Μετάβαση σε περιεχόμενο

.


TEO COOL

Recommended Posts

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου

που μπήκες κι εσύ σ'αυτήν την κατηγορία.

Υπομονή και δύναμη

και σύντομα ένα άλλο σποράκι θα φωλιάσει στην κοιλίτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Λυπαμαι πολύ γλυκιά μου.....

Εύχομαι ο πόνος που νιώθεις τώρα,

να μεταμορφωθεί σε χαρά,έχοντας

σύντομα μέσα στην κοιλίτσα σου

ένα γέρο μωράκι!!! ;)

Σου στέλνω ένα κάρμα και όλη τη θετική μου ενέργεια!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΚΙ ΑΥΤΟ.....

ΔΩΣΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ Σ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΜΕΣΑ Σ.

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΡΙΖΩΘΕΙ,ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ,ΟΤΑΝ

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ.

ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ,

ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...

Η ΦΥΣΗ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι λυπαμαι για την απωλεια σου!!Δυναμη και κουραγιο..παρε οσο χρονο χρειαζεσαι και το μωρακι θα ξανα ερθει σιγουρα και θα μεινει αυτη τη φορα!!Ολα γινονται για καοιο λογο..ισως να μην ηταν υγιεος αργοτερα και θα ηταν ακομη πιο δυσκολο..

Εδω μεσα εχουμε διαβασει και μοιραστει απιστευτες περιπτωσεις σε πολυ προχωρημενες εγκυμοσυνες και που τελικα καποιες τα χοουν ηδη καταφερει και εχουν μωρακι στην κοιλιτσα η στην αγκαλια τους!!

Μην το βαζεις κατω..να σκεφτεσαι οτι υπαρχουν και πολυ χειροτερα!!

Σου ευχομαι μολις αρχισεις τις προσπαθεις οταν σου το επιτρεψει ο γιατρος πολυ συντονα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα και να χεις μια πολυ καλη εξελιξη!!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσι μου ποσο σε καταλαβαινω.Τα ιδια περασα και εγω το καλοκαιρι που μας περασε.Ο πρωτος μηνας ξεκινησε καλα αλλα με το που μπηκε ο δευτερος αρχισα με λιγο αιμα και μετα εγινε αιμοραγια.Nοσηλευτικα για 3 μερες και μετα για ενα μηνα ημουν στο κρεβατι με πληρη ακινησια (εννοω ουτε τουαλετα, μου εφερναν παπια στο κρεβατι).Η μονη μου εξοδος ηταν μια φοτα τη βδομαδα στη γυναικολογο μου για να βλεπει πως πανε τα πραγματα.Επαιρνα τα utrogestan και εγω τρια απανωτα πρωι-μεσημερι-βραδυ.Στους υπερηχους φαινοταν το μωρο αλλα η καρδια του πολυ εξεσθενημενη και οι παλμοι δεν ηταν οι επιθυμητοι βασει της βδομαδας που ημουνα.τελικα κλεινοντας τους 2 μηνες πηγα παλι στη γιατρο οπου στον υπερηχο μες στο σακο δν φαινοταν τα ασπρο φωτακι της καρδιας του.Εκεινη τη στιγμη μου σταματησε πραγματικα η καρδια δεν ηθελα με τιποτα να ακουσω αυτο που ηδη ειχα καταλαβει.Η γιατρος προσπαθησε να πιασει καρδιακη λειτουργια και το μονο που υπηρχε ηταν μια ευθεια γραμμη σαν αυτα στις ταινιες οταν καποιος πεθαινει --------------------

Τι να σου πω οτι δεν μπορουσα με τιποτα να κοιμηθω ξανα στο κρεβατι μου!!!Ε την επομενη μερα εκανα αποξιση και αυτο ηταν .Ετσι απλα μου το πηρα και ολα τελειωσαν.

Ενα εχω ομως να σου πω περασαν μολις 6 μηνες απο τοτε και τωρα ειμαι παλι εγκυος στην 7η εβδομαδα.Ο θεος ειναι μεγαλος και προσπαθω να σκεφτω οτι το 1ο μου το πηρε για καλυτερα.Ισως να γεννιοταν με προβληματα ισως αργοτερα να συνεβαινε και να αντιμετωπιζαμε και οι δυο προβλημα.Φαντασου μονο να το παθαινες στον 5ο ή 6ο μηνα που θα το ειχες νιωσει να κλωτσαει?Δες το θετικα και προσεχε γιατι θα συλλαμβανεις σαν τον κρινο(να σου πω οτι μια φορα προσπαθησα να κανουμε παιδι και με την πρωτη επιασα).

Απλα θελει τον χρονο του και θυμησου οτι λενε πως το δευτερο ειναι πιο γερο.

φιλακια και ολα καλα θα πανε ακου με που το εχω περασει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ! Εύχομαι ο χρόνος ν'απαλύνει τον πόνο! Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει ένα νέο σποράκι γερό για να γεμίσει την αγκαλίτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eriakan καλο σου βραδυ λυπαμαι πολυ για οτι σου συνεβη,αλλα οπως σου ειπε κ καποια κοπελα πως εχει περασει κατι παρομοιο με σενα κ τωρα ειναι παλι εγκυος, κουραγιο κουκλα μου κ ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ...........

Κάνε κουράγιο και σίγουρα θα ξαναγεμίσει γρήγορα η κοιλίτσα σου!

Εμείς είμαστε εδώ για σένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου εριακαν..και γω κρητη ειμαι..και δουλευω σε νοσοκομειο και εχουν δει και ακουσει αρκετα τα ματια μου και τα αυτια μου..να εισαι γερη και τιποτε αλλο..ολα τα αλλα ερχονται και φευγουν δυστηχως...αλλα αν δεν ειμαστε εμεις καλα στην υγεια μας,τιποτα απο ολα αυτα που θελουμε δε θα γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου εριακαν..και γω κρητη ειμαι..και δουλευω σε νοσοκομειο και εχουν δει και ακουσει αρκετα τα ματια μου και τα αυτια μου..να εισαι γερη και τιποτε αλλο..ολα τα αλλα ερχονται και φευγουν δυστηχως...αλλα αν δεν ειμαστε εμεις καλα στην υγεια μας,τιποτα απο ολα αυτα που θελουμε δε θα γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου εριακαν..και γω κρητη ειμαι..και δουλευω σε νοσοκομειο και εχουν δει και ακουσει αρκετα τα ματια μου και τα αυτια μου..να εισαι γερη και τιποτε αλλο..ολα τα αλλα ερχονται και φευγουν δυστηχως...αλλα αν δεν ειμαστε εμεις καλα στην υγεια μας,τιποτα απο ολα αυτα που θελουμε δε θα γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θελω να πω τιποτα πραγματικα...τα λογια δεν εχουν αξια μπροστα στον υπερηχο που ειδες το μωρακι σου....μια εικονα χιλιες λεξεις!!!!επειδη ειμαι στον 1 μιση μηνα της κυησης μου δεν σου κρυβω οτι φοβαμαι και εγω παρα πολυ για μια ενδεχομενη αποβολη...δεν φταις εσυ, ειναι θελημα του θεουλη για να το πηρε νωρις και με αξιοπρεπεια το προστατευσε απο κατι ασχημο πιθανον μελλοντικα και το εκανε αγγελακι ψυχη μου. κοιτα να ηρεμησεις, ο χρονος ειναι ο καλυτερος ιατρος, να εισαι καλα στην υγεια σου και μην το βαλεις κατω, κατευθειαν αρχισε προσπαθειες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ :(:( ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΝΑ ΦΩΛΙΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glikia mou lipamai poli gia sena! na skeftese oti kapio logo ixe gia na gini oti egine..o Theos 3erei ti kani! ola ginonte gia ena skopo. Na ise dinati kai sintoma o Theos tha su stili ena allo aggelaki gero kai dinato!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι για αυτό που σου συνέβει!Δυστυχώς συμβαίνει πολλές φορές ο οργανισμός μας να "διώχνει" το μωράκι τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη ,είναι μια πρόνοια της φυσης όταν κάτι δεν πάει καλά με το έμβρυο και δεν το αφήνει να προχωρήσει.Σε εμένα συνέβει το καλοκαίρι και σε νιώθω.Εχασα κι εγώ το μωρό στην 5-6η εβδομάδα μετά από προσπάθεια 1 χρόνου και μόλις που είχα προλάβει να χαρω με την ιδέα.Οτι συμβαίνει να ξέρεις είναι για κάποιο λόγο....

Δύο μόλις μήνες μετά έμεινα ξανά εγκυός,φοβόμουν πολύ στην αρχή>Κάθε φορά που πηγαινα στην τουαλέτα ...έτρεμα μήπως δω κάτι.Οταν πέρασαν οι πρωτες εβδομάδες άρχησα να χαλαρώνω και να χαίρομαι για αυτο που μου συμβαίνει.Είμαι τώρα στον 4ο μήνα και όλα πάνε κάλα.

Πάρε τον καιρό σου να θρηνήσεις για λίγο και να το ξεπεράσεις.Είμαι σίγουρη οτι σε περιμένει μία τέλεια εγκυμοσύνη λίγο αργότερα.Ολα θα πάνε καλά...θα δείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ενδεδειγμένη σειρά είναι να κλάψεις τώρα και να χαμογελάσεις όταν σκεφτείς αυτά που γράφει η ΣΩΣΩ και να ξεκαρδιστείς όταν σε λίγο καιρό πάρεις και πάλι θετικά αποτελέσματα και βλέπεις σιγά σιγά την κοιλίτσα σου να φουσκώνει!!!!

Σου εύχομαι μόνο χαρές από δω και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου κουράγιο..

Σκέψου οτι αυτη η ζωούλα δεν ήταν προοριμένο να γεννηθεί..

Ο Θεούλης ήξερε οτι δεν ηταν καλά και το πήρε για να μην βασανίζεται και αυτό και εσύ μαζι..

Κινδύνεψε η ζωη σου..αυτο ειναι αλήθεια..Σκέψου οτι ολα περάσανε εισαι μια χρά και ο θεος θα σου φερει γρηγορα ενα καινούριο γερό σποράκι στη κοιλίτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eriakan μου λυπάμαι πάρα πολύ. Το ίδιο έπαθα κι εγώ δυο χρόνια πρίν. Έγκυος έξι εβδομάδων και μετά από ταξίδι κατέληξα στο νοσοκομείο. Το μόνο "καλό" ήταν οτι δεν μπήκα χειρουργείο, απέβαλλα φυσιολογικά και καθάρισα μόνη μου. Ο πόνος είναι αφόρητος το ξέρω. Έχουν περάσει δύο χρόνια και ακόμη το θυμάμαι σα να ήταν χθες. Θέλει πολύ κουράγιο. Άσε τον εαυτό σου να ξεσπάσει και να μην το κρατάς μέσα σου. Θα είμαι εδώ για σένα όποτε το θελήσεις. Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...