Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ SOS!!


Goldy2308

Recommended Posts

Κορίτσια SOS!

Είμαι στη 24η μέρα του κύκλου μου που διαρκεί από 28 ως 30 ημέρες. Από την 21η ξεκίνησαν απαλά πονάκια, σαν κράμπες ωορηξίας κατω αριστερά,(είχα ωορηξία από την αριστερή ωοθήκη, έχει να κάνει? :unsure: ) και από την επόμενη ημέρα άρχισε να πρήζεται το στήθος μου. Τα πονάκια συνεχίζονται αλλά είναι απαλά και το στήθος μου είναι κάθε μέρα πιο πρησμένο. Έχω την εντυπωση ότι θέλω να τρώω περισσότερο τις τελευταίες 2-3 μέρες, αν και πάντα ήμουν λάτρης του φαγητού. :P Επίσης, σήμερα το πρωί, παρόλο που είχα φάει πρωινό ένιωθα ξινίλες στο στομάχι μου.

Μη με ρωτήσετε για προαίσθημα γιατί σε αυτά δεν το χω καθόλου! Κι άλλες φορές έλεγα πως είμαι σίγουρη αλλά τελικά δεν... :(

Αν αυτή τη φορά το πέτυχα, θα μπορούσαν όλα αυτά που μοιάζουν με τα συμπτώματα της περιόδου, να μην είναι της περιόδου? Εννοώ, μήπως είναι πολύ νωρίς για να έχω συμπτώματα εγκυμοσύνης ή όχι? Να ελπίζω? :huh::unsure:

Αχ, λυπάμαι κορίτσια αν ρωτάω τα ίδια και τα ίδια, αλλά που να πω τον πόνο μου? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενε οτι ειναι ιδια τα συμπτωματα της περιοδου με αυτα της εγκυμοσυνης στην αρχη. παντως μονο η καθυστςερηση θα σου δειξει. εκτος και αν εισαι στη φαση της ωορρηξιας ακομα οποτε βουρ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, η ωορηξία με βάση τη θερμομέτρηση και τα συμπτώματα που έχω συνήθως εκείνη τη μέρα, ήταν γύρω στη 15η μέρα όπου και...ζουζουνίσαμε και πριν και μετά. ;)

Ελπίζω να έπιασε τόπο η προσπάθεια... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ. τοτε ανεμενε την καθυστερηση . δηλαδη μετα την 28-30 μερα. και βαλε 5 μερες σιγουρα επιπλεον. Εγω θα ψαξω με το τεστ(οπως τα ειπαμε σε αλλο θεμα)ωορρηξιας και βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se ευχαριστω, με το καλο να μας ερθουν. Διαβαζα τωρα σε μια σελιδα οτι οταν ανεβει η θερμοκρασια σημαινει οτι εχει γινει ήδη η ωορρηξια. Ενω η ορμονη με το τεστ ανιχνευεται πριν την ωορρηξια αρα σου δινει πρασινο φως για επαφες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Goldy2308 έγραψε:

Κορίτσια SOS!

Είμαι στη 24η μέρα του κύκλου μου που διαρκεί από 28 ως 30 ημέρες. Από την 21η ξεκίνησαν απαλά πονάκια, σαν κράμπες ωορηξίας κατω αριστερά,(είχα ωορηξία από την αριστερή ωοθήκη, έχει να κάνει? :unsure: ) και από την επόμενη ημέρα άρχισε να πρήζεται το στήθος μου. Τα πονάκια συνεχίζονται αλλά είναι απαλά και το στήθος μου είναι κάθε μέρα πιο πρησμένο. Έχω την εντυπωση ότι θέλω να τρώω περισσότερο τις τελευταίες 2-3 μέρες, αν και πάντα ήμουν λάτρης του φαγητού. :P Επίσης, σήμερα το πρωί, παρόλο που είχα φάει πρωινό ένιωθα ξινίλες στο στομάχι μου.

Μη με ρωτήσετε για προαίσθημα γιατί σε αυτά δεν το χω καθόλου! Κι άλλες φορές έλεγα πως είμαι σίγουρη αλλά τελικά δεν... :(

Αν αυτή τη φορά το πέτυχα, θα μπορούσαν όλα αυτά που μοιάζουν με τα συμπτώματα της περιόδου, να μην είναι της περιόδου? Εννοώ, μήπως είναι πολύ νωρίς για να έχω συμπτώματα εγκυμοσύνης ή όχι? Να ελπίζω? :huh::unsure:

Αχ, λυπάμαι κορίτσια αν ρωτάω τα ίδια και τα ίδια, αλλά που να πω τον πόνο μου? :blush:

Εδωωωω να πεις τον πονο σου!!!Ολες εδω τον λεμε!!!τωρα για αυτο που ρωτας...τι να σου πω...δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο.Τελικα το μονο σιγουρο συμπτωμα που δηλωνει μια εγκυμοσυνη ειναι η καθυστερηση,τιποτα αλλο.Αν σου πω εγω τα συμπτωματα που ειχα τον προηγουμενο μηνα θα πεις ε,οχι!!!!Για αυτο καλυτερα να κανουμε υπομονη κ να περιμενουμε την καθυστερηση,που ελπιζω σε εσενα να ειναι μεγααααλη κ να μην ξαναδεις περιοδο τους επομενους 9 μηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...