Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΧΝΗΤΗ ΕΜΥΝΟΠΑΥΣΗ


butterfly1

Recommended Posts

κοριτσια γεια σασ. εχω καιρο να σασ γραψω ειχα διαφορα θεματα.λοιπον τον νοεμβριο εκανα και δευτερη επεμβαση για ινομυωματα(ανοιχτο χειρουργειο).ο γιατροσ μου ειπε οτι εχω ινομυωματωδη μητρα και οτι πρεπει για 6 μηνεσ να κανω ενεσεισ arvecap για να μου σταματησουν την περιοδο.ειμαι στην τριτη ενεση αλλα κοριτσια δεν αντεχετε αυτο το πραγμα.καθε μερα ειμαι χαλια εξαψεισ παιρνω φωτια σασ λεω , νευρα καταθλιψη και το χειροτερο απολα ειναι οτι με πιανουν και κρισεισ πανικου(ταχυπαλμια δυσπνοια μουδιασμα και νομιχω οτι πεθαινω)ολοι μου λενε οτι ειναι απο την εμυνοπαυση.δεν μπορω ουτε απο το σπιτι να βγω φοβαμαι οτι κατι θα παθω. ξερει καμια ή εχει καποια εμπειρια απο αυτην την διαδικασια γιατι θα μου στριψει.σοσ.φιλακια πολλα !Α μετα απο αυτην την διαδικασια μολισ τελειωσουν οι ενεσεισ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελιτσα μου,ακριβως το ιδιο πραγμα συνεβη στην αδερφη μου,πριν 5 χρονια αφαιρεσε μια τεραστια κυστη απο την μια της ωοθηκη κ μετα απο 2 χρονια αφαιρεσε ινομυωμα απο τη μητρα.Και αυτη τραβηξε τα ιδια,ενεσεις κ χωρις περιοδο για αρκετο διαστημα.Η αληθεια ηταν οτι ζοριστηκε αρκετα κ επισης κ εκεινη παθαινε κρισεις πανικου κ πιστευε πως θα πεθανει.Την τρεχαμε στα νοσοκομεια καθε τρεις κ λιγο γιατι πιστευε πως της κοβοταν η αναπνοη.Μπορω να σε καταλαβω τι περνας,αν κ δεν το εχω νοιωσει εγω προσωπικα αλλα την περασα την ιδια εμπειρια απο πολυ κοντα.

Δεν υπαρχει κατι αλλο που μπορεις να κανεις εκτος απο υπομονη.Το ξερω οτι υποφερεις,ειναι δυσκολη η κατασταση.Παντως,αν σε βοηθαει αυτο που σου λεω,η αδερφη μου βρηκε καποια στιγμη διεξοδο κανοντας ρεϊκι.Ειναι κατι σαν τη γιογκα...περιπου,δεν γνωριζω κ πολλα για αυτο.

Ελπιζω να τελειωσει γρηγορα η θεραπεια σου κ να νοιωσεις καλυτερα,παντως κ αλλη μια φιλη μου που εβγαλε κυστη απο τη μια ωοθηκη κ λογω ενδομητριωσης,εκανε για ενα διαστημα τεχνητη εμμηνοπαυση,περιπου τα ιδια ενοιωθε.

Να σκεφτεσαι οτι ειναι φαση κ θα περασει,δεν θα εισαι για παντα ετσι.Δυναμη να εχεις κ υπομονη,οσο μπορεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΣΑ .... :(

ωχχχχ ποσο μα ποσο σε καταλαβαινω!!! :(

Αυτες οι ξαφνικες εξαψεις...αφου εκει που καθομουν ησυχη και ΩΡΑΙΑ αρχισα και εκανα αερα...ή εβγαινα εξω..ή αν κοιμομουν πετουσα τα παπλωματα!!!!

Ολα τα ιδια ακριβως συμπτωματα σου λεω με οσα περιραφεις!

Αυτο που σου λεει η ζουμπι μου ακουγεται καλο.Για ξεκινησε καμμια γιογκα ή οτιδηποτε αλλο πιστευεις οτι σου αρεσει και σε χαλαρωνει!

Θα περασει αυτο μονο θα σου πω! Υπομονη...και ψυχραιμια!

Οτι θες τα ξανα λεμε πολυ ευχαριστως!!!!

ΠΟΣΟΟΟΟΟ ΣΕ ΝΟΙΩΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

ποτε πας για επεμβαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia kai ζουμπι σασ ευχαριστω παρα παρα πολυ δεν μπορειται να φανταστιστε κοριτσια ποσο καλυτερα νιωθω.νομιζα οτι κατι αλλο εχω και οτι μονο εγω τα παθαινω.λοιπον κοριτσια με ειδε η φαρμακοποιοσ μοθ σε αυτα τα χαλια και μου προτεινε εναν ομοιοπαθητικο γιατρο.τελειοσ.δεν ηξερα τι ειναι αυτο αλλα πηγα.κοριτσια μια εβδομαδα τωρα ειμαι αλλοσ ανθρωποσ βρηκα τον εαυτο μου και πανω απο ολα τελοσ οι κρισεισ πανικου.δεν το περιμενα αλλα ειμαι καλα.το προτεινω σε οποια θελει.εξαψεισ εχω πιο λιγεσ αλλα ελεγχομενεσ.κανω και γυμναστικη και ολα καλα .μεχρι στιγμησ τουλαχιστον.φιλακια σασ πολλα μακια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...