Μετάβαση σε περιεχόμενο
elena88

Αναρρωτική άδεια εγκυμοσύνης

Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Βρίσκομαι στο δεύτερο μήνα της εγκυμοσύνης μου και ήθελα να ρωτήσω επειδή δεν γνωρίζω καλά,

Από το Δεκέμβριο του 2017 εργάζομαι στον ίδιο εργοδότη μέχρι τον Μάιο ήμουν 5 μέρες με τετράωρο τον τελευταίο μήνα όμως με έχει γυρίσει 6 μέρες με οκτάωρο .

Σε περίπτωση επιπλοκής αν χρειαστεί να βγω σε αναρρωτική άδεια απ το ικα δικαιούμαι τα λεφτά της σύμβασης του τετραώρου ή της καινούργιας ακόμα και αν είναι μόνο ένα μηνα σε ισχύ;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Εγώ στο σκούπισμα πάλι.. Αλλά δεν ξέρω από που ήταν.... Θα σκάσω αυτόν τον μήνα. 
    • @Espérance καλησπερα. Κατ' αρχάς λυπάμαι πολύ για την ατυχη εγκυμοσυνη σου. Γιατρος βεβαιως δεν ειμαι ουτε εχω προσωπικη εμπειρια απο εξωμήτριο κυηση, μονο απο φιλες μου. Νομιζω πως δεν πρεπει να ηταν εξωμητριος στην περιπτωση σου γιατι αποτι διαβαζω υπσρχει πολυς πονος κ μεγαλη αιμορραγια κατα την αποβολη μια εξωμητρίου κυησης. Το οτι δεν φαινοταν στον υπερηχο μεσα στη μητρα νομιζω ηταν λογικο γιατι ειχες μικρη χοριακη.  Επιμενως εγω εμπιστευομαι την κριση του γιατρου σου για παλλινδρομξ κυηση. Παρα πολλες δυστυχως κοπελες εχουν ζησει κατι αντιστοιχο κ καταφεραν φυσικα να γινουν μανουλες. Πολλες φορες συμβαινει τυχαια γιατι η φυση προνοει.  Θετικες σκεψεις κ καλη επιτυχια! Υπομονη κ θα ερθει το μπεμπε!! 
    • Ειχα και εγώ στο παρελθον μια εξωμητριος κύηση στον υπερηχο δεν φαινόταν τιποτα η χοριακη στα ύψη αίμα πολυ και πόνους πόλους και έντονους  εκανα λαπαροσκόπηση και αργότερα αφαίρεση σάλπιγγας απο τοτε δεν έχω ξανά μείνει έγκυος ουτε απο εξωσωματικές. Ευχομαι οτι καλύτερο! 
    • Ναι κι εγώ βράδυ κανονικά. Αλλά είχα δουλειές εξω το πρωί και είπα να μην το ρισκάρω ☺ Έτσι το ήπια πρωί -πρωί και στο 8ωρο έδρασε! Σε δυο εβδομαδες πάλι! Αν θες για άμεση ανακούφιση μπορείς να δοκιμάσεις και υποθετα γλυκερινης που επίσης επιτρέπεται στην εγκυμοσυνη
    • Μπραβοοοο υπέροχα χα χα χα χα.  Ναι ρε χαζή να μάθεις να περνάς καλά όπου πρέπει κ να χώνεσαι να υπερασπθζεσαι όπου πρέπει. Έτσι με τσαμπουκά και τα δύο. Να ζήσετε λοιπόν 🥀🥀🥀🥀🥀💖💖💖💖
  • Νέες συζητήσεις