Μετάβαση σε περιεχόμενο

.


TEO COOL

Recommended Posts

Μου θυμίζεις πολύ τη δική μου ιστορία.

Ετοιμαζόμουν και εγώ για επαγγελματικό ταξίδι στη Μόσχα.

Θα πήγαινα μαζί με τον άντρα μου και μάλιστα είχα πάρει το τεστ και δε το έκανα γιατί ήθελα να το κάνω εκεί και να είναι έκπληξη και για τους 2.

Ξαφνικά μου ήρθε μια φλασιά και πήρα τη γυναικολόγο τηλ για να την ρωτήσω αν επιτρέπεται ένα τέτοιο ταξίδι σε περίπτωση εγκυμοσύνης.

Επειδή οι χώρες αυτές δεν έχουν και το καλύτερο σύστημα υγείας, με έπεισε να ψαχτώ πριν φύγω.

Οι χωριακές δεν ήταν καλές.

Στο ταξίδι πήγε μόνος του ο άντρας μου.

Απέβαλα την ημέρα που θα επιστρέφαμε που σημαίνει πως θα είχα αυτή τη φοβερη αιμορραγία κατά τη διάρκεια της πτήσης χωρίς γιατρό και χωρίς να ξέρω τι να κάνω.

Το χειρότερο? Και εγώ μένω στην Κρήτη και δεν έχω εδώ κανένα δικό μου.

Τα πέρασα όλα μόνη μου.

Ο άντρας μου ποτέ δεν κατάλαβε τι πέρασα.

Μετά από 15 περίπου μήνες το βλέπω όλο αυτό σαν έναν κακό εφιάλτη που απλά πέρασε.

Δεν έχει έρθει ακόμα το πολυπόθητο αλλά θα έρθει, όπως θα έρθει και σε εσένα!

Καλά να είμαστε και όλα καλά θα πάνε!

Όλα γίνονται όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου.

Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κουραγιο σε ολες οσες περασαμε τετοια κατασταση.Η πληγη δεν κλεινει οτι και να λενε οι γυρω κανεις δεν μπορει να το καταλαβει και να βοηθησει.Ποσες φορες με πιανανε τα κλαματα ετσι στο ασχετο μονο απλα με μια σκεψη.Μου εχει μεινει χαρακτιριστικα στο μυαλο μου η εικονα της τελευταιας επισκεψης στη γιατρο οπου ειχε σταματησει η καρδια του.Απο τοτε καθε φορα που παω γιατι ειμαι παλι εγκυος η καρδια χτυπαει τρελα, φοβαμαι μην ακουσω παλι τα ιδια,ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω.Θελω να πανε ολα καλα στο μωρακι μου αυτο!Απλα φοβαμαι παραπανω μιας και τα εχω περασει.

Κραταω ομως το θετικο και πιστευω ολες ετσι πρεπει να το δουμε, πως οτι εγινε εγινε για το καλο του παιδιου μου και μενα αλλά κυριως οτι μεσα σε 6 μηνες εμεινα και παλι εγκυος.Πιο σιγουρη , πιο δυνατη και θα παλεψω με νυχια και με δοντια να μη μου παθει τιποτα.

Παρτε οσο χρονο θελετε και μην ακουτε κανενα, εσεις θα το ξεπερασετε οταν ερθει η ωρα.Εγω παντως το ειδα και λιγο εγωιστικα.Μου ηταν δυσκολο να μπω παλι στην ιδια διαδικασια αλλα απτην αλλη ελεγα οτι δεν υπαρχει λογος να το καθυστερω και να αφηνω τον χρονο να περναει.Ολα στην ωρα τους.

φιλακια και παλι κουραγιο και φανειτε δυνατες.Οι γυναικες εχουμε πολυ δυναμη μεσα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ λυπάμαι κοριτσάκι μου για το συμβάν

δείξει δύναμη και κουράγιο και το μπεμπάκι

θα έρθει.

Η Παναγίτσα μαζί σου πάντα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου λυπάμαι πάρα πολύ :( Σε νιώθω απόλυτα.

Έχασα πρόσφατα το μωράκι μου,στην 18η εβδομάδα κύησης έχοντας αρχίσει να το αισθάνομαι μέσα μου,έχοντας μάθει το φύλο του,έχοντας κάνει όνειρα... :(:(:(

Πέρασα και περνάω πολύ δύσκολες στιγμές.Δεν σκεφτόμουν με τίποτα ένα δεύτερο μωρό εκείνες τις στιγμές.Όσο περνάει ο καιρός όμως ο πόνος θα γίνεται πιο απαλός,αλλά δεν θα λιγοστέψει.

Εμένα με βοήθησε το παιδάκι που ήδη έχω να συνειδητοποιήσω οτι έπρεπε να βρω άμεσα τον εαυτό μου γιατί με είχε απόλυτη ανάγκη!

Δεν θα πάψεις ποτέ να το σκέφτεσαι και να κλαις που είναι μακριά σου...Όπως έλεγα και σε μια άλλη κοπέλα εχθές,θα ξαναζήσεις,θα ξαναονειρευτείς,θα γίνεις μαμά...Είναι πολύ πρόσφατο και είναι φυσικό να νιώθεις έτσι.

Εγώ ακόμη και τώρα αδυνατώ να συνειδητοποιήσω την κατάσταση.Προτιμώ να μην αναφέρομαι στο γεγονός γιατί με πονάει πολύ :(

Θα ξαναβρεις τον εαυτό σου και σε αυτό θα σε βοηθήσουν τα άτομα που αγαπάς και σε αγαπούν πολύ.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Για ό,τι χρειαστείς είμαι εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαμογελάσεις πρεπει...

Να χαμογελάσεις...

Ολα μπροστά σου ειναι και σε περιμενουν να στριψεις τη γωνια

Βαλε τα καλά σου...σκουπισε τα ματια σου, και ΞΕΚΙΝΑ

Με το καλο τα επομενα ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela m lipame para poli gia tin exelixi tis egkimosinis sou!

kai egw ekana apoxesi prin apo ena xrono!exasa to mwraki m!opws akouses k ap tis alles kopeles O XRONOS EINAI O KALITEROS GIATROS!

pistepse me ekeines tis meres eniwtha ti gi na xanetai katw ap ta podia m!

o kairos perase kai i pligi den ekleise!epoulwthike omws!den einai toso epwdino pleon!

pote den tha to xexasw!pote m omws!kapote pianw ton eauto m na niwthw poli xalia alla oxi toso oso stin arxi!

dwse xrono ston eayto sou kai na deis siga siga oti ola tha nai kalitera!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου να χαμογελασεις σιγουρα δεν ειναι τοσο ευκολο..σε καταλαβαινουμε ολες!!!η απωλεια ειναι μεγαλο πραγμα ..πρεπει ομως να σκεφτομαστε οτι ολα γινονται για καποιο λογο!!ο Θεος ειναι μεγαλος!σιγουρα θα σου το δωσει πισω!!Πιστεψε με!Κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριεσαι ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος. Και μην περιμενεις να το ξεχασεις μολις σου επιτρεψει ο γιατρος να ξεκινησεις προσπαθειες. Στα βιβλια της εγκυμοσυνς που ειχα ελεγαν οτι αυτο συμβαινει γιατι το εμβρυο εχει προβλημα και το αποβαλει η μητρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...