Μετάβαση σε περιεχόμενο

δυσπλασια τραχήλου


Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι καινούργια εδώ αλλά σας διαβάζω καιρό και μαθαίνω πολλά!Να χαιρόμαστε τα μωρα μας και όσες δεν έχετε να αποκτήσετε σύντομα!Έχει κάποια κοπέλα τον ιό hpv που προκαλεί δυσπλασια τραχήλου;εγώ τον είχα από πολύ μικρή έκανα κωνοειδη εκτομή μετά γέννησα το κοριτσάκι μου όλα καλά ευτυχώς.(2 χρόνων είναι τώρα)!Το θέμα είναι ότι κάνω παπ κάθε 3 μήνες γιατί ο ιός υποτροπιασε μια φορά και από τότε φοβάμαι πολύ.Ο γιατρός με πιέζει για 2 παιδί ώστε να μπορεί να μου κάνει κι άλλη επέμβαση αν χρειαστεί λέει.Εγώ δεν είμαι έτοιμη ακόμα για άλλο παιδί.Όμως φοβάμαι μη μου συμβεί κάτι κακό και δε μπορώ να κάνω μετά.28 χρόνων είμαι μόνο!Έχει καμία κοπέλα το ίδιο άγχος με μένα;έχει περάσει παρόμοια κατάσταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα meniamama να σου ζήσει το κοριτσάκι σου.Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Και εγώ τα ίδια έχω περάσει μόνο που δεν μου έχει υποτροπιάσει ξανά αλλά το φοβάμαι πάρα πολύ.Πότε σου υποτροπίασε πριν ή μετά την γέννα γιατί και εγώ μόλις γέννησα .Εγώ τον ιό τον απέκτησα το 2004 οπότε έχουν περάσει 5 χρόνια και δεν έχουν δείξει τίποτα το ΠΑΠ αλλά αγχώνομαι. Να σου πω την αλήθεια αν εμένα μου λέγανε ότι πρέπει να κάνω άμεσα δεύτερο παιδί θα το έκανα γιατί ειλικρινά ποτέ δεν ξέρεις.Εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά στην εγκυμοσύνη μου και με περίδεση το κράτησα μέσα μου μέχρι τον 8 μήνα και με πολύ μεγάλη προσοχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μωρακι σου!Μου υποτροπιασε έναμισή χρόνο μετά την επέμβαση και ενώ είχα ήδη cin2 έμεινα έγκυος όλα καλά γέννησα και από τότε όλα φυσιολογικά εδώ κ 2 χρόνια δηλ.Μόνο το τελευταίο παπ έδειξε κάτι διπύρηνα και πανικοβλήθηκα!Εσυ γιατί έκανες περιδεση;λόγω κων.Εκτομής;εμένα δεν μου κάνανε.Ο γιατρός μου φοβάται πως αν κάνω και 2η εκτομή ο τραχήλος μου ίσως να μην μπορεί να κρατήσει ένα έμβρυο.Τέλη του μήνα παω για παπ και Είμαι τρελαμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...