Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου τη δίνει!


IreneValadia

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 244
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΡΤΕΜΗ έγραψε:

τι να πω εγώ, που επειδή είμαι ασφαλισμένη στο ΤΕΒΕ και δεν δικαιούμαι καθόλου άδεια. Μου δίνει όση άδεια θέλει και με πληρώνει όπως νομίζει αυτός. Εσύ τι εννοείς?Θα κάτσεις 4 μήνες και δεν θα πληρώνεσαι?

Θα μου δώσει λεφτά το ΙΚΑ αλλά μετά από τρελλό τρέξιμο και χαρτούρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα! Μόνο εμείς στο ΤΕΒΕ είναι είμαστε ξεκρέμαστοι. Στο λεώ γιατί σε 4 μήνες γεννάω κι εγώ. Κι αυτό το μετά που το αφήνεις το σκέφτομαι πάρα πολύ, εγώ δεν έχω όμως γιαγιάδες και παππούδες διαθέσιμους το πρωϊ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΤΕΜΗ έγραψε:

Κατάλαβα! Μόνο εμείς στο ΤΕΒΕ είναι είμαστε ξεκρέμαστοι. Στο λεώ γιατί σε 4 μήνες γεννάω κι εγώ. Κι αυτό το μετά που το αφήνεις το σκέφτομαι πάρα πολύ, εγώ δεν έχω όμως γιαγιάδες και παππούδες διαθέσιμους το πρωϊ

εγώ που έχω ΤΕΒΕ αλλά στην ουσία είμαι με εξαρτημένη εργασία και τις 2 φορές που γέννησα άφησα τα κοριτσάκια μου στη μαμά μου από 40 ημερών και φυσικά δεν πληρώθηκα το μήνα που έλειπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ με εξαρτημένη σχέση εργασίας είμαι. Έχω θυμώσει πάρα πολύ και με αυτό που γράφεις. Τι παέι να πει δεν πληρώθηκες? Έλεος!!! Τι έπρεπε να κάνεις δηλαδή? Να γεννήσεις μέσα στη δουλειά και την άλλη μέρα ν΄αφήσεις το παιδί σου. Τι απανθρωπια υπάρχει θεε μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη δίνει που μετά απο 7 μήνες κατάφερα σήμερα να

μου κρατήσει η μαμά μου το μικρό για να πάω γυμναστήριο

(μπας και σουλουπωθω λιγάκι)και πριν λίγο μου ρθε η

....ακατονόμαστη!!!!!

Επίσης μου τη δίνει που σήμερα είναι η πρώτη μέρα δίαιτας(μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες)και τελικά αυτή τη στιγμή

κρατάω στο χέρι μου και τρώω ένα λουκούμι!!!(άτιμη ακατονόμαστη

με τις λιγούρες σου για γλυκά!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα μου τι δινει που την τελευταια εβδομαδα εχω ολο λιγουρες για γλυκα. αμα μου φερετε δηλαδη μια ολοκληρη τουρτα θα την φαω μονη μου η γουρουνα!!! :angry: :laugh: :laugh:

mantarini μου με ολο το θαρρος...μηπως εχεις θυρωειδη και δεν χανεις κιλα??? για ψαξ'το λιγακι... :dry:

molly καλα σου λεει η kimon....για ενα λουκουμακι...μακαρι να ετρωγα και εγω ενα λουκουμακι και να μου εφευγε η λιγουρα για γλυκο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22 έγραψε:

κοριτσια εμενα μου τι δινει που την τελευταια εβδομαδα εχω ολο λιγουρες για γλυκα. αμα μου φερετε δηλαδη μια ολοκληρη τουρτα θα την φαω μονη μου η γουρουνα!!! :angry: :laugh: :laugh:

mantarini μου με ολο το θαρρος...μηπως εχεις θυρωειδη και δεν χανεις κιλα??? για ψαξ'το λιγακι... :dry:

molly καλα σου λεει η kimon....για ενα λουκουμακι...μακαρι να ετρωγα και εγω ενα λουκουμακι και να μου εφευγε η λιγουρα για γλυκο :P

κικιτσα το έχω ψάξει και δεν είχαν βρει κάτι... :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τι δίνει επίσης:

- που ενώ έχει τόσο όμορφη μέρα εγώ δεν λέω ν΄αλλάξω τη διάθεσή μου

- που τίποτε δεν αλλάζει προς το καλύτερο

- που είμαι τόσο απαισιόδοξος άνθρωπος

- πόυ οι άνθρωποι είναι τόσο εγκλωβισμένοι στα προβλήματά τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τι δίνει που αυτή η χώρα:

-με έχει κάνει να νιώθω τόσο ανασφαλής για το μέλλον

-με αναγκάζει να καταφεύγω σε λύσεις που δεν διανοήθηκα ποτέ μου

- δεν μου αφήνει χώρο ν΄ αναπνεύσω

-δεν μου επιτρέπει να κάνω όνειρα

-δεν μ΄αφήνει να νιώσω άνθρωπος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΠΟΥ ΟΙ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ ΜΟΥ(2 ΖΩΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ)ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ Κ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ..ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΘΕΡΙΚΟ ΟΞΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΣ ΚΑΤΣΙΚΩΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΕΕΙ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΕΙΟ ΘΕΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου τη δίνει η πεθερά μου που για όλα και για όλους έχει άποψη και δεν μπορώ να της τα χώσω μια φορά να ξαλαφρώσω, για να μην στεναχωρήσω τον άντρα μου. :angry::angry::angry::angry:

Μου την δίνει που τις προάλλες ο καλός αδερφός της πεθεράς μου με κατηγόρησε οτι έχω πρόβλημα που δεν έχουμε κάνει παιδί ακόμα με τον άντρα μου και πάλι δεν μίλησα για να μην φέρω ενταση. :angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Τελικά μήπως είμαι ΚΟΤΑ????????????????????????????????? :dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry: Μου την έδωσε τώρα αυτό που έγραψα περί...κότας αλλά τέλος πάντων

Αυτά για την ώρα, δεν πιάνω τα περί κοινωνίας και πολιτείας γιατί δεν θα σταματήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΣ έγραψε:

ΤΕΛΕΙΟ ΘΕΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου τη δίνει η πεθερά μου που για όλα και για όλους έχει άποψη και δεν μπορώ να της τα χώσω μια φορά να ξαλαφρώσω, για να μην στεναχωρήσω τον άντρα μου. :angry::angry::angry::angry:

Μου την δίνει που τις προάλλες ο καλός αδερφός της πεθεράς μου με κατηγόρησε οτι έχω πρόβλημα που δεν έχουμε κάνει παιδί ακόμα με τον άντρα μου και πάλι δεν μίλησα για να μην φέρω ενταση. :angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Τελικά μήπως είμαι ΚΟΤΑ????????????????????????????????? :dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry: Μου την έδωσε τώρα αυτό που έγραψα περί...κότας αλλά τέλος πάντων

Αυτά για την ώρα, δεν πιάνω τα περί κοινωνίας και πολιτείας γιατί δεν θα σταματήσω.

αααααααααααααααααα ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!! :angry:

Εσυ ρε μαναρακι ΔΕΝ απαντησες απο ΣΕΒΑΣΜΟ σε μεγαλυτερο ?

απο ΝΤΡΟΠΗ?

ή επειδή εισαι ΚΟΤΑ???? κο κο κο κο :ohmy:

για πεςςςςςςςςςςςς.........με συγχυσες??? :angry::angry:

αααα εγω που πηρα θαρρος απο μονη μου, ως συνηθως, ειμαι η ΒΙΚΥ!!!

χαχα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarnia μου,

πρώτα απο όλα πάρε όσο θάρρος θέλεις ελεύθερα... ;););)

Γιατί δεν μίλησα ΕΛΑ ΝΤΕ!!!!!!???????????????

Μόλις είχα γυρίσει από την δουλεια και ήμουνα αλειφη(δικαιολογίες λέω τώρα για να μην αποδεκτώ το κακάρισμα).

Δεν ξέρω πραγματικά μπορεί να έχει και μία δόση αλήθειας αυτό....θα μου πεις γιατί να΄χω εγώ το πρόβλημα....????????????????????????????γιατί ο άντρας μου είναι ο καλός του ανηψιός....

Οτι και να σου πω τώρα, δεν θα καταλάβεις....πρέπει να μάθεις όλη την ιστορία περί πεθεράς....διάθεση να έχεις πάντως και αντοχή νεύρων και εγώ εδώ είμαι.....

ΤΕΛΙΚΑ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΤΑ και δυστυχώς δεν είναι η μόνη περίπτωση όσο αναφορά την πεθερούλα μου :angry::angry::angry::angry::angry:

και αυτό ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...