Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙΜΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


MAGDA1982

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια ,χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια σε ολους μας!

Λοιπον στο θεμα μας ,εκανα την αυχενικη εχθες και η τιμη 2,3 ,στην πρωτη μου η αυχενικη ηταν 1 τωρα σε αυτο γιατι τοσο?ειναι υγιεστατο

βεβαια και το ρινικο οστο εμφανηΟταν την ρωτησα μου ειπε ,πως παιζει ρολο και το μεγεθος ναι η μικρη μου ηταν 69 και το ζουζουλο αυτο ειναι 72 μα τοση διαφορα ομως?Μου ειπε να περιμενουμε και τα αποτελεσματα του αιματος και να μην ανυσηχω.για πειτε μου ρε κοριτσια και εσεις γνωμες γιατι οσο το σκεφτομαι τοσο πιο πολυ αγχονομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα απο οσο ξερω η αυχενικη οσο υπαρχει ρινικο οστο ειναι καλη και οι τιμες ειναι φυσιολογικες εως 2.5 ενω αλλοι υποστηριζουν ακομη εως 3

σε συνδοιασμο με τα αποτελεσματα που θα παρεις απο τις εξετασεις αιματος θα δειτε τα ποσοστα

πιστευω οτι ολα θα ειναι καλα για το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAGDA1982 έγραψε:

Καλημερα κοριτσια ,χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια σε ολους μας!

Λοιπον στο θεμα μας ,εκανα την αυχενικη εχθες και η τιμη 2,3 ,στην πρωτη μου η αυχενικη ηταν 1 τωρα σε αυτο γιατι τοσο?ειναι υγιεστατο

βεβαια και το ρινικο οστο εμφανηΟταν την ρωτησα μου ειπε ,πως παιζει ρολο και το μεγεθος ναι η μικρη μου ηταν 69 και το ζουζουλο αυτο ειναι 72 μα τοση διαφορα ομως?Μου ειπε να περιμενουμε και τα αποτελεσματα του αιματος και να μην ανυσηχω.για πειτε μου ρε κοριτσια και εσεις γνωμες γιατι οσο το σκεφτομαι τοσο πιο πολυ αγχονομαι...

Καλησπέρα Μαγδα και χρόνια πολλα.

Νομίζω κι εγώ δε συντρέχει λογος ανησυχίας. Από προσωπική πειρα στο λέω. Περίμενε να δεις και το pap-A και ακόμα κι αν δεις "τσιμπημένες" τιμές, πάλι μην αγχωθείς! Ξέρω τι σου λέω...

Εγώ είχα αυχενική 3.2 (μέτρηση στο κέντρο που μου έκαναν την εξέταση) ή 3.7 κατά τη γιατρό μου, που με είδε στο ιατρείο της... Να συνεχίσω? Ρινικό οστό υποπλαστικό ή ανύπαρκτο. Πιθανότητες? Μου είπαν 1:6. Μαζί με το Pap-a πιθανότητες 1:24.Κληρονομικότητα καμία. Ηλικία 32. Πες μου τι θα υπέθετες.... ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ...

O μήνας μέχρι την αμνιοπαρακέντηση ήταν Γολγοθάς... Έκλαιγα, στεναχωριόμουν, βασανιζόμουν, δεν ήξερα τι να κάνω.... Έβλεπα την κοιλιά μου και έκλαιγα και παρακαλούσα να είναι καλά ο μπεμπάκος μου... Τέλοσπάντων, μη σε ζαλίζω...έχασα ενα μήνα μεσα στη στεναχώρια και το άγχος αντί να χαίρομαι για το μωράκι μου και τώρα, που η αμνιοπαρακέντηση έδειξε ότι όλα είναι φυσιολογικά,σκέφτομαι πόσο κακό έκανα στο παιδί μου εκείνο το διάστημα που μέσα μου πενθούσα σχεδόν...

ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....... ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙΑ, που λένε. Καθε παιδί είναι ξεχωριστό και κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα μου μην αγχωνεσαι ολα καλα ειναι αφου οντως υοαρχει ρινικο οστο...λενε οτι ειναι ανησυχητικο αν η αυχενικ ειναι πανω απο 3 αλλα και παλι βλεπεις περιπτωσεις οπως η vic που τελικα ηταν ολα καλα....αντε μην αγχωνεσαι και αγχωνεις και το νινακι σου.....φιλια...καλη χρονια να εχουμε και με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μαγδα και χρόνια πολλα.

Νομίζω κι εγώ δε συντρέχει λογος ανησυχίας. Από προσωπική πειρα στο λέω. Περίμενε να δεις και το pap-A και ακόμα κι αν δεις "τσιμπημένες" τιμές, πάλι μην αγχωθείς! Ξέρω τι σου λέω...

Εγώ είχα αυχενική 3.2 (μέτρηση στο κέντρο που μου έκαναν την εξέταση) ή 3.7 κατά τη γιατρό μου, που με είδε στο ιατρείο της... Να συνεχίσω? Ρινικό οστό υποπλαστικό ή ανύπαρκτο. Πιθανότητες? Μου είπαν 1:6. Μαζί με το Pap-a πιθανότητες 1:24.Κληρονομικότητα καμία. Ηλικία 32. Πες μου τι θα υπέθετες.... ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ...

O μήνας μέχρι την αμνιοπαρακέντηση ήταν Γολγοθάς... Έκλαιγα, στεναχωριόμουν, βασανιζόμουν, δεν ήξερα τι να κάνω.... Έβλεπα την κοιλιά μου και έκλαιγα και παρακαλούσα να είναι καλά ο μπεμπάκος μου... Τέλοσπάντων, μη σε ζαλίζω...έχασα ενα μήνα μεσα στη στεναχώρια και το άγχος αντί να χαίρομαι για το μωράκι μου και τώρα, που η αμνιοπαρακέντηση έδειξε ότι όλα είναι φυσιολογικά,σκέφτομαι πόσο κακό έκανα στο παιδί μου εκείνο το διάστημα που μέσα μου πενθούσα σχεδόν...

ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....... ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙΑ, που λένε. Καθε παιδί είναι ξεχωριστό και κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλα!

vic1 Πραγματικα συγκλονιστική η ιστορία σου. Με έκανες να κλάψω. Να΄σαι πάντα καλά και εσύ και το παιδάκι σου.Να έχετε μια τέλεια χρονιά.

MAGDA1982 μην αγχώνεσαι κοπέλα μου, όλα θα πάνε καλά και εφόσον και ο συνδιασμός όλων βγει καλός τότε όλα τέλεια.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλα και με το καλό να κρατήσεις και αυτό το μωράκι στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου καλη χρονια να εχουμε ολοι μας !

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας ,εχετε απολυτο δικιο ,θα κανω υπομονη γυρω στις δεκα μερες μου ειπε η γιατρος οτι χρειαζεται για να βγουν τα αποτελεσματα και θα περιμενω να δω!

ευχομαι για ολους μας το 2010 νασ φερει συγκινησεις μονο χαρας και ευτυχιΑς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...