Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, το να πονάς κάτω χαμηλά δεξιά και αριστερά την 21η μέρα του κύκλου(με σταθερό κύκλο 26 ημερών) τι μπορεί να είναι? Παίζει να είναι εγκυμοσύνη? Γιατί τέτοιοι πόνοι μου θυμίζουν περίοδο αλλά όχι από τόσο νωρίς. Από το πρωί δεν λένε να σταματήσουν με έχουν ταράξει!!! Αυτόν τον μήνα πήρα αντιοιστρογόνα για να δουλέψουν καλύτερα οι ωοθήκες μου και την επίμαχη μέρα έφαγα και μία ένεση Pregnyl.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

pi8anon an den exeis syno8os pono apo toso noris mporei na eisai ekgyos ...

ypomoniiiiii .... :)

an den sou er8ei pas na kaneis mia xoriaki ... :)

sou eyxomai na to epiases to sporaki mesa apo tin kardia mou :)

kai an oxi min apogoiteyese ka8olou 8a er8ei ...;)

ti einai i enesi pregnyl???

filia

aPcxm4.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την pregnyl την κάνουν για να πετύχουν το σωστό timing ωοήξίας και επαφής. Δηλαδή μόλις το ωάριο φτάσει στο σωστό μέγεθος κάνω την pregnyl και τις δύο επόμενες μέρες ερχομαστε σε επαφή. Έτσι ξέρουμε οτι έχουμε πετύχει τις γόνιμες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουτζου μου,εχω περασει κ εγω απο αυτη τη φαση (με οιστρογονα κ pregnyl),οποτε τα ξερω τα πραγματα....καλα..

Εγω δεν θα σου πω τι μπορει να ειναι γιατι γιατροι δεν ειμαστε,αλλα βαση των εμπειριων που εχω αποκτησει κ επειδη ταλαιπωρηθηκα λιγακι(ψυχολογικα),θα σου δωσω μια συμβουλη.

Δεν ξερω για ποιο λογο κανεις προγραμματισμενες επαφες(δηλ.αν εχεις καποιο προβλημα υπογονιμοτητας),το θεμα ειναι οτι κ να συμβαινει ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ κ μην ψαχνεσαι.Αυτα τα πονακια θα μπορουσαν να ειναι το οτιδηποτε,ακομα κ πονοι απο το εντερο σου,λογω αγχους!!!! :blink:

Απο τη στιγμη που ο οργανισμος μας αρχιζει κ ντομπαρετε με ορμονες...μην το ψαχνεις,μπορει να δεις διαφορα στο σωμα σου.

Το ξερεις οτι τα οιστρογονα,οπως κ η γοναδοτροπινη ειναι ορμονες που εππηρεαζουν αρκετα το ενετερικο συστημα μας;;Ουτε εγω το ηξερα αλλα..τα εμαθα.Δεν παθαινουμε κατι κακο,απλα εππηρεαζουν.Οποσδηποτε καθε γυναικα εχει κ διαφορετικο οργανισμο,δεν το συζητω κ ουτε σημαινει οτι ,οτι συμβαινει σε εμενα,θα συμβει κ σε εσενα.Οντως τα πονακια μπορει να ειναι πονακια της εμφυτευσης του εμβρυου,το οποιο κ στο ευχομαι με ολη μου την καρδια!!!

Παντως περα απ'ολα αυτα,χαλαρωσε οσο μπορεις,προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι κ ολα θα γινουν,εξαλλου σε λιγες μερες θα ξερεις... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!σημερα κ γω εχω ξυπνησει με πονο χαμηλα στην αριστερη μου ωοθηκη!!!!τι να ειναι;;;κανει σαν να εχω συσπασεις απο κατω μου!!!!κ με ποναει κ οι ρωγες απο το στηθος μου,,να αδιαθετησω περιμενω στις 27 με 28 του μηνα σημερα ειμαι στην 24η μερα !!!!!λετε να εγινε κατι αυτη τη φορα!!!χθες το πρωι ειχα θερμοκρασια απο το στομα 37!!!!α χθες το βραδυ ο αντρουλης μου ειχε ορεξη για τρελιτσες αλλα εγω ειχα απο χθες εναν μικρο πονο στην ωοθηκη κ ετσι οταν ηρθαμε σε επαφη (χαλαρα κ ηρεμα πραγματα) ποναγα πολυ περισσοτερο οταν με πιεζε;;;;σας εχει τυχει αυτο!!!κ σημερα εχω τον πονο αριστερα χαμηλα κ νιωθβ συσπασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 μου κι εγώ στις 27 του μηνός περιμένω (σήμερα είναι η 22η μέρα του κύκλου μου). Και σήμερα νιώθω αυτά τα πονάκια (ελπίζω να μην είναι προεόρτια της ακατανόμαστης γιατί θα τα πάρω!!!!) Το στήθος μου δεν με πονάει και παρατήρησα οτι έχω τρελά υγρά. Μπάς και έχω ωορηξία και την 22η μέρα του κύκλου? Θα τρελαθώ.

Ζούμπι μου σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Έσύ με τα αντιοιστρογόνα κατάφερες τίποτα? Γιατί το οτι νιώθω λίγο σαν πειραματόζωο, θα το πω!!! Ελπίζω να μην χρειαστεί να τα ξαναπάρω. Αύξηση στο βαρος σου είχες παρατηρήσει καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZOUTZOU έγραψε:

KALLI5 μου κι εγώ στις 27 του μηνός περιμένω (σήμερα είναι η 22η μέρα του κύκλου μου). Και σήμερα νιώθω αυτά τα πονάκια (ελπίζω να μην είναι προεόρτια της ακατανόμαστης γιατί θα τα πάρω!!!!) Το στήθος μου δεν με πονάει και παρατήρησα οτι έχω τρελά υγρά. Μπάς και έχω ωορηξία και την 22η μέρα του κύκλου? Θα τρελαθώ.

Ζούμπι μου σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Έσύ με τα αντιοιστρογόνα κατάφερες τίποτα? Γιατί το οτι νιώθω λίγο σαν πειραματόζωο, θα το πω!!! Ελπίζω να μην χρειαστεί να τα ξαναπάρω. Αύξηση στο βαρος σου είχες παρατηρήσει καθόλου?

Εγω τα επαιρνα στην αρχη για προγγραματισμενες επαφες,κ μετα για τις 2 σπερματεγχυσεις που καναμε.Και βαρος πηρα κ πρηστηκα αρκετα(αστα...σκεφτομαι τωρα με την εξωσωματικη πως θα γινω..... :P ),τελος παντων αυτο ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι...

παντως τα τρελα υγρα που λες...κατι μπορεςι να ειναι...για να δουμε...για να δουμε..

Αααααααα κ να μην το ξεχασω,μην τυχον κ παρεις κανενα τεστ να κανεις απο τωρα....θα περιμενεις τουλαχιστον 4-5 μερες καθυστερηση κ αυτο γιατι η pregnyl ειναι τιγκα στη γοναδοτροπινη κ θα σου βγει ψευδως θετικο!!!Την πατησα εγω ετσι... :(

Υπομονη να δουμε,θα περιμενω νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!σημερα ξυπνησα απο ενα πολυ πολυ γλυκο ονειρο!!!εβλεπα οτι ειχα κανει τεστ εγκυμοσυνης κ μου βγηκε ολο καθαρο θετικο αλλα μετα απο λιγη ωρα ειδα πως ειχα λιγο αιμα στο εσωρουχο κ μετα οπως καταλαβαινετε ξυπνησα!!!!!!!λετε να ειναι συμαδιακο;;;το μονο που ξερω ειναι οτι οταν βλεοεις αιμα ειναι θα ερθει κατι γρηγορα!!!λετε να με προειδοποιησε η παναγιτσα;;;;;α κ το αλλο δεν σας το ειπα εχθες το απογευμα μεχρι το βραδυ δεν μπορουσα να περπατησω ζαλιζομουν απιστευτα πολυ που μεχρι πηγα να πεσω σημερα ειμαι στην 25η μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι αλλα από ζώδια κάτι λίγο..ο δίας στους ιχθύς υπόσχεται μωράκια..χαχα

μακάρι να ναι σημαδιακό το όνειρο σου..ίσως βεβαια είναι επέιδη το σκέφτεσαι..κι εγώ τον προηγούμενο μ΄να έιχα δει ένα μώρακι που μου άπλωνε τα χεράκια του και πολύ είχα χαρεί ..ήταν πολύ ζωντανο..ποιος ξέρει..σου εύχομαι να ναι σημαδιακό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalli mou opos eipes to kokkino einai grigoro tora oso afora to 8etiko test na sou po ego to diko mou oneiro k apo ekei krine

eixa dei oti ekana test k itan arnitiko k otan to eipa se kapoion pou eikser apo oneira mou leei : a8ina efoson eide sarnitiko test afto simenei oti den 8a deis sidoma 8etiko :( k etsi egine mexri stigmis den exo dei 8etiko met tin teleftea apotiximeni vevea egimosinh (eksomitrio)

opote glikia mou efxomai to dikosou oneiraki na einai akrivos afto pou eides dld +++++++++++++++ 8etiko testaki k grigora :) :) se filo k perimenoume sidoma ta efxarista nea sou !!!! sou to efxomai olopsixa koritsaki mou :) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γλυκια που εισαι μινα2 μου!!!!!!!σε ευχαριστω παρα πολυ!!!προσπαθω κ γω παρα παρα πολυ καιρο κ τους 2 τελευταιους μηνες ειχαζ αρχισει τα σεραπαφαρ κ ειχα 2 αυγουλακια αυτον τονη μηνα!!!ευχομαι να καναμε κατι!!!εχω πολλα υγρα κ η θερμοκρασια μου ειναι 37 το πρωι πριν σηκωθω απο το κρεβατι απο το στομα!!!!!ευχομαι η παναγιτσα να μου εδωσε ενα μηνημα οτι ισως κατι να εγινε!!!!θα δειξει ομως ειμαι στην 25η μερα κ δεν θελω να κανω ακομα τεστ θελω να περιμενω καθυστερηση κ μετα κατευθειαν χοριακη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΖΟΥΤΖΟΥ.

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...ΕΙΧΑ ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ..ΤΩΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗ..ΣΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΥΣΤΗ..!!!!

ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΦΡΙΧΤΟΙ,ΧΑΜΗΛΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΟΥ...ΚΑΤΟΠΙΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΛΥΣΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΚΥΣΤΗ".

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΜΙΑ "ΚΥΣΤΗ" ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala 8a kaneis glikia mou k 8a perimeneis tin ka8ysterish k meta xoriaki einai oti kalitero apo to na trexeis gia testakia ta opoia teleftea vlepoume oti den einai aksiopista .

xm ygra e etsi mou elege k mia fili mou k tis elega oti einai egyos k den me pisteve

itan omos k malista polyyyy

sou efxomai to idio !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAMA MINA μου μακάρι να είναι κι εμένα πόνοι που κολλάει το σποράκι στην κοιλίτσα μου. Κουράστηκα να απογοητεύομαι αυτά τα δύο χρόνια με αποβολές προλακτίνες και άλλα προβλήματα.

Αααα μια που το ανέφερε η kalli5 το δικό μου όνειρο ήταν οτι είδα το γυναικολόγο μου να μου ανακοινώνει οτι είμαι έγκυος. Να σημειωθεί οτι όλα αυτά τα χρόνια δεν έχω δει όνειρο που να αφορά εγκυμοσύνη. Λέτε να είναι σημάδι από την Παναγίτσα?? Μακάρι!!! Κοριτσάκια μου όσες προσπαθείτε εύχομαι γρήγορα σποράκια στην κοιλίτσα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzoutzou mou min agxonesai:))) ego koimomouna kai ksipnousa me tin skepsi oti eimai egkuos...oloi mou elegan min to skeftesai min to skeftesai bgalto apo to mualo sou alla pou ego :)) kai telika eimai 8 ebdomadon me sporaki stin koilitsa mou :)))oso gia tous ponous eixa kai ego poliiiii pono stin mesi tou kuklou mou kai stin arxi..les kai tha eblepa periodo alla tin apeilisa toso poli pou den irthe:PP akoma kai tora exo ponalakia san periodo kai mou eipe o giatros oti einai ok arkei na min kratane ora kai na min einai pooooli dunatoi....kai na min exeis aima

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σημερα ειμαι στην 26η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ Κ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΑΣΠΡΑ ΑΛΛΑ ΑΟΣΜΑ.η θερμοκρασια μου απο σομα ειμαι 37.2 αλλα το στηθος καθολου δεν με ποναιε μονο λιγο η μεση μου οταν ξαπλωνω!!!!!!!!τι εχω ;;;;λετε;;;;;καμια αποψη εχετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

κοριτσακια μου σημερα ειμαι στην 26η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ Κ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΑΣΠΡΑ ΑΛΛΑ ΑΟΣΜΑ.η θερμοκρασια μου απο σομα ειμαι 37.2 αλλα το στηθος καθολου δεν με ποναιε μονο λιγο η μεση μου οταν ξαπλωνω!!!!!!!!τι εχω ;;;;λετε;;;;;καμια αποψη εχετε;;;;

Kουκλιτσα μου,ποσες μερες ειναι ο κυκλος σου;;εισαι παντα σταθερη;;Αυτα τα υγρα ειναι δυο πραγματα: η τα υγρα πριν την περιοδο η τα υγρα της εγκυμοσυνης!!!Θα μου πεις, σε φωτισα.....

Τι να κανουμε ομως;;Αφου ειναι τα ιδια;;Εγω στο ευχομαι παντως να ειναι η 2η περιπτωση ;) .Να σου πω...τα ειχες αλλη φορα αυτα τα υγρα πριν τη περιοδο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα λαθος ειμαι στην 27η μερα κ εχω κυκλο 29-30 ημερων!!!!σε τοση ποσοτητα δεν ειχα ποτε !!!!!!!αλλαζω εσωρουχα καθε λιγο κ λιγακι!!!!!!!μακαρι να ειναι εγυμοσυνη μακαρκι...η θερμοκρασια μου ποσο θα επρεπε να ειναι 27η μερε κυκλου..ξερεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδιτσα μου οι θερμοκρασιες δεν ειναι στανταρ,γιατι διαφοροποιουνται αναλογως τον οργανισμο καθε κοπελας.Αυτο που ξερω ειναι οτι απο την ωορηξια κ μετα η θερμοκρασια παραμενει σε υψηλα επιπεδα μεχρι κ την περιοδο.Αν εχεις καθυστερηση κ ανεβασμενη θερμοκρασια,τοτε κατι εχει γινει...

Θα πρεπει για 18 μερες μετα την ωορηξια να εχεις καθημερινα γυρω στο 37 ως ενδειξη εγκυμοσυνης.

Μακαρι!!!Υπομονη...μην παρεις τεστ ακομα,δεν υπαρχει λογος,καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σου,αλλα κανε υπομονη να εχεις τουλαχιστον μια μερα καθυστερηση...στο ευχομαι ολοψυχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν περνω τεστ καθολου!θα περιμενω καθυστερηση κ εαν υπαρξει τοτε θα παω κατευθειαν για χοριακη!ευχομαι να τα καταφερα αυτον τον μηνα!τετοιο μηνα συνελαβα κ την κορουλα μου πριν 5 χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalli5 σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!

Τα τεστακια μην τα εμπιστευεσε πριν την καθυστέρηση εμένα μου εδειξε θετικό και η χοριακή ήταν 0!

Μακάρι να μην σου έρθει για τους επόμενους 9 μήνες και να κρατήσεις το δεύτερο μωράκι σου αγκαλίτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιλια ευχαριστω για τα καλα σς λογια!!!!!!!!!!!ευχομαι ο θεος να εχιε ακουσει τις προσευχες μου!!!!!!!!θελω να κανω πολλα παιδια κ να δωσω ευτυχια στο σπιτικο μου!αλλα δυστυχως αργει πολυ αυτο!!!!ευχομαι αυτη την φορα να καναμε κατι!!!!!!η κορουλα μου θα τρελαθει εαν ειμαι εγκυος!!!!!θελει πολυ ενα αδελφακι οσο τιποτε αλλο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...