Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαιευτηριο "γαια" στο ερρικος ντυναν


grousi

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ "ΓΑΙΑ" ΤΟΥ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΚΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 6 ΜΕ 7 ΚΟΠΕΛΕΣ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ - ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ- ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΠΟΛΥΚΟΣΜΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.ΓΙΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ.Α!!ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια είναι ότι είσαι απο τις μόνες που άκουσα καλά λόγια..

ακόμη και οι γυναικολόγοι, ιδίως όσοι συνεργάζονται με το ΜΗΤΕΡΑ (μιας και ο δικός μου είναι εκεί) αναφέρουν για το πόσο ανοργάνωτο είναι..καθώς επίσης όσοι συνεργάζονται με το ΓΑΙΑ, δεν πάνε εκεί περιστατικά που ενδεχομένως αντιμετωπίζουν προβλήματα ή φοβούνται για επιπλοκές στο χειρουργείο μιας και δε ξέρουν πώς να τα χειριστούν εκεί..δεν υπάρχει λένε η αντίστοιχη υποδομή..

εγώ πάντως που πήγα απο εκεί..η αλήθεια είναι ότι ειναι πεντακάθαρα αλλά δε ξέρω αν αυτο φταίει στο οτι δεν έχει αρκετα περιστατικά..

πάντως εγω μέχρι να βρώ αυτό που ήθελα χάθηκα..άσε για το ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο μόνιμο προσωπικό να σε εξυπηρετήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

kalhspera sas mas anefere o giatros mas geia na pame na genhsoume mexrh stis 10-3-10 tha xoume genhsh sto ,,,gaia erykos ntyna,,,theloyme na mas pite oses genhsan ekkei i exoun akoush geia noshleia kai times kai parapona

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας,

Είδα ότι οι περισσότερες από εδώ είσαστε expert. Εγώ είμαι στην πολύ αρχή και δεν έχω καν γυναικολόγο. Και επειδή θα ήθελα να είναι στο Γαία όποια από εσας έχει γυναικολόγο στο Γαία μπορεί να μου στήλει τα στοιχεία του?

Σας ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας,

Είδα ότι οι περισσότερες από εδώ είσαστε expert. Εγώ είμαι στην πολύ αρχή και δεν έχω καν γυναικολόγο. Και επειδή θα ήθελα να είναι στο Γαία όποια από εσας έχει γυναικολόγο στο Γαία μπορεί να μου στήλει τα στοιχεία του?

Σας ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gkonstan έγραψε:

Γειά σας,

Είδα ότι οι περισσότερες από εδώ είσαστε expert. Εγώ είμαι στην πολύ αρχή και δεν έχω καν γυναικολόγο. Και επειδή θα ήθελα να είναι στο Γαία όποια από εσας έχει γυναικολόγο στο Γαία μπορεί να μου στήλει τα στοιχεία του?

Σας ευχαριστώ πολύ

Σου εστειλα και εγω πμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλες!

Εργάζομαι στο μαιευτήριο "Γαια", Βρήκα τυχαία το forum και τη συγκεκριμένη δημοσίευση και θα ήθελα να απαντήσω σε μερικές απο τις πληροφορίες που έχετε δημοσιεύσει οι οποίες δεν είναι σωστές.

1)Οι τιμές έχουν αλλάξει και είναι πιο χαμηλές.

2)Δεν έχουν όλα τα 4κλινα δωμάτια 2 τουαλέτες αλλά εφόσον επιθυμείτε να υπάρχουν 2 τουαλέτες στο 4κλινο δωμάτιο σας, μπορείτε να το ζητήσετε όταν με το καλό έρθετε για να γεννήσετε.

3)Υπάρχει 24ωρη εξυπηρέτηση. Εαν έρθετε να μας επισκεφθείτε και μπείτε απο την κεντρική είσοδο του Ντυνάν, υπάρχει χώρος υποδοχής με τη σήμανση "γαια" (εξυπηρέτηση 07:00 - 23:00). Η κεντρική είσοδος του μαιευτηρίου είναι απο την πλαϊνή είσοδο στην οδό Σλήμαν (εξυπηρέτηση 24/24).

Παρακαλώ πολύ για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνείστε με το τηλεφωνικό μας κέντρο 24/24 2106991000

Ελπίζω να σας κάλυψα! Τις θερμότερες ευχές μου για τις μανούλες του forum! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stars καλημερα!!!!

μιας και δουλευεις στο γαια ηθελα να σε ρωτησω αν ισχυει οτι φερνουν το μωρο για θηλασμο οποτε κλαιει ή το φερνουν συγκεκριμενες ωρες????κι αν το φερνουν συγκεκριμενες ωρες τι γινεται σε περιπτωση που κλαιει???υπαρχει περιπτωση να μεινει το μωρο στο δωματιο μαζι με τη μαμα????

ευχαριστω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stars Καλημέρα και ευχαριστούμε για τις διευκρινήσεις.

Μπορείς επίσης να μας πείς πότε αλλάξαν οι τιμές?Εγώ ,ας πούμε είχα έρθει για β΄επιπέδου, πριν κανέναν μήνα και εημερώθηκα για τις τιμές ,πρέπει να ρωτήσω ξανά??Πότε έγινε αλλάγη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 επειδη ξερω να σου απαντησω απο ενα δελτιο τυπου που διαβασα στην σελιδα του Γαια στο facebook η για εκπτωση εγινε 30/3!!!

http://www.facebook.com/home.php?ref=lo ... 4550335822

για να το διαβασετε και εσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια εχετε κανενα νεο απο το γαια....δεν εχω παει καθολου εκει κανω αλλου τους υπερηχος κ η γιατρος μου ξεγενναει εκει...αλλα δεν ξερω τιποτε απο τιμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια γειά σας. Καλώς σας βρήκα. Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος :):):) και δεν έχω γυναικολόγο. Έμαθα για το γαία και θα ήθελα να βρω κάποιον από εκεί. Θα μπρούσατε να μου στείλετε με πμ κάποιες πληροφορίες από τους γιατρούς σας? Είμαι και πάνω από 40 και είναι και η πρώτη μου κύηση και έχω αγχωθεί. Σας ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελίνα καλώς ήρθες,

σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό!

σου έστειλα πμ με τα στοιχεία του γιατρού μου.

Φιλικά

Μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

geia sas koritsia tha ithela na mas poun oses kopeles exoun gennisei sto gaia ti perilamvanete sti timi tou tetraklinou me fisiologiko toketo???

perilamvanete px i amoivi tis maias???? kai kati allo ti nyxta menei kapoios syggeneis mazi me ti lexwna??

sas euxaristw ek twn proterwn :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia tha ithela na mas poun oses kopeles exoun gennisei sto gaia ti perilamvanete sti timi tou tetraklinou me fisiologiko toketo???

perilamvanete px i amoivi tis maias???? kai kati allo ti nyxta menei kapoios syggeneis mazi me ti lexwna??

sas euxaristw ek twn proterwn :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι σε όσες έχουν γεννήσει να τους ζήσουν τα μωράκια τους και σε όσες είναι έγκυες καλή εγκυμοσύνη και με ένα γερό μπεμπε :) Γέννησα πριν σχεδόν 5 μήνες στο Ιασώ, και παρά τα όσα λένε, δεν έμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη σε πολλά επίπέδα. Θα ήθελα λοιπόν στο επόμενο παιδάκι μου να γεννήσω σε άλλο μαιευτήριο και με ενδιαφέρον παρακολουθώ την κουβέντα για το Γαια. Θα μου πείτε ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα, αλλά μου αρέσει να προνοώ. Όποια έχει γεννήσει εκεί μπορεί να μας πει την εμπειρία της; Γέννησα με καισαρική, οπότε θα με ενδιέφερε κάποια που είχε τέτοια γέννα. Την πρώτη φορά πήγαν όλα τέλεια, αλλά δεν παύω να φοβάμαι για την επόμενη. Πόσο μάλλον που θέλω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ επισκληριδιο και με τίποτα ολική. Και κάτι ακόμα. Λέτε για κάποιον γιατρό καλό, μπορεί όποια τον έχει να μου στειλει pm με τα στοιχεία του; Ο γιατρός μου είναι μετοχος του ΙΑΣΩ οπότε με τίποτα δε θα έφευγε από εκεί. Είναι και από τους γιατρούς που παίρνουν "όσα και το δωμάτιο" οπότε είναι και ένας λόγος που δε θέλω να ξαναπάω σε αυτόν. Πήγα σε 3κλινο και το πακέτο μου έφτασε 7.000 €. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinouli, μην νομιζεις όλοι οι γιατροί απο τα ιδιωτικά παίρνουν το "κάτι τις" τους από τους τοκετούς που φαίρνουν (αυτό που λέμε εμείς "μέτοχοι").Και ο δικός μου ήταν στο ΜΗΤΕΡΑ και τους τελαυταίους μήνες έχει πάει και στο ΓΑΙΑ.Οταν τον ρωτάω που να πάω μου λέει μέν "οπου θέλω" ,αλλά παράλληλα μου δείχνει την προτίμηση του για το ΓΑΙΑ.Δεν νομίζω οτι είναι...αθώο!Μάλλον από εκεί κερδίζει περισσότερα.

Στο ΓΑΙΑ ξέρω οτι έχουν προσελκύσει πολλούς γιατρούς από ΙΑΣΩ και ΜΗΤΕΡΑ καθώς και προσωπικό.

Προσωπικά δεν με πολύνοιάζει, έχω τόση εμπιστοσύνη στον γιατρό μου που η επιλογή μαιευτηρίου έρχεται σε δεύτερη μοίρα.Μιας και έχω επιλογή όμως θα πάω στο ΓΑΙΑ γιατί ως τώρα έχω ακούσει καλά λόγια,πήγα και το είδα από κοντά και μου φάνηκε πιο μαζεμένο και...ήσυχο,οι τιμές είναι ελαφρώς καλύτερες από το ΜΗΤΕΡΑ(παρεπιπτώντος το ΙΑΣΩ ανακοίνωσε μεγάλες μειώσεις στις τιμές,κοίταξε το!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Εγώ γέννησα στο Γαία πριν από 2 εβδομάδες με καισαρική τομή και επισκληρίδιο. Το κόστος για το τετράκλινο μας πήγε 2150€ (κανονικά θα πληρώναμε 1850€ αλλά μας χρέωσαν 300€ τη μεταφορά του μικρού από το Γαια στο Κρατικό Νίκαιας λόγω οτι δεν είχαν θερμοκυττίδα). Σε αυτή την τιμή δε συμπεριλαμβάνεται η μαία και ο γιατρός. Το βράδυ δεν ξέρω αν αφήνουν να διανυκτερεύσει κάποιος μιας και στο δικό μας δωμάτιο δεν το ζήτησε καμία... Είναι αρκετά αυστηροί με το επισκεπτήριο και δεν αφήνουν να υπάρχει κόσμος στο δωμάτιο όταν φέρνουν τα μωρά (αφήναν μόνο τις μαμάδες μας να μείνουν μέσα).

Σε γενικές γραμμές μου άφησε πολύ καλή εντύπωση ως μαιευτήριο αλλά με προβλημάτισε το γεγονός με τη θερμοκυττίδα. Ο γιατρός μου μου είπε οτι όλα τα μαιευτήρια οφείλουν να έχουν το 30% των κλινών σε θερμοκυττίδες και αυτό έχει κάνει και το Γαία. Το πρόβλημα είναι οτι γεννιούνται αρκετά μωρά πλέον πρόωρα και ιδαίτερα σε δύδιμες ή τρίδυμες κυήσεις και έτσι γεμίζουν πολύ γρήγορα οι θεμοκυττίδες. Δε θέλω να σας επιρεάσω απλά σας αναφέρω κάτι που δεν είχα σκεφτεί ποτέ και που αντιμετώπισα....το ίδιο βέβαια θα μπορούσε να συμβεί σε οποιοδήποτε μαιευτήριο.

Σχετικά με τα δωμάτια το τετράκλινο με τα δυο μπάνια (πρέπει να ζητήσετε να πάτε σε τετράκλινο με δυο μπάνια στην εισαγωγή) είναι super! Πάρα πολύ άνετο ενώ τα τρίκλινα και τα δίκλινα είναι πολύ πιο στριμωχτά!

Ελπίζω να σας κάλυψα! Με το καλό να κρατήσετε όλες τα αγγελούδια σας στην αγκαλιά σας και να χαίρεστε τις οικογένειές σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ χρησιμα ολα αυτα!ευχαριστουμε πολυ!εγω γενναω τον αυγουστο και ο γιατρος μου μου ειπε πως συνεργαζεται με το γαια και αν θελω να παω εκει.μαλλον ετσι θα κανω αφου για το ιασω εχω την χειροτερη γνωμη!εκανα εκει το β επιπεδου!η αντιμετωπιση ηταν πολυ ψυχρη απο το προσωπικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου κι εγώ στο Γαία θα γεννήσω μέχρι 8/7 Έχω πάει δυο φορές για εξετάσεις κι εχω μείνει ικανοποιημένη. Εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...