Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παρόλο που φοβόμουν γέννησα και εγώ το Βασιλιά μου


Recommended Posts

Καλημέρα Φιλενάδες μου,

Δεν ξέρω αν θυμάστε, αλλά πριν απο λίγες μέρες είχα ανοίξει ένα πόστ με τίτλο "ΓΕΝΝΑΩ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ". Ε, λοιπόν στις 14/01, 10:35 γέννησα και κρατούσα τον γιόκα μου στην αγκαλιά μου με καθόλου φόβο αλλά με μεγάλη αγάπη!

Να σας πω λοιπόν και εγώ την δική μου εμπειρία τοκετού.

Είχα συμπληρώσει τον 9ο μήνα και ο μπέμπης ήταν ακόμα ψηλά. Τελικά μπήκα στο ΙΑΣΩ για πρόκληση τοκετού. Είχα τέλειες συσπάσεις αλλά ο μπέμπης δεν έλεγε να κατέβει με τίποτα. Επομένως συμφωνήσαμε με το γιατρό να μη με αφήσει με πόνους άλλο, αλλά να πάμε για καισαρική γιατί το μωρό είχε αρχίσει και ζοριζόταν. Εννοείται ότι συμφώνησα!

Η πιο συγκλονιστική στιγμή στη διάρκεια του τοκετού ήταν όταν ο γιατρός μου τραβάει το "παραβάν" που είχα μπροστά μου και μου λέει: Σοφία , σήκωσε το κεφάλι σου να δεις το γιό σου να βγαίνει....

Και κορίτσια, ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ....Τον είδα να βγαίνει απο τη κοιλιά μου και δεν το πίστευα. Ήταν φοβερό!!! Εκείνη την ώρα μου δείχνει ο γιατρός το κεφαλάκι και μου λέει κοίτα πόσες φορές είναι τυλιγμένος ο λώρος. Κορίτσια ήταν τυλιγμένος 4 φορές γι'αυτό και δεν κατέβαινε.

Ολα όμως πήγαν καλά και τώρα έχουμε τον βασιλιά μας στο σπίτι μας. Η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρούμαι λιγάκι με πόνους από την καισαρική αλλά δεν πειράζει .. χαλάλι!!!!!

Σας βάζω και φωτογραφία του γιού μου (σαν χαζομαμά που είμαι χιχιχ!!)

Εύχομαι στις κοπέλες που περιμένουν να γεννήσουν να πάνε όλα καλά και να μη φοβούνται !

Στις κοπέλες που θέλουν και προσπαθούν για μωράκι, μία συμβουλή έχω να δώσω ...: ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ .. ΚΑΝΤΕ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕΤΟ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να σου ζησει σοφακι το μωρακι σου...

καλη λοχεια να εχεις...

κ γω καθολου αγχοσ δε ειχα...

κ μενα το καμαρι μου 4 φορες τυλιγμενο ηταν... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει ο μπόμπιρας!

Κι εγώ με καισαρική γέννησα αφού δεν άνοιγε ο τράχηλος παρόλο τους τεχνητούς πόνους...

Θα δεις είναι τρομερή εμπειρία να είσαι γονιός κ αλλάζει όλη η ζωή σου... Πάντα να είστε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι γλυκό να σας ζήσει ο βασιλιάς!

Να είναι πάντα γερός κι ευτυχισμένος στη ζωούλα του!

Αν ο τοκετός για σένα ήταν συγκλονιστική εμπειρία, που να δεις η κάθε μέρα που περνάει τι θα είναι! ;)

Να είσαι καλά, καλή ανάρρωση να έχεις και καλό σαραντισμό!

Φιλάκια στα πατουσάκια του μπεμπούλη σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει ο μπεμπάκος!Να τον καμαρώνετε πάντα υγιή και ευτυχισμένο!

Καλή λοχεία :kiss:

Υ.Γ:Επί της ευκαιρίας...bourique είναι κούκλοι οι γιοί σου!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει σοφακι ο γιοκα σου!! ναι και με την καισαρικη ακομα οταν σου βγαζουν το μωρο απο την κοιλιτσα το νιωθεις και ακους και το κλαμα του και συγκινησε! αχ τα θυμηθηκα τωρα τα δικα μου τι ωραιες στιγμες, να ειναι καλα η επισκληριδιος που ζουμε την εμπειρια της γεννας και οσες κανουμε καισαρικη και δεν κοιμομαστε πια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Να σας ζήσει ο μπεμπάκος!Να τον καμαρώνετε πάντα υγιή και ευτυχισμένο!

Καλή λοχεία :kiss:

Υ.Γ:Επί της ευκαιρίας...bourique είναι κούκλοι οι γιοί σου!!! :woohoo:

νελλακι σε ευχαριστω πολυ....ελα...διαλεγεις και περνεις...θα εχω και παριζιανα νυφη :P:) :laugh: :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFIA έγραψε:

Θα προσπαθήσω να ξαναβάλω φωτογραφία ... ελπίζω να τα κατάφερα!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας !!100.jpg


 
κουκλακι ειναι να τον χαιρεσαι και παλι :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!!! Να είναι πάντα γερός και καλότυχος.. Να τον χαίρεστε...Καλή λοχεία και καλή δύναμη....

Είναι ένας κούκλος !!!!!!!! έχει να κάψει καρδιές.... :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει το μωράκι σας,να είναι πάντα ευτυχισμένο,υγιέστατο και τυχερό!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το βλεπουν άραγε το μωρό απο πριν αν είναι τυλιγμένο γιατί την φοβάμαι πολύ αυτή τη περίπτωση για το μωρό..

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

:kis :kiss::kiss: s:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχομαι ολόψυχα το αγοράκι σου

να είναι γερό και καλότυχο...

Να είστε αγαπημένοι!!!!

Α!!!!Ηθελα να σου πω οτι

είναι ένα κουκλάκι!!!

Να τον χαίρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...