύ ... μάγκας! εγώ βολεύτηκα με τον άντρα μου και δεν το έχω τολμήσει - έίναι όμως απλούστατες ενέσεις με μικρές βελονίτσες και η όποια ενόχληση κρατάει λιγότερο από ένα λεπτό!

Οσο για τα πεθερικά, τους κουμπάρους κλπ εννοείται ότι δεν είσαι υποχρεωμένη να τους το πεις... Εμένα εκτός από τους γονείςμου και 2 φίλες μου κανείς άλλος δεν ξέρει καν για την εξωσωματική - αν είχα χρειαστεί πολλε΄ς θα το είχα πει κάποια στιγμή γιατί θα είχα κουραστεί να κρύβομαι και γιατί θα το υποπτεύονταν ίσως κάποιοι - Ειχα την τύχη να είναι με την πρώτη - και αφού δεν το είπα εξ αρχής (γιατί πίστευα ότι θα με άγχωναν περισσότερο) δεν το είπα ούτε μετά.

Είναι δικό σου θέμα απολύτως - αν νιώθεις καλύτερα να ... χτυπάς την ένεση την ώρα του οικογενειακού δείπνου, ή να μην το πεις ποτ΄΄ε, εσύ αποφασίζεις

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Βρε Βούλα.. βουνό μου φαίνεται κι εμένα αυτό με τις ενέσεις.. πως τις έκανες μόνη σου;;; :unsure::huh:

Εύκολο!! Θα σου στείλω την πεθερά μου να σου κάνει την 1η! Μετά από αυτό θα σου φαίνεται παιχνιδάκι!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Εγώ θρομβοφιλία δεν είχα. Η εγκυμοσύνη μου κύλισε πολύ ομαλά χωρίς προβλήματα. Μετά την καισαρική όμως παρουσίασα θρόμβωση στον αριστερό μου μηρό. :angry::angry::( (Αλήθεια γνωρίζει καμία αν σε επόμενη εγκυμοσύνη θα πρέπει να κάνω ενέσεις;;)

Νοσηλεύτηκα 5 μέρες στο νοσοκομείο 20 ημερών λεχόνα και έκανα ηπαρίνες για 3 μήνες. Στην αρχή μου τις έκανε η μαμά μου, είχε εμπειρία από τη γιαγιά μου, με ενοχλούσε, αλλά το υπέμενα. Έλα όμως που χρειάστηκε να πάμε στο χωριό του άντρα μου.

Ποιός θα μου κάνει τις ενέσεις; Η πεθερά μου! Είχε άλλωστε και εμπειρία απο τον παππού του άντρα μου. Μου έκανε το πρώτο βράδυ! Πετάχτηκα στο ταβάνι από τον πόνο!! :S:S:blush:

Ε μετά από αυτό μια χαρά νοσοκόμα του εαυτού μου έγινα!!

Πάντως κορίτσια οι ενέσεις είναι το τελευταίο που πρέπει να σας απασχολεί. Η υγεία σας και τα μωρά σας πάνω απ' όλα!!

Α! και όσο για τους τρίτους όσο λιγότεροι γνωρίζουν τόσο καλύτερα. Ή πεθερά μου έκλαιγε καθε μέρα και μου έριχνε την ψυχολογία. Λες και θα πέθαινα ρε παιδι μου. ΟΚ δεν είμαι αχάριστη, αλλά μου έκανε κακό ψυχολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoula.aik.1981 σχετικά με τα τρίτα άτομα κάνε ότι νιώθεις καλύτερο!Εγώ στην αρχή δεν το είχα πει ούτε στους γονείς μου γιατι έχουν άγχος και στεναχωριουνται.Μονο εγώ,ο άντρας μου και ο γιατρός.Δεν υπάρχει λόγος δεν θα αλλάξει κάτι στην ζωή σου..μια μικρή ενεσούλα δευτερολέπτων ;)

Είμαι στην 17η εβδομάδα(+5μέρες) και η εγκυμοσύνη μου πάει μεχρι τώρα υπέροχα(φτου,φτου!).Είχα μια ατυχία με προηγούμενη εγκυμοσύνη το καλοκαίρι και γι αυτό κάνω την ένεση από την ημέρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη αυτή, θα την κάνω σε όλη την διάρκεια και κάποια στιγμή ίσως χρειαστεί να αλλάξω την δόση ..λόγω βάρους :side: .Όλα καλά θα πάνε ,είναι ένα πρόβλημα που από την στιγμή που θα το διαγνώσεις διορθώνεται πολύ εύκολα.Τις ενέσεις μην τις σκέφτεσαι καθόλου!

Με το καλό να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη σύντομα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Ρούλα μου κατάφερέ το εσύ και θα παίρνω το αεροπλάνο κάθε μέρα να σου κάνω εγώ την ένεση! ;):lol: :silly: :woohoo:

Βρήκα και νοσοκόμα - φέρτε μου τις ενέσεις τώρα!!!!!! :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo: :P

Ευχαριστώ βρε φιλενάδα!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sissio έγραψε:

crazy έγραψε:

Εύκολο!! Θα σου στείλω την πεθερά μου να σου κάνει την 1η! Μετά από αυτό θα σου φαίνεται παιχνιδάκι!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μου έκανε το πρώτο βράδυ! Πετάχτηκα στο ταβάνι από τον πόνο!!

[/quote:4ug3ym6u]

:huh::huh::dry::S

Άσε, το μετάνιωσα... δε θέλω παιδί!!! :P:P :laugh: :silly: :silly: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κατερίνα, πού χάθηκες;

Εγώ δεν ξέρω σχεδόν τίποτα για τη θρομβοφιλία, αλλά απ' όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, δε νομίζω ότι είναι κάτι τόσο σοβαρό. Από τη στιγμή που το γνωρίζεις, δεν είναι καν πρόβλημα. Αντιμετωπίζεται εύκολα. Θα κάνεις τις ενεσούλες σου και θα σκέφτεσαι ότι είναι για το παιδάκι σου και ούτε που θα το καταλαβαίνεις! Εδώ πέρα άλλες περνάνε από σαράντα κύματα για να κάνουν παιδί, τώρα τις ενέσεις θα σκεφτούμε;

Είμαι σίγουρη ότι πάρα πολύ σύντομα θα κρατάς στην αγκαλίτσα σου ένα υγιές μωρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΜΑΘΕΣ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΤΣΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας girls και εγω στο club ανηκω.Τωρα που ειμαι εγκυος κανω ενεσεις ηπαρινης και δε με πειραζει καθολου αρκει να κρατησω γρηγορα το ζουζουνι μου στην αγκαλια μου.την πρωτη ενεση την εκανα στο φαρμακειο και τωρα τις κανω μονη μου στην κοιλια.να πω την αληθεια δεν ποναω καθολου.τις κανω καθε μεσιμερι την ιδια ωρα.φιλακια και καλη επιτυχια σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexdim μου μάλλον έτσι θα κάνω δε θα πω τίποτα στα πεθερικά μου. όντως δεν χρειάζεται να ξέρουν.

Ελενάκι μου (το αγοράκι μου) τι κάνεις? και εγώ δεν μπαίνω και συνήθως μπαίνω αργά το βράδυ. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, ελπίζω να μείνω σύντομα έγκυος και να αντιμετωπίσω τους φόβους και τις ανησυχίες μου για να μου φύγει και το άγχος.

Ιfigeneia μου να σαι καλά για τα καλά σου λόγια, σε ευχαριστώ

ΛΙΖΑ με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου, κοντεύεις κιόλας...

Sissio ποιος ξέρει τι τράβηξε ο γεράκος από τις ενέσεις της πεθεράς σου... :laugh: :laugh: :laugh:

madrid05 με το καλό το μωράκι σου, έχεις ακόμα εσύ... :)

Ρουλάκι μου μην απογοητεύεσαι θα κρατήσουμε μακριά την πεθερά της Sissio μη μας πάθεις και τίποτα :laugh: :laugh: :laugh:

Άννα - Μαρία μου μπαίνω αλλά συνήθως αργά το βράδυ, ελπίζω να σε πετύχω καμιά μέρα να τα πούμε που έχουμε και καιρό. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :kiss:

Λενάκι μακάρι και γω να φτάσω στο σημείο να έχω στα χέρια μου ένα υγιές μωράκι σαν και σένα. Να σου ζήσει η κοράκλα σου... :silly:

ran με το καλό να γεννήσεις το παιδάκι σου και όλα να πάνε καλα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου έχω και μία άλλη απορία.

όσο είσασταν εγκυούλες μπορούσατε να δουλεύετε ή έπρεπε να είστε ξάπλα και να ξεκουράζεστε?

και αν δουλεύατε είχατε μήπως κάποιο πρόβλημα στο ενδιάμεσο της εγκυμοσύνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σχολιάσω λίγο τα προηγούμενα...

Δεν τις κάνω στο εσωτερικό του μπουτιου, και μόνο που το σκέφτομαι ανατριχιάζω..., στον μηρό μπροστα τις κάνω, φάτσα φορα! Δεν πονάει βρε κορίτσια καθόλου εκεί γιατι είναι και οι μύς και βοηθάνε! Δοκιμάστε το όσες ενοχλείσται στην κοιλίτσα, θα με θυμηθείτε!

Εγω πάλι μόλις την κάνω λέω στο ζουζούνι μου "άντε, στην υγειά μας"! Λες και το κερνάω σφηνάκι! Αχ είμαι για δέσιμο τώρα που το σκέφτομαι...!

Τώρα, όσων αφορα για την "ξάπλα", η θρομβοφιλια δεν σε ενοχλεί στο να δουλεύεις κανονικά, να βγαινεις-να μπαίνεις, να κάνεις ότι θες! Καμία σχέση! Μην ανησυχείς καθόλου, κανένας περιορισμός. Θα έχεις μόνο στο μυαλό σου να τηρείς το 24ωρο ωράριο σωστά και that's it!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoula.aik.1981 έγραψε:

κοριτσάκια μου έχω και μία άλλη απορία.

όσο είσασταν εγκυούλες μπορούσατε να δουλεύετε ή έπρεπε να είστε ξάπλα και να ξεκουράζεστε?

και αν δουλεύατε είχατε μήπως κάποιο πρόβλημα στο ενδιάμεσο της εγκυμοσύνης?

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΞΑΠΛΑ Η ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ. ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ, ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας έχω πρίξει λιγάκι με τις απορίες μου ε? Συγνώμη!!!

Ήθελα να μάθω τις ενέσεις ηπαρίνης μπορούμε να τις γράφουμε στο ΙΚΑ, σε τι ειδικότητα γιατρού και με 0% συμμετοχή ή πληρώνατε κάποιο ποσό στο φαρμακείο? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγώ έχω ΤΕΒΕ και μου τις γράφει ή Παθολόγος ή ο γυναικολόγος και δεν έχω καθόλου συμμετοχή. Γενικά πάντως ότι μα ότι φαρμακο χρειάζεσαι την περίοδο της εγκυμοσύνης μπορεί να τα γράφει ο γυναικολόγος "λόγω κύησης". Τουλάχιστον αυτό ισχύει για το ΤΕΒΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου τις γράφει η αιματολόγοςς μου σε συνταγή ιδιωτικά, και με αυτό το χαρτί πάω στο γυναικολόγο του ΙΚΑ στο κέντρο μάνας κ παιδιού και μου τις γράφει στο βιβλιάριο του ικα, και έχουν μηδενική συμμετοχή όπως και όλα τα φάρμακα τις εγκυμοσύνης. Δηλαδή δεν πληρώνω τίποτα! Έχει και κάτι καλό το ικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...