Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κλάμα με το ρολόι!


mariagl

Recommended Posts

Γειά σας, είμαι νέα στο foroum και θέλω τα φώτα σας! Η μικρή μου είναι δυομιση μηνών και κάθε βράδυ κατά της 9 αρχίζει και κλαίει για κανένα δίωρο. Είναι λέτε κολικοι? Και μήπως ξέρει κανείς πότε σταματάνε? Ο γιος μου δεν ήταν έτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ Η ΕΙΔΙΚΗ : ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΙΚΟΙ /b] ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΩΡΟ...ΔΗΛ ΣΤΙΣ 11

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh:

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh:

Σ'ευχαριστώ Zaxarenia! Είναι καλό να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνος... Λένε ότι σταματάνε γενικά μετά τον τρίτο μήνα. Ελπίζω να ισχύει γιατί δεν την παλέυω! 'Ασε που τις τελευταίες μέρες κοιμάται 1-2 το βράδυ! Τέτοιο ξενύχτι ουτε στα νιάτα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εννοείς όταν λες ότι δεν είσαι μόνος? Πιστεύεις ότι η ζαχαρένια υποφέρει από ξενύχτια λόγω του μωρού της, ή στεναχωριέται που βλέπει το μωρό της να κλαίει? Αχ καλή μου, είσαι νέα ακόμα στο φόρουμ (καλωσόρισες παρεμπιπτόντως και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου) και δεν την ξέρεις καλά... :P :laugh: Πες ζαχαρένια, όχι πες!!!

Πάντως ναι, για κολικοί μοιάζουν, θα συμφωνήσω με την ειδική :P .

Εξαρτάται από το παιδάκι, σε άλλα κρατάνε λίγες μέρες, αλλά μπορεί να φτάσουν και το 3μηνο-4μηνο.

Υπάρχει τρόπος να κρατάς στο νινί και να το πιέζεις ελαφρά στην κοιλίτσα και αυτό να ανακουφίζεται από τον πόνο. Επίσης και το μασαζάκι βοηθάει πολύ. Ζεστό μπανάκι και αγκαλίτσες πολλές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωε ηρθες!

Παλι καλα που σταματανε στο 2ωρο!

Εμενα ο γιος μου ξεκινουσε στις 10 το βραδυ και πολλες φορες κοιμομασταν η ωρα 5 το πρωι!! :silly:

Στις 40 μερες σταματησαν αλλα τον επιαναν κατι 5λεπτα μεχρι τον 3 μηνα! Υπομονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh:

Σ'ευχαριστώ Zaxarenia! Είναι καλό να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνος... Λένε ότι σταματάνε γενικά μετά τον τρίτο μήνα. Ελπίζω να ισχύει γιατί δεν την παλέυω! 'Ασε που τις τελευταίες μέρες κοιμάται 1-2 το βράδυ! Τέτοιο ξενύχτι ουτε στα νιάτα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαε ευχαριστώ όλες κορίτσια για την άμεση ανταπόριση! Ναι κάνω υπομονή απλά και εγώ το λυπάμαι έτσι όπως κλαίει! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Τι εννοείς όταν λες ότι δεν είσαι μόνος? Πιστεύεις ότι η ζαχαρένια υποφέρει από ξενύχτια λόγω του μωρού της, ή στεναχωριέται που βλέπει το μωρό της να κλαίει? Αχ καλή μου, είσαι νέα ακόμα στο φόρουμ (καλωσόρισες παρεμπιπτόντως και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου) και δεν την ξέρεις καλά... :P :laugh: Πες ζαχαρένια, όχι πες!!!

Πάντως ναι, για κολικοί μοιάζουν, θα συμφωνήσω με την ειδική :P .

Εξαρτάται από το παιδάκι, σε άλλα κρατάνε λίγες μέρες, αλλά μπορεί να φτάσουν και το 3μηνο-4μηνο.

Υπάρχει τρόπος να κρατάς στο νινί και να το πιέζεις ελαφρά στην κοιλίτσα και αυτό να ανακουφίζεται από τον πόνο. Επίσης και το μασαζάκι βοηθάει πολύ. Ζεστό μπανάκι και αγκαλίτσες πολλές!

ασε μια φορα να με ευχαριστησουν και για κατι σοβαροοοοο.....

με εφαγεςςςςςςςς :P:P:P:P:P αμεσως να με μαρτυρησεις!!!!

ΜΑΡΤΥΡΙΑΡΑ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρτυριάρα? Ταβανόπροκα είμαι!!! :P

Άσε, μην το συνεχίσουμε και χάσει πάσα ιδέα η φίλη μας mariagl! Όλο μπάχαλο τα κάνουμε ξένα θέματα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

λενε οτι οι κωλικοι δε κρατανε πανω απο 2-3 ωρες..

παρτην αγκαλια,βολτεσ,μασαζ στη κοιλια και που υπομονη..

Τοτε γιατι εμενα εκλεγε ασταματητα 7ωρα και δεν ηθελε ουτε γαλα ουτε τιποτα... :dry: Αχ Παναγια μου τι τραβηξα... κολαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...