Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η γέννηση της ΕΙΡΗΝΗΣ μας!!!!!09/01/2010


Recommended Posts

Φιλεναδίτσα μας, μας κωψοχόλιασες στο "Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου", πώς και πώς περιμέναμε νέα σου, μπράβο καλή μου, περάσατε περιπέτεια αλλά τέλος καλό όλα καλά..σας καμαρώνουμε μαμά και κόρη, η πρώτη μας γέννα!! Να ζήσετε γλυκειά μου και καλή δύναμη από δώ και μπρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! Βρε Αγνούλα.. με συγκίνησες βραδιάρικα.. Με την δική σου γέννα συνειδητοποίησα ότι πέρασε ο καιρός και κάθε μέρα κάποια θα από εμάς (Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου) θα περιμένει να γεννήσει!

Να το χαίρεστε κοπέλα μου και σου εύχομαι καλή και ήρεμη λοχεία!!

Να χαίρεσαι και τον ανδρούλη σου! Είναι πολύ γλυκός που μας ενημέρωσε.

Μα για πες μου κάτι.. επισκληρίδιο έκανες μόνο στο τέλος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγνούλα μας φυσικά και εχεις τις καλύτερες ευχές μας και εσυ και ο σύζυγος σου, για την γέννηση της υπέροχης κορούλα σας, που με τοση χαρά και αγωνία περιμένατε!!! Υγεία, ευτυχία και αγάπη εύχομαι να εχει σε όοοοοληηηηηηη... της την ζωή!!! Καλή λοχεία και σε εσένα κοπέλα μου!!! Αλήθεια εσυ πως νιώθεις? Με την τομή ολα καλά? Η μικρούλα θυλαζει εύκολα? Εχετε χαζέψει τελείως (ρητορική ερώτηση, είμαι σίγουρη για την απαντηση)..Τι ενιωσε οταν την είδες;???Ο σύζυγος?? Κοιμάσαι καθόλου? Είναι ολοιδια ο σύζυγος ή μου φάνηκε?? :laugh: ? Σε τρέλανα στις ερωτήσεις το ξέρω...φιλάκια στην Ειρηνούλα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγνούλα μου να σου ζήσει η κουκλίτσα!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι να είναι καλότυχη και πάντα ευτυχισμένη στη ζωή της!!!!!!!!!!

Περίμενα πως και πως να μάθω νέα σου! Απ'ότι θυμάμαι είχες ΠΗΤ γύρω στις 15 Φεβρουαρίου, ετσι; Τώρα που ήρθε η πιτσιρίκα 1 μήνα νωρίτερα, ο γιατρός που είπε οτι οφείλεται; Πόσο βάρος είχε οταν γεννήθηκε; Μπήκε θερμοκοιτίδα; (Συγνώμη που σε ρωτάω αλλά μια ξαδέρφη μου είναι στον 8ο και έχει ήδη διαστολή 2 και αναρωτιέται τι θα γίνει σε περίπτωση τοκετού)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ συγκινήθηκα, να το δάκρυ κορόμηλο!!!!!

Αγνούλα μουυυυυ να σου ζήσει η συνωνόματη!!!!!!!! έτσι είμαστε οι Ειρηνούλες σκανδαλιάρες!!! χιχιχιχιχι, να σου ζήσει λοιπόν να είναι γερή και καλότυχη και να την δείτε όπως ποθείτε!!!!! καλή λοχεία σου εύχομαι!!! πολλά πολλά φιλάκια!!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει η κουκλιτσα σου!!!!!!!!!!

να τη δειτε οπως ποθειτε!!!!!!!!!!!!

παντα υγεια κι ευτυχια!!!!!!!!

καλη λοχεια να εχεις!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγνούλα να σας ζήσει το κοριτσάκι σας και να είναι πάντα γερή και καλότυχη στη ζώη της..Βιαζόταν μωρέ να έρθει στην αγκαλίτσα της μαμάς.. :P:P

όχι σαν τη δική μου που μου την βγάλανε με το ζόρι... :laugh: :laugh: :laugh:

Καλή λοχεία, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να χορτάσεις την μπουμπούκα σου γιατί μεγαλώνουν απίστευτα γρήγορα τα ατιμούλικα... :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι περιπέτεια!!!!.....

Συγχαρητήρια!!!!

Να σας ζήσει!!! Να είναι γερή και καλότυχη στη ζωή της!!!

Και εσείς να την καμαρώσετε όπως ποθείτε!!!

Καλή λοχεία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax bre angoula na kseres poso kouragi mas dineis k poso simantiko einai pou blepoume mia apo thn parea mas genise epitixos loipon euxomai na einai panta ugiestato k kalotuxo to moraki sou k su kali loxeia na xeis k na th xerese oso mporeis!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agnoula mou na sas zisei i mikri....

epeidi den mporesa na diabasw ola ayta pou grafoun ta koritsia kai isws epanalifthw....na rwtisw...eisouna febrouario-martio kai gennises ianouario????????????????????poso nwritera diladi se poia ebdomada?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo28 έγραψε:

Αγνούλα μου να σου ζήσει η κουκλίτσα!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι να είναι καλότυχη και πάντα ευτυχισμένη στη ζωή της!!!!!!!!!!

Περίμενα πως και πως να μάθω νέα σου! Απ'ότι θυμάμαι είχες ΠΗΤ γύρω στις 15 Φεβρουαρίου, ετσι; Τώρα που ήρθε η πιτσιρίκα 1 μήνα νωρίτερα, ο γιατρός που είπε οτι οφείλεται; Πόσο βάρος είχε οταν γεννήθηκε; Μπήκε θερμοκοιτίδα; (Συγνώμη που σε ρωτάω αλλά μια ξαδέρφη μου είναι στον 8ο και έχει ήδη διαστολή 2 και αναρωτιέται τι θα γίνει σε περίπτωση τοκετού)

δεν οφειλόταν σε κάτι συγκεκριμένο απλά ήθελε να βγει η μπουμπού.

το βάρος της ήταν 2670 και γι΄αυτό δεν μπήκε σε θερμοκοιτίδα.

ευχαριστώ για τις ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna έγραψε:

agnoula mou na sas zisei i mikri....

epeidi den mporesa na diabasw ola ayta pou grafoun ta koritsia kai isws epanalifthw....na rwtisw...eisouna febrouario-martio kai gennises ianouario????????????????????poso nwritera diladi se poia ebdomada?

γέννησα σχεδόν ένα μήνα πριν στην 34 εβδομάδα και 5 ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthropaki έγραψε:

Αγνούλα μας φυσικά και εχεις τις καλύτερες ευχές μας και εσυ και ο σύζυγος σου, για την γέννηση της υπέροχης κορούλα σας, που με τοση χαρά και αγωνία περιμένατε!!! Υγεία, ευτυχία και αγάπη εύχομαι να εχει σε όοοοοληηηηηηη... της την ζωή!!! Καλή λοχεία και σε εσένα κοπέλα μου!!! Αλήθεια εσυ πως νιώθεις? Με την τομή ολα καλά? Η μικρούλα θυλαζει εύκολα? Εχετε χαζέψει τελείως (ρητορική ερώτηση, είμαι σίγουρη για την απαντηση)..Τι ενιωσε οταν την είδες;???Ο σύζυγος?? Κοιμάσαι καθόλου? Είναι ολοιδια ο σύζυγος ή μου φάνηκε?? :laugh: ? Σε τρέλανα στις ερωτήσεις το ξέρω...φιλάκια στην Ειρηνούλα μας!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Λοιπόν εγώ είμαι μια χαρά και η τομή μια χαρά μόνο την πρώτη μέρα με πονούσε(λογικό)!!!!Η μικρή θηλάζει αποκλειστικά στην αρχή ήταν λίγο δύσκολο αλλά τώρα σιγά σιγά στρώνουμε!!!!Όταν την είδα έβαλα τα κλάματα γιατί πρώτα από όλα ήταν καλά!!!Ο άντρας μου τρελαμένος από την πρώτη στιγμή που του την έδωσαν αγκαλιά!!!Κοίτα ο ύπνος είναι λίγο δυσκολος αλλά αντέχεται!!!!!Φιλάκια Πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγνούλα μου Καλημέρα!

Να σας ζήσει η κουκλίτσα σας να είναι σε όλη της τη ζωή γερή και τυχερή. Είδες το ήσυχο κοριτσάκι τι ωραία που σας έκανε την έκλπληξη ήταν κρυφή σκανταλιάρα. Η εμπερία της γέννας φοβερή ε; ήταν σαν να γέννησες και φυσιολογικά και με καισαρική αφού πήρες όλους τους πόνους αλλα όλα ξεχνιούνται μόλις βλέπεις το αγγελόυδι σου. Συγκινήθηκα πολύ που γέννησες έτσι γρήγορα και μάλιστα σου ευχήθηκα εκείνη την ημέρα και μέ ένα πόνο (που να ήξερα). Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά και το ευλογημένο κοριτσάκι σου είναι γερό. Αλήθεια εξακολουθεί να είναι ακόμη ήσυχη;

Φιλιά στην πριγκίπισσα σου και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον άντρα σου που μας ενημέωσε και ήταν δίπλα σου πραγματικά αξίζετε το δώρο που σας έστειλε ο θεός.!!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζήσει η βιαστική Ειρηνούλα... Μια ζωή γλυκιά σαν μέλι!!!

Να τη χαίρεστε και να την καμαρώνετε πάντα!!!

Καλό σαραντισμό Αγνούλα!

Να μου φιλήσεις τις πατουσίτσες της! :kiss::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγνούλα (δε με ξέρεις) συγχαρητήρια για το κοριτσάκι σου, να σας ζήσει!

Εγώ είμαι στην 30η εβδομάδα και μ' εχει πιάσει το άγχος μη γεννήσω νωρίτερα, οπότε είναι ωραίο να ακούμε ότι ακόμα και αν γίνει αυτό δεν είναι απαραίτητο ότι θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα λόγω βάρους ή αναπνευστικού κλπ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...