Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λαπαροσκοπηση πρηξιμο


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Την έκανα σήμερα και περιμένω....άντε να δούμε ...μόνο η ενδομητριωσης μου λείπει για να συμπληρωθεί το καρέ...

μην προδικαζεις καλε! Ε, δε γινεται ενας ανθρωπος να τα χει ολα! Δε θα εχεις ενδομητριωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia35 είπε:
στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

μην προδικαζεις καλε! Ε, δε γινεται ενας ανθρωπος να τα χει ολα! Δε θα εχεις ενδομητριωση

Με την τύχη που με δέρνει...... πραγματικά έτσι και βγει τίποτα τέτοιο περιμένω να δω τη φάτσα του γιατρού μου από κοντά όταν θα τις διάβαζει συνολικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Με την τύχη που με δέρνει...... πραγματικά έτσι και βγει τίποτα τέτοιο περιμένω να δω τη φάτσα του γιατρού μου από κοντά όταν θα τις διάβαζει συνολικά....

σου παω και στοιχηματακι οτι θα ειναι μια χαρα αυτες. Τουλαχιστον να σου πω κατι? Ξετιναζεσαι στις εξετασεις και θα ξερεις επακριβως τι ειναι και τι δεν ειναι. Εμενα η κολλητη λεει οσο ψαχνεις βρισκεις. Αν κανω και εγω και ο οποιοσδηποτε χιλιες ε οι 10 καλες δε θα ειναι. Θα τις δειτε συνολικα και ειμαι σιγουρη οτι θα κανει ο γιατρος αυτο που πρεπει εξατομικευμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

αυτο που τα λεμε τοσο ωραια με ξεπερναει. αχαχαχαχχαχαχ

Μωρε ναι ξερω στα λογια ευκολο ειναι.Αλλα λεω μπας και πες πες στο τελος το καταφερουμε??το παω με πλανο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cecilaki είπε:

Μωρε ναι ξερω στα λογια ευκολο ειναι.Αλλα λεω μπας και πες πες στο τελος το καταφερουμε??το παω με πλανο χαχαχα

Δε σε ειρωνευομαι γιατι και εγω ετσι κανω, και οταν τα λεω στους τριτους πραγματικα τα πιστευω, και τελικα ειναι και ετσι οπως τα λεω, αλλα οταν μας συμβαινουν φερνουμε την καταστροφη και μεις. Τα λεμε να τα ακουμε. αυτο παει και στη @Sofia35. επισης καλο ειναι να ξερεις επακριβως και να μην αναλωνεσαι σε προσπαθειες στην τυχη. Αφου κανεις στοχευμενα κατι, δινεις λεφτα και ψυχη, ας εχεις μια εικονα σε δεκα πραγματα για να τα αντιμετωπισεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Δε σε ειρωνευομαι γιατι και εγω ετσι κανω, και οταν τα λεω στους τριτους πραγματικα τα πιστευω, και τελικα ειναι και ετσι οπως τα λεω, αλλα οταν μας συμβαινουν φερνουμε την καταστροφη και μεις. Τα λεμε να τα ακουμε. αυτο παει και στη @Sofia35. επισης καλο ειναι να ξερεις επακριβως και να μην αναλωνεσαι σε προσπαθειες στην τυχη. Αφου κανεις στοχευμενα κατι, δινεις λεφτα και ψυχη, ας εχεις μια εικονα σε δεκα πραγματα για να τα αντιμετωπισεις.

Ετσι ειναι και οταν αρχιζεις να ψαχνεις ολο και κατι βγαινει.Εγω θελω να τονισω οτι δε χρειαζεται να λειτουργουν ολα τελεια για να μεινεις εγκυος.Ειχα ενδομητριωση και δε το ξερα καν,ειμαι χωρις θυρεοειδη (εχω κανει αφαιρεση) ειχα διαφραγμα στη μητρα και εμεινα εγκυος ευκολα και τιποτα απο αυτα δεν ηταν η αιτια που εχασα το μωρο.Οποτε...Δε θελει αγχος γιατι απο αλλου το περιμενεις και απο αλλου σου ρχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Ετσι ειναι και οταν αρχιζεις να ψαχνεις ολο και κατι βγαινει.Εγω θελω να τονισω οτι δε χρειαζεται να λειτουργουν ολα τελεια για να μεινεις εγκυος.Ειχα ενδομητριωση και δε το ξερα καν,ειμαι χωρις θυρεοειδη (εχω κανει αφαιρεση) ειχα διαφραγμα στη μητρα και εμεινα εγκυος ευκολα και τιποτα απο αυτα δεν ηταν η αιτια που εχασα το μωρο.Οποτε...Δε θελει αγχος γιατι απο αλλου το περιμενεις και απο αλλου σου ρχεται 

μα ποτε δε λειτουργουν αψογα ολα οταν μενεις εγκυος. Ειναι μεγαλις μυθος αυτος και το χω κουβεντιασει με τους γιατρους μου. Ο λογος που σε βαζουν να κανεις διακοσιες χιλιαδες εξετασεις οταν πας με εξωσωματικη ειναι ακριβως γιατι προσπαθουν να δημιουργησουν ενα τελειο προφιλ επειδη δινεις απειρα λεφτα και μπαινεις σε διαδικασια με φαρμακα και με ψυχολογικο και σωματικο κοστος οποτε προσπαθουν να εκμηδενισουν πιθανοτητες αποτυχιας. Αλλιως καμια που μενει εγκυος ή γενναει δεν εχει τελειες εξετασεις σε ολα. (Ισως δεν εχει καποιο παρα πολυ βασικο προβλημα προφανως που εμποδιζει 100% τη συλληψη αλλα τελεια οργανικα οχι) Δεν υπαρχει τετοιος οργανισμος. 100 εξετασεις να κανεις οι 99 μπορει να ναι καλες η μια θα ειναι μαυρισμενη τιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

μα ποτε δε λειτουργουν αψογα ολα οταν μενεις εγκυος. Ειναι μεγαλις μυθος αυτος και το χω κουβεντιασει με τους γιατρους μου. Ο λογος που σε βαζουν να κανεις διακοσιες χιλιαδες εξετασεις οταν πας με εξωσωματικη ειναι ακριβως γιατι προσπαθουν να δημιουργησουν ενα τελειο προφιλ επειδη δινεις απειρα λεφτα και μπαινεις σε διαδικασια με φαρμακα και με ψυχολογικο και σωματικο κοστος οποτε προσπαθουν να εκμηδενισουν πιθανοτητες αποτυχιας. Αλλιως καμια που μενει εγκυος ή γενναει δεν εχει τελειες εξετασεις σε ολα. (Ισως δεν εχει καποιο παρα πολυ βασικο προβλημα προφανως που εμποδιζει 100% τη συλληψη αλλα τελεια οργανικα οχι) Δεν υπαρχει τετοιος οργανισμος. 100 εξετασεις να κανεις οι 99 μπορει να ναι καλες η μια θα ειναι μαυρισμενη τιμη.

Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα!!!Γι αυτο κοριτσια ΖΕΝ!!!! Εγω υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι θα το προσπαθησω.Βεβαια οταν ερθει η ωρα να ξαναπροσπαθησοθμε ξερω οτι θα αγχωθω αλλα το επεξεργαζομαι απο τωρα για να το «ελεγξω»οσο μπορω το αγχος.Εγω εχω γεννηθει αγχωμενη ρε γ@μ@το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα... ευτυχώς σήμερα ήταν ανοιχτό το μικροβιολογικό και πήρα την ca125... Βγήκε 15 με  φυσιολογικες τιμες το 0- 35...ύποπτη μου φαίνεται η τιμή για ενδομητριωση....έχει καμία προσωπική εμπειρία;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... ευτυχώς σήμερα ήταν ανοιχτό το μικροβιολογικό και πήρα την ca125... Βγήκε 15 με  φυσιολογικες τιμες το 0- 35...ύποπτη μου φαίνεται η τιμή για ενδομητριωση....έχει καμία προσωπική εμπειρία;;;;;;;

γιατι σου φαινεται υποπτη?σου ειπε κατι ο γιατρος?

κατω απο 35 ειναι φυσιολογικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν έχω μιλήσει ακόμα. ..την έκανα βέβαια και 3 μέρα του κύκλου που βγαίνει πάντα πιο υψηλά λόγω περιόδου...αλλά με άγχωσε το 15... Αν όλα είναι καλά δε θα πρεπε να είναι χαμηλότερη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Όχι δεν έχω μιλήσει ακόμα. ..την έκανα βέβαια και 3 μέρα του κύκλου που βγαίνει πάντα πιο υψηλά λόγω περιόδου...αλλά με άγχωσε το 15... Αν όλα είναι καλά δε θα πρεπε να είναι χαμηλότερη;

τι να σου πω.κ εγω καπου τοσο ειχα κ δεν μου σχολιασε κανεις τπτ.αν μαθεις παντως...πες κ σε μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν την εχω κανει ποτε για να σου πω αλλα δε νομιζω οτι ειναι αυξημενη.Παλι βεβαια θα σου πω οτι αυτη η εξεταση δεν αποτελει τροπο διαγνωσης ενδομητριωσης.Οποτε μη τρελαινεσαι με την CA125

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 14/5/2018 at 8:24 ΠΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Καλημερα κοριτσια.Εχει 9 βδομ που εκανα λαπαροσκοπηση για να αφαιρεσω ενα ινομυωμα και βρεθηκε και ενδομητριωση.Το θεμα ειναι οτι απο τοτε η κοιλια μου δεν εχει ξεπρηστει.Και τις τελευταιες βδομ καθε φορα που τρωω γινεται χειροτερο το πρηξιμο.Εκανα κολπικο υπερηχο,υπερηχο κοιλιας,ακτινογραφιες και δε βρηκαν τιποτα.Εχει τυχει σε καμια ?

Εγω οταν ειχα κανει λαπαροσκοπυση εκανα μηνες να ξεπριστω!!!! Και μου ειχε πει ο γιατρος πως  ειναι και φυσιολογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εγω οταν ειχα κανει λαπαροσκοπυση εκανα μηνες να ξεπριστω!!!! Και μου ειχε πει ο γιατρος πως  ειναι και φυσιολογικο!

Αληθεια??εμενα ολοι μου λενε σε 4-5βδομαδες επρεπε να χεις ξεπρηστει και οτι δεν ειναι απο τη λαπαροσκ.Μα πως δεν ειναι???Αφου πριν δεν ειχα πρηξιμο.Ακομα πρησμενη ειμαι παντως.χαχαχα 3.5 μηνες μετα εγω το χω το πρηξιματακι μου.Αχ παντως καλα εκανες και το γραψες να ξερω οτι δεν ειμαι η μονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...
στις On 14/5/2018 at 8:24 ΠΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Καλημερα κοριτσια.Εχει 9 βδομ που εκανα λαπαροσκοπηση για να αφαιρεσω ενα ινομυωμα και βρεθηκε και ενδομητριωση.Το θεμα ειναι οτι απο τοτε η κοιλια μου δεν εχει ξεπρηστει.Και τις τελευταιες βδομ καθε φορα που τρωω γινεται χειροτερο το πρηξιμο.Εκανα κολπικο υπερηχο,υπερηχο κοιλιας,ακτινογραφιες και δε βρηκαν τιποτα.Εχει τυχει σε καμια ?

Καλησπέρα σας,

Επειδή αντιμετωπίζω την ίδια δυσκολία, δηλαδή πρήξιμο κοιλιάς μετά από λαπαροσκόπηση ινομυώματος ήθελα να σας ρωτήσω ποια ήταν η δική σας εξέλιξη.

Σας ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 14/5/2018 at 8:24 ΠΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Καλημερα κοριτσια.Εχει 9 βδομ που εκανα λαπαροσκοπηση για να αφαιρεσω ενα ινομυωμα και βρεθηκε και ενδομητριωση.Το θεμα ειναι οτι απο τοτε η κοιλια μου δεν εχει ξεπρηστει.Και τις τελευταιες βδομ καθε φορα που τρωω γινεται χειροτερο το πρηξιμο.Εκανα κολπικο υπερηχο,υπερηχο κοιλιας,ακτινογραφιες και δε βρηκαν τιποτα.Εχει τυχει σε καμια ?

Καλησπέρα. Την ίδια ακριβώς περίπτωση με την δίκη σου αντιμετωπίζω εγώ τώρα έπειτα από λαπαροσκόπηση. Μπορείς να μου πεις πως εξελίχθηκε αυτή η περίπτωση μ αυτό που σου είχε συνέβη;;; ( γιατί βιώνω και γώ το ίδιο μαρτύριο )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/5/2018 at 8:24 ΠΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Καλημερα κοριτσια.Εχει 9 βδομ που εκανα λαπαροσκοπηση για να αφαιρεσω ενα ινομυωμα και βρεθηκε και ενδομητριωση.Το θεμα ειναι οτι απο τοτε η κοιλια μου δεν εχει ξεπρηστει.Και τις τελευταιες βδομ καθε φορα που τρωω γινεται χειροτερο το πρηξιμο.Εκανα κολπικο υπερηχο,υπερηχο κοιλιας,ακτινογραφιες και δε βρηκαν τιποτα.Εχει τυχει σε καμια ?

Καλησπέρα. Το ίδιο βιώνω εγώ τώρα έπειτα από λαπαροσκόπηση έχω ένα μόνιμο πρήξιμο αρκετές βδοαμδες μετά. Μπορείς να μου πεις πως εξελίχθηκε το θέμα αυτό σε εσένα ; ( γιατί το ίδιο μαρτύριο περνάω εγώ τώρα )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα βιώνω το ίδιο ακριβώς περιστατικό και πραγματικά είναι ανυπόφορο και με έχει ανησυχήσει. Θα ήθελα σας παρακαλω να μου πείτε πως εξελίχθηκε εσάς το πρόβλημα αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...