Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαιευτηριο "γαια" στο ερρικος ντυναν


grousi

Recommended Posts

κ εγω κοριτσακι μαλλον για γαια εκτος κ αν αλλαξει κατι κ παω στο αττικο...να σας πω την αληθεια μου φοβομουν μονο κ μονο επειδη ηταν καινουργιο αλλα καθε μερα ολο κ κατι καλο μαθαινω οποτε δεν αγχονομαι πια καθολου...στο γιο μου ειχα γεννησει στο ιασω κ ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη κ μια διακοπη παλι εκει κ μου ειχαν σταθει πολυ οι μαιες κ ελεγα θα ειναι τοσο καλα...οποτε μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

εχω δει δωμάτια, εξυπηρέτηση προσωπικού, χαμηλότερες τιμές, γιατρός που εμπιστεύομαι ειναι πλεον εκεί οπότε τι άλλο να σκεφτώ; Διαβάζω και σχόλια γυναικών που γέννησαν εκεί και είναι ευχαριστημένες εεε νομίζω θα δοκιμάσω χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα φοβαμαι μην τυχει κατι στο χειρουργειο θα με προλαβουν?αλλα μετα μου ηρθε φλασια οτι απο κατω ειναι το ερρικος ντυναν οποτε καποιος θα με προλαβει....

κ οι τιμες ειναι το σημαντικοτερο τωρα με την κριση...εγω δεν εχω παει παω στο αττικο που κανει εκει υπερηχους η γιατρος μου ουτε ξερω που πεφτει...αμα σπασουν τα νερα κ ειμαι μονη να δω πως θα φτασω....

zina ποσο εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί να μη προλάβεις;;;Μη φοβάσαι θα προλάβεις! Πλησιάζει ο καιρός; Εγώ έχω Π.Η.Τ. 8 Ιουλίου. Πιστεύω αυτο εννοείς με την ερώτηση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζινα μου δεν εννοω αυτο..σε αυτη την εγκυμοσυνη 1 γιατρος μου ειπε οτι θα παθω ρηξη μητρας κ οτι πεθαινω απο μερα σε μερα, βεβαια πηγα σε αλλους 10 κ μου ειπαν δεν υπαρχει προβλημα...σκεφτομαι αν ειχε δικιο τουλαχιστον θα με προλαβουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!Ραφαελ, Παναγία μου!Ποιος γιατρός θα έλεγε τέτοιο πράγμα και γιατί??

Μην σκέφτεσε έτσι!

Πάντως σε κάθε περίπτωση πο κάτι πηγαίνει τόοοοσο στραβά την μαμά την πηγαίνουν σε δημόσιο νοσοκομείο.Κανένα ιδιωτικό δεν έχει τέτοιες υπηρεσίες εντατικής.

Μην μελετάς όμως τέτοια λίγο πριν την χαρά σου.Θα έπρεπε να σκέφτεσε όμορφα πράγματα!

Οσο για το ΓΑΙΑ από μέρα σε μέρα θα έχω ιδίαν πείρα και θα ενημερώσω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid μου μου το ειπαν δυστηχως...παντως ακομα ζω...καπου ειχα γραψει την ιστορια μου αλλα οχι κ πολυ αναλυτικα...ποιο αναλυτικα θα τα γραψω οταν γεννησω.Για την ακριβεια μου ειπε θυμασαι την γυναικα που πεθανε στην κρητη....?ετσι θα πεθανεις...

θυμαστε που πεθανε οχι σε ιδιωτικο παντως...αν την προσεχαν ισως η γυναικα ζουσε

Στο ενα ιδιωτικο τις κρατανε εκει...γιατι οταν εγινε αυτο με εμενα μου ειπε ενα περιστατικο ενας γιατρος...ηταν μια γυναικα που ο πλακουντας εκατσε πανω στις τομες απο την καισαρικη, ο γιατρος την ειχε ενημερωσει απο την αρχη οτι ειναι υψηλου κινδυνου κ οτι ισως εχανε την ουροδοχο κυστη...στον 8ο επαθε ρηξη μητρας επεσαν ολοι οι γιατροι απο το μαιευτηριο πανω της κ την σωσαν αλλα εχασε την κυστη...τωρα αν μου ελεγε ψεματα δεν το γνωριζω.

ας παθω ρηξη μητρας το θεμα ειναι να με προλαβουν να σωσουν το μωρο κ μενα...δεν την χρειααζομαι μετα την μητρα...ετσι λεω...

φαντασου οτι ειμαι εγκυος κ ειμαι μεσα στο αγχος...

Αυτα απο εμενα πιστευω οτι, οτι κ να γινει μια αφαιρεση μητρας θα ξερουν να κανουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω γεννησα στο ΓΑΙΑ στις 23/04/2010 την κορουλα μου κι εμεινα ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!! απο ολους και ολα!απο τις μαιες,το προσωπικο,τις συνθηκες εκει και την τοση επιμονη και βοηθεια με το θηλασμο!! οσες γεννατε με το καλο σας ευχομαι και να το απολαυσετε πολυ!κανενα αγχος,η φυση εχει φροντισει για ολα και ολα θα πανε καλα!! οσες εχετε ηδη μωρακια,να σας ζησουν και να τα χαιρεστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαελ μ'εκπλήσεις με όσα μας λες! Τι αγωνία σου έχουν δημιουργήσει οι γιατροί! Είναι απίστευτο! Για μένα δεν ξέρω πόσο πολύ εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου αλλά πρέπει ν ακους μόνον αυτόν. Αν είναι αυτος που σε αγχώνει ξανασκέψου την επιλογή που έχεις κάνει. Το σημαντικό αυτή την στιγμή είναι να σαι όσο πιο θετική γίνεται για να ναι καλά και το μωράκι, στην κοιλίτσα σου, ευτυχισμένο και καλά. Τώρα αν ο μη γέννητο συμβεί κάτι η μεταφορά γίνεται σε δημόσιο νοσοκομείο έτσι κι αλλιώς. Να χεις θετική σκέψη κι αυτή θα σε βοηθήσει!Έτυχε να συναντήσεις έναν γιατρό μ%$%$%%α αυτό και μόνο.

angie ευχαριστούμε για τις ευχές σου! Να χαίρεσαι την κορούλα σου και σου εύχομαι να μπεις ξανά για ευχάριστο γεγονός φυσικά, αν το επιθυμείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zina μου ετσι ειναι οπως σας τα λεω...να μην μπορω να χαρω καθολου γιατι φοβαμαι...την γιατρο μου την εμπιστευομαι (κ αυτον που εκανε λαθος τον θεωρουσα επιστημονα τρομαρα μου) αλλα μετα απο οσα εχω περασει δεν μπορω να ειμαι απολυτα σιγουρη για τιποτε...δεν ειμαι σαν μερικες που πιστευουν οτι ο γιατρος τους ειναι ο θεος...κ αν εχουν κανει φοβερα λαθοι σε αλλες κοπελες δεν το παραδεχονταο...οταν γεννσηω θα σας γραψω αναλυτικα τη περασα κ τα ονοματα των γιατρων που πηγα για να δειτε οχι μονο τι περασα αλλα κ τι παιζει στον ιατρικο κοσμο,..πως ο ενας προσπαθει να καλυψει τον αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κι οταν αισθανθείς καλά να μας πεις την ιστορία σου μπας και ξυπνήσουμε!

Απο το τικεράκι σου καταλαβαίνω οτι είσαι στα μισα της εγκυμοσύνης σου ή όχι; Ο καιρός περνάει γρήγορα έχω καταλάβει γι αυτό υπομονή και θετική σκέψη. Η ζωή μέχρι τώρα μου έχει πει να έχω τις επιφυλάξεις μου για όλους και για όλα. Μερικές φορές αφήνεις το ένστικτο να σε καθοδηγήσει και δεν σου κρύβω πολλές φορές δεν είναι εύκολο να προτείνω γιατρό μου όσο ευχαριστημένη και να αισθάνομαι γιατι απλά δεν παίζεις μ αυτά τα πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ζινα μου ουτε στην αδελφη μου δεν συστηνω τωρα...η γιατρος μου αυτη την φορα την επελεξα γιατι ηταν σαν να βλεπω την μαμα μου...δηλαδη με αγκαλιασε με την ηρεμια της κ με ξεαγχωνει...ασε που με το προβλημα που ειχαμε περισυ (εχασα ενα μωρο) ξερει το αγχος μου κ μονη της μου κλεινει ραντεβου σε συντομο χρονικο διαστημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα ο γιατρος μου μου ειπε να γεννησω στο γαια! ξερετε καθολου απο τιμες??? μου ειπε για 2κλινο 3700 για τις 4 μερες. θελω να δω μηπως με συμφαιρει και καπου αλλου πιο καλα. ξερετε τιμες απο λητω ή ιασω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw tin entipwsi oti to gaia einai to poio oikonomiko apo ta idiotika, exeresei tou elena

alla as apantisei kalitera kapoia manoula pou na exei gennisei ekei, egw pantos milisa me to giatro mou kai eipe oti tha mou kostisei i genna se tetraklino me tin amivi tou giro stis 3000 euro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

εγω ζινα μου ουτε στην αδελφη μου δεν συστηνω τωρα...η γιατρος μου αυτη την φορα την επελεξα γιατι ηταν σαν να βλεπω την μαμα μου...δηλαδη με αγκαλιασε με την ηρεμια της κ με ξεαγχωνει...ασε που με το προβλημα που ειχαμε περισυ (εχασα ενα μωρο) ξερει το αγχος μου κ μονη της μου κλεινει ραντεβου σε συντομο χρονικο διαστημα...

εμείς οι δυο πρέπει να τα πούμε και ξέρεις γιατι; γιατι κι εγω πέρυσι έχασα ένα μωρό και θεωρώ οτι αυτό δεν σε κάνει να έχεις την χαρά άλλων γυναικών, εμείς πάντα στο μυαλό μας θα έχουμε την απώλεια αν και καθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κι αυτο λέει πολλά. Πραγματικά σου εύχομαι οτι καλύτερο!!! πες μου πότε έχεις Π.Η.Τ; έχεις άλλο παιδάκι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζινα μου εχω ενα γιο 2 ετων...ΠΗΤ εχω 1/11 αλλα λογω καισαρικης θα παω γυρω στα μεσα οκτωμβριου...σιγουρα θα τα πουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρουλα ναι εχουν μονο 3κλινα γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαν κ 6κλινα...εγω 2 φορες εχω παει ιασω κ εμεινα καταευχαριστημενη μακαρι η γιατρος μου να ηταν εκει..ασε που τωρα δουλευει κ η φιλη μου εκει σαν νοσηλευτρια..καπου εγραψαν τα κοριτσια ειωση τιμων στο ιασω κ λεει τιμες...αν δεν κανω λαθος στο γαια το 4κλινο που κλεινω εγω με καισαρικη κ επισκλειριδιο παει κοντα 1800 κ στο ιασω 2100περιπου το 3κλινο...πανω κατω τιμες δεν θυμαμαι απ εξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas ki apo mena..

ego tha genniso sto gaia guro stis 20 septemvri..

ap'oti mou eipe o giatros mou gia 4klino kai fusiologiki genna me episkliridio paei 1500euro kai kaisariki 1800..

ekana ekei tin auxeniki kai tin b'epipedou kai emeina polu euxaristimeni apo to prosopiko kai o xoros einai polu oreos..

euxomai se oles tis egkuoules oti kalutero.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

koritsia kserei kamia kopela pou exei gennisei sto gaia na mas pei ti xreiazomaste na paroume mazi kai ti parexei to nosokomeio?

kserw oti sto dimosio xreiazete kaneis polla pragmata, na sas pw tin alitheia exw anxwthei akoma den exw katastalaxi se poio tha gennisw, o giatros mou einai kai se idiotiko kai se dimosio :dry:

sas euxaristw ek twn proterwn :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

γέννησα στο ΓΑΙΑ, πριν 2 εβδομάδες(22/6) και η εμπειρία ήταν πολύ καλή.

Για να απαντήσω στο τι χρειάζεσαι...

Τα νυχτικά σου, σουτιεν θηλασμού, ρόμπα κλπ, το νεσσεσεράκι σου(σαμπουαν,οδοντοκρεμες κλπ) και ρούχα εξόδου δικά σου και του μωρού.Το μαιευτήριο παρέχει τα απαραίτητα για το μωρό: πάνες όσο είσαι εκεί(εμένα μου έδωσαν και μια για τον δρόμο),τα "νυχτικάκια" του μαιευτήρίου που τους φοράνε, κρέμες κλπ.Επίσης πετσέτες, σερβιέτες(αν και μετά την 1η-2η μέρα ήθελα τις δικές μου, του μαιευτηρίου είναι γιγάντιες),εσώρουχα μιας χρήσης(και πάλι είχα πάρει δικά μου εσώρουχα),παντοφλάκια.

Ημουν σε 4κλινο(τις 2 μέρες ήμασταν 2 άτομα μόνο)και κατά την γνώμη μου είναι η καλύτερη επιλογή, αν δεν μπορείς-οικονομικά- να επιλέξεις 2κλινο.Τα 3κλινα είναι αρκετά πιο στριμωγμένα ενώ τα 4κλινα είναι πολύ άνετα(ΠΡΟΣΟΧΗ! Οταν πάει ο μπαμπας να τακτοποιησει την εισαγωγή και ζητήσει 4κλινο, να ζητήσει με 2 τουαλέτες διοτι υπάρχουν μερικά και με μία.)Κάθε κρεββάτι έχει δική του τηλεόραση με τα ηχεία πάνω στο τηλεκοντρόλ έτσι ώστε να μην ενοχλεί τους άλλους.Το φαγητο είναι αρκετά καλό και διαλέγεις καθε φορά από 2-3 μενού.Τα δωμάτια,και γενικά οι χώροι του μαιευτηρίου είναι πολύ καθαροί και το προσωπικο πολύ ευγενικό.

Το επισκεπτήριο είναι λίγο ...ζόρικο.Το τυπικό είναι οτι μετά τις ωρες του επισκεπτηρίου δεν μένει κανένας στα δωμάτια, ουτε καν ο μπαμπάς.Πρακτικά, οι μπαμπάδες μένουν και άλλες ώρες αλλά όχι την ώρα του θηλασμού και όχι το βραδυ.Επίσης τα μωρά δεν τα αφήνουν στα δωμάτια τις ώρες του επισκεπτηρίου, οπότε να ξέρετε οτι οι φίλοι/συγγενείς που θα έρθουν, κατα πάσα πιθανότητα θα δουν μόνο εσάς!!

Οι δύο βασικοί λόγοι που επέλεξα το ΓΑΙΑ από το ΜΗΤΕΡΑ (που ήταν και εκεί ο γιατρός μου) ήταν το αυστηρό επισκεπτήριο, γιατί θεωρώ πολύ σωστό μωράκι ημερών να μην έρχετε σε επαφή με πολύ κόσμο(θείτσες,μπαρμπάδες...) που θέλουν να το δουν(και αυτό επί 4 ,όσοι και οι επισκέπτες ων άλλων).Ας το δούνε όταν βγούμε μετά από μερικές εβδομάδες!Και ,δεύτερον, γιατί υποστηρίζουν τον αποκλειστικό θηλασμό.Το τελευταίο με αρκετές αμφιβολίες βέβαια γιατι όλο και κάτι θα τους δίνουν και εκεί...πάντως, θεωρητικά το ζητάς ,βάζουν και ένα καρτελλάκι"αποκλειστικος θηλασμός" και το παλεύεις!Πάντως οι μαίες είναι πολύ εξυπηρετικές και όποτε τους ζητήσεις φέρνουν το μωρο ή στο παίρνουν αργότερα αν θες,βοηθούν με τον θηλασμό και έρχονται οτι ώρα ζητήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid mou s' euxaristw para polu :) na sou zisei to mpempaki sou glikia mou :):):):)

auto me to tetraklino to exw sta up' opsin mou ;)

to allo me to episkeptirio episeis polu kalo giati oso na nai gia na lew kai tin alitheia oi monoi pou tha ithela na ertgoun se epafi me to mwraki mou tis prwtes meres einai oi polu dikoi mou kai oxi olo to soi :dry:

euxaristw kai pali :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!ειμαι καινουργια στην παρέα.γενναω πρωτα ο Θεος το Σεπτέμβρη το δεύτερο κοριτσάκι μου.μαλλον στο γαια κι εγώ. ο γιατρος μου μου έχει δωσει το δικαιωμα της επιλογης μεταξυ μητερα και γαια.τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...