Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας.. μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω! Εγώ είχα αυχενική 10/07 Τρίτη και δεν καταφέραμε να την κάνουμε γιατί ήταν μικρούλι.. θέλαμε 45 χιλιοστά και ήταν 42 λόγω του ότι είχαμε μια μικρή απόκλιση υπερηχογραφικα με τον γυναικολόγο μας. Θα ξαναπάμε την επομενη Τρίτη που θα έχει πάει λέει 53 χιλιοστά! Ήμουν 11 εβδομάδων και την επομενη φορά θα έχω κλείσει 12. Παρατείνεται το άγχος από τη μια αλλά από την άλλη το βλέπουμε περισσότερο που δεν το χορταινουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσακι μ καλημεραα!!

εγω ειχα ξεχασει να σας πω.. ολα καλα στην αυχενικη 1.31mm .. απλα μου ειπε οτι εχω επιπωματικο πλακουντα.. ειναι χαμηλος.. αυτος ποτε αρχιζει να ανεβαινει??

@Μελούλα εμενα ο γιατρος δεν ειναι τιποτα αναμεσα στα ποδια γιαυτο κ μου ειπε 70% κοριτσι..μπορει να ειδε κ κατι αλλο και να μην μ το ελεγε.. Γιατι την ιδια μερα εκανε κ η αδερφη μ αυχενικη γτ ειναι κι εκεινη εγκυος και ειδε αναμεσα στα ποδαρακια κατι να προεξεχει και εβαζε και τα χερακια του εκει..?❤❤

Μέσα στο δεύτερο τρίμηνο ανεβαίνει..αλλά είναι νωρίς να μιλάς για χαμηλό πλακούντα στην αυχενική απ'οσο ξέρω.. γιατί δεν έχει πάρει την τελική του θέση ακόμα..

Κατάλαβα..απλά εμένα στο βίντεο φαίνεται πεντακάθαρα κάτι ανάμεσα στα πόδια, αλλά δεν λέει φύλο αυτός στην αυχενική. Αφού το βλέπω εγώ έλεος γιατρέ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tral είπε:

Κορίτσια γεια σας.. μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω! Εγώ είχα αυχενική 10/07 Τρίτη και δεν καταφέραμε να την κάνουμε γιατί ήταν μικρούλι.. θέλαμε 45 χιλιοστά και ήταν 42 λόγω του ότι είχαμε μια μικρή απόκλιση υπερηχογραφικα με τον γυναικολόγο μας. Θα ξαναπάμε την επομενη Τρίτη που θα έχει πάει λέει 53 χιλιοστά! Ήμουν 11 εβδομάδων και την επομενη φορά θα έχω κλείσει 12. Παρατείνεται το άγχος από τη μια αλλά από την άλλη το βλέπουμε περισσότερο που δεν το χορταινουμε..

Καλά αποτελέσματα! Θα χαρεις υπερηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια οταν κανατε την αυχενικη ποσων εβδομαδων και ημερων εισασταν? κολπικα την κανατε ή απ τη κοιλιτσα? ποση ωρα διήρκησε περιπου? σας εδωσαν dvd? επισης ποτε αλλαζουμε μηνα? στις 12w ή πρεπει να κλεισουμε 12w και 6d για να μπουμε στον τεταρτο? τη δευτερα εχω αυχενικη και ως τοτε παιζει απο το αγχος να χω παθει εμφραγμα γιατι ειμαι 35 και απ οτι εχω διαβασει αυξάνεται  σε αυτη την ηλικια η επικινδυνότητα για τα σύνδρομα. φοβαμαι τοσο πολύ... εσεις τι ηλικια εχετε?

Relax!! Ένα ένα..η 12η εβδομάδα υπάγεται στον τρίτο μήνα. Μεχρι και η 13η, γιατι ο τρίτος και ο ένατος μήνας έχουν μια βδομάδα παραπάνω, αν το ψάξεις στο google θα βρεις πολλα... Εγώ έκανα αυχενική 12+5 και μου την έκανε κολπικά..από τον επόμενο υπέρηχο σίγουρα από κοιλιά, θα είμαι 15+5 πια..αλλά αυτό δεν είναι στάνταρ κάποιοι κάνουν κοιλιακό και στην αυχενική, έχει να κάνει με την έγκυο.. είμαι 23, αλλά μην τρελαίνεσαι στα 32 έκανε και η μαμά μου τον αδερφό μου, όλα μια χαρά είναι! Δεν είναι μόνο η ηλικία κριτήριο.. περιμένουμε νέα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Μέσα στο δεύτερο τρίμηνο ανεβαίνει..αλλά είναι νωρίς να μιλάς για χαμηλό πλακούντα στην αυχενική απ'οσο ξέρω.. γιατί δεν έχει πάρει την τελική του θέση ακόμα..

Κατάλαβα..απλά εμένα στο βίντεο φαίνεται πεντακάθαρα κάτι ανάμεσα στα πόδια, αλλά δεν λέει φύλο αυτός στην αυχενική. Αφού το βλέπω εγώ έλεος γιατρέ! ?

μου το ειπε οτι θα ανεβει..απλα προς το παρον οχι τεντωματα και οχι βαρη.. ουφ εχω σκασει.. τουλαχιστοβ δεν εχω αποκολληση.. 

αχαχα στο ετοιμαζει για εκπληξη το ζουζουνι σου...!! Γερο να ειναι φιλη μ..!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Relax!! Ένα ένα..η 12η εβδομάδα υπάγεται στον τρίτο μήνα. Μεχρι και η 13η, γιατι ο τρίτος και ο ένατος μήνας έχουν μια βδομάδα παραπάνω, αν το ψάξεις στο google θα βρεις πολλα... Εγώ έκανα αυχενική 12+5 και μου την έκανε κολπικά..από τον επόμενο υπέρηχο σίγουρα από κοιλιά, θα είμαι 15+5 πια..αλλά αυτό δεν είναι στάνταρ κάποιοι κάνουν κοιλιακό και στην αυχενική, έχει να κάνει με την έγκυο.. είμαι 23, αλλά μην τρελαίνεσαι στα 32 έκανε και η μαμά μου τον αδερφό μου, όλα μια χαρά είναι! Δεν είναι μόνο η ηλικία κριτήριο.. περιμένουμε νέα σας!!

χαχα εκανα πολλες ερωτησεις μαζι ε? ? μακαρι να πανε ολα καλα γιατι τα σκεφτομαι και πελαγωνω. ευχαριστω για την απαντηση ❤ δηλαδη σε 6 μερες μπαινω στον τεταρτο? σημερα ειμαι 12 και 1. ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 εγω την εκανα 11+5 .απο την κοιλια.. πηγα σε εμβρυολογο και την εκανα.. αντε να μας πειςς τα καλα αποτελεσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

@xara1 εγω την εκανα 11+5 .απο την κοιλια.. πηγα σε εμβρυολογο και την εκανα.. αντε να μας πειςς τα καλα αποτελεσματα..

μακαρι γωγω μου! μακαρι... γιατι μεχρι τη δευτερα θα σαλταρω! ? και δεν μου φτανει το αγχος της αυχενικης, μετα θα εχω και το αγχος των αποτελεσματων της κυστικης ινωσης που θα κανω το φουλ πακετο και τα αποτελεσματα κανουν να βγουν 3 εβδομαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια οταν κανατε την αυχενικη ποσων εβδομαδων και ημερων εισασταν? κολπικα την κανατε ή απ τη κοιλιτσα? ποση ωρα διήρκησε περιπου? σας εδωσαν dvd? επισης ποτε αλλαζουμε μηνα? στις 12w ή πρεπει να κλεισουμε 12w και 6d για να μπουμε στον τεταρτο? τη δευτερα εχω αυχενικη και ως τοτε παιζει απο το αγχος να χω παθει εμφραγμα γιατι ειμαι 35 και απ οτι εχω διαβασει αυξάνεται  σε αυτη την ηλικια η επικινδυνότητα για τα σύνδρομα. φοβαμαι τοσο πολύ... εσεις τι ηλικια εχετε?

πρώτα από όλα μην αγχώνεσαι! όλα καλα θα πάνε! είναι η πιο ωραία εξέταση που εχεις κάνει μέχρι στιγμής γιατί χαζεύεις αρκετη ώρα το νινάκι σου και από όλες τις πλευρές!!

Εγώ την έκανα όταν ήμουν 12εβδομαδων ακριβώς . Ηταν ο πρώτος υπέρηχος που έκανα κοιλιακα και κρατησε κάνα 25λεπτο αν θυμαμαι καλα! Μου έδωσε dvd με όλες τις φωτο που έβγαλε και τις μετρήσεις και ένα βίντεο που ήταν μικρό και έδειχνε 3d το μωρο! Βίντεο για όλη την δι'ακρεια της εξέτασης δε μου έδωσε! εγώ είμαι 29 χρονών αλλά πολλές γνωσ΄τες μου ηταν 32-37 και δεν είχαν κανένα απολύτως θέμα! μην αγχ'ωνεσαι!!!

Καλά αποτελέσματα και περιμένουμε νεά σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

πρώτα από όλα μην αγχώνεσαι! όλα καλα θα πάνε! είναι η πιο ωραία εξέταση που εχεις κάνει μέχρι στιγμής γιατί χαζεύεις αρκετη ώρα το νινάκι σου και από όλες τις πλευρές!!

Εγώ την έκανα όταν ήμουν 12εβδομαδων ακριβώς . Ηταν ο πρώτος υπέρηχος που έκανα κοιλιακα και κρατησε κάνα 25λεπτο αν θυμαμαι καλα! Μου έδωσε dvd με όλες τις φωτο που έβγαλε και τις μετρήσεις και ένα βίντεο που ήταν μικρό και έδειχνε 3d το μωρο! Βίντεο για όλη την δι'ακρεια της εξέτασης δε μου έδωσε! εγώ είμαι 29 χρονών αλλά πολλές γνωσ΄τες μου ηταν 32-37 και δεν είχαν κανένα απολύτως θέμα! μην αγχ'ωνεσαι!!!

Καλά αποτελέσματα και περιμένουμε νεά σου! :)

ευχαριστω κοριτσακι μου. να σαι καλα και εσυ και το μωρακι σου! παρακαλαω για ολες μας να μας πηγαινουν ολα καλά. μακαρι να το χαρω οπως λες και να το χαζευω οταν θα κανουμε την εξεταση. ελπιζω να πανε ολα κατ' ευχήν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

μου το ειπε οτι θα ανεβει..απλα προς το παρον οχι τεντωματα και οχι βαρη.. ουφ εχω σκασει.. τουλαχιστοβ δεν εχω αποκολληση.. 

αχαχα στο ετοιμαζει για εκπληξη το ζουζουνι σου...!! Γερο να ειναι φιλη μ..!!❤❤

Εντάξει να προσέχεις τότε για το νινι... ? ?

Ναι, εμάς έκπληξη, μέχρι που μου πέρασε από το μυαλό να το αφήσω για τη γέννα το φύλο.. ? δύσκολο..αλλά αφού ο,τι και να'ναι το ίδιο μας κάνει...θα δω πώς θα μου έρθει στον επόμενο υπέρηχο.. αναλόγως.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

χαχα εκανα πολλες ερωτησεις μαζι ε? ? μακαρι να πανε ολα καλα γιατι τα σκεφτομαι και πελαγωνω. ευχαριστω για την απαντηση ❤ δηλαδη σε 6 μερες μπαινω στον τεταρτο? σημερα ειμαι 12 και 1. ουφ!

Ναι, αλλά από πείρα, να μη λες ακόμα ότι είσαι στον τέταρτο, γιατί οι απ'εξω φαντάζονται μια ετοιμογεννη και θα σε αγχωσουν/ζαλίσουν.. ? χαλαρά..εγώ είμαι 13+4 και λέω τρίτο.. εξάλλου είναι νωρίς ακόμα..σε καμιά βδομάδα θα λέω τέταρτο..

Και καλά κάνεις και ρωτάς γι'αυτό είμαστε εδώ ❤️

(Επεξεργασία: μεχρι και ολόκληρη η 13η πιάνει τρίτο μήνα..άρα δεν θα είσαι ακόμα 4ο)

Επεξεργάστηκε από Μελούλα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Ναι, αλλά από πείρα, να μη λες ακόμα ότι είσαι στον τέταρτο, γιατί οι απ'εξω φαντάζονται μια ετοιμογεννη και θα σε αγχωσουν/ζαλίσουν.. ? χαλαρά..εγώ είμαι 13+4 και λέω τρίτο.. εξάλλου είναι νωρίς ακόμα..σε καμιά βδομάδα θα λέω τέταρτο..

Και καλά κάνεις και ρωτάς γι'αυτό είμαστε εδώ ❤️

(Επεξεργασία: μεχρι και ολόκληρη η 13η πιάνει τρίτο μήνα..άρα δεν θα είσαι ακόμα 4ο)

χαχαχα καλε οχι δεν ρωταω για αυτο. ετσι κ αλλιως δεν το ξερει κανεις, μονο οι οικογένειες μας και ενα φιλικο ζευγαρι(και εσεις)! ? ρωταω για να δω ποτε βγαινουμε απο την επικίνδυνη ζωνη του πρωτου τιμηνου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Εντάξει να προσέχεις τότε για το νινι... ? ?

Ναι, εμάς έκπληξη, μέχρι που μου πέρασε από το μυαλό να το αφήσω για τη γέννα το φύλο.. ? δύσκολο..αλλά αφού ο,τι και να'ναι το ίδιο μας κάνει...θα δω πώς θα μου έρθει στον επόμενο υπέρηχο.. αναλόγως.. ?

προσεχε μην τη πατησετε οπως οι γονεις μου χαχαχαχα που ειπαν οτι δεν θελουν να ξέρουν και οταν με γέννησε η μαμα μου....είπε ο γιατρος, να σας ζησει κορη! και η μανα μου έκλαιγε απ τη χαρα της γιατί παντα ηθελε κοριτσακι και ο πατερας μου εκλαιγε απ τη χαρα του γιατι ακουσε να σας ζησει αγορι  ???? και κ ψαχνοντουσαν να δουν τελικα τι ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xara1 είπε:

ειχα νιωσει πριν 10 μερες περιπου ενα φτερουγισμα κατω αριστερα αλλα ακομα δεν ξερω τι ηταν. απέκλεισα να ειναι το μπεμπε γιατι ηταν πολυ μικρουλι Και τελικα εμεινα με την απορια. εγω δευτερα εχω Αυχενική και οταν το σκεφτομαι με πιανει ταχυκαρδια απο το αγχος

Μου κάνει εντύπωση που μόνο εγώ εχω νιώσει το φτερούγισμα!!

Ε ναι, αυτό που ένιωσες εσύ σίγουρα δεν ήταν το παιδί..Μπορεί ν ήταν η μήτρα σ.. αν κ εγώ το έχω νιώσει στο κέντρο, ούτε δεξιά ούτε αριστερά.

Πάντως τον πήρα τηλ κ μ είπε ν πάω..πραγματικά ελπίζω να ακούσω  ότι όλα είναι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Λογικό.. όλες έτσι είμαστε μη νομίζεις..σιγουρα θα έχεις καλά νέα και η αυχενική είναι μεγάλος υπέρηχος θα το ευχαριστηθείς..

εγώ μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν με πονάει το στήθος μου και τα'παιξα..θα πάρω το γιατρό το πρωί τηλ να του το πω..

Εσένα τι σου είπε τελικά ο γιατρός;; τον πήρες τηλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Μου κάνει εντύπωση που μόνο εγώ εχω νιώσει το φτερούγισμα!!

Ε ναι, αυτό που ένιωσες εσύ σίγουρα δεν ήταν το παιδί..Μπορεί ν ήταν η μήτρα σ.. αν κ εγώ το έχω νιώσει στο κέντρο, ούτε δεξιά ούτε αριστερά.

Πάντως τον πήρα τηλ κ μ είπε ν πάω..πραγματικά ελπίζω να ακούσω  ότι όλα είναι καλά 

ολα καλα θα ειναι! απ τη στιγμη που δεν ειναι το μπεμπέ αυτο το φτερουγισμα μην εχεις αγχος! θα πας και θα ειναι ολα μια χαρα, δεν βρισκω λογο να μην ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Μου κάνει εντύπωση που μόνο εγώ εχω νιώσει το φτερούγισμα!!

Ε ναι, αυτό που ένιωσες εσύ σίγουρα δεν ήταν το παιδί..Μπορεί ν ήταν η μήτρα σ.. αν κ εγώ το έχω νιώσει στο κέντρο, ούτε δεξιά ούτε αριστερά.

Πάντως τον πήρα τηλ κ μ είπε ν πάω..πραγματικά ελπίζω να ακούσω  ότι όλα είναι καλά 

Σοβαρά τώρα αποκλείεται να ήταν το παιδί είναι πολύ νωρίς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

προσεχε μην τη πατησετε οπως οι γονεις μου χαχαχαχα που ειπαν οτι δεν θελουν να ξέρουν και οταν με γέννησε η μαμα μου....είπε ο γιατρος, να σας ζησει κορη! και η μανα μου έκλαιγε απ τη χαρα της γιατί παντα ηθελε κοριτσακι και ο πατερας μου εκλαιγε απ τη χαρα του γιατι ακουσε να σας ζησει αγορι  ???? και κ ψαχνοντουσαν να δουν τελικα τι ειμαι

Χαχαχαχαχα οκ δεν έχουμε προτίμηση, αλλα αυτό ήταν όντως αστείο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

χαχαχα καλε οχι δεν ρωταω για αυτο. ετσι κ αλλιως δεν το ξερει κανεις, μονο οι οικογένειες μας και ενα φιλικο ζευγαρι(και εσεις)! ? ρωταω για να δω ποτε βγαινουμε απο την επικίνδυνη ζωνη του πρωτου τιμηνου...

Τότε απλά να ξέρεις ότι από τη ζώνη αυτή βγαίνουμε τελος της 13ης εβδομάδας :)

πωωωω..σε 3 μερες δηλαδή μπαίνω στο 2ο τρίμηνο.. απίστευτο..σαν χθες μου φαίνεται που έψαχνα απεγνωσμένα να μάθω για την αποκόλληση σάκου στην 4η εβδομάδα, και έκλαιγα και τώρα Παναγία μου κάναμε και αυχενική.. φοβερό πώς περνάει ο καιρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μελούλα είπε:

Σοβαρά τώρα αποκλείεται να ήταν το παιδί είναι πολύ νωρίς

Μα το ξέρω αυτό κοπελα μ... δεν είναι το παιδί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Μα το ξέρω αυτό κοπελα μ... δεν είναι το παιδί..

Ναι καλά λίγο ήρεμα κοπέλα μου..τότε τι σε ανησυχεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Εσένα τι σου είπε τελικά ο γιατρός;; τον πήρες τηλ;

Όχι γιατί ξύπνησα πάλι με πόνους στο στηθος άρα οκ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Ναι καλά λίγο ήρεμα κοπέλα μου..τότε τι σε ανησυχεί;

Το είχα σαν καλό  σημάδι.. μεγαλώνει η μήτρα άρα όλα καλά.. κατάλαβες τι λέω;! Μακαρι όλα αυτά να είναι χαζομάρες δίκες μ κ τπτ παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιώργος γ είπε:

Το είχα σαν καλό  σημάδι.. μεγαλώνει η μήτρα άρα όλα καλά.. κατάλαβες τι λέω;! Μακαρι όλα αυτά να είναι χαζομάρες δίκες μ κ τπτ παραπάνω 

Ηρέμησε..όλα θα πάνε καλά..θα πας να το δεις σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...