Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη με περίοδο τον πρώτο μήνα???


Annakwst

Recommended Posts

Καλημέρα!!! Άνοιξα αυτό το θέμα γιατί προβληματίζομαι με αυτό που μου συμβαίνει! Με τον σύντροφό μου έχουμε επαφές καθ'όλη τη διάρκεια του κύκλου, και στις 'γονιμες'. Πριν 3 εβδομάδες τις μέρες της κανονικής περιοδου είχα αιμορραγία για 1-2 μέρες (συνήθως μου κρατάει 5-6 ) με αρκετα μικροτερη ποσοτητα και μετά από παύση 2 ημερών παρατήρησα κηλίδες αίματος ροζ!είχα και πόνους χαμηλά στιγμιαιους... λέω θα έτυχε! Από εκεί και μετά όμως έχω μια περίεργη γεύση στο στόμα όλη μέρα και μια συνεχόμενη ενόχληση στο στομάχι κατά διαστήματα πιο έντονη! αν κάνω τεστ θα είναι έμπιστο η λόγω της αιμορραγίας δεν είναι τόσο αξιόπιστο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2018 at 11:52 ΠΜ, ο/η Annakwst είπε:

Καλημέρα!!! Άνοιξα αυτό το θέμα γιατί προβληματίζομαι με αυτό που μου συμβαίνει! Με τον σύντροφό μου έχουμε επαφές καθ'όλη τη διάρκεια του κύκλου, και στις 'γονιμες'. Πριν 3 εβδομάδες τις μέρες της κανονικής περιοδου είχα αιμορραγία για 1-2 μέρες (συνήθως μου κρατάει 5-6 ) με αρκετα μικροτερη ποσοτητα και μετά από παύση 2 ημερών παρατήρησα κηλίδες αίματος ροζ!είχα και πόνους χαμηλά στιγμιαιους... λέω θα έτυχε! Από εκεί και μετά όμως έχω μια περίεργη γεύση στο στόμα όλη μέρα και μια συνεχόμενη ενόχληση στο στομάχι κατά διαστήματα πιο έντονη! αν κάνω τεστ θα είναι έμπιστο η λόγω της αιμορραγίας δεν είναι τόσο αξιόπιστο??

Γιατί τεστ και όχι χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/16/2018 at 11:52 ΠΜ, ο/η Annakwst είπε:

Καλημέρα!!! Άνοιξα αυτό το θέμα γιατί προβληματίζομαι με αυτό που μου συμβαίνει! Με τον σύντροφό μου έχουμε επαφές καθ'όλη τη διάρκεια του κύκλου, και στις 'γονιμες'. Πριν 3 εβδομάδες τις μέρες της κανονικής περιοδου είχα αιμορραγία για 1-2 μέρες (συνήθως μου κρατάει 5-6 ) με αρκετα μικροτερη ποσοτητα και μετά από παύση 2 ημερών παρατήρησα κηλίδες αίματος ροζ!είχα και πόνους χαμηλά στιγμιαιους... λέω θα έτυχε! Από εκεί και μετά όμως έχω μια περίεργη γεύση στο στόμα όλη μέρα και μια συνεχόμενη ενόχληση στο στομάχι κατά διαστήματα πιο έντονη! αν κάνω τεστ θα είναι έμπιστο η λόγω της αιμορραγίας δεν είναι τόσο αξιόπιστο??

Καλησπερα κοπελα μου! Επειδη αν ησουν εγκυος θα ειχες φτασει απ'οτι καταλαβαινω 7εβδομαδων τωρα ε πιστευω θα ειχες πολυ πιο εντονα συμπτωματα και απ την στιγμη που ειδες αιμα ειναι εξαιρετικα απιθανο να ειναι εγκυμοσυνη παντως οντως αν θες να εισαι σιγουρη κανε μια χοριακη η οποια ειναι δεδομενο οτι αν εισαι θα δειξει και θα ειναι και τεραστια. Αν παλι δεν θες να κανεις χοριακη γιατι που να τρεχεις απ την στιγμη που μαλλον δεν εισαι παρε ενα τεστ το οποιο επισης θα δειξει σιγουρα. Επισης κακως το εχεις αφησει τοσο καιρο γιατι αν μια στο τοσο ησουν εγκυος θα επρεπε ηδη να εχεις κανει καποιες εξετασεις, να εχεις παρει καποιο συμπληρωμα κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2018 at 11:52 ΠΜ, ο/η Annakwst είπε:

Καλημέρα!!! Άνοιξα αυτό το θέμα γιατί προβληματίζομαι με αυτό που μου συμβαίνει! Με τον σύντροφό μου έχουμε επαφές καθ'όλη τη διάρκεια του κύκλου, και στις 'γονιμες'. Πριν 3 εβδομάδες τις μέρες της κανονικής περιοδου είχα αιμορραγία για 1-2 μέρες (συνήθως μου κρατάει 5-6 ) με αρκετα μικροτερη ποσοτητα και μετά από παύση 2 ημερών παρατήρησα κηλίδες αίματος ροζ!είχα και πόνους χαμηλά στιγμιαιους... λέω θα έτυχε! Από εκεί και μετά όμως έχω μια περίεργη γεύση στο στόμα όλη μέρα και μια συνεχόμενη ενόχληση στο στομάχι κατά διαστήματα πιο έντονη! αν κάνω τεστ θα είναι έμπιστο η λόγω της αιμορραγίας δεν είναι τόσο αξιόπιστο??

Καλησπέρα! 

Το βρίσκω λίγο τραβηγμένο εφόσον είχες αίμα να είσαι έγκυος, αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις, πάρε κάνε ένα τεστ να είσαι σίγουρη..θα έπρεπε να είχες ξεκινήσει φιλισιν από τον προηγούμενο μήνα μόνο και μόνο με την υποψία... κακώς για μένα το άφησες τόσο καιρό. Συμπτώματα μπορεί και να μην έχεις γενικά. Εγώ μόνο υπνηλία! Ούτε ζαλάδες, ούτε ναυτίες,ούτε εμετούς. 

Κανε τεστ να σου φύγει από το μυαλό και αν τυχόν είσαι να ξεκινήσεις αυτά που πρέπει να ξεκινήσεις.... 

ευχομαι το αποτέλεσμα που επιθυμείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 έχω και την χοριακη στο μυαλό μου αλλά λίγο νομίζω φοβαμαο μην απογοητευτω! 

@Μπλε @Λευτέρης να πω την αλήθεια μου σκέφτηκα το σίδηρο μιας που Γενικά παίρνω κατά διαστήματα Χρόνια Τώρα! Το είχα βγάλει από το μυαλό μου τελείως λόγω που είχα αιμα αλλά εδώ και μια εβδομάδα αυτή η 'μεταλλικη'γευση έχει αρχίσει να γίνεται λίγο ενοχλητική! Τώρα έχω φτάσει λίγες μέρες πριν την περίοδο , 2 για την ακρίβεια!Οπότε μάλλον θα περιμένω λίγο! Δεν θέλω να κάνω πράγματα και να μην ισχύει Τελικά γιατί νομίζω θα με πάρει πολύ από κάτω Μετά! Είναι η πρώτη φορά που μου μπαίνει η ιδέα ότι μπορεί και να είναι συμπτώματα και δεν ξέρω πώς να αντιδρασω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά αν όντως είσαι από τον προηγούμενο μήνα όπως υποθετεις θα έχεις περάσει σχεδόν όλο το πρώτο τρίμηνο χωρίς φυλικό οξύ... γνωμη μου είναι να κανείς ένα τεστ τη Δευτέρα που κανονικά περιμένεις περίοδο... πάρε τα early για να πιάσεις κι αυτό το μήνα κ τον προηγούμενο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Απλά αν όντως είσαι από τον προηγούμενο μήνα όπως υποθετεις θα έχεις περάσει σχεδόν όλο το πρώτο τρίμηνο χωρίς φυλικό οξύ... γνωμη μου είναι να κανείς ένα τεστ τη Δευτέρα που κανονικά περιμένεις περίοδο... πάρε τα early για να πιάσεις κι αυτό το μήνα κ τον προηγούμενο... 

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο! Την Δευτέρα θα κάνω το τεστακι!! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές και για την "παρατηρηση"οτι το άφησα πολύ! Κάποιες φορές πρέπει να μας τα λέει κάποιος για να καταλάβουμε το λάθος! Δεν ήθελα να σκέφτομαι θετικά αν δεν δω την καθυστέρηση Ίσως όμως θα έπρεπε να έχω πάρει φιλισιν ειδικα Αφού παίρνω ετσι κ αλλιως κατα περιοδους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Χοριακη κορίτσι μου... Το πιο σίγουρο να ξέρεις που βαδίζεις κ αν διπλασιαζεται! 

@joy2 Τελικά αδιαθετησα Σήμερα!!!! Οπότε πάμε για τον επόμενο μήνα! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες για τις συμβουλές! @Μπλε @Λευτέρης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Annakwst είπε:

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο! Την Δευτέρα θα κάνω το τεστακι!! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές και για την "παρατηρηση"οτι το άφησα πολύ! Κάποιες φορές πρέπει να μας τα λέει κάποιος για να καταλάβουμε το λάθος! Δεν ήθελα να σκέφτομαι θετικά αν δεν δω την καθυστέρηση Ίσως όμως θα έπρεπε να έχω πάρει φιλισιν ειδικα Αφού παίρνω ετσι κ αλλιως κατα περιοδους!!

Εφόσον είστε σε διαδικασία ξεκινά φιλισιν.... εγώ είχα ξεκινήσει 4-5 μήνες πριν μείνω... δεν κάνει κακό, ίσα ίσα κάνει καλό! 

Τον επόμενο μήνα σου εύχομαι να πραγματοποιηθεί το θαύματα κι σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...