Μετάβαση σε περιεχόμενο
marakinails

Επίδομα ασθένειας στην εγκυμοσύνη

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα να ρωτήσω και γω με την σειρά μου αν γνωρίζει κάποια πως πληρωνόμαστε από το ΙΚΑ όταν έχουμε αναρρωτικες λόγω εγκυμοσύνης.. Είμαι 4ωρη και ο μισθός μου καθαρά είναι 360 ευρώ.. Τι θα πληρώνομαι από το ικα; αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.. Ευχαριστώ πολύ 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις On 23/4/2018 at 12:26 ΜΜ, ο/η marakinails είπε:

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα να ρωτήσω και γω με την σειρά μου αν γνωρίζει κάποια πως πληρωνόμαστε από το ΙΚΑ όταν έχουμε αναρρωτικες λόγω εγκυμοσύνης.. Είμαι 4ωρη και ο μισθός μου καθαρά είναι 360 ευρώ.. Τι θα πληρώνομαι από το ικα; αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.. Ευχαριστώ πολύ 

Καλησπερα με το καλο ολα να πανε καλα!!!! Απο αυτα που ξερω γιατι και εγω ειχα παρει αδεια τον Οκτωμβριο τις τρεις πρωτες μερες αδειας του χρονου τις πλρωνει ο εργοδοτης μετα το ικα  !!!! πας περνας επιτροπη  και σου δινουν αδεια δεν θα εχεις κανενα προβλημα οσο γραφει ο γιατρος επεπιλουμενη εγκυμοσηνη !!!! Και εγω 4ωρη φενομουν στο ικα !!! Τον πρωτο μηνα ειναι λιγο μπερδεμα αλλα μετα θα μπαινουν κανονικα !!!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Έλα βρε κορίτσι!!! Και σήμερα σε σκεφτόμουν, αλήθεια!!!!  Μια χαρά την κόβω την μπουμπουκα σου!  Από την στιγμή που παίρνει βάρος, μην ανησυχείς. Ξέρει εκείνη..  😉    
    • Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Έχω μια ζουμπουρλου μπεμπου 3.5 μηνών. Είναι περίπου 6.5 κιλά το κοριτσάκι μου. Εδώ και πάνω από μήνα έπαψε να ζητάει φαγητό τη νύχτα. Κοιμάται μετά το τελευταίο της γεύμα περίπου στις 21.30 και μετά ζητάει φαγητό περίπου στις 06.30 το πρωί. Τρώει τελικά 4 γεύματα τη μέρα κ σύνολο 900ml ημερησίως.  Το βρίσκετε φυσιολογικό? Θα μας πάει έτσι και ο επόμενος μήνας? 
    • Να μαι συμπεθερουλα,τι να κάνω εδώ στην αναμονη τρώω τα λαχανικά μου τα φρούτα μου να χτίσω καλά ωαρια(μη ξεχνάμε πρέπει να πάρουν κ μπόι).αμα σου πω ότι αυτό δεν το έχω καν στο μυαλό μου περιμένω κανονικά εγώ.εσυ τι κάνεις;
    • Γεια σας. Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ. Ειμαι 31 ετων και αυτος ο μηνας ειναι ο δευτερος της προσπαθειας. Πιστευα οτι τα πραγματα ειναι πολυ ευκολα. Οτι με την πρωτη που θα γινει θα εχεις και το παιδακι. Και οταν ειδα οτι η πρωτη φορα απετυχε απογοητευτηκα μπορω να πω. Διαβαζοντας εδω αλλα και μιλωντας και με αλλες κοπελες καταλαβα οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα. Εχω ψαξει για ωορηξιες, γονιμες μερες κλπ κλπ. Εχω κυκλο 28-30 ημερων. Τελευταια αδιαθεσια στις 28/09. Επαφες 8,10,12,14,15,16 οκτωβριου. Σημερα ειμαι στην 26η μερα του κυκλου. Εκανα ηδη ενα τεστ-αρνητικο Να ελπιζω;;;;;;;
    • Εγώ είχα και υπνηλια αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να δυσκολεύομαι και είχα ρωτήσει και τον φαρμακοποιό και μου είχε πει ότι αυτό το φάρμακο κυκλοφορεί πάρα πολλα χρόνια και ποτέ καμία δεν είχε παραπονεθεί για αντίστοιχα συμπτώματα ! Εγώ μόλις τα έπαιρνα Παρ όλα αυτά δεν ένιωθα καλά 
  • Νέες συζητήσεις