Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου τη δίνει!


IreneValadia

Recommended Posts

rose25 έχεις απόλυτο δίκιο...είναι πολύ μακάκες όλοι αυτοί που το παίζουν άνετοι,cool γόνιμοι κλπ. τον ίδιο ψυχολογικό πόλεμο έκαναν και σε μας που συνειδητά είχαμε πεί να περιμένουμε λίγο για μωρό αλλά αυτοί οι ακοινώνητοι μας τα πρηξαν και ειδικά του άντρα μου που ψαρώνει σε κατι τέτοια. άνοιξα κι εγω το στόμα μου και ποιος είδε τον θεο κ δεν φοβήθηκε. Όταν δε συλλάβαμε φυσιολογικά τα δίδυμα είχαν καταπιεί την γλώσσα τους.πωπω συγχήστηκα αγρίως τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 244
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aυτα...του ικα που τα βαζεις?Να παμε στο ταδε μοναστηρι,εκκλησια, κορφοβουνι.Να προσκυνησουμε, να γονατισουμε..κτλ.Εγω αυτα θελω νατα κανω μονη μου οχι με τη συμμορια των 11 να με ακολουθει κατα ποδας!Η το αλλο. -Αντε να κανετε και το δευτερο να ξεμπερδευεται-Λες και ενα παιδι ειναι αγγαρεια και υποχρεωση! ΕΛΕΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη δίνει η συννυφάδα μου (Β.)!

Σημερινός διάλογος:

- Β: ο Φ. (το 5ο της παιδί) εχθές μου είπε:

- Φ: μπορώ να μη πηγαίνω αυτές τις μέρες στο σχολείο?

- Β: γιατί?

- Φ: γιατί κρυώνουν τα ποδαράκια μου

- Ε: γιατί δε του φοράς διπλές κάλτσες?

- Β: όχι μωρέ αυτός κρυώνει στα μπουτάκια του

- Ε: γιατί δε του φοράς από μέσα μια μπιτζαμούλα αυτές τις μέρες? Εμάς έτσι μας έκανε η μαμά μου στα μεγάλα κρύα.

- Β: εμάς η μάνα μας δεν ενδιαφερόταν αν κρυώναμε ή εάν ζεσταινόμασταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Μου τη δίνει η συννυφάδα μου (Β.)!

Σημερινός διάλογος:

- Β: ο Φ. (το 5ο της παιδί) εχθές μου είπε:

- Φ: μπορώ να μη πηγαίνω αυτές τις μέρες στο σχολείο?

- Β: γιατί?

- Φ: γιατί κρυώνουν τα ποδαράκια μου

- Ε: γιατί δε του φοράς διπλές κάλτσες?

- Β: όχι μωρέ αυτός κρυώνει στα μπουτάκια του

- Ε: γιατί δε του φοράς από μέσα μια μπιτζαμούλα αυτές τις μέρες? Εμάς έτσι μας έκανε η μαμά μου στα μεγάλα κρύα.

- Β: εμάς η μάνα μας δεν ενδιαφερόταν αν κρυώναμε ή εάν ζεσταινόμασταν.

xaxxaxaxaxxaxaxaxxaxaxaxxaa poly gelioooooooooooooooooooooo

IRENE TO DIKO SOU ANEKDOTO!!!!

MA eleosssssssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!! PONTIA HTAN????

san pontiako anekdoto mou kanei!!!!(den katigorw tous pontious,allwste kai egw eimai...) :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλημέρα!

Μου τη δίνει που ο κουνιάδος μου πετάει υπονοούμενα

συνεχώς για να κάνουμε κι εμείς ένα παιδάκι!!!

"Δηλαδή εάν μας πρήζεις τα.....μυαλά, θα το κάνουμε

γρηγορότερα?" Δεν σκέφτεται ότι ίσως δεν μπορούμε και ΄

με αυτό που κάνει ίσως να μας πληγώνει?

Μου τη δίνει η πεθερά μου που κλαίγεται συνεχώς!

Δεν έχει παρέα, κλαίγεται. Έχει παρέα, νιώθει μόνη!!

Ε Λ Ε Ο Σ

Μου τη δίνει που στη δουλειά έχω να κάνω και ηλίθιους

που επειδή είναι ανώτεροι (σε θέση), νομίζουν πως πρέπει

να μου πρίζουν τα συκώτια!!

Επίσης μου τη δίνει που δεν μπορώ να βρίσω και τους πετάξω ό,τι

βρω μπροστά μου!

Μου τη δίνει που προσπαθώ να χάσω κιλά και δεν μπορώ να

βάλω ένα πρόγραμμα...!!!

Έχω κι άλλα...αύριο πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τι δίνει η πεθερά μου

που εννιά μήνες εγκυμοσύνης δεν ρώτησε καμιά φορά τι κάνω και τι μου είπε ο γιατρός και με το που γεννήθηκε το μωρό όλο λέει αυτό είναι δικό μας παιδί.

μου ερχεται να τη δαγκώσω :angry:

μου τι δινει, μου τι δίνει, μου τι δίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη δίνει η συνυφάδα μου που μιλάει άσχημα στην πεθερά μας, ενώ η καημενούλα γίνεται χαλί για εμάς. Προχθές ήθελα να της χώσω μία στη μούρη αλλά την άφησα γιατί είναι 7 μηνών έγγυος.

Μου τη δίνει που ξυπνάω τόσο πρωί κάθε μέρα 6:30 και γυρίζω 5:30 το απόγευμα.

Μου τη δίνει που όσοι έχουν μωράκια μας λένε άντε τι κάθεστε, μην αγχώνεστε και άλλες τέτοιες μπούρδες. Χωρίς να ξέρουν ότι έχω κάνει 2 σπερματεγχύσεις κ 2 εξωσωματικές έτσι για την πλάκα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τη δίνουν οι ξερόλες και έχω συναντήσει πάμπολες και πάμπολους και πολύ περισσότερο να μου το παίζουν ειδικοί αλλά και εκείνοι που σε θεωρούν άχρηστο γονιο επειδή έχουν την ιδέα ότι αυτοί είναι ο,τι πιο καλό υπάρχει για τη λέξη γονιος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης τολμώ να πω ότι μου τη δινουν και αγαπημένα μου πρόσωπα..μου τη δίνει ο άντρας μου όταν μου λέει..<<πως κάνεις έτσι;;;>> όταν γυρίζει από τη δουλειά κι εγώ δεν αντέχω άλλο τη μουρμούρα και την γρίνια του Δγημητράκη!Ή ο πατέρας μου ο οποίος πρώτα αφου έχει μιλήσει με τη μητέρα μου με παίρνει τηλέφωνο για να με ρωτήσει τι θα φάμε σήμερα και μόλις του πω θα μου πει..<<καλα..φαγητό είναι αυτό να φάει το παιδί;;; Να έρθεις από δω να σου δώσω κοτόσουπα!>> Λες και το λαχανόρυζο δεν είναι φαγητό νόστιμο και σωστο!!!

Επίσης μου τη δίνω κι εγώ που χάνω το μπουσουλα με το Δημητρακη , που είναι ένα μονο παιδάκι,και δεν μπορώ να οργανώσω ένα σπίτι ενώ άλλες μαμάδες τα βγάζουν πέρα με 2 και με 3 παιδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου τη δίνει ο ξάδελφός μου, που επειδή έκανε αυτός παιδί, θεωρεί ότι πρέπει να κάνουν όλοι οι άλλοι.

Κάθε φορά που μας βλέπει δεν αρχίζει τα υπονοούμενα, αρχίζει τα καρφιά, του στυλ "άντε, η σειρά σας τώρα", "ραντεβού στην κλινική", "άντε, βάλτε μπρος" και τέτοια...

Τα νεύρα μου. Ξέρεις ρε φίλε αν προσπαθούμε και δεν μπορούμε; Τα νεύρα μουουουουουουουου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να είμαι ειλικρινής πρέπει να παραδεχτώ πως δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα.

Ίσα ίσα που λόγω της αποβολής αποφεύγουν να μου πουν το οτιδήποτε.

Βέβαια πιο έξω θειες και θείοι κάτι θα πετάξουν αλλά ποιος τους υπολογίζει.

Πάντως ακόμα και οι γιαγιάδες στο χωριό είναι πολύ διακριτικές.

Σε γιορτές και όταν πρέπει να μου ευχηθούν μου λένε: «ότι ποθείς» και το βλέπω στο βλέμμα τους πως μου εύχονται ολόψυχα για ένα παιδάκι.

Να ναι καλά!

Η αλήθεια να λέγεται.

Σε αυτό είμαι πολύ τυχερή και ας είμαι μόνη μου σε ένα ξένο μέρος.

Μπράβο τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα κανείς δε με πρήζει, εκτός από τον ξάδελφο! Στην αρχή με πρήζανε θείες και θείοι, αλλά τώρα σταμάτησαν, ίσως γιατί πιστεύουν ότι έχουμε κάποιο πρόβλημα.

Αφήστε η μάνα μου, που αποφάσισε ότι έχει πρόβλημα ο Μάκης και γι' αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε παιδί. Το πρόβλημα αυτοί μας το δημιουργούν. Πώς να κάνουμε παιδί, όταν είναι όλη μέρα μες στα πόδια μας; Στη χάση και στη φέξη που φεύγουν απ' το σπίτι; Αμάν πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TESH εχεις διδυμακια?αχ μακαρι να μεινω γρηγορα εγκυος πρωτα απο ολα για εμας επειδη το θελουμε παρα πολυ και δευτερον για να κλεισουν και καποια στοματα γιατι κουραστηκα να ακουω :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τι δίνουν πολλά πράγματα:

1)το ΤΕΒΕ που δίνει τα λιγότερα λεφτά από κάθε άλλο ταμείο για τον τοκετό(800ευρώ) και δεν υπάρχει και άδεια τοκετού

2)η δουλειά με την ηλίθια συνάδελφο που από τότε που έμεινα έγκυος(είναι κι αυτή έγκυος) με κοιτάξει με στραβό μάτι

3)η πεθερά μου που όλο κάτι την πονάει και δεν αντέχει άλλο. Όλη αυτή η μίρλα, η γρκίνια, θεέ μου....

4)η δουλειά που δεν έχουμε απολύτως τίποτε να κάνουμε και δεν ξέρω τι να κάνω για να δείχνω απασχολημένη

Αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιρνω που θελω να δουλεψω τοοοσο πολυ για να ξεφυγει λιγο το μυαλο μου και δεν εχω ανθρωπο να πηγαινοφερνει το γιο μου στις δραστηριοτητες του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25 έγραψε:

TESH εχεις διδυμακια?αχ μακαρι να μεινω γρηγορα εγκυος πρωτα απο ολα για εμας επειδη το θελουμε παρα πολυ και δευτερον για να κλεισουν και καποια στοματα γιατι κουραστηκα να ακουω :angry:

ΕΙΧΑ :( διδυμάκια...Γέννησα πολύ πρόωρα μολις μπήκαμε στην 25η βδομάδα και το ένα πέθανε αμέσως και το άλλο μια μέρα μετά... Γιαυτο πρώτα προσευχή να έρθουν γερά όταν ερθουν και να μην μας νοιάζει τπτ άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tesh εμενα μου τι δινει ο ηληθιος γιατρος σου.

Οταν διαβαζα το μυνημα σου τοτε...μου ερχοταν να πληροσω μπραβο- καθωτι λογω σωματικης διαπλασης δεν θα τα καταφερνα- για να τον πλακωσει στις μπατσες τον παλιοκαραγκιοζη.

Δεν νευριαζω συνηθως τοσο πολυ αλλα ημουν εξω φρενων.

Ελπιζω την επομενη φορα να σταθεις πιο τυχερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι μου τη δίνει που όποιος σπάσει το χέρι του σε σίριαλ, γίνεται καλά σε δύο μέρες, ενώ εγώ χρειάζομαι έξι εβδομάδες και μετά δεν ξέρω κι εγώ πόση φυσιοθεραπεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TESH λυπαμαι πολυ για αυτο που σου συνεβη :( να δεις που θα ερθει ξανα το η τα μωρακια σου και αυτη την φορα θα ειναι γερα.εγω πιστεψε αυτο παρακαλαω καθε μερα να μου στειλει ενα μωρακι και να ειναι γερο.εχω πει καλυτερα να αργησει και να ειναι γερο παρα το αντιθετο ειναι πολυ ασχημο ολο αυτο που εζησες και μπορω να σε καταλαβω αν και δεν το εχω ζησει(ουτε να το ζησω παναγιτσα μου..καμια μας να μην το ζησει-ξαναζησει).ευχομαι να μας ανακοινωσεις πολυ γρηγορα την εγκυμοσυνη σου και να εχεις υγιη μωρακι/μωρακια μεχρι τελος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...