Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ,ΚΟΛΠΙΚΑ Ή ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ;


ΝΑΝΑ2

Recommended Posts

Κορίτσια,ποιος από τους δυο είναι ο πιο σωστος τρόπος μέτρησης;;;

Σήμερα περιμένω περίοδο και έχω θερμοκρασια από το στομα 37 και κολπικα 37,5 και φυσικα ελπίζω........

Εσεις τι γνωρίζετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στο στόμα το έβαζα και το έμαθα μέσα απο τα κορίτσια του mammyland! Αν έχεις και αύριο τέτοια θερμοκρασία τότε μπορεί να περιμένεις το μπεμπέ σου....! Εγω είχα δέκατα για 10 μέρες....! Καλή επιτυχία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας ενδιαφερει η βασικη θερμοκρασια του σωματος κ αυτη φαινεται απο το στομα.Δεν το λεω εγω,οι γιατροι το λενε.Δεν χρειαζεται να μετριεσαι απο παντου.

Αν μετα την ημερα της ωορηξιας κ για τις επομενες 18 μερες εχεις καθε πρωι που ξυπνας δεκατα,τοτε αυτο ισως ειναι σημαδι εγκυμοσυνης.Αλλα μονο το πρωι θα μετρας,οχι την υπολοιπη μερα.

Σημερα σε ποια μερα του κυκλου εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι καλυτερα κολπικα να περνεις θερμοκρασια και απο το στομα βεβαια και οχι απο τη μασχαλη..... Σημερα ειμαι στην 24η μερα του κυκλου κανονικοτατα με δεκατα 37-37.2 κοιμαμαι συνεχεια και δε με ποναει καθολου η μεση μου μονο λιγο το στηθος. Οποτε θα περιμενω...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΗ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΑΠΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΩΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΔΕΙΑΘΕΤΗΣΩ;;

ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι απο το στομα λεω και εγω....ειχα και εγω δεκατα για καποιες μερες μεχρι που εκανα τεστ και ειδα οτι ημουν εγκυος....ευχομαι τα καλυτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΟΥΛΙΟΥ έγραψε:

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΗ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΑΠΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΩΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΔΕΙΑΘΕΤΗΣΩ;;

ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ....

ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ.ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΙΝ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΩΡΡΗΞΙΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΩΣ 37 ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΟΣ ΠΕΦΤΕΙ ΜΙΑ Ή ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ(36.6 36,7) ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barcelonita μη με ξεσηκωνεις παιδι μου.... Ειμαι στην 28η μερα με κυκλο 29-30 μερες. Εχω σταθερα δεκατα 37.2 με 37 απο τη 15 μερα.....Αλλα θα προσπαθησω να κρατησω τη ψυχραιμια μου και να αντισταθω στο πειρασμο του selfclear, απλα θα περιμενω να δω καθυστερηση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου....θα σας διαψευσω!!! κολπικα???????....χιχιχι, λοιπον το θερμομετρο μπαινει στο ορθο, σε πλαγια θεση, ξαπλωμενη στο κρεβατακι σου, δυο φορες την ημερα 7 το πρωι και 7 το απογευμα. εγω ειχα σταθερα 37,1 και νομιζα οτι ημουν ψιλοαρρωστη μιας και περασα και γριπη πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος....φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΣΤΕ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΤΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΑΣ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ Κ...ΛΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!ΧΑΧΑΧΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕ ΑΓΧΩΘΟΥΜΕ ΟΛΕΣ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΦΑΣΗ ΑΝΑΜΩΝΗΣ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΑΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ..ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ?ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕ ΞΕΧΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ,ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΩΡΑ ΤΗΣ?ΦΤΟΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...