Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ ;;;;;


Recommended Posts

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ! ΠΟΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ! ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικοτερα ολα αυτα με το τι ειναι γρουσουζια ειναι καθαρο προσωπικο θεμα .Κιαμενα η αδερφη μου ειχε πολλα πραγματα καιη κουνιαδα μου αλλα μου τα εδωσαν πιομετα επειδη δεν ειχα ακομα φτοιαξει το δωματιο εγω ψωισα μολις εκλεισα τον 7 μηνα ηθε4λα να λιγοστευσω τις πιθανοτητες μια ασχημης εξελιξης .Τοσο πολυ σου αρεσε ; ελα μωρε αν θελεις να το αρεις παρτο αν εσυ πιστευεις σ εαυτα μην το παρεις εγω ηθελα αν ειμαι βεβαιη οτι ειναικαλα το παιδι και πηγα και ψωνισα μετα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΑ! ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΓΑΝΕ!

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΣΟΥ!

ΕΣΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ! ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ άκουγα πολλές μπούρδες όσο ήμουν έγκυος και φυσικά ακούω και τώρα!! Μην δίνεις σημασία κορίτσι μου γιατί θα τρελαθείς!! Στην αρχή εκνευριζόμουν, μετά τους έγραφα και τους άφηνα να λένε! Και στην τελική, αυτοί που στα λένε, μην τους ξαναδείξεις αν πάρεις κάτι! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου, με το καλό και μ'ένα γερό μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πιστευω στις ''γρουσουζιές'' ;)

Απλά όταν είσαι σε μικρό μήνα δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.Αν κάτι πάει στραβά μένεις με τα πράγματα που σε βάζουν σε σκέψεις σχετικά με το μωρό...:unsure:

Εντάξει ένα φορμάκι δεν πειράζει!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ! ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΚΟΡΜΑΚΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ! ΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΕΠΕΡΝΑΝ Ε ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΨΩΝΙΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xenianek έγραψε:

ΑΧ, ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ! ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΚΟΡΜΑΚΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ! ΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Ακριβώς αυτό Ξένια...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΑ!!!!!

Κ ΕΓΩ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΨΩΝΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ Κ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ Κ ΗΡΘΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΞΕΙ.ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ,ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΘΑ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΤΑ ΦΤΙΑΞΑΜΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ.

ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΙΓΑΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ Κ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ!!!

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες κοπελα μου! μη τα πιστευεις αυτα! θυμαμαι που ο γαμπρος μου πριν ακομα μεινει η αδελφη μου εγκυος,ηταν κι οι δυο τους Αγγλια για ενα χρονο και αγοραζε ρουχαλακια για κοριτσακι...ετσι στο ασχετο..η αδελφη μου γελαγε μαζι του και φαντασου οτι δεν ειχαν αποφασισει να κανουν μωρο και μαλιστα προσεχαν εκεινο τον καιρο...οταν γυρισαν Ελλαδα η μια ντουλαπα ηταν γεματη κοριτσιστικα ρουχαλακια!!

μετα απο καιρο,η αδελφη μου εμεινε εγκυος και για μαντεψε!! εκανε κοριτσακι!!τι εχεις να πεις τωρα?

δε θελω να πω κατι με αυτο,καταλαβαινεις...ουτε να γεμιζεις το σπιτι με πραγματα απο τοσο νωρις...αλλα και παλι,διωξε απο το μυαλο σου αυτες τις προκαταληψεις..μας δηλητηριαζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε αυτα τα πραγματα ειναι δυσιδαιμονιες των γονιων μας!εχω μια φιλη που παντρευεται σε λιγες μερες και οπου να ναι ξεκιναει τις προσπαθειες, τις προααλες που πιναμε καφε μου λεει: θα σου δειξω κατι αλλα μην γελασεις!και μου φερνει κατι πιπιλες και κουδουνιστρες που αγορασε επειδη τις αρεσαν πολυ!:cheer: ξερεις εγω της ειπα μπραβο και δεν το βρηκα καθολου αστειο.και γω ωρες ωρες σκεφτομαι να αγορασω κανα μωρουδιακο αν και δεν εχω παιδακι!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε μωρε με αυτες τις βλακειες πια!:angry: οπως ειπε και η Νελλη αν γινει κατι κακο(μακρια απο μας )μη μεινουν και τα βλεπεις και στεναχωριεσαι..μη ψωνισεις ειναι γρουσουζια(μπορει να μη του αρεσουν αυτα που θα παρεις και θα φυγει...θα παει αλλου;),μην απλωνεις τα μωρουδιακα το βραδυ και τα βλεπει το φεγγαρι(γιατι; θα τα ματιασει;;:blink: )μη το βγαλεις ουτε στο μπαλκονι μεχρι να 40ντησει(ειναι απο ζαχαρη και το λιωσει ο ηλιος;;;:blink: ),βαλ'του ζαχαρη κατω απο το στρωμα(να το φανε οι κατσαριδες...:blink: )κτλ κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτές είναι βλακείες

ούτε γω τα πιστεύω. είναι στη κρίση της κάθεμιας μας.

Εγώ πχ θέλω να τα αγοράσω όλα προς το τέλος.

και γι αυτό δεν έχω πάρει τίποτα.

και το τι θ ακούσεις ακόμααααα ... ουυυυυυ...

μη δίνεις σημασία.

όπως λένε και για γάμους, μια νιόπαντρη δε κάνει να παραστεί

σε γάμο πριν κλείσει χρόνο, γιατί δε κάνει ν ακούσει το ευαγγέλιο 2 φορές.

τρίχες, και σε γάμο πήγα (2 μάλιστα μετά τον δικό μου)

ο γαμπρός δε κάνει να δει το νυφικό πριν το γάμο,

εγώ τον Ντίνο τον είχα μαζί μου στις πρόβες και όταν το κλεισα.

χαχαχαχα αυτά είναι ιστορίες γι αρκούδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια γέλασα πολύ με όσα είπες!Τέλεια!

Κατι τέτοια κουλά μου έλεγε ο άνδρας μου όταν γέννησα και εδώ το είχα να του πω:

γ-μ- τη μάνα σου και το χωριό σου με τις βλακείες που ακούω!Δεν το είπα για ευνοητους λόγους!

Παρε κοπέλα μου το φορμακι , έλεος με τα χαζά που ακούμε!

Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια , αν κάτι δεν πάει καλά ( που δεν θα παει,όλα καλά θα πάνε) τα πράγματα που αγοράσαμε το προκάλεσαν?

Ουφ , πως συγχίζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα μεταξύ μας, θες δεν θες, αρχικά επηρεάζεσαι από το μακρύ και το κοντό του καθενός. Και εγώ με το που έμαθα πως είμαι έγκυος, ήθελα να πάρω 1-2 πραγματάκια και έπεσαν όλοι να με φάνε. Τελικά, πήρα μόνο ένα λούτρινο baby Donald -και καλά για μένα :P

Τελικά πριν καμιά βδομάδα αποκτήσαμε και την πρώτη μας σαλιάρα -δώρο φίλου από την Ιρλανδία- ενώ πριν λίγες μέρες παρήγγειλα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα φορμάκι από το Internet. Το είδα και το λάτρεψα, ε δεν άντεξα!!

Οπότε, συμφωνώ με τις περισσότερες: πάρε το φορμάκι και άσε τις προλήψεις των άλλων! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΕΝΙΑ MOY, ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ, Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΕΜΙΣΕΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΟΡΟΪΔΕΥΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΑΣΧΗΜΑ ΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΣ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ "ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΟΥΣΑΝ" ΔΗΛ: ΕΙΔΕ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ, ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ (ΑΠΛΑ ΠΕΤΑΞΑΜΕ ΤΑ ΡΥΖΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ)

ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντε παλι...:angry: Τα ωραια ελληνικα θεματα!!

Ολοι λενε ετσι(σορυ, οχι ολοι, αυτοι που τα ξερουν ολα εννοουσα) οτι και καλα ειναι γρουσουζια.Για ρωτα τους ομως αν ξερουν ποσα λεφτα χρειαζονται για να τα παρεις μαζεμενα!!

Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, αν θέλετε, μπορώ να σας δώσω το τηλ της πεθεράς μου. Ξέρει όλες τις γρουσουζιές, π.χ. είναι γρουσουζιά να λες καλημέρα άνιφτος (άμα της πούμε καλημέρα άνιφτοι τσαντίζεται και δε μας απαντά), είναι γρουσουζιά να κόβεις τα νύχια σου το βράδι, είναι γρουσουζιά να λες το μωρό με το όνομά του πριν το βαφτίσεις, δε θυμάμαι άλλα!!!

Χωρίς πλάκα, όλα αυτά είναι προλήψεις, τίποτα δεν ισχύει!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...