Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε ελπίδες?


Λίνα88

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Λοιπόν το ζήτημα είναι ότι έχω πάνω από 20 μέρες καθυστέρηση.  Ο κύκλος μ Δν είναι σταθερός. Τεστ Δν έχω πάρει γιατί το προηγούμενο μήνα είχα 18 μέρες. Πότε ξανά δ μ έχει τύχει όμως πάνω από 20. Πριν δέκα μέρες πρηστηκε το στήθος μ κ πονούσε,  μετά όμως από μια βδομάδα μ πέρασε. Ένιωθα υπνηλία κ κούραση όλη αυτη τη βδομάδα. Τώρα ομως είμαι καλύτερα. Είχα κ κάποιες ανακατοσουρες αλλά Οκ μπορεί να είναι κ στο μυαλό μ.  Επίσης η κοιλιά μ χθες κ προχθές πονούσε κ έλεγα τώρα θα έρθει αλλά Τπτ.  Κ τώρα θα μ πείτε γιατι Δν παίρνεις τεστ να ησυχάσεις.  Μμμμ Δεν έχω καλό προαίσθημα κ το καθυστερώ μήπως προκύψει κ κανένα άλλο σύμπτωμα αλλά σήμερα ειδικά τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Λοιπόν το ζήτημα είναι ότι έχω πάνω από 20 μέρες καθυστέρηση.  Ο κύκλος μ Δν είναι σταθερός. Τεστ Δν έχω πάρει γιατί το προηγούμενο μήνα είχα 18 μέρες. Πότε ξανά δ μ έχει τύχει όμως πάνω από 20. Πριν δέκα μέρες πρηστηκε το στήθος μ κ πονούσε,  μετά όμως από μια βδομάδα μ πέρασε. Ένιωθα υπνηλία κ κούραση όλη αυτη τη βδομάδα. Τώρα ομως είμαι καλύτερα. Είχα κ κάποιες ανακατοσουρες αλλά Οκ μπορεί να είναι κ στο μυαλό μ.  Επίσης η κοιλιά μ χθες κ προχθές πονούσε κ έλεγα τώρα θα έρθει αλλά Τπτ.  Κ τώρα θα μ πείτε γιατι Δν παίρνεις τεστ να ησυχάσεις.  Μμμμ Δεν έχω καλό προαίσθημα κ το καθυστερώ μήπως προκύψει κ κανένα άλλο σύμπτωμα αλλά σήμερα ειδικά τίποτα.

Παρε ενα τεστακι να σου φυγει η απορια.Εφοσον δεν εχεις σταθερο κυκλο δε μπορεις να ξες αν ειναι κατι.Οποτε κανε ενα τεστ η μια χοριακη για να ξες.Εχεις πολυκυστικες και δεν εχεις σταθερο κυκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Cecilaki είπε:

Παρε ενα τεστακι να σου φυγει η απορια.Εφοσον δεν εχεις σταθερο κυκλο δε μπορεις να ξες αν ειναι κατι.Οποτε κανε ενα τεστ η μια χοριακη για να ξες.Εχεις πολυκυστικες και δεν εχεις σταθερο κυκλο?

Ναι δυστυχώς, και πολύ άγχος επίσης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Λοιπόν το ζήτημα είναι ότι έχω πάνω από 20 μέρες καθυστέρηση.  Ο κύκλος μ Δν είναι σταθερός. Τεστ Δν έχω πάρει γιατί το προηγούμενο μήνα είχα 18 μέρες. Πότε ξανά δ μ έχει τύχει όμως πάνω από 20. Πριν δέκα μέρες πρηστηκε το στήθος μ κ πονούσε,  μετά όμως από μια βδομάδα μ πέρασε. Ένιωθα υπνηλία κ κούραση όλη αυτη τη βδομάδα. Τώρα ομως είμαι καλύτερα. Είχα κ κάποιες ανακατοσουρες αλλά Οκ μπορεί να είναι κ στο μυαλό μ.  Επίσης η κοιλιά μ χθες κ προχθές πονούσε κ έλεγα τώρα θα έρθει αλλά Τπτ.  Κ τώρα θα μ πείτε γιατι Δν παίρνεις τεστ να ησυχάσεις.  Μμμμ Δεν έχω καλό προαίσθημα κ το καθυστερώ μήπως προκύψει κ κανένα άλλο σύμπτωμα αλλά σήμερα ειδικά τίποτα.

Συγνωμη έχεις τόσες μέρες καθυστέρηση από τον προηγούμενο κύκλο κιόλας που ήταν 18 ημέρες και δεν είχες πάρει το γιατρό σου; όπως και τώρα που έχεις φτάσει ξανά της 20; ναι ξέρω είναι Αύγουστο και πιο θα βρεις μπορείς να του στείλεις και mail.. τώρα όταν λες άστατος ο κύκλος δλδ τι λύκους κάνεις περίπου; παντός Κάνε μια χοριακη αύριο το πρωι δεν έχεις να χάσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Συγνωμη έχεις τόσες μέρες καθυστέρηση από τον προηγούμενο κύκλο κιόλας που ήταν 18 ημέρες και δεν είχες πάρει το γιατρό σου; όπως και τώρα που έχεις φτάσει ξανά της 20; ναι ξέρω είναι Αύγουστο και πιο θα βρεις μπορείς να του στείλεις και mail.. τώρα όταν λες άστατος ο κύκλος δλδ τι λύκους κάνεις περίπου; παντός Κάνε μια χοριακη αύριο το πρωι δεν έχεις να χάσεις.. 

Για τον κύκλο μ οι δύο βδομάδες καθυστέρηση δεν είναι κάτι ασυνήθιστο, ειδικά σε περιόδους άγχους. Ο μέσος όρος είναι γύρω στις 40 μέρες. Έχω κλείσει ραντεβού αλλά δυστυχώς λόγω Αυγούστου όχι άμεσα.  (16 μέρες στον προηγούμενο κύκλο, λάθος δικό μου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μουυ πρεπει σιγουρα να κανεις τεστ και χοριακη γιατι αν εισαι εγκυος το παιδακι εχει αναγκη να παρει καποιες ουσιες να κανετε καποιες εξετασεις οκ το καθυστερουμε αλλα με οριο και μετα αν δεν εισαι πρεπει να δεις το γιατρο σου, μια φορα οκ το δικαιολογουμε,0 δευτερη μιλαμε με γιατρο καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Για τον κύκλο μ οι δύο βδομάδες καθυστέρηση δεν είναι κάτι ασυνήθιστο, ειδικά σε περιόδους άγχους. Ο μέσος όρος είναι γύρω στις 40 μέρες. Έχω κλείσει ραντεβού αλλά δυστυχώς λόγω Αυγούστου όχι άμεσα.  (16 μέρες στον προηγούμενο κύκλο, λάθος δικό μου) 

Ωραία μετράς με οίον κύκλο τον 40 η τον 28;  παντός έχει μεγάλο κύκλο και άστατο καλό είναι να το κοιτάξεις και να τον φτιάξεις είναι δύσκολο με άστατο κύκλο.. παντός περίμενε τον μεγαλύτερο κύκλο που έχεις κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!! Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια παραπάνω! Νομίζω ότι πρέπει να διαπιστώσεις αν είσαι έγκυος! Είναι πολλές οι μέρες και αν είσαι πρέπει να το γνωρίζεις για να βοηθήσεις το σπορακι σου ( βιταμίνες, ξεκούραση κτλ)...

Αν δεν είσαι και θέλεις να μείνεις έγκυος πρέπει να ρυθμίσεις τον κύκλο σου με κάποιον τρόπο γιατί θα δυσκολευτεί πολύ ,για τον απλούστατο λόγο ότι δεν μπορείς να υπολογίσεις την ωορρηξία σου με τόσο μεγάλους κύκλους!!! Ενημέρωσε τον γιατρό σου και γρήγορα ένα ραντεβού!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ναι βρε κοριτσι μου δες αν εισαι πρωτα εγκυος και αν δεν εισαι σκεψου λιγο τη λυση των αντισυλ για λιγους μηνες να στρωσεις το κυκλο σου .Ο γιατρος σου δε σου προτεινει κατι για να στρωσει ο κυκλος σου?Και να θες να κανεις παιδακι με τοσο αστατο κυκλο θα σε καθυστερησει γιατι δε μπορεις να ξες ποτε θα κανεις ωορρηξια.Αν ειχρς καθυστερηση 3-4μερες θα λεγα οκ αλλα σε τοσο μεγαλη καθυστερ μαλλον θα πρεπει να ακολουθ καποια θεραπεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...