Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

IRENE MOY ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΧΩΡΕΣΟΥΝ ,ΤΙ ΕΦΤΑΙΞΕΣ ΕΣΥ ΨΥΧΗ ΜΟΥ?

ΗΣΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΞΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΣΥ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΚΙ ΗΘΕΛΑΝ ΤΟΣΟ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ..Η ΖΩΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΣΑΝ ΔΥΟ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΝΕΡΟ..ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ..ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΞΕΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΣΥ ΗΘΕΛΕΣ ΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΖΩΕΣ..

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΡΓΑΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΟΣΟ ΠΟΝΑΣ ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ..ΤΟ ΕΛΠΙΖΩ ..ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ..ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΞΑΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ...ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΕΣ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΑΣ..

ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ..

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΛΠΙ ΖΩ....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΛΠΙ ΖΩ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ,,ΚΛΑΙΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΤΕ..ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ..ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΝΙΩΘΕΤΕ..ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΤΕ??ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ 2 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΝ..ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ..ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Φεύγω μα πάντα γυρνάω σε σένα

Ό,τι κι αν πεις όσο κι αν πονά

Σκέψεις που ουρλιάζουν στιγμές

που σ' αρπάζουν

Λάγνες ρωγμές θορυβώδεις σιωπές

Πως πονάει ένα χάδι μου λες

Άκου τα λόγια μου πριν γίνουν χτες

Ζήσ' ένα ψέμα για θέατρο θέμα

Τόσες φορές οι ίδιες σκηνές

Σκέψεις σα λάβα παράτα τες τράβα

Τράβα μακριά όσο πιο μακριά

Αμάλθειας κέρας στο νου μου ένα τέρας

Όταν μου γεννά μόνο σκοτεινιά

Ντύσε μητέρα το κρύο κορμί μου

Πλύνε τις πληγές όχι μην κλαις "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό, WENDY μου, βάλσαμο τα λόγια σου και οι ευχές σου!

Κάποιοι άνθρωποι είναι γραφτό να παιδεύονται περισσότερο να αποκτήσουν αυτό που τους αξίζει, εμείς είμαστε σ' αυτήν την κατηγορία....

Θα τα αποκτήσουμε, θα γεμίσουν οι αγκαλίτσες μας γιατί είναι μεγάλες...και φιλόξενες...

Εχω δύναμη γιατί ακόμα ΕΛΠΙ ΖΩ!!!

Αυτό θα ναι η φράση που θα μας χαρακτηρίζει από δω και πέρα ΟΛΕΣ ΜΑΣ

"ΕΧΩ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΛΠΙ ΖΩ!!!!"

Τι λέτε δημιουργούμε νέο θέμα με αυτόν τον τίτλο; WENDY σου ανήκει το θέμα δικαιωματικά...σε περιμένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax den kserw se pia na protoapantisw....

Exw xasei 2 mwra, ena nwris to allo ston 5o mina. Kai ta duo ponesane polu kai akoma ponane.

To thema einai duskolo giautes tis kopeles pou einai egkues kai mporei na fobithoun alla nomizw oti einai kalo na milame gia auta pou eginan. Etsi oi kopeles pou tha ta perasoun sto mellon tha kseroun oti den einai mones tous kai oi kopeles pou exoun files kai sugkeneis pou ta pernane tha kseroun ti na poun.

H alitheia einai oti otan exasa kai tin Lydia mou oloi mou elegan 'Nea eisai tha kaneis allo'. Pote den to katalaba auto. An kapoios xasei ton antra tou, tou leei kaneis 'Nea eisai tha breis allon???' Den einai to thema an tha kaneis allo to thema einai oti xathike enas anthrwpos.Giauto pentheis.

Giati h Lydia htan mia idea gia tous allous alla gia mena kai ton antra mou htan h korh mas. Mou phre 9 wres na thn gennisw, thn eida kai htan ena kanoniko panemorfo mwro apla mikrotero, ths dwsame onoma, mporesame kai kaname mia mikri kideia kai apotefrosi. Exw fotografeies tis, tis staxtes tis, ta apotipomata twn xeriwn kai twn podiwn tis. Htan alithini apla den mporese na zisei eksw apo to swma mou.

Mes stin atuxia mou eimoun tuxeri pou gennisa stin Agglia giati edw anagnwrizoun perissotero tin anagki sou na deis kai na aggaliaseis to mwro sou akoma kai toso nwris, kai na tous dwseis ena aksioprepes telos me mia teleti.

To kserw oti ola auta sas maurizoun tin psuxi alla na milate gia ta mwra sas. An egw den milousa me alles gunaikes pou perasan ta idia tha eixa trelathei. Oloi oi 'kanonikoi' mou filoi prospathousan na apofugoun to thema giati aisthanontan asxima alla einai megalo lathos.Prepein na milate.

O ponos den feugei pote alla mathaineis na zeis me auton kai argotera na gelas kai akoma kai na niwtheis xara. Oso gia ton theo den thelw oute na milaw. An uparxei den kserw giati na kanei athwa plasmata na feugoun toso nwris..

Elpizw na min sas kourasa

filia polla kai kouragio se oles sas

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

- Κανείς δεν έχει κάνει συμφωνία με τον Θεό πότε θα πεθάνη. Ο Θεός τον κάθε άνθρωπο τον παίρνει στην καλύτερη στιγμή της ζωής του, με έναν ειδικό τρόπο, για να δώση την ψυχή του. Εάν δη ότι κάποιος θα γίνη καλύτερος, τον αφήνει να ζήση. Εάν δη όμως ότι θα γίνη χειρότερος, τον παίρνει, για να τον σώση. Μερικούς πάλι που έχουν αμαρτωλή ζωή, αλλά έχουν την διάθεση να κάνουν καλό, τους παίρνει κοντά Του, πριν προλάβουν να το κάνουν, επειδή ξέρει ότι θα έκαναν το καλό, μόλις τους δινόταν η ευκαιρία. Είναι δηλαδή σαν να τους λέη: «Μην κουράζεσθε• αρκεί η καλή διάθεση που έχετε». Άλλον, επειδή είναι πολύ καλός, τον διαλέγει και τον παίρνει κοντά Του, γιατί ο Παράδεισος χρειάζεται μπουμπούκια

Φυσικά οι γονείς και οι συγγενείς είναι λίγο δύσκολο να το καταλάβουν αυτό. Βλέπεις, πεθαίνει ένα παιδάκι, το παίρνει αγγελούδι ο Χριστός, και κλαίνε και οδύρονται οι γονείς, ενώ έπρεπε να χαίρωνται, γιατί που ξέρουν τι θα γινόταν, αν μεγάλωνε; Θα μπορούσε άραγε να σωθή;

Αλλά και τους γονείς βοηθάει ο θάνατος των παιδιών. Πρέπει να ξέρουν ότι από εκείνη την στιγμή έχουν έναν πρεσβευτή στον Παράδεισο. Όταν πεθάνουν, θα ‘ρθούν τα παιδιά τους με εξαπτέρυγα στην πόρτα του Παραδείσου να υποδεχθούν την ψυχή τους. Δεν είναι μικρό πράγμα αυτό! Στα παιδάκια πάλι που ταλαιπωρήθηκαν εδώ από αρρώστιες ή από κάποια αναπηρία ο Χριστός θα πη: «Ελάτε στον Παράδεισο και διαλέξτε το καλύτερο μέρος». Και τότε εκείνα θα Του πουν: «Ωραία είναι εδώ, Χριστέ μας, αλλά θέλουμε και την μανούλα μας κοντά μας». Και ο Χριστός θα τα ακούση και θα σώση με κάποιον τρόπο και την μητέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα προηγούμενα όπως και το επόμενο τα έχει πεί ο γέρων Παίσιος :

- Γέροντα, μια μητέρα είναι απαρηγόρητη, γιατί το παιδί της πηγαίνοντας στην δουλειά σκοτώθηκε σε τροχαίο.

- Πες της: «Από κακότητα χτύπησε ο οδηγός το παιδί σου; Όχι. Εσύ, για να σκοτωθή το έστειλες στην δουλειά; Όχι. Να πης λοιπόν ‘’δόξα Σοι ο Θεός’’, γιατί μπορεί να γινόταν ένα αλητάκι και ο Θεός το πήρε στην κατάλληλη ώρα. Τώρα είναι ασφαλισμένο στον Ουρανό. Τι κλαις; Ξέρεις ότι βασανίζεις το παιδί με το κλάμα; Θέλεις να βασανίζεται το παιδί σου ή να χαίρεται; Φρόντισε να βοηθήσης τα άλλα παιδιά που έχεις και είναι μακριά από τον Θεό. Γι’ αυτά να κλαις». Να, και χθες ήρθε μια μητέρα με κλάματα και μου είπε: «Μου πήρε ο Θεός το μονάκριβο παιδί μου», και τα έβαζε με τον Θεό. «Αν το καλοσκεφθής, της είπα, σε τίμησε ο Θεός. Το πήρε κοντά Του αγγελούδι, βαπτισμένο όπως ήταν. Αυτό είναι αγγελούδι και εσύ τα βάζεις με τον Θεό; Αυτό θα βρης μεθαύριο να πρεσβεύη στον Θεό».

φιλια...σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zaxarenia mou,

Apopsi sou auto pou egrapses kai to sebomai alla an den exeis dei to paidi sou se feretro na min milas. Sugnwmi an se prosbala alla den mporeis na les stis manes pou exoun thapsei ta paidia tous oti eutixws pou ta pire o theos giati mporei na gintan katharmata

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δηλαδη θα πρεπει να πω και ευχαριστω, που αντι να βλεπω το παιδι μου να κοιμαται στην κουνια του παω σε ενα νεκροταφειο για να βλεπω τα μαρμαρα?Αν το κριτηριο ηταν οτι θα γινοταν αλητης μαλλον παιρνει τα λαθος παιδια.Γιατι εγω βλεπω πολλους να κυκλοφορουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 3 ΑΓΕΛΟΥΔΙΑ ...ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΛΠΙΔΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΙΣΤΗ ...ΟΧΙ ΠΙΣΤΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ...ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΛΗΤΗΣ ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΛΗΤΑΚΙ ...ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ????? ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΧΤΥΠΑΝΕ ...ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΚΟΠΟΙΟΥΝ????

Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΡΙΞΕΙΣ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΧΕ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΙΜΙΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ? ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΗΤΑΝ ΖΩΝΤΑΝΟ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ..ΚΟΥΝΟΥΣΕ ΧΕΡΑΚΙΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ...ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΕ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ..ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΥΡΡΑΝΙΟΤΑΝ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ...ΑΝ ΤΟ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΑΝ Η ΠΑΠΑΔΕΣ? Η ΑΛΗΘΕΙΑ,ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΧΑΠΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΑΝΤΕΧΩ ..ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΣΟ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ...?ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΧΕΡΕΤΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κορίτσια σας καταλαβαίνω περνάμε όλες περίπου ίδιες καταστάσεις.Για το τελευταιο που έγραψε κάποια ουτε καν θελω να το σχολιάσω...συμφωνω με τανια και muller.όταν κοιμάτε ο γιος μου πηγαίνω και τον κοιτάζω να δω αν αναπνέει,είναι η ζωή μου.Μετά απο αυτο που μου συνέβει ζώ μόνο γιαυτόν.Καθε βράδυ πέρνω και συγκρίνω τους υπέρηχους του γίου μου και της μπέμπας μου και βλέπω ότι μοιάζουν στα ματια και στο σαγόνι. Γιατι έφυγε η πριγκιπισσά μου έτσι. Τη φαντάζομε ξανθούλα με γαλάζια μάτια σαν τον αδελφούλη της...Γιατι όταν πάω να μιλήσω για την κόρη που τοσο ήθελα όλοι αλλάζουν κουβέντα.Δεν την ειδα...δεν την αγγιξα δεν την φίλησα...και πόσο πόνεσε όταν ξεψυχούσε.Όλα αυτα σκέφτομαι και λέω δεν έπρεπε να΄γίνει έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω οτι το μωρο μου ειναι καλα εκει που ειναι αλλα θα προτιμουσα να ειναι κοντα μου γιατι αυτο ειναι το συνηθες να κανεις παιδια και να τα βλεπεις να μεγαλωνουν ..αυτα να σε θαψουν..τωρα σιγουρα κανεις δεν ξερει ποτε θα πεθανει. κατα τη γνωμη μου ο Θεος δεν ειναι ενας παππους που αισθανεται μοναξια και θελει παρεα ..ειναι κατι πολυ ανωτερο απ αυτο και σιγουρα δεν του αποδιδω ανθρωπινα κινητρα συναισθηματα και επιθυμιες..διαφορετικα θα τα εβαζα μαζι του

Εγω στον ταφο της δεν εχω παει καθολου εδω και 2 χρονια γιατι ξερω οτι δεν ειναι εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιλια δίκια έχετε σε αυτά που λέτε!

Εγω συμφωνω με αυτο που ανα-δήμοσιευσα για αυτο εξαλλου και το εγραψα!

Εσεις μεινατε μονο στις λεξεις αλητακι κλπ. Αλλου ειναι το θεμα.

Τα πηρα λιγο στο κρανιο για την επιθεση αυτη αλλα δεν πειραζει....Το εκανα επειδη δεν υπαρχουν λογια ανθρωπινα να σας παρηγορησω οποτε σκεφτηκα αυτο που εγραψε ο γεροντας.

Σας συμπονω γαμωτο αλλα δεν το καταλαβατε.

Πληροφοριακά έχω δει το 4χρονο ανιψι μου σε φερετρο & δεν μιλαω εκ του ασφαλους.

Τελος παντων....μακαρι να σας ερθει συντομα η μεγαλυτερη χαρα της ζωης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 3 ΑΓΕΛΟΥΔΙΑ ...ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΛΠΙΔΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΙΣΤΗ ...ΟΧΙ ΠΙΣΤΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ...ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΛΗΤΗΣ ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΛΗΤΑΚΙ ...ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ????? ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΧΤΥΠΑΝΕ ...ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΚΟΠΟΙΟΥΝ????

Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΡΙΞΕΙΣ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΧΕ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΙΜΙΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ? ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΗΤΑΝ ΖΩΝΤΑΝΟ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ..ΚΟΥΝΟΥΣΕ ΧΕΡΑΚΙΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ...ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΕ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ..ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΥΡΡΑΝΙΟΤΑΝ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ...ΑΝ ΤΟ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΑΝ Η ΠΑΠΑΔΕΣ? Η ΑΛΗΘΕΙΑ,ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΧΑΠΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΑΝΤΕΧΩ ..ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΣΟ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ...?ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΧΕΡΕΤΑΙ..

WENDY και εγώ του σταμάτησα την ζωή...με δική μου απόφαση. Σκεφτόμουν θα έχει εμένα τώρα αλλά μετά ποιον?Είχε υγρό στο κεφάλι και σκεφτομουν που θα το εγχειρίζαν συνέχεια.θα ήταν ανάπηρο γιατί δεν έκλεισε η σπονδυλική στήλη και πάλι θα το τρυπούσαν. Το υγρο στο κεφάλι ειχε αλλάξει την μορφολογια του κεφαλιου και θα είχε νοητικη στέρηση...σκεφτομουν θα κατέληγε σε κάποιο ιδρυμα όταν θα πέθαινα και σίγουρα κάποιος θα το κακοποιούσε τόσα ακούμε που γίνοντε καθημερινά, φανταστειτε στα παιδάκια που δεν καταλαβαίνουν.Δεν θέλησα να το ταλαιπωρήσω και το ταλαιπώρησα τοσο σκληρά...Πονάω.''Αδεια η ψυχή μου...''

Την αγάπησα απο την πρώτη στιγμή που ήξερα ότι ήμου έγκυος...έκανα τεστ πριν να έχω καθυστερηση..το ήξερα ότι ήμουν έγκυος.Είχα αιμα και σταματούσε κάνω χοριακή και παρακαλούσα τη παναγίτσα να είναι θετικό...Δεν είχα ούτε αποκόλληση τίποτα απλα είχα λίγο αίμα...Πήγα και πήρα ρόζ ρουχαλάκια πριν μαθω τι είναι..τώρα η αδελφή μου τα πήρε και τα έκρυψε να μην τα βλέπω...όταν πήγα στον πρώτο υπέρηχο να δω το φασολάκι μου βγήκα και είδα 2 κοπέλες να κλαινε γιατί ειχαν πρόβλημα τα μωρά τους και εγώ πάγωσα στην εικόνα...2 μέρες πριν κάνω την β΄επιπέδου είδα τον γιατρό να μου λέει ότι έχει πρόβλημα. Πήγα να κάνω την β΄επιπέδου και στο δρόμο συζητούσα με την αδελφή μου (μαζί μείναμε έγκυες θα γεννούσαμε δίπλα δίπλα)τι θα κάναμε αν τα παιδια μας είχαν πρόβλημα και εγω τις έλεγα ΄΄θυμασαι τη μας είπαν στην αυχενική?Δυο υγιέστατα μωράκια!Μη φοβάσαι όλα καλά θα πάνε...''Πόσο λάθος έκανα!!!ΓΙΑΤΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΕΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΑΛΗΤΑΚΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ...ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡ ΠΑΙΣΙΟΥ...ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΠΑΡΟΥΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΜΟΝΟ ΘΥΜΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ..ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΟΡΓΗ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ? ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΑ ΕΦΕΥΓΕ Ο ΘΥΜΟΣ ΝΑ ΞΕΣΠΟΥΣΑ ..ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΩ...ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ....Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΕΝΑΣ ΠΑΠΟΥΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ..ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ ΟΜΩΣ Η APIS ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ...ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΑ.. ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΗΣ ΜΑΝΑΣ ....ΤΙΠΟΤΑ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 μέρες πριν κάνω την β΄επιπέδου είδα τον γιατρό να μου λέει ότι έχει πρόβλημα.

Το είδα στο ονειρό μου και απο τοτε φοβάμαι μην δω τιποτα και γίνει...γιατι γαμώτο μου βγαίνουν πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλα μου κοριτσια....σας αισθανομαι....πιστευω και αγαπω τον Θεο για οτι κι αν μου φερει στην ζωη η για οτι κι αν εχω ηδη....ειναι απολυτα ανθρωπινο να κλαις να πονας και να λες γιατι και να τα βαζεις με τον Θεο αλλα πιστεψτε με δεν φταει αυτος ουτε κανενας αυτη δυστηχως ειναι η φυση μας η ζωη μας....εχει και καλες και πολυ ασχημες στιγμες δεν γεννηθηκαμε ουτε αθανατοι ουτε με το σκεπτικο οτι θα ζησουμε μεχρι τα βαθια γεραματα υγιεστατοι...σε ολους μπορουν να συμβουν ακριβως τα ιδια πραγματα....δυστηχως...απλα πρεπει να δεχτουμε οοοοοσο δυσκολο κι αν ειναι το οτιδηποτε συνανταμε στον δρομο μας και να σφιγγουμε τις γροθιες και να συνεχιζουμε μεχρι να ερθει η ωρα κι εμεις να παμε εκει ψηλα...

Το μεγαλυτερο αγχος μου εφοσον δεν εχω παιδια ειναι η μανουλα μου σκεφτομαι οτι θα ηταν το τελος μου αν την εχανα που καποια στιγμη θα γινει...θα πονεσω θα ηθελα μεχρι και να πεθανω κι εγω αλλα προετοιμαζομαι για οτιδηποτε σκεφτομαι οτι ολα για μας ειναι!!!Ευχομαι απλα να βρω την δυναμη να κρατηθω να συνεχισω....Ετσι ισχυει για ολα....κι εμενα θα μπορουσε να μου συβει οτι και σε σας...δεν φοβαμαι να το πω γιατι αν ειναι να γινει κατι θα γινει...και θα πονεσω και θα κλαψω και παλι θα μπορει να πεις δεν θελω να συνεχισω την ζωη μου αλλα πιστεψτε με δεν θα φταιει κανεις...θα ηταν να γινει!

Συγχωρεστε με σας αγαπω και αισθανομαι τον πονο σας μα ολα θα πανε καλα να ελπιζετε σ αυτο...ο πονος ειναι οτι πιο ανθρωπινο κλαψτε ξεσπαστε μα η ζωη δεν σταματαει εδω...θα ρθουν τα νινακια σας με το καλο και ολα θα φωτισουν!Μην φοβαστε!Σας φιλω και συγχωρεστε με αν ειμαι εκτος η αν σας ενοχλησε κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το όνομα Ραφαέλα δεν είναι δικό μου.Μια εβδομάδα μετά την διακοπή είδα ότι την κρατούσα στην αγκαλιά μου, έβλεπα μόνο το προσωπάκι της τίποτε άλλο, την έλεγαν Ραφαέλα και κοιμόταν τόσο ήρεμα τόσο γαλήνια...γι΄αύτο αν ποτέ κάνω άλλο παιδάκι είναι ταμένο στον Αγιο Ραφαήλ...Έψαξα στο διαδίκτυο και βρήκα ότι ό Αγιος Ραφαήλ ήταν στρατιωτικός τον λέγαν Γιωργο και πήγαινε σε διάφορες πρεσβείες...μου ήταν περίεργο γιατί τον άντρα μου τον λένε Γιωργο είναι στρατιωτικός κααι αυτή την στιγμή είναι σε αποστολή έξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Arxika gia na ksekatharisw kati den sou epitethika zaxareneia. Kai lupamai polu gia to anipsaki sou pou egine ki auto aggeloudi. Apla tha hthela prin grapseis kapoia pragmata na skefteis oti epeidh esena h pisth sou se boithaei na katanoiseis ton pono me enan sugkekrimeno tropo den simainei oti kai oloi oi alloi to blepoun etsi. Kai den mporeis na katalabeis ti exw akousei apo tote pou exasa thn Lydia. Oloi exoun kati na poun gia to thema, les kai an to eksigisoun ola tha einai kalutera.

Egw prwsopika pisteuw oti ta mwra mou efugan gia na min upoferoun apo tin ugeia tous kai oxi giati den tha ginontan kaloi anthrwpoi. Alla sugnwmi den mporw na aisthanthw oti o theos mou ekane xari. Oute oti ola eginan gia kapoio logo ktl. Apla eginan, h zwi einai adiki merikes fores kai emeis to mono pou mporoume na kanoume einai na sunexisoume me oti dunameis mas emeinan kai na elpizoume oti tha doume ki emeis xara.

Kai fusika kserw oti den ftaiei kanenas gia auto pou egine, oute pote prospathisa na riksw to ftaiksimo se kapoion allo. O kathenas koubalaei ton stauro tou se auton ton kosmo

Polles agkalies se oles oses tis xreiazontai

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τανια μου οπως και για ολα τα κοριτσια λυπαμαι παρα πολυ!Αλλα οπως λες κι εσυ πολυ καλα:h zwi einai adiki merikes fores kai emeis to mono pou mporoume na kanoume einai na sunexisoume me oti dunameis mas emeinan kai na elpizoume oti tha doume ki emeis xara.

Σας στελνω ολη μου την αγαπη και τις ευχες να ειστε δυνατες και ποτε μην παψετε να ελπιζετε!!!Ευχομαι οτι καλυτερο στην ζωη σας και ποτε ξανα δακρυα λυπης μονο χαρας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσες δεν έχουμε περάσει μια παρόμοια κατάσταση,δυστυχώς δεν μπορούμε πλήρως να νιώσουμε τον πόνο αυτό.Να μην δίνει τέτοιες πίκρες ο Θεός,σε καμία....Λυπάμαι πολύ,εύχομαι να είστε όλες καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΑΥΤΑ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΑΛΛΑ....ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ....!

ΤΑΝΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ...ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ, ΔΕΝ ΚΑΤΕΚΡΙΝΑ, ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ, ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕ, ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΔΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ...ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ ΛΟΓΙΑ!!!! ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΑΡΗΓΟΡΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΕΚΕΙ ΤΕΛΙΚΑ. ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΚΕΙ & ΠΕΡΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ! ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΤΟ ΑΝΙΨΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΝΙΨΙ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΦΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...